dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 46
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 905
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne! Wszystko w miarę wolnego czasu. Budowa rusza w czerwcu. Kwestia tylko kolejki u Pigeona, jeśli bedzie ten proszek potrzebny.
    Pozdrawiam!!!
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  2. #22

    Domyślnie

    Adamie: skoro już opisałeś rozdrabniarkę styropianu, masz może prosty pomysł na urządzenie do wdmuchiwania tego rozdrobnionego w szczeliny (no powiedzmy takie większe dziury)? Najlepiej bezpośrednio z tej rozdrabniarki, coby za dużo nie nasyfić wokół...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zrobiłbym tak:
    (…)
    Później przygotowałbym kilka jakich rozporówek czy kołków szybkiego montażu, dociął odpowiednio płytę gips-kartonową i ...
    Na płytę gips-kartonową (leżącą na podłodze) wywaliłbym warstwę pianki z puszki. Takiej do osadzania drzwi i okien.
    Urośnie ile musi w jakie 5 minut.
    Płytę podniósłbym i docisnął do sufitu dbając o jej wypoziomowanie i przykręcił w kilku miejscach na rozporówki czy kołki szybkiego montażu.
    (…)
    Adam M.
    Moim zdaniem nie ma szans podnieść tak "upapranej" płyty k-g (nawet stosując, genialny w istocie, stelaż "Bombowego" podrzucony przez mpoplaw-a w poście #18 ) i zamocować jej szczęśliwie na suficie.
    Jeśli zaczekamy za długo - zbyt twarda już pianka będzie mocno prężyć + nie "złapie", a jeśli za krótko - pianka stoczy się z płyty przy próbie podniesienia (na h 3m!) prosto na roześmiane twarze operatorów, a do tego upchana pod sufitem może nie stężeć jak należy (mimo wcześniejszego zwilżenia go wodą).
    Jeszcze raz zaznaczam, że to moja opinia, której nikomu nie zamierzam narzucać. Wyłącznie dla przemyślenia.

    Ja bym to zrobił podwieszone na stelażu do k-g + np.wełna pomiędzy dla wyciszenia - przecież masz h pomieszczenia ponad 3m!
    Albo tak jak mówił powyżej Adam, tylko ciut inaczej

    Kilka lat temu remontowałem mieszkanie w przedwojennej kamienicy, w salonie jedna ze ścian okazała się być przykryta płytą kartonowo gipsową (sądząc po ilości warstw farby - strasznie starą).
    Gdy ją mozolnie skrobałem z historycznych fresków okazało się, że jest bardzo słabo podparta - normalnie pod naciskiem dłoni pracuje jak wielki miech, wydmuchując przez otwory po haczykach do obrazków równie historyczny kurz
    Do końca remontu było już "bliżej jak dalej", zdecydowałem nie burzyć już nic więcej - miałem dość pyłu i gruzu.
    Zrobiłem tak:
    Pokołkowałem najpierw tą płaszczyznę (dość rzadko), żeby się od ceglanej ściany pod spodem nie odrywała, a następnie powierciłem w niej ze 300 otworów ósemką (idzie piorunem).
    W te otwory opryskiwaczem ogrodniczym wtrysnąłem wody, a potem stopniowo, jadąc od dołu, piankowałem pianą niskoprężną, robiąc przerwy na stężenie poprzednich "placków".
    Później wyciąłem nadmiar sterczący z otworków i zaciągnąłem gładzią.
    Stoi do tej pory, nic nie pęka, można się opierać - ani drgnie

    Wracając do meritum - ja bym to najpierw zamocował na suficie, a potem ewentualnie pianką stabilizował.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kupa dziur się zrobi do szpachlowania...
    W trzech chłopa da się to wykonać.

    Nakładamy piankę na płytę. Tam gdzie te koleby - grubiej.
    Dwóch podnosi tę płytę i dociska do sufitu a trzeci z wiertarką i szybkim montażem ją mocuje, żeby nie zleciała.
    Potem kontrola poziomowania i ew. podparcie jaką dechą, płytą i stemplem.
    Pianka zaś tak szybko nie łapie.
    W kilka minut urośnie i zanim dojedziemy do końca płyty - już jest dobra do zamontowania.
    Równo podnoszona płyta pianki nie zrzuci.

    Można test jaki zrobić na kawałku tego sufitu...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    ravbc
    Idź do jakiego marketu.
    Obejrzyj sobie tam jaki pistolet do piaskowania (jest ich sporo).
    Albo kup ten największy, albo zrób sobie coś na ten obraz.
    Potem, w zależności od zasobności warsztatu - kompresor lub dobry odkurzacz.
    Na wylot można kawałek jakiego igielitowego wężyka dopasować (z działu dom i ogród).
    Łatwiej będzie.
    Zadziała poprawnie, bo pył styropianowy lekki jest.

    Z rozdrabniarki to nie, ale z worka wprost - to się da bez cudowania.

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 14-02-2012 o 17:08
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    U wylicza się dzieląc lambdę przez grubość przykład:
    10cm to U=0,8 W/m2*K
    20cm to U=0,4 W/m2*K
    50cm to U=0,16 W/m2*K
    mpoplaw na podstawie jakiego źródła stwierdzasz, że lambda to 0,08 ?

    Pytam bo nie wiem.
    To jakiś logiczny wywód? Z karty technicznej poliuretanu??

  7. #27

    Domyślnie

    Chyba tak się do tego zabiorę, że zrobię stelaż na suficie tak, żeby płyta kg była ze 3cm od sufitu i przykręcę do tego płyty. Wtedy mogę to zrobić nawet sam.
    A potem opiankuję. Oczywiście najpierw 1 płyta, opiankować i dopiero następna. Być może będę musiał ciąć płyty na połowę, żeby było łatwiej.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Pomysł dobry i powinien zadziałać.
    Podział płyt narzucą Ci te legary stalowe.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Pomysł dobry i powinien zadziałać.
    Podział płyt narzucą Ci te legary stalowe.
    Adam M.
    Dokładnie tak.
    --
    A potem zastanowię się co z górą.
    --
    Będziesz pisał coś o tynkach perlitowych?
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    tak, ale jak widzę kolejka jest spora.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #31

    Domyślnie

    No - bo jak zwykle trafiłeś z tematem w samą dychę!
    Przed wiosną nie będę tynkował na pewno - więc mogę poczekać
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 14-02-2012 o 19:10
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrTomo Zobacz post
    Chyba tak się do tego zabiorę, że zrobię stelaż na suficie tak, żeby płyta kg była ze 3cm od sufitu i przykręcę do tego płyty. Wtedy mogę to zrobić nawet sam.
    ... oj Ty to chyba nigdy tego nie robiłeś skoro myślisz o tych 3 cm od stropu...

    minimum dla "niewprawnego" to jakieś 5cm - tyle ma wieszak ... jakis tam... i bardzo prosty strop!
    nie będziesz musiał nigdzie "gubić" centymetów do poziomu...

    no chyba że wszytko polecisz na ESach... ale spróbuj kiedyś dokręcić pchłę w takiej trzy centymetrowej odległości, albo wypoziomować wszytko....

    nie żeby nie było wykonalne... ale...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ... oj Ty to chyba nigdy tego nie robiłeś skoro myślisz o tych 3 cm od stropu...

    nie żeby nie było wykonalne... ale...

    Te 3 cm podałem tak w dużym przybliżeniu... może być i 5 cm
    Rusztowanie mogę zrobić z 25mm listwy drewnianej a sufit wygląda na prosty...choć nie mierzyłem.
    Ostatnio edytowane przez mrTomo ; 14-02-2012 o 19:39
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  14. #34

    Domyślnie

    Adam a do ocieplenia ściany fundamentowej można zastosować Twój przepis ze styrobetonem?

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grand72
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomku Zobacz post
    W te otwory opryskiwaczem ogrodniczym wtrysnąłem wody, a potem stopniowo, jadąc od dołu, piankowałem pianą niskoprężną, robiąc przerwy na stężenie poprzednich "placków".
    Później wyciąłem nadmiar sterczący z otworków i zaciągnąłem gładzią.
    Czy w taki sposób dałoby się doszczelnić źle położone ocieplenie styropianowe na elewacji. Chodzi o takie kładzione na placki czyli ze szczeliną między scianą a styro?
    Budownictwo mieszkaniowe wcale nie jest budujące

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrTomo Zobacz post


    Rusztowanie mogę zrobić z 25mm listwy drewnianej a sufit wygląda na prosty...choć nie mierzyłem.
    tiaaa... jasne... widziałeś kiedyś równy strop? tak z czystej ciekawości pytam, bo ja strop widziałem tylko jeden na żywca... u siebie ... resztę na zdjęciach u innych...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    tiaaa... jasne... widziałeś kiedyś równy strop? tak z czystej ciekawości pytam, bo ja strop widziałem tylko jeden na żywca... u siebie ... resztę na zdjęciach u innych...
    U mnie równość tego stropu wynika z położonych legarów.
    Jak były położone nierówno - w co wątpię bo przed wojną budowali inaczej niż teraz - to będzie jak mówisz.
    Pozdrawiam,
    mrTomo

    Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać.
    Bruce Lee

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MrButton
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie wilgoć na ściance kolankowej

    Witam serdecznie i prosze o odniesienie sie do mojego problemu,

    Mieszkam w nowym domu pierwszą zime, jest on ocieplony styro 15 cm, wełna 20+10 cm i ogrzewany gazem. Niestety dziś zauważyłem, że na sciance kolankowej (beton komórkowy 24 cm) w garderobie (i tylko tam) pojawia się wilgoć i pierwsze oznaki grzyba. Garderoba została wydzielona z pustki nad garażem, która pierwotnie w projekcie nie była przeznaczona do użytkowania. Jako że jest to i tak bardzo niskie pomieszczenie, zastosowaliśmy tam tylko 3 cm styro na podłodze, ale sufit w garażu byl wyklejony dodatkowo 5 cm, wspomnę że garaż jest nieogrzewany. Ocieplenie z wełny to tylko 20 cm w tym pomieszczeniu (i także żeby nie było za niskie?. Scianka kolankowa z zewnątrz ocieplona styro elewacyjnym 10 cm.
    Czy użycie cieńszej warstwy materiałów izolacyjnych jest powodem wilgoci?
    W pokoju z którym łączy się garderoba jest wentylacja grawitacyjna.
    Proszę o pomoc co zrobić w takiej sytuacji? Zbudować dodatkową konstrukcje i ocieplić scianę od wewnątrz, maskując to płytą g-k?

    Pozdrawiam
    Nasza galeria

    Komentarze

    DAMY RADĘ..........................

  19. #39

    Domyślnie

    nie wolno betonu ocieplać z dwóch stron

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Przecież cały dowcip w tym, że to nie płaski sufit tylko koleby!
    Przykręć ten profil w kolebie a płyta będzie równo z legarem.
    Reszta - bez zmian!
    Tylko skrobać tego nie musisz jak masz te profile...

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 14-02-2012 o 20:56
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony