dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 20
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 392
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie Home sweet home... czyli nasz Ptyś

    dobra chyba się udało, zarejestrowałem się i zaczynam opisywać nasze poczynania

    A więc zacznijmy od początku. Bo nasz dom już stoi chociaż jeszcze dużo mu brakuje żeby w nim zamieszkać. Ja jestem Marcin a moja żonka ma na imię Iwona. Zaczęło się od marzeń, jeszcze gdy byłem uczniem technikum budowlanego narodziły się chęci i marzenia o wybudowaniu własnego domu. Był tylko jeden problem bo ani działki ani kasy, więc marzenia siedziały sobie w głowie a za to się nie płaci. W 2006r wyjechałem z dziewczyną za granicę zarobić trochę. W 2008r wzięliśmy ślub. Po jakimś czasie zastanawialiśmy się nad zakupem mieszkania, ale ja nie dawałem za wygraną z moim wymarzonym domkiem więc w grudniu 2009 kupiliśmy działkę o powierzchni około 450m2 tak dokładnie tylko tyle metrów. Każdy mówił że to niemożliwe żeby na tak małej działce postawić domek, ale ja wiedziałem swoje . Niech sobie tam ludzie gadają.

    Działka znajduje się koło Żor.
    Działeczka nie za duża, w sporym zaniżeniu w stosunku do drogi więc dużo trzeba nadsypywać, w dodatku rów przy drodze co wymusza zrobienie mostka. Dużo dużo pracy przed nami.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0007.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	99300  
    Ostatnio edytowane przez mariwa ; 12-06-2012 o 22:34

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj w forum Muratora.
    Na pewno będziesz teraz spędzał tu dużo czasu.
    Domek Macie piękny.
    Życzę powodzenia i będę zaglądac do Waszego dziennika.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    nasza jest tylko działka przed tym domkiem na zdjęciu ale dzięki i zapraszam do dalszego oglądania

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Kolejnym etapem było wybranie projektu. Działka malutka więc i wybór ograniczony. Rozglądaliśmy się za projektem małego domu parterowego z poddaszem użytkowym oraz garażem w bryle budynku. Mieliśmy na oku kilka projektów ale wybór padł na projekt Ptyś w odbiciu lustrzanym z pracowni archeton.

    Wprowadziliśmy oczywiście kilka zmian. Po pierwsze postanowiliśmy podpiwniczyć naszego ptysia ze względu na to że i tak musielibyśmy sporo nadsypywać. W związku z tym przenieśliśmy kotłownię do piwnicy a w miejscu kotłowni powstała mała łazienka. Postanowiliśmy też podwyższyć ściankę kolankową, zmienić kąt dachu i pozmieniać trochę okna.
    Na parterze będzie znajdował się garaż, przedsionek z przejściem do garażu, korytarz, salon z otwartą kuchnią oraz łazienka. Na poddaszu 2 pokoje, sypialnia z garderobą i łazienka.
    Ostatnio edytowane przez mariwa ; 10-03-2012 o 09:01

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Po załatwieniu całej papierkowej roboty a każdy wie ile się trzeba nachodzić, najeździć, naprosić, nawkur.... itd dostaliśmy w końcu to POZWOLENIE NA BUDOWĘ. Zaczęliśmy wiosną 2010. Prace zaczęliśmy od wytyczenia budynku oraz wjazdu na działkę przez geodetę. Następnie wzięliśmy się za wykonanie mostka do naszej działki.
    Ogrodziliśmy też działkę siatką leśna zakupioną na allegro, zbiliśmy też bramę z desek. Kupiliśmy garaż na allegro z przeznaczeniem na budowlane graty i ustawiliśmy go w prawym tylnym rogu działki po wcześniejszym ręcznym podsypaniu ziemi w tamtym miejscu. Postawiliśmy też świątynię dumania wiadomo o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez mariwa ; 10-03-2012 o 08:59

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    No i wkońcu wjechaliśmy ciężkim sprzętem. W 5godzin wykop był gotowy, dno wykopu idealnie wypoziomowane dzięki mojemu niwelatorowi. Mieliśmy trochę problemów z upychaniem tej ziemi na działce bo działeczka mała więc musieliśmy ją sukcesywnie usypywać dookoła wykopu

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Nasza działka znajduje się w obrębie kopalni, nie jest jednak narażona na szkody górnicze. Mój projektant a zarazem kierownik budowy zdecydował żeby jednak zabezpieczyć powstający budynek przed wpływem szkód górniczych, których na razie niema ale nie wiadomo co będzie z biegiem lat, gdy kopalnia zdecyduje się wydobywać węgiel również pod nami. Wykopaliśmy więc najpierw ręcznie pod ścianami nośnymi i osłonowymi ławy fundamentowe, było ciężko grunt to bardzo twarda glina, ale przynajmniej jestem pewny że domek powstanie na twardym gruncie. Następnie zalaliśmy betonem podpłytę fundamentową. Potem położyliśmy jako izolację papę 2x i zaczęliśmy zbroić właściwą płytę fundamentową. No i znowu zalaliśmy ją betonem i tak to wyglądało

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Potem było troche nieciekawie, ulewy i powodzie. Mogliśmy wówczas otworzyć basen, gdyż wykop był pełny wody mimo kilkukrotnego jej wypompowywania. W lipcu gdy już pogoda się uspokoiła zaczęliśmy murować ściany piwnic z bloczków betonowych a tutaj rzut piwnic

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Potem przystąpiliśmy do szałowania stropu nad piwnicą oraz schodów zewnętrznych do piwnicy a następnie je zazbroiliśmy i zalaliśmy betonem. Chyba nie pisałem o tym wcześniej ale wszystkie prace wykonujemy sami tzn rodzinnie z lekka pomocą osób trzecich tzn głównie znajomych. Główno dowodzącym jest i tak mój tato - GÓRAL z krwi i kości.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Potem ściany zostały orapowane
    i posmarowane dysperbitem x3
    a tak szumiał dokoła las w naszej piwnicy

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    potem ociepliliśmy piwnicę (styropian Hydro 10cm) a potem przyszedł czas na folię kubełkową i drenaż ze studnią, sypaliśmy na dno trochę żwiru potem kładliśmy geowłokninę i znowu troche żwiru, następnie kładliśmy drenaż z odpowiednim spadkiem i obsypywaliśmy do znowu żwirem a na końcu obtulaliśmy znowu geowłówniną i na samą górę znowy trochę żwiru a potem piasek i już obsypywanie dookoła budynku
    a tak to zaczęło wyglądać po ciężkiej pracy

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    witam sąsiadów! obecnie mieszkamy w Żorach, szkoda że nasza działka nie jest bliżej tego wspaniałego miasta.

    Pozdrawiamy i życzymy sukcesów!

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    No i zaczęło się murowanie ścian parteru. Ściany z pustaka Max typ-U (grubość ściany 25cm). Materiały zamówione w CBS-ie w Suszcu. Dostaliśmy tam dobre ceny. Wujek Tadek dzielnie walczył na murach za co dziękujemy, niestety na zdjęciu ma uciętą głowę. Wujek jest już emerytem, ale kiedyś z żoną mieli firmę budowlaną i niejeden dom wybudowali. Mieliśmy jeszcze drugiego murarza, ale to był kompletny memeja trzeba było non stop go stawiać na baczność, ale i tak wiedział sobie swoje tzn. mówił przyjdzie kit to będzie git. sporo było popękanych pustaków na paletach, niektóre rozsypywały się po wzięciu ich w ręce, musieliśmy je później reklamować a tak wyglądała już skończona tylna ściana boczna od strony salonu i kuchni boczna od strony garażu a tak już wyglądało z przodu
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    w międzyczasie rozszałowaliśmy piwnicęwodociągi zrobiły nam przyłącze wody do piwnicy, bo do tej pory wody użyczał nam sąsiad Boguś fajny chłop zresztą, uratował nam tyłki nie tylko z wodą ale użyczył nam też prądu i nieraz nawet pomagał z własnej woli, taki sąsiad to skarb tata dba o porządek, wszystko poukładane i wyzamiatane
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    zaczęły sie też pojawiać wewnętrzne ściany nośne parteru, dla porównania jak murował memeja (przyjdzie kit to będzie git) a jak wujek i tak powstały już wszystkie ściany nośne parteru, a tu będzie stał kominek w salonie
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    znowu szykuje się grubsza robota, więc zostawiliśmy tą naszą zieloną wyspę i oto jesteśmy znowu w Polsce, a tu już żonka grzeje się przy kominku chociaż jeszcze nie napalone
    a my zabieramy się do roboty, czyli szałowanie stropu i schodów
    no i jedziemy ze zbrojeniem a tu nasi sąsiedzi Janek i Asia, też budują sobie gniazdko, zaczęli w tym samym czasie co my, ale trochę nas przegonili, MUSIMY ICH GONIĆ
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    strop i schody gotowe do zalewania
    skończyliśmy zbroić około 10rano, beton był umówiony dokładnie na 10.00, więc wyrobiliśmy sie punktualnie
    Nie można tego powiedzieć o betoniarni dzwonię gościu mówi że będą o 12, no to spoko myślę sobie, nie jest źle, 12.30 cisza na wsi, nie słychać żeby coś w naszą stronę jechało, dzwonię znowu gościu mówi że kończą jeszcze u kogoś innego i potrzebują z pół godzinki, mówię dobra poczekamy, jest 13.30 a ich dalej niema, dzwonie znowu gościu gada NO JUŻ SIĘ DO WAS ŁADUJEMY, super myśle, nie jest najgorzej, betoniarnia jest jakieś góra pół godzinki jazdy od nas więc za chwilę będą, jest po 14 a tu znowu nic, dzwonię ponownie, gościu już nie odbiera a mi czacha dymi, co zrobić musimy to dzisiaj zalać bo jutro rano powrót samolotem do UK
    pompa przyjechała po 16 czyli tylko ponad 6godzin spóźnienia , a takie panowały nastroje, tu mój tata wkur....
    pompa zaczęła się rozkładać a o 16.30 zaczęliśmy lać beton chociaż panowała już szarówka, w przerwie między gruszkami udało mi się cyknąć jakieś zdjęcie
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    wylewanie stropu skończyliśmy bardzo późno, że nawet nie dało się skontrolować jak to wyszło i zrobić jakichś zdjęć
    niestety musieliśmy już rano być w samolocie do UK
    dopiero po południu rodzice wysłali nam zdjęcia, żebyśmy mogli zobaczyć jak nam wczoraj wyszła ta płyta i schodyzapomniałem jeszcze napisać, że pozostałości betonu wylaliśmy na naszym mostku
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    potem sam mój tata działał na budowie, najpierw zabezpieczył zejście do piwnicypotem załatwił jeszcze trochę ziemi i ręcznie ją porozwoził po działce, dzięki czemu zrobiło się trochę więcej miejsca dookoła w między czasie energetyka postawiła nam skrzynkę na działce tata zrobił też prowizoryczne okienka w piwnicy, żeby trochę światła było w środku zabezpieczył też pozostałe otwory na parterze
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mariwa
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    tata zaczął też rozszałowywać powoli strop, na początek poszedł garaż potem schody, widać też zabezpieczoną przed zimą klatkę schodową i potem cała reszta
    Home sweet home... czyli nasz Ptyś (http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-Pty%C5%9B)

Strona 1 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony