dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 190
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 3794
  1. #1241
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewla

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Masz rację lepiej to ciepło ze spalin wpuścić do komina lub zakisić opał który nie wyprodukuje dodatkowego ciepła niż ogrzać "bezużyteczną wodę" której ciepło wykorzystasz potem.

    Edit.
    Czyżbym popełnił błąd że ogrzewam najpierw 2700l wody, a potem dopiero ciepło z tego bufora wędruje do kaloryferów?
    Lepiej poczules sie? Pokazales swoja wyzszosc w temacie i dumny z tego jestes?

    Dlatego zadalam konkretne pytanie na forum by nie marnowac mocy energetycznych opalu kupujac zle dobrany piec ale to akurat Ci umknelo.
    Dziekuje Ci bardzo za udzielenie mi tak "niezbędnej" porady.

  2. #1242
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Bufor wodny Ewla to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli masz miejsce na taką instalację. Nadaje sie do tego wtedy najprostszy piec a jeśli bufor jest większych gabarytów to palenie może być nawe raz na kilka dni. Takie cacko grzeje równiez wodę użytkową, wiec i w lato jest przydatne. W lato pali się np raz na tydzień i przez tydzien jest ciepła woda.
    Jeśli bufor Cię nie interesuje, wtedy najlepiej poszukać pieca z dozownikiem na groszek czy pelet o małej mocy. Piece, które pokazałaś raczej bym nie brał pod uwagę.

  3. #1243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewla

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    5

    Smile

    Cytat Napisał Bogusław_58 Zobacz post
    Jeśli bufor Cię nie interesuje, wtedy najlepiej poszukać pieca z dozownikiem na groszek czy pelet o małej mocy. Piece, które pokazałaś raczej bym nie brał pod uwagę.
    Doczytałam o buforach i faktycznie super sprawa. Chetnie bym poszla w taka instalacje bo na kilka dni mozna faktycznie zapomniec o paleniu w kotle.
    Dziekuj, ze mi to jasno wytlumaczyles Niestety mam bardzo ograniczony budzet bo tylko 4-5 tys. a taki bufor sporo kosztuje. Zakup pieca, bufora, koszty montazu i wydatki dodatkowe nie przewidywalne jak to zwykle bywa znacznie przekroczylyby te kwote.
    Piece o ktorych mowisz odpadaja bo nie moge uzaleznic sie od jednego rodzaju opalu. Ogladalam dzis takie piece i maja one zapasowy ruszt do spalania innego opalu ale to tylko alternatywa pewnie na sytuacje awaryjne. Mam spory ogrod, w ktorym zawsze sa jakies galezie do spalenia i czesto bywa tak, ze cala jesien i wiosne przepalam tym co jest zbedne wogrodzie dlatego szukam pieca wszystkopalnego.

    Jak mozesz mi jeszcze wytlumaczyc dlaczeg zaproponowane piece przeze mnie sie nie nadaja dla budynku okolo 60m2 to bede bardzo wdzieczna. Domyslam sie, ze chodzi o to iz nie wykorzystaja swojej mocy. Jednak zastanawia mnie dlaczego w punktach sprzedazy wlasnie proponuja mi piece o mocy 12, 13 lub 15 kW.
    Znalazlam piec z Defro - Optima Komfort Plus i podaja w katalogu 8,10,12,kW gdzie 12kW jest do 120m i taki tez zaproponowano mi w punkcie sprzedazy.
    Zastanawia mnie w tym piecu mozliwosc palenia gora/dol. Skoro piece przeznaczone do palenia gora badz dol maja rozna konstrukcje to jak mozna to pogodzic w jednym piecu nie tracac na wydajnosci?
    Zaproponowano mi jeszcze piec Cichowicza - Logica 17-20 kW ale tez obawiam sie czy nie mam za malej powierzchni do ogrzania jak na ten piec.

    Z gory dziekuje za poswiecenie mi swojego czasu i podzielenie sie wiedza

  4. #1244
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    60 - 70 m2 Ewla, w dodatku średnio ocieplony, to domek potrzebujący niedużo ciepła na raz.Piec szybko podgrzeje wodę w kaloryferach a te nie wychłodzą się szybciorem więc piec trzeba będzie "spowolnić" w grzaniu. Opał stały (drewno, węgiel itp) ma to do siebie, ze znajduje się w nim dwa rodzaje opału: gaz i czysty węgiel. Odpadem z węgla jest popiół a z gazu sadza. Jeśli więc spowolnimy piec, bo będzie zbyt gorąco, to większośc gazu wyleci kominem i da Ci to po kieszeni. Trzeba szukać pieca , który potrafi spowalniać bez straty wypuszczania gazu. Sa to piece z podajnikami, gdzie na raz pali sie mało opału lub możesz porozmawiać z założycielem wątku na którym sobie piszemy, ponieważ on sprzedaje piece Stropuva, które nie posiadają podajnika, ale również świetnie się spisują jako piece ze spowolnieniem palenia. Nie wiem jednak, czy robią piece na taki metraż.
    Jesli chodzi o bufory to Adam mk założyciel wątku o buforach wykonuje takie instalacje i możesz z nim na priva sobie o tym porozmawiać. Na złomach można nabyć często zbiorniki nieużywane po cenie złomu i je trzeba tylko "uzdatnić". sam mam dobry zbiornik i nieużywany o pojemności 600l za 600 zł. Na Twoje mieszkanko jakbyś dała 1000l, to by było w sam raz z lekkim zapasem. Tak zwany bufor nie musi być jednym zbiornikiem, ale moze go tworzyć dwa a nawet trzy zbiorniki.
    Osobiście mam mieszkanie 70m2 i ogrzewam je piecem ceglanym o wadze 4 tony. Palę raz dziennie i jest bardzo ciepło. Nie proponuję jednak mojego rozwiązania ponieważ jest w fazie prób, a tylko wyjaśniam, że takie rozwiązanie też jest możliwe.
    Piece najlepiej jak nie są uniwersalne, ponieważ dzieje się to kosztem, za który płaci użytkownik. Owszem na świecie montują w kotłowni po kilka różnych pieców na raz i "jadą" dopasowując do pogody lub posiadanego opału.

  5. #1245

    Domyślnie

    Witam

    Poszukuję kotła do ogrzania domu z lat 80 o pow. ok 210m2. Dom ocieplony, nowe okna, wentylacja mechaniczna. Przy nieocieplonych ścianach, oknach skrzynkowych i starym piecu z lat 80 paląc od góry zużywałem ok 5t węgla na sezon zimowy. Wody użytkowej nie ogrzewam z tego źródła.
    Jaki polecilibyście kocioł na węgiel orzech bez podajnika?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady i propozycje.

  6. #1246
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam muszę kupić kocioł - dom nowy 250m zapotrzebowanie z audytu 14kw/m2 rok,

    dylemat defro DS lub któraś z optim
    ew JUNKERS Supraclass K 20-1 S61 - 20 kW vs Kocioł dolnego spalania DAKON DOR20 - 20kW no i może HEF HEF

    instalacja podłogówka bufor na razie 1000l

  7. #1247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    ewla napisała:
    Wybralam kilka piecow kierujac sie tez uwagami z forum ale ni jak nie moge podjac decyzji
    Chetnie bym poszla w taka instalacje bo na kilka dni mozna faktycznie zapomniec o paleniu w kotle.
    A nie myślałaś o kotle z automatycznym podawaniem (na ekogroszek, pelety?)
    Kotły do których trzeba codziennie dokładać i wyrzucać popiół to chyba już przeszłość?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #1248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomson57

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam palę w zębcu kwk1 12KW na tylniej ścianie na szczelnie stał szamot w celu skrócenia komory wczoraj zdiołom te cegły a tam dość siarczysta rdza co zrobić żeby ona tam nie powstawała . szamot na wysokość jednej cegły.

  9. #1249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    A może być tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0050.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	112,5 KB
ID:	133288Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1777.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	133289Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0078.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	133290
    JAki sens jest palić peletem ? Przecież koszt 1 kWh to powyżej 50 gr prawie jak za prąd.
    Nawet kiepska pompa ciepła jest lepsza od kotła na paliwo stałe.
    proponuję policzyć
    Ostatnio edytowane przez hydraulik_ ; 26-08-2012 o 18:09
    Tu była reklama....

  10. #1250
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał hy**i** Zobacz post
    JAki sens jest palić peletem ? Przecież koszt 1 kWh to powyżej 50 gr prawie jak za prąd.
    Nawet kiepska pompa ciepła jest lepsza od kotła na paliwo stałe.
    proponuję policzyć
    niem nam najpierw kolega przedstawi rachunek z którego 1 kWh z peletu kosztuje 50 gr
    R-290 pod strzechy

  11. #1251

    Domyślnie

    witam wszystkich

    pojawił się na moim składzie węgiel z KWK Jankowice.
    zastanawiam się nad zakupem tego węgla 660/tona w sorcie groszek
    jaka jest opinia wasza na temat tego węgla??
    posiadam górniaka przerobionego do palenia według last rico

    nie chciałbym "czapką rzucać" z nerwów

  12. #1252

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    witam wszystkich

    pojawił się na moim składzie węgiel z KWK Jankowice.
    zastanawiam się nad zakupem tego węgla 660/tona w sorcie groszek
    jaka jest opinia wasza na temat tego węgla??
    posiadam górniaka przerobionego do palenia według last rico

    nie chciałbym "czapką rzucać" z nerwów
    Ja palę już przeszło 20 lat węglem z Jankowic, jak i z Chwałowic. Węgle te są porównywalne, bo tez inaczej nie może być. Kopalnie ze sobą sąsiadują. Ostatnio węgiel z Chwałowic był ciut lepszy, ale jakieś dużej różnicy nie było. Zresztą poprzedniej zimy uczestnik tego forum brał na próbę ode mnie po wiaderku, co jest wspomniane w temacie "Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego." Cena jak na Ostrowiec też widzę że nie jest wygórowana, oczywiście jak węgiel nie jest kombinowany i mieszany z czymś innym.

  13. #1253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    niem nam najpierw kolega przedstawi rachunek z którego 1 kWh z peletu kosztuje 50 gr
    Kurcze ,rzeczywiście się pomyliłem .Sory 1kWh za 20 gr.
    Ale to jak dla PC powietrze -woda .Wole pc
    Tu była reklama....

  14. #1254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    20 gr to tyle co powietrzną
    minus trzeba dosypywać
    plus nie kombinujesz z taryfami w mrozy
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #1255
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    20 gr to marzenia i marketing
    realnie z uwzględnieniem rzeczywistej sprawności i jakości peletu ok 27 gr / kWh
    R-290 pod strzechy

  16. #1256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    20 gr to marzenia i marketing
    realnie z uwzględnieniem rzeczywistej sprawności i jakości peletu ok 27 gr / kWh
    Nie uwzględniałem sprawności kotła
    Tu była reklama....

  17. #1257
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał hy**i** Zobacz post
    Nie uwzględniałem sprawności kotła
    życie z kotłami na paliwa stałe było by zbyt kolorowe, gdyby nie istniał ten parametr
    a tak w zasadzie obok cen jest decydującym przy wyborze ogrzewania
    R-290 pod strzechy

  18. #1258

    Domyślnie

    Jestem całkowicie zielony w temacie palenia w piecu itd.
    Czytam te forum od paru dni i jestem coraz bardziej przerażony nadchodzącą zimą.
    Swój pierwszy post i informację o moim piecu umieściłem tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ennego/page415.

    Ale jako, że nie wiem nic na te tematy, to co oznaczają te skróty którymi się posługujecie:
    PP, PW, PG, RCK itd itp

    A tak ogólnie to nie powinniście stosować tych skrótów tylko pisać pełne nazwy.
    Wiem, wiem, że tak szybciej i sprawniej ale "blokowce" takie jak ja nic z tego nie kumają.

  19. #1259

    Domyślnie

    To forum i inne to kopalnia wiedzy, ale trzeba poświęcić czas, znajdziesz wszystko. PP-powietrze pierwotne, PG- powietrze główne, PW - powietrze wtórne, RCK - regulator ciągu kominowego. Sam widzisz, że skróty pozwalają na zmniejszenie objętości postów. Dwa pierwsze powietrza oznaczają to samo. Zanim zaczniesz palić w swoim kociołku sprawdź w pierwszym rzędzie czystość komina, kanałów spalinowych kotła, zajrzyj w wyczystkę czopucha, wykorzystując dmuchawę nie otwieraj żadnych drzwiczek, ale jej nie używając musisz podać powietrze pod ruszt uchylając dolne drzwiczki. No i niestety zejdzie Ci jak każdemu z nas kilka dni na wertowaniu stron tutaj i nie tylko.
    Pozdrawiam

  20. #1260

    Domyślnie

    właśnie zakupiłem węgiel KWK Jankowice.
    zobaczymy co to za cudo mam nadzieje że bede zadowolony.
    jedynie co zauważyłem mogli by dokładnie przesiać aby flotu było mniej ale ogólnie ok.
    według danych jest to węgiel 32.1 także gazowo-płomienny
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 02-09-2012 o 20:15

Strona 63 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony