dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Okna ze szprosami? Podpowiedzcie

    Witam. Podpowiedzcie mi czy do takiego domu będą pasowały okna ze szprosami. Będę wymieniać te aktualne. Szprosy to moje marzenia, ale czy pasują? Chcę cienkie, delikatne.... Niestesty nie umiem robić wklejek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom 2.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	99830Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom 1.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	99831Okna będą białe. Latem również barierki przy schodach i balokn pomalujemy na biało.

  2. #2

    Domyślnie

    Do tego typu budynków (zdjecia) zdecydowanie bardziej będą pasowały okna bez szprosów.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MateuszApple
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jeżeli kolor to np. orzech profil, a szpros cienki złoty. Dzielący szybę jednym szprosem w pionie i dwoma w poziomie.

    Coś takiego



    lub białe i trochę grubsze np:



    Z takimi opcjami spotykam się najczęściej. Mam nadzieję,że pomogłem

  4. #4

    Domyślnie

    Mateusz mi chodzi własnie o te białe, tylko chyba z trochę cieńszymi szprosami. Tyle, że nie potrafię sobie wyobrazić mojego domu w tymi oknami

  5. #5

    Domyślnie

    Też bym odradzał, tylko pogorszą właściwości szyby. Jeśli już szprosy to tylko w domach gdzie okna są w miarę regularne a u Ciebie każde inne.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    nie będą pasowały
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Zrób fotki elewacji na wprost domu - tak by łatwo mozna bylo "narysowac" te szprosy w zwyklym Pant`cie, to moze ktos pomoze to zilustrowac?

  8. #8

    Domyślnie

    Wizualizacjie w paincie mozna zrobić samodzielnie. Jestem zwolennikiem szprosów, sam mam u siebie w oknach ale moim zdaniem przy tym stylu domu małe białe szprosy mogą wyglądać średnio. Po co dopłacać sporą gotówkę nie bedac pewnym efgektu. Może w Twojej okolicy są podobne domy w których właściciele maja szprosy takie jak chcesz ? Warto pojeździć po okoicy i poszukać w realu czegoś podobnego.
    Zrób wizualizacje, prześpij się z tematem i dokonaj wyboru - grunt żebyś była sama zadowolona i nie żałowała wyboru.

  9. #9

    Domyślnie

    Muszę kogoś poprosić o te wizualizacje. Podobnych domów ze szprosami nie widziałam niestety, bo bym chyba siedziala godzinami przed nimi i się zastanawiała

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    zrób kilka zdjęć swojej elewacji i okna ze szprosami, które Cię interesują. Następnie znajdź człowieka, który konstruuje strony www. Tacy mają odpowiednie programy do wizualizacji grafów - zrobi Ci taki design i wtedy podejmiesz decyzję vs swój gust. Myślę, że nie więcej niż 50-80 PLN zapłacisz za grafiki.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    A jak je wrzucisz tu, na forum to może się znajdzie ktoś, kto to w 5 minut zrobi za free w sposób może nie profesjonalny, ale wpływjący na wyobraźnię....

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Tradycyjna bryła to i tradycyjne okna, szprosy najbardziej pasują do domów w stylu dworków. Mnie też się podobają szprosy ale nie chciałam przez resztę życia oglądać świata przez kraty i wybrałam okna bez.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    Mnie też się podobają szprosy ale nie chciałam przez resztę życia oglądać świata przez kraty i wybrałam okna bez.
    Te skojarzenia to efekt jakiś traumatycznych przeżyć, czy raczej taka obawa żeby nie zapeszyć na przyszłość?
    Smurfy ogłądasz? Bo wiesz niektórym kształt domków w tej bajce też się dziwnie kojarzy , po co oglądać takie świństwa i to jeszcze podobno dla dzieci?
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 10-02-2012 o 14:29

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    moim zdaniem do Twojego domu szprosy kategorycznie nie pasują.

    w ogóle nie przepadam za szprosami... a co do "krat" myślę podobnie do Amelii

  15. #15

    Domyślnie

    Mamy różne sposoby postrzegania świata, doświadczenia i związane z tym skojarzenia. Jeżeli jest nam z tym dobrze i nie narzucamy nikomu tego na siłę, to jest to nasza indywidualna sprawa. Szanuje Twoje odczucia choć, nie da się ukryć, że gdy czytam:
    1) kominek to kotłownia w salonie,
    2) szprosy to świat z za krat,
    3) kolumienki, ganek - wiocha,
    4) w nowym domu nie wypada palić węglem
    itp, itd innych wiarygodnych opinii na forum
    to po chwili zastanowienia bardzo, bardzo chce mi się śmiać

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Mamy różne sposoby postrzegania świata, doświadczenia i związane z tym skojarzenia. Jeżeli jest nam z tym dobrze i nie narzucamy nikomu tego na siłę, to jest to nasza indywidualna sprawa. Szanuje Twoje odczucia choć, nie da się ukryć, że gdy czytam:
    1) kominek to kotłownia w salonie,
    2) szprosy to świat z za krat,
    3) kolumienki, ganek - wiocha,
    4) w nowym domu nie wypada palić węglem
    itp, itd innych wiarygodnych opinii na forum
    to po chwili zastanowienia bardzo, bardzo chce mi się śmiać
    I dlaczego chce ci sie smiac? z kogos kto ma takie zdanie ?
    Z tego, ze
    ad 1 bo to prawda, jak ktos ma zainstalowany z plaszczem wodnym
    ad 2 moze nie kraty, ale akurat do tego domu na zdjeciu nie pasuja po prostu
    ad 3 rzecz gustu, dla mnie passe
    ad 4 dokladnie, mamy 21 wiek a za rok konczy sie moratorium dla Polski na ochrone srodowiska i zobaczysz wtedy jak bedzie polityka wobec "kocmoluchow"

    nie narzucam nikomu swojego zdania w powyzszych sprawach, niech kazdy robi co chce, ale mam prawo wypowiadac swoje zdanie.

    sam sobie zaprzeczasz. kazdy ma prawo miec swoje zdanie na pewne tematy i jak je wypowiada nie oznacza, ze je komus narzuca

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Do tego typu budynków (zdjecia) zdecydowanie bardziej będą pasowały okna bez szprosów.
    Popieram, nie będą raczej pasować do tego budynku. Ale decyzja oczywiście należy do właściciela o gustach się nie dyskutuje.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    I dlaczego chce ci sie smiac? z kogos kto ma takie zdanie ?
    Z tego, ze
    ad 1
    ad 2 - przeczytaj fragment zacytowany przez _FIX_, w zakresie trafnosci porównania do krat zgadzam się,
    ad 3
    ad 4 poczytaj torszeczkę o "kocmołuchach" zwłaszcza tych nowoczesnych z automatycznym, sterowanym zdalnie procesem spalania za pomocą noteboka, tabletu lub telefonu z systemem Android, przeczytaj o normach które spełniają - jak już poczytasz to możemy podyskutować o moratorium do tego czasu Jak na razie nasi zachodni, bogatsi sąsiedzi bardzo chetnie improtują podobne kotły do siebie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    sam sobie zaprzeczasz ...
    Przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem - a powinnaś dojść do wniosku, że nie. Podobnie nie zabraniam mieć swojego zdania jak również nie zabraniam czytać bez zrozumienia. Twój wybór
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 10-02-2012 o 21:34

  19. #19

    Domyślnie

    Okna ze szprosami są duuuużo droższe, więc może sobie wytłumaczę, że nie pasują

  20. #20

    Domyślnie

    W uzupełnieniu wcześniejszej wypowiedzi - przestaje się śmiać i postaram się wyjasnić w kolejności w jakie były podnoszone kwestie.

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    ad 1 bo to prawda, jak ktoś ma zainstalowany z płaszczem wodnym


    Czasami kominek z pw, piec szamotowy jest celowym zmierzeniem po to żeby w połączeniu z pozostałymi elementami wnętrza uzyskać klimat naturalności, ciepła, przytulności i prawdziwego ogniska domowego wokół którego koncentrują się wszyscy domownicy i ich sprawy. Część osób we własnym domu chce uniknąć sztucznych, sterylnych, zimnych aranżacji. Środkiem do tego jest właśnie „kotłownia w salonie” który dzięki temu ma niepowtarzalny klimat miejsca gdzie człowiek czuje dobrze, naturalnie, bezpiecznie, i chce do tego miejsca i osób którzy je tworzą wracać. Życie wszystkich domowników ma koncentrować się właśnie wokół ognia, którego centralnym punktem jest kominek. Obenie raczej nikt nie ogrzewa domu samym kominkim i w odwodzie jest zawsze źródło bezobsługowe (kotły na gaz, pelety, eko-groszki lub pompa ciepła,.
    Właściwą jednej z takich aranżacji jest zaprzyjaźniona architekta wnętrz. Klimat jest niepowtarzalny i domowy.

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    ad 3 rzecz gustu, dla mnie passe


    Moim zdaniem dom powinien być budowany w stylu który mi odpowiada, nawiązuje do otoczenia i najlepiej oddaje funkcje które chce zrealizować poprzez jego budowe. Równie pase jest nowoczesna, szklana, błyszcząca bryła umiejscowiona na „poszatkowanym ”, „gołym” podmiejskim osiedlu typowych domków jednorodzinnych. Czasami inwestorka w ten sposób chce pokazać jaka jest trendy, a gdzieś przeczytała, że ten styl będzie modny w rozpoczynajacym sie sezonie budowlanym.

    Polecam projekty Kazimierskiej i Sajdaka, których autorzy doskonale nawiązują do dwudziestolecia międzywojennego (Żoliborz Oficerski, Konstancin, Milusin w Sulejówku) Ich projekty bronią się same bo to klasyką narodowego stylu w polskiej architekturze. Na forum jest pokazany dom i wnętrze „Kasiork-a” jest też kilka sajdaków.

    Myślę że warto przed formułowaniem tak kategorycznych osądów
    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    ad1, ad2 ad3 ad4

    odrobinę poznać szerzej całość zagadnienia. Jeżeli nie dla siebie samej to po to żeby nie wzbudzać uśmiechów innych.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 10-02-2012 o 23:30

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony