dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 21
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 416
  1. #381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    trzeba przykryc piasek
    Miksokret

    Już to widzę jak piasek po wydobyciu, transporcie i na składzie budowlanym jest ciągle przykryty Z nadmiernym podlewaniem przez tydzień od wykonania to również przesada. Najważniejsze są pierwsze 48h, kiedy beton wiąże się z piaskiem. Folia dobra gdy duże miejscowe nasłonecznienie pod oknami. Jeśli wykonawca dał za mało betonu lub jego klasa nie jest właściwa to włókna polipropylenowe, siatka czy nadmiar wody nic nie zmieni. Kłaść siatkę bo wspomaga wytrzymałościowo przenoszenie obciążeń.

    Powracając do tematu głównego.

    Wylewka Anhydrytowa jest lepsza od miksokreta z uwagi na precyzyjny dobór materiałów, krótszy czas schnięcia, lepsze wypełnienie rurek ogrzewania wodnego i cieńszą grubość wylewki. Jej cena jest ok. 40% większa więc albo nas stać albo zatrudniamy sprawdzone ekipy do miksokreta.

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    ok może nie doprecyzowałem garaż + 2 małe balkony, razem ok 52m2. Dzień cały, ale taki od 10 do 17. Jakoś nie widzę, żeby cały dom zrobić w te 7-8 godzin. Chyba że ekipa z jakieś 10 os.
    No nie wiem. U mnie cały dom ok. 130 m2 zrobili w 7 godzin - 4 osoby. Z relacji znajomych podobnie.
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 01-09-2014 o 11:08

  2. #382

    Domyślnie

    inwestorbb ja nie pisalem o podlewaniu posadzek.do wielu Twoich wywodow sie nie zgodze ,ale kazdemu wolno,tylko gdy piszesz o zastosowaniu siatki,albo "ze woda nic nie zmieni"bzdury piszesz ,a wiele osob na tym forum wezmie to powaznie.o posadzkach betonowych wiesz troche tylko.mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom
    Ostatnio edytowane przez teka ; 01-09-2014 o 16:47
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  3. #383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zakładając , że płytki maja grubość 1cm ile dać kleju? Musze ustalić wysokość wylewki z mixokreta na tarasie.Czy 0,5cm styknie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Zakładając , że płytki maja grubość 1cm ile dać kleju? Musze ustalić wysokość wylewki z mixokreta na tarasie.Czy 0,5cm styknie?
    Jakie plytki, czy zaplanowales na etapie wylewki jest spad?

  5. #385
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Napiszę, że ekipa do jednej porcji sypała ok 20 szufli piasku + 2 worki cementu (tu koniecznie chcieli Górażdże 32.5) + 1,5 wiadra wody z plastyfikatorem + jakieś 2 garści włókien. Niestety nie pamiętam ile plastyfikatora dodawali. Zapytam przy wykonywaniu dołu. Generalnie nie kazali jakoś specjalnie pielęgnować wylewki przy obecnej pogodzie. Na drugi dzień polałem wodą i zakryłem folią. Folia istotnie się przykleiła a wylewki są wilgotne. Zakryłem też okna, ponieważ wylewka pod oknem błyskawicznie zmieniała kolor - blakła - i to nie było wynikiem działania słońca, wystarczyło padanie światła dziennego... Nie wiem tylko ile trzymać przykrytą folią i czy ewentualnie jeszcze polewać wodą?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Jakie plytki, czy zaplanowales na etapie wylewki jest spad?
    Tak spadek będzie już na wylewce.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #387

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    ok może nie doprecyzowałem garaż + 2 małe balkony, razem ok 52m2. Dzień cały, ale taki od 10 do 17. Jakoś nie widzę, żeby cały dom zrobić w te 7-8 godzin. Chyba że ekipa z jakieś 10 os.

    Czy źle nie wiem, po prostu beton/cement ma to do siebie że pęka podczas wiązania. Podobnie miałem z tynkami 80% tynków to gips i nic nie pękło 20% to cement i w dwóch pomieszczenie gdzie był pękł. Nawet miałem porównanie bo ta sama ściana z gipem ok, z cem-wap pękło.

    Beton nie pęka, tylko wtedy jak jest źle zrobiony. Ja osobiście ściągam beton, ponad 40000m2 rocznie i jak miałby tak pękać to już dawno by mnie ktoś sprzątnął hehe oczywiście żartuje

    jak sypią mało włókna, robią na złym towarze itd. to pęka

    gips też ma wady, lubi wode, grzyby i pleśnie też szybciej wyjdą na nim wszystko dobrze jak jest w suchym domu

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Miksokret

    Już to widzę jak piasek po wydobyciu, transporcie i na składzie budowlanym jest ciągle przykryty Z nadmiernym podlewaniem przez tydzień od wykonania to również przesada. Najważniejsze są pierwsze 48h, kiedy beton wiąże się z piaskiem. Folia dobra gdy duże miejscowe nasłonecznienie pod oknami. Jeśli wykonawca dał za mało betonu lub jego klasa nie jest właściwa to włókna polipropylenowe, siatka czy nadmiar wody nic nie zmieni. Kłaść siatkę bo wspomaga wytrzymałościowo przenoszenie obciążeń.

    Powracając do tematu głównego.

    Wylewka Anhydrytowa jest lepsza od miksokreta z uwagi na precyzyjny dobór materiałów, krótszy czas schnięcia, lepsze wypełnienie rurek ogrzewania wodnego i cieńszą grubość wylewki. Jej cena jest ok. 40% większa więc albo nas stać albo zatrudniamy sprawdzone ekipy do miksokreta.



    No nie wiem. U mnie cały dom ok. 130 m2 zrobili w 7 godzin - 4 osoby. Z relacji znajomych podobnie.
    dokładnie albo cie stać albo nie tylko jeżeli wylejesz posadzkę z mixokreta, zamieszkasz w domu to i tak nie bedziesz miał porównania i bedziesz z niej zadowolony. Robie rocznie ponad 1000 domów i nikt nie nażeka na beton. Co do jakości anhydrytu to czas pokaże jak bedzie sie zachowywał. Wszystko jest dobre jeżeli jest dobrze zdobione. A posadzki anhydrytowe też widziałem krzywo wylane, za cienko więc tam też trzeba wybierać sprawdzone firmy

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    inwestorbb ja nie pisalem o podlewaniu posadzek.do wielu Twoich wywodow sie nie zgodze ,ale kazdemu wolno,tylko gdy piszesz o zastosowaniu siatki,albo "ze woda nic nie zmieni"bzdury piszesz ,a wiele osob na tym forum wezmie to powaznie.o posadzkach betonowych wiesz troche tylko.mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom

    czy ustępuje to czas pokaże. Ja z roku na rok mam coraz więcej pracy na mixokreta dla mnie to żadna konkurencja. Ja nie namawiam na posadzki które robie albo robie ja albo podaje namiar do zaprzyjaźnionych firm

    tynki gipsowe kilka lat temu też robiły furorę, prawie każdy dom który robiliśmy to tynk gipsowy. Każdy mówił że cem-wap tynki wyprze. Na dzień dzisiejszy 3/4 co robie a(robie ich mnóstwo) to tynki cementowo-wapienne

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Napiszę, że ekipa do jednej porcji sypała ok 20 szufli piasku + 2 worki cementu (tu koniecznie chcieli Górażdże 32.5) + 1,5 wiadra wody z plastyfikatorem + jakieś 2 garści włókien. Niestety nie pamiętam ile plastyfikatora dodawali. Zapytam przy wykonywaniu dołu. Generalnie nie kazali jakoś specjalnie pielęgnować wylewki przy obecnej pogodzie. Na drugi dzień polałem wodą i zakryłem folią. Folia istotnie się przykleiła a wylewki są wilgotne. Zakryłem też okna, ponieważ wylewka pod oknem błyskawicznie zmieniała kolor - blakła - i to nie było wynikiem działania słońca, wystarczyło padanie światła dziennego... Nie wiem tylko ile trzymać przykrytą folią i czy ewentualnie jeszcze polewać wodą?
    wodą już nie podlewaj, przytrzymaj 9-14 dni, potem ściągani folie ale przeciągi (otwieranie okien) po trzech tygodniach (ja tak zalecam)m

  11. #391
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Dziękuję za poradę!
    Jeszcze pytanie o siatkę p-skurczową. Czy bezwzględnie należy ją przerwać w miejscu nacinania dylatacji? O takich zaleceniach czytam, natomiast ekipa ułożyła wszędzie, także pod dylatacjami, które nacięła do wysokości siatki. Pomieszczenia są niewielkie i dylatacje zostały nacięte tylko pod drzwiami. Ale czy to jest poprawne wykonanie? Ekipa od lat wykonuje wylewki i jeżeli tak robią to chyba nie mieli z tego tytułu reklamacji?

    Na parterze największym pomieszczeniem będzie salon o wymiarach 8,5 m x 5,5 m. Na tej powierzchni będzie 5 pętli grzejnych. Czy wystarczy dylatacja tak jak na rysunku - czerwona, czy wskazana byłaby też z np. kuchnią - zielona ? No i czy siatkę bezwzględnie przerwać pod tą długą dylatacją?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wylewka.JPG
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	277894
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    inwestorbb ja nie pisalem o podlewaniu posadzek.do wielu Twoich wywodow sie nie zgodze ,ale kazdemu wolno,tylko gdy piszesz o zastosowaniu siatki,albo "ze woda nic nie zmieni"bzdury piszesz ,a wiele osob na tym forum wezmie to powaznie.o posadzkach betonowych wiesz troche tylko.mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom
    Witaj.

    Masz rację, forum umożliwia wymianę poglądów. Domyślam się, że w zakresie "mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom" mówisz o jego twardość. Pozostałe parametry anhydrytu są znacznie wyższe - sugeruję przyglądnąć się zdjęciom jak miksokret otula rurkę ogrzewania podłgowego i parametrom przewodzenia ciepła co przy ogrzewaniu niskotemperaturowym ma znaczenie.

    Nie zaśmiecam forum więc podaję linka do porównania w pliku PDF.

    Pozwoli to na wyrobienie sobie opinii każdego z czytających.

    Argumenty, że z roku na rok kolega z forum robi coraz więcej miksokreta nie jest argumentem. Być może ma więcej zleceń, a być może ludzie oszczędzają. Podobnie jak fakt, że po położeniu wykończenia nikt nie narzeka. Być może nie mają ogrzewania podłogowego być może kładą panele i nie widać pęknięć gresów, a być może robi to z odpowiednią jakością.

    Osobiście mam wylewkę z miksokreta i absolutnie nie narzekam wręcz przeciwnie. Uważam, że jest poprawnie wykonana choć gdyby było mnie stać wybrałbym ahydryt. Miałem sprawdzoną firmę i materiały. Wykuwałem wylewkę w celu osadzenia kratki odpływowej pod brodzik liniowy w łazience więc na temat jej twardości oraz struktury mogę coś powiedzieć.

    Nie chętnie podaję ceny ale płaciłem 27 zł za miksokreta i miałem oferty za 42 zł za anhydryt. Przy 130 m2 różnica wyniosłaby niemal 2.000 zł. Uważam, że należy dawać włókna polipopylenowe i siatkę gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe i nie obrażając nikogo nie zmienię zdania
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 02-09-2014 o 08:41

  13. #393

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witaj.

    Masz rację, forum umożliwia wymianę poglądów. Domyślam się, że w zakresie "mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom" mówisz o jego twardość. Pozostałe parametry anhydrytu są znacznie wyższe - sugeruję przyglądnąć się zdjęciom jak miksokret otula rurkę ogrzewania podłgowego i parametrom przewodzenia ciepła co przy ogrzewaniu niskotemperaturowym ma znaczenie.

    Nie zaśmiecam forum więc podaję linka do porównania w pliku PDF.

    Pozwoli to na wyrobienie sobie opinii każdego z czytających.

    Argumenty, że z roku na rok kolega z forum robi coraz więcej miksokreta nie jest argumentem. Być może ma więcej zleceń, a być może ludzie oszczędzają. Podobnie jak fakt, że po położeniu wykończenia nikt nie narzeka. Być może nie mają ogrzewania podłogowego być może kładą panele i nie widać pęknięć gresów, a być może robi to z odpowiednią jakością.

    Osobiście mam wylewkę z miksokreta i absolutnie nie narzekam wręcz przeciwnie. Uważam, że jest poprawnie wykonana choć gdyby było mnie stać wybrałbym ahydryt. Miałem sprawdzoną firmę i materiały. Wykuwałem wylewkę w celu osadzenia kratki odpływowej pod brodzik liniowy w łazience więc na temat jej twardości oraz struktury mogę coś powiedzieć.

    Nie chętnie podaję ceny ale płaciłem 27 zł za miksokreta i miałem oferty za 42 zł za anhydryt. Przy 130 m2 różnica wyniosłaby niemal 2.000 zł. Uważam, że należy dawać włókna polipopylenowe i siatkę gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe i nie obrażając nikogo nie zmienię zdania
    Dokładnie, ja mam podobne anty argumenty, osoba (z forum) która robiła mi tynki, mówi, że cem-wap już prawie nie robią, bo po co skoro jest np Diamant i takie tynki większość osób wybiera. Osoba od wylewek podobnie rezygnuje z mixokreta, bo zabawy z tym kupa a zleceń coraz mniej, bo różnica w cenach maleje. W moim przypadku było to 40 vs 45zł.
    Moim postem chciałem jedynie pokazać, że anhydryt tak bardzo nie boi się wilgoci, bo skoro leży w wodzie miesiąc, czy jak u mnie leży od dwóch miesięcy na dworze i nic się nie dzieje to i w domu nawet przy zalaniu nie powinno nic się stać. Do parametrów tech anhydrytu (c30) myślę że jest nierealne się zbliżyć a co także ważne dla inwestora to jak to udowownić, papier z certyfikatem betoniarni jednak ma większą wiarygodność niż zapewnienie. Chyba, żeby robić za każdym razem badania.

  14. #394

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witaj.

    Masz rację, forum umożliwia wymianę poglądów. Domyślam się, że w zakresie "mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom" mówisz o jego twardość. Pozostałe parametry anhydrytu są znacznie wyższe - sugeruję przyglądnąć się zdjęciom jak miksokret otula rurkę ogrzewania podłgowego i parametrom przewodzenia ciepła co przy ogrzewaniu niskotemperaturowym ma znaczenie.

    Nie zaśmiecam forum więc podaję linka do porównania w pliku PDF.

    Pozwoli to na wyrobienie sobie opinii każdego z czytających.

    Argumenty, że z roku na rok kolega z forum robi coraz więcej miksokreta nie jest argumentem. Być może ma więcej zleceń, a być może ludzie oszczędzają. Podobnie jak fakt, że po położeniu wykończenia nikt nie narzeka. Być może nie mają ogrzewania podłogowego być może kładą panele i nie widać pęknięć gresów, a być może robi to z odpowiednią jakością.

    Osobiście mam wylewkę z miksokreta i absolutnie nie narzekam wręcz przeciwnie. Uważam, że jest poprawnie wykonana choć gdyby było mnie stać wybrałbym ahydryt. Miałem sprawdzoną firmę i materiały. Wykuwałem wylewkę w celu osadzenia kratki odpływowej pod brodzik liniowy w łazience więc na temat jej twardości oraz struktury mogę coś powiedzieć.

    Nie chętnie podaję ceny ale płaciłem 27 zł za miksokreta i miałem oferty za 42 zł za anhydryt. Przy 130 m2 różnica wyniosłaby niemal 2.000 zł. Uważam, że należy dawać włókna polipopylenowe i siatkę gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe i nie obrażając nikogo nie zmienię zdania
    tu nie chodzi o to czy ktoś ma pieniądze czy nie, każda technologia jest dobra jak jest dobrze zrobiona.

    Największy dom który robiłem miał ponad 2000m2 i wszędzie była podłogówka, domów które miały powyżej 1000m2 było kilkadziesiąt i nie sądze że nie było ich stać. Po prostu nie raz nie warto przepłacać za coś czego może nigdy nie odczujesz.

    Wylewałem kiedyś jedno pomieszczenie miało ponad 650m2 całe w ogrzewaniu podłogowym na tym kładziony był gres i nikt nie dzwonił że płytki pękają. Więc jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać


    Często słychać że posadzki są źle zrobione ale to wina tego że dziś każdy może otworzyć firme. Przytrzyma ją rok dwa zejdzie z cen, wykona kilkadziesiąt posadzek źle i fama idzie w świat.

  15. #395
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem ale, no tak jest jedno "ale".

    Ja absolutnie nie kwestionuje jakość wykonania miksokreta. Skupiłem się bardziej na parametrach technicznych w aspekcie ogrzewania niskotemperaturowego na relatywnie grubej warstwie styropianu. Ahydryt jest co najmniej 2-3 cm "cieńszy" i ok. 2 razy mniej porowary, zawiera mniej pustek powietrznych - szczególnie pod rurką. To przekłada się na lepszy komfort cieplny i możliwość niższej temperatury czynnika grzewczego, a co za tym idzie kosztów ogrzewania. To jest to jedno "ale". Tym bardziej opłaca się (choć to pojęcie względne) robić anhydryt w dużych domach, kłaść gres i zasilać czynnik grzewczy pompami ciepła.

    Choć można wydać dużo na podłogówkę, dużo na pompę ciepła, mało na miksokreta, i położyć drogi parkiet dębowy

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 03-09-2014 o 07:19

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorbb Zobacz post
    Witaj.

    Masz rację, forum umożliwia wymianę poglądów. Domyślam się, że w zakresie "mixokret dobrze zrobiony minimalnie ustepuje anhydrytom" mówisz o jego twardość. Pozostałe parametry anhydrytu są znacznie wyższe - sugeruję przyglądnąć się zdjęciom jak miksokret otula rurkę ogrzewania podłgowego i parametrom przewodzenia ciepła co przy ogrzewaniu niskotemperaturowym ma znaczenie.

    Nie zaśmiecam forum więc podaję linka do porównania w pliku PDF.

    Pozwoli to na wyrobienie sobie opinii każdego z czytających.

    Argumenty, że z roku na rok kolega z forum robi coraz więcej miksokreta nie jest argumentem. Być może ma więcej zleceń, a być może ludzie oszczędzają. Podobnie jak fakt, że po położeniu wykończenia nikt nie narzeka. Być może nie mają ogrzewania podłogowego być może kładą panele i nie widać pęknięć gresów, a być może robi to z odpowiednią jakością.

    Osobiście mam wylewkę z miksokreta i absolutnie nie narzekam wręcz przeciwnie. Uważam, że jest poprawnie wykonana choć gdyby było mnie stać wybrałbym ahydryt. Miałem sprawdzoną firmę i materiały. Wykuwałem wylewkę w celu osadzenia kratki odpływowej pod brodzik liniowy w łazience więc na temat jej twardości oraz struktury mogę coś powiedzieć.

    Nie chętnie podaję ceny ale płaciłem 27 zł za miksokreta i miałem oferty za 42 zł za anhydryt. Przy 130 m2 różnica wyniosłaby niemal 2.000 zł. Uważam, że należy dawać włókna polipopylenowe i siatkę gdy w grę wchodzi ogrzewanie podłogowe i nie obrażając nikogo nie zmienię zdania
    to jak beton otula rurki ogrzewania znajdziesz na stronie 118 dziennika budowy Autorusa,gdzie ukladalismy beton z dodatkiem kruszywa 2-8mm ktory w jest duzo bardziej zageszczony jak tylko na piasku 0-2mm

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...hlight=autorus
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  17. #397

    Domyślnie

    Jak jest z wylewkami w domu z bali? Otwieranie okien jest dużym problemem dla wylewki betonowej? Czy w takim razie lepiej zainwestować w anhydrytową? Okna będą zakładane przed wylewką i tak na prawdę nie powinno się już potem robić mokre prace. Tylko jak to ugryźć..

  18. #398
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post
    Jak jest z wylewkami w domu z bali? Otwieranie okien jest dużym problemem dla wylewki betonowej? Czy w takim razie lepiej zainwestować w anhydrytową? Okna będą zakładane przed wylewką i tak na prawdę nie powinno się już potem robić mokre prace. Tylko jak to ugryźć..
    Czasami trudne sytuacje pozwalają wykonać pewne prace zgodnie ze znanymi zasadami, których na ogół się nie przestrzega.

    Teraz do rzeczy.

    Wylewkę betonową tuż po wylaniu należy dosyć szczelnie okryć folią i tak pozostawić do związania w 90% tzn. 3 tygodnie.

    W tym czasie beton będzie wiązał i kurczył się autogenicznie bez odkształceń i mikropęknięć powierzchniowych.

    Po zdjęciu folii beton będzie oddawał nadmiar wilgoci.

    W pierwszej fazie im wolniej tym lepiej, ze względu na jego odkształcenia powierzchniowe - fizyczne.

    Ze względu na okna, RH wewnętrzne w przedziale 65 - 75%, odpowiednio do temperatury zewnętrznej (rosa na oknach).

    Następnie, po kilku tygodniach można zainstalować osuszacz + wentylatory, uruchomić grzanie i do przodu.

    Temat zamykamy kiedy uzyskamy wilgotność odpowiednią dla funkcji grzewczej wylewki, czy też dla rodzaju okładziny, jaka tę wylewkę okryje.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 22-05-2015 o 18:29

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post
    Jak jest z wylewkami w domu z bali? Otwieranie okien jest dużym problemem dla wylewki betonowej? Czy w takim razie lepiej zainwestować w anhydrytową? Okna będą zakładane przed wylewką i tak na prawdę nie powinno się już potem robić mokre prace. Tylko jak to ugryźć..
    Wylewałem w niejednym domu z bali tak jak i w domach gdzie były zamontowane regipsy - Jeżeli zrobi sie to w odpowiedni sposób można śmiało wylewać.

  20. #400

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25 Zobacz post
    Podobno wadą posadzek anhydrytowych jest odporność na wilgoć ,maleje wtedy znacznie ich wytrzymałość. Też jestem ciekaw czy to lepsze rozwiązanie na podłogówkę i jak z akumulacją ciepła w takim przypadku.Tylko ten gips trochę mnie przeraża w kwestii wilgoci
    Zrobię wam test tylko powiedzcie mi ile anhydryt ma leżeć w wodzie ?
    Pozdrawiam Maciej Biełous

Strona 20 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony