dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 268
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 5350
  1. #621

    Domyślnie

    Może troszkę z innej beczki myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo

  2. #622
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Może troszkę z innej beczki myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo
    Tak, ja mam juz kupione 2 lampy i zamówiony stół do jadalni. Architekt wnetrz imo zalezy od kasy jaka dysponujesz i Twoich uzdolnien w tym kierunku

  3. #623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    mam ten sam problem - ale szybe wstawiłem zwykłą - okno mam 120x60 zamocowane wyżej więc na 90% raczej nie będę go niczym zasłaniał

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Jeśli mogę się wtrącić ja mam grzybka prawie w każdym rogu znaczy w kuchni i nie mogę się tego świnstwa pozbyć więc przy budowie nowego domu wolę posłuchać się osób które mają coś do powiedzenia na ten temat i zrobić raz a porządnie niż potem żałowac napewno będę się radziła i w tej kwesti
    czyli mamy już 1 osobę która potwierdza to o czym pisałem, a nie jest to odosobniony przypadek

    Cytat Napisał OnOff Zobacz post
    Zaraz posypią się na Twoją głowę dane taktyczno-techniczne n/t czasu życia wentylatorów bliskiego nieskończoności itd. dlatego tego argumentu nawet nie przytaczałem. Sprzęt to również bieżąca obsługa. Filtry trzeba wymieniać, czyli jeszcze jedna czynność do wykonania. Dla jednego to żaden problem, dla innego upierdliwa konieczność. Filtr kosztuje. Dla jednych to niezauważalne grosze, dla tych, którzy z kredytem poszli na całość może oznaczać mniej bułek na śniadanko.
    ja buduję na kredyt - w przedostatnim poście o tym pisałem więc nie będę powtarzał całości - kilkaset złoty to oszczędność na braku straty ciepła które ucieka przez kominy wentylacyjne , filtry to znikomy koszt nie wpływający na finalny koszt utrzymania urządzenia

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Dzieki, czyli do czytania trzeba ruszyć o pianie
    wiec może kilka przydatnych linków

    dla wszystkich którzy

    - izolacja poddasza pianą >> link
    - nie zrobili OZC a chcieli by, lub dla tych którzy nie wiedzą co to - oto link do wątku tematycznego
    - Gruntowe wymienniki ciepła >> link
    - grzejący prądem tanio i efektywnie >> link
    - ocieplenie poddasza wełna czy styropian >> link
    - montaż okien w warstwie ocieplenia >> link


    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Może troszkę z innej beczki myśleliście już o wnetrzach co sądzicie o projektowaniu wnętrz to dobry czy zły pomysł i jak to wygląda cenowo
    średnio 100 zł za 1m2 lub cena umowna za pomieszczenie zazwyczaj kilkaset zł za kuchnie/ łazienkę 2-3 tys za salon - wg mnie można za taką kasę kupić jakiś sprzet do domu
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 15-02-2012 o 19:48

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    to moze ja zmienie temat: w lazience mam okno- czy zamawiac szybe mleczna czy zwykla( tylko jak zaslonic okno?)
    Ja będę decydowała się na normalne mleczne szyby nie podobaja mi się osobiście

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Ale dachowe? sa piekne zaluzje i to niedrogie. Ja tak miałam i sobie bardzo chwaliłam
    nie ,zwykle pionowe okno, jest no przy wejsciu do domu wiec nie bardzo może zostać nizasloniete a jakos nie widzi mi sie firanka czy roleta
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  6. #626

    Domyślnie

    [QUOTE=R&K;5203623]mam ten sam problem - ale szybe wstawiłem zwykłą - okno mam 120x60 zamocowane wyżej więc na 90% raczej nie będę go niczym zasłaniał



    czyli mamy już 1 osobę która potwierdza to o czym pisałem, a nie jest to odosobniony przypadek



    ja buduję na kredyt - w przedostatnim poście o tym pisałem więc nie będę powtarzał całości - kilkaset złoty to oszczędność na braku straty ciepła które ucieka przez kominy wentylacyjne , filtry to znikomy koszt nie wpływający na finalny koszt utrzymania urządzenia



    wiec może kilka przydatnych linków

    dla wszystkich którzy

    - izolacja poddasza pianą >> link
    - nie zrobili OZC a chcieli by, lub dla tych którzy nie wiedzą co to - oto link do wątku tematycznego
    - Gruntowe wymienniki ciepła >> link
    - grzejący prądem tanio i efektywnie >> link
    - ocieplenie poddasza wełna czy styropian >> link
    - montaż okien w warstwie ocieplenia >> link [/QUOT
    Przekonałeś mnie ha ha jestem na tak i napewno jeszcze będę sie Ciebie radziła w wielu kwestiach niema to jak ktoś na kim można polegać

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    nie ,zwykle pionowe okno, jest no przy wejsciu do domu wiec nie bardzo może zostać nizasloniete a jakos nie widzi mi sie firanka czy roleta
    i fajne sa panele w dzien moga być podniesione a wieczorem opuszczasz tylko trzeba pamietać o zasłanianiu

  8. #628

    Domyślnie

    o wlasnie a o tym nie zawsze sie pamieta lub mozna nie zdążyć
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #629
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie zapomniałem
    Buduję dom pod grzanie...bezpośrednio prądem
    Zresztą R&K podobnie
    Dziwne nie
    Wiem,że dla niektórych grzanie prądem jest drogie ale to podobny mit do tego,że WM jest droga
    Grzanie pradem dziwne? dlaczego?rozumiem sens i idee. Ja mam dom 250m2, dlatego nawet nie mysle o tym

  10. #630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    i fajne sa panele w dzien moga być podniesione a wieczorem opuszczasz tylko trzeba pamietać o zasłanianiu
    nie trzeba - wystarczy zrobic elektryczne i zastosowac czujnik zmierzchu - fajne nie ??

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Tak, ja mam juz kupione 2 lampy i zamówiony stół do jadalni. Architekt wnetrz imo zalezy od kasy jaka dysponujesz i Twoich uzdolnien w tym kierunku
    Troszkę pojęcia mam nie chwaląc się ale dobrze byłoby nawet skonsultować i poradzić najbardziej obawiałabym się że coś poszłoby nie tak znaczy nie po mojej myśli bałabym sie zaufać choć wiem ze wczesniej jest projekt i ze go akceptuje lub nie

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    nie trzeba - wystarczy zrobic elektryczne i zastosowac czujnik zmierzchu - fajne nie ??
    a mogłabym Cię zatrudnić u siebie ha ha

  13. #633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to identycznie jak z budową TANIO, SZYBKO i (nie)DOKŁADNIE
    nigdy te 3 na raz nie występują - zawsze parami

  14. #634

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    o wlasnie a o tym nie zawsze sie pamieta lub mozna nie zdążyć
    wtedy sąsiad sie cieszy

  15. #635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    a mogłabym Cię zatrudnić u siebie ha ha
    a co miałbym robić bo nie jestem związany z branża budowlaną ale jak pisał OnOFF "braki w wiedzy i doświadczeniu można nadrobić mając odpowiednio duże chęci"

  16. #636
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Troszkę pojęcia mam nie chwaląc się ale dobrze byłoby nawet skonsultować i poradzić najbardziej obawiałabym się że coś poszłoby nie tak znaczy nie po mojej myśli bałabym sie zaufać choć wiem ze wczesniej jest projekt i ze go akceptuje lub nie
    Ja mam przyjaciółke architekta, tak że nie mam problemu z dogadaniem, ale...z architektem jak z meżem musisz dobrze wybrać, bo..
    1. musisz nadawac na tych samych falach, komunikacja bardzo wazna rzecz. Musisz mieć komfort na tyle duzy, ze bez krępacji powiesz o szafce nocnej z miejscem na prezerwatywy muszą pasować Ci realizacje danej osoby, patrz portfolio itd, itd

  17. #637

    Domyślnie

    [QUOTE=R&K;5203723]a co miałbym robić bo nie jestem związany z branża budowlaną ale jak pisał OnOFF "braki w wiedzy i doświadczeniu można nadrobić mając odpowiednio duże chęci"[/QUOTE zawsze coś się znajdzie zaczynajac od wentylacji a kończac na ........... wnętrzach ha ha

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia@ Zobacz post
    Ja mam przyjaciółke architekta, tak że nie mam problemu z dogadaniem, ale...z architektem jak z meżem musisz dobrze wybrać, bo..
    1. musisz nadawac na tych samych falach, komunikacja bardzo wazna rzecz. Musisz mieć komfort na tyle duzy, ze bez krępacji powiesz o szafce nocnej z miejscem na prezerwatywy muszą pasować Ci realizacje danej osoby, patrz portfolio itd, itd
    Ogladając niektóre domy widać taką spójność wszystko do siebie pasuje jest to super efekt ale niechcący można coś popsuć i tego się boje chodzi np. o kolor drzwi okien scian i wielu innych rzeczach które tworza całość

  19. #639
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    Ogladając niektóre domy widać taką spójność wszystko do siebie pasuje jest to super efekt ale niechcący można coś popsuć i tego się boje chodzi np. o kolor drzwi okien scian i wielu innych rzeczach które tworza całość
    Jest mnostwo blogow o wnetrzach, jest watek na FM tez, ogladaj i szukaj inspiracji

  20. #640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewastudio1 Zobacz post
    zawsze coś się znajdzie zaczynajac od wentylacji a kończac na ........... wnętrzach ha ha
    przy cytowaniu regularnie zjadasz "]" zawias zamykający cytat

    a co do tego co napisałaś .... Ugotowani.pl ....w TVN właśnie jest

Strona 32 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony