dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 46
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 905
  1. #541
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    No o piance pogadać można, a aplikację chętni i tak muszą do wiosny odłożyć
    Teza o konieczności odkładania do wiosny mocno dyskusyjna Nie mogę się wypowiadać "w imieniu" wszystkich pianek ale wiodące można aplikować w temperaturach ujemnych.
    BTW: Zauważyłem daleko idące podobieństwo podpisu Kolegi do pewnej mojej wypowiedzi
    To zaszczyt , bez względu na intencje, bycia cytowanym w ten sposób w Szacownym gronie.

    Pozdrawiam

  2. #542
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Myślę,że myszy ,kuny i szczury to przereklamowane zagrożenie.Dom mam praktycznie w lesie ,kilkanaście domów na leśnej wycince.Kilka sosen na działce zostało.Nie miałem nigdy problemów z gryzoniami.Przestrzegałem jednej zasady od początku budowy.Zero resztek jedzenia w trakcie budowy.Nie wolno wyrzucać żadnych resztek jedzenia nawet na kompostownik.Śmietnik szczelny,zakryty.Uchylona pokrywa to błąd.Nasi bracia mniejsi kuszeni są żarciem a nie izolacją naszych domów.Nie ma żarcia,nie ma gryzoni.Styropian czy wełna jest jedynie miejscem na gniazdo,w pobliżu potencjalnego żarcia.
    ps.budowlańcy dziwnie się patrzyli jak kazałem zbierać nawet ogryzki po jabłkach.
    Bardzo celne uwagi. Otóż kuny, gdyby istniały, faktycznie, interesowały by się naszymi dachami i poddaszami dla potrzeb "lęgowych". Baczne pilnowanie aby nie występowały w okolicy źródła pożywienia jest słuszne tylko jak do tego samego przekonać, wręcz zmusić, kilkunastu sąsiadów ? LEGENDARNA kuna domowa, gdyby istniała, pokonywałaby w ciągu jednej nocy nawet 6 km. Źródło pożywienia nie musi być na naszej działce. Jak na nieistniejące stworzenie ma całkiem realną LEGENDĘ . Dowcipnym prześmiewcom, z serca nie życzę, aby doświadczyli na swoim portfelu zainteresowania tych "sympatycznych łobuziaków " . To w sumie niemożliwe bo przecież ich nie ma


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 11-11-2012 o 21:13

  3. #543
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Dokładnie Mat jak piszesz.
    O kunach już nie wspominalem, bo jak ktoś nie widział myszy, to kuny nawet sobie nie wyobrazi.

  4. #544
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Poza
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Bielsko - Biała
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Widziałam kunę na strychu w domu rodziców. Tylko nie wiem co tam robiła, bo oni wogóle nie mają ocieplonego dachu...

    Ani pianki, ani wełny, owiec też nie hodowali. Szczęśliwi z nich ludzie. Ocieplili sobie strop.
    Niniejszym stwierdzam, po przeczytaniu kilkudziesięciu ostatnich stron watku, iż najlepiej i przy okazji najtaniej jest nie ocieplać dachu.

    Zdjęcie powyżej oddaje wszystko.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, płyta fundamentowa Synthos xps 10 cm, ściany zew. keramzytobetonu 24 cm plus 15/20 cm Isofas, dach kryty płytkami włóknocementowymi SVK, ocieplony Isorokiem 25 cm, CO i CWU pompa ciepła IVT Premium Line 10 kw - kolektor poziomy plus podłogówka, okna PVC 3-szybowe.

  5. #545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panowie zaczynają powoli absurdalne rzeczy opowiadać.To,że są gryzonie nie oznacza,że nie mam ocieplić chałupy.Może warto pomyśleć,co zrobić aby do niej nie wlazły.

  6. #546
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Myszy ściagają do budynków w czasie pierwszych przymrozków, a kuny najchętniej jak spadnie śnieg.
    W okolicy, gdzie nie ma pól uprawnych lub innej roślinności, która może być bazą pokarmową dla nich, to ich nie ma, no i nie ma wtedy kuny, ponieważ myszy są podstawą ich wyżywienia.
    Wspominałem, że pracowałem u winiarza w Niemczech. Na polach winogronowych jest tak dużo myszy ze względu na duże ilości pestek z winogron, że w ich poblizu mieszkają nawet lisy. Na zimę myszy ściagają do nowoczesnych domow winiarzy i zaczyna się zabawa w polowanie .

  7. #547
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panowie zaczynają powoli absurdalne rzeczy opowiadać.To,że są gryzonie nie oznacza,że nie mam ocieplić chałupy.Może warto pomyśleć,co zrobić aby do niej nie wlazły.
    I to jest świetne postawienie sprawy ! Wcale jeszcze nie dotknęliśmy absurdu. Absurdem, z pewnością, jest twierdzenie, że jeżeli mnie osobiście nie dotknął problem zniszczeń przez kuny to takiego problemu nie ma.
    Wracając do meritum, moim zdaniem, są dwie drogi:
    1. Jeżeli nie przyjmujemy do głowy innej izolacji niż wełna mineralna lub szklana, to powinniśmy zabezpieczyć z WYJĄTKOWĄ pieczołowitością wszelkie możliwe miejsca penetracji gryzoni czy kun ( które nie są gryzoniami ) . Należy pamiętać, że byle jakie zabezpieczenie może być niewystarczjące.
    2. Zastosowanie innych technologii, która nie będą interesujące dla kun t.j : pianka p.u. , styropian itp. Kuny "gustują" w izolacjach wełnistych ponieważ mogą z łatwością tworzyć w nich swoje "gniazda", używają kłaków z wełny do czyszczenia futra, poza tym, zdewastowanie membrany dachowej uwalnia strumień ciepła dzięki któremu mają pod dachem, komfortowe warunki nawet w zimie. Pianka jest niewrażliwa w tym sensie bo nawet uszkodzenie miejscowe nie spowoduje takiej ucieczki uwolnionego ciepła.

    Pozdrawiam

  8. #548

    Domyślnie

    Znam świetne zabezpieczenie przed gryzoniami. To tłuczone szkło. Jeśli się gdzieś przegryzują to należy w wiaderku kamieniem potłuc butelek parę. Następnie wymieszać z tym czymś czym chcemy zalepić dziurę. Uwaga żeby się nie pokaleczyć.

  9. #549
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Znam świetne zabezpieczenie przed gryzoniami. To tłuczone szkło. Jeśli się gdzieś przegryzują to należy w wiaderku kamieniem potłuc butelek parę. Następnie wymieszać z tym czymś czym chcemy zalepić dziurę. Uwaga żeby się nie pokaleczyć.
    Hehee, przyznaję, że kiedyś też to zastosowałem ze świetnym skutkiem przeciwko szczurowi który regularnie podkopywał się i przegryzał przez wylewkę w piwnicy. Akurat w rejonie dachu, bardziej chodzi o to żeby zamknąć nie zamykając Wełna WYMAGA BEZWZGLĘDNIE wentylowania przestrzeni pod pokryciem i nie mozemy jej tego pozbawić. Zatem do zastosowania mogą być tylko siatki stalowe... albo trzeba zrobić wełence wentylację wymuszoną

  10. #550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    znajomy miał problemy z kunami , i to wcale nie było fajne. Długo by gadać. W ostateczności zakupił system odstraszania dźwiękami.I na razie ponoć mam problem pod kontrolą.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Kolejna "Kuna - horror story"?

    Opowieści na ten temat jest dość sporo na tym (i nie tylko!) forum...
    Można wytrawnym tropicielem zostać, jak nas trafi taka wizyta....

    (z racji zawodowych czasem zajmuję się wypłaszaniem takich stworzeń z różnych miejsc, z różnym skutkiem...)
    Najlepiej jest tak budować - aby budować DLA SIEBIE (a nie dla kun czy myszek).
    Wełna (dla mnie - wata) temu nie sprzyja....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #552
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam mam takie pytanie. Firma wykonała ocieplenie poddasza uzytkowego. Dach dwuspadowy , strop na jętkach.
    Zaczynając od strony zewnetrznej wyglada to tak:
    Blachodachówka , folia paropszepuszczalna, wełna 15 miedzy krokwie, 10 w poprzek krokwi, folia paraizolacyjna, płyty g-k.
    Nie wiem czy dobrze zrobiłem, gdyż ociepliłem też dach nad stropem wełna 15 miedzy krokwie.
    I tu moje pytanie czy dawać na ta wełnę folie paraizolacyjną czy nie. w przyszłym roku obije wszystko płytami osb.
    Zauważyłem również że na foli paroprzepuszcalne powyżej strychu są w niektórych miejscach widoczne kropelki wody. czy może dlatego, że
    ociepliłem tam wełna?
    Co moze być przyczyna. Pozdrawiam
    P.s. Pisze z konta zony i dlatego forma męska.

  13. #553
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaaroo

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    może ktoś też mi pomoże,
    Ja mam dom parterowy w konstrukcji drewnianej (jedna ściana zewnętrzna została kilka lat temu "wymieniona" na murowaną). Teraz zaczynamy adaptację poddasza.
    Na dachu jest pełne deskowanie+papa+blachodachówka.
    Na skosach zdecydowaliśmy się na ocieplenie z wełny 15+10, ale na ścianki kolankowe fachowiec nam ułożył tylko jedną warstwę 15 cm i twierdzi, że to wystarczy (na to pójdzie tylko płyta gk, a od zewnątrz, od strony tej pustej przestrzeni chce dać membranę dachową dla izolacji wełny).
    Zaznaczam, że dach będzie ocieplony tylko do ścianki kolankowej, czyli za ścianką ma zostać pusta przestrzeń - dach dochodzi do podłogi, nie ma tam dodatkowej ściany. Czy w takim przypadku 15 cm wełny (współczynnik 0,39) to nie za mało?
    Inny fachowiec nam radził, żeby te ścianki od zewnątrz obić też płytami i do nich kręcić styropian.

  14. #554

    Domyślnie

    Za mało. Powinno być tyle co na skosach, za ścianką na podłodze też taka sama grubość.

  15. #555
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Blachodachowka, a jak zrealizowana jest wentylacja połaci?
    Na strychu wykroplenia za folia? Grad na strychu niższy niż na zewnątrz ale.... co z połacia i jak wentylujesz strych?
    ]

    Sorry nie napisałem że na foli paroprzepuszczalnej są kontrłaty a pozniej łatyi na tym blachodachówka. W ten sposób wentylowana jest połać. Na strychu są wykroplenia na foli od strony wełny mineralnej. nie wiem czy zakładać paroizolacje za wełna na strychu skoro jest na stropie? Co to jest grad bo nie wiem za bardzo.

  16. #556
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Mam zadaszenie wylotu. Na kalenicy sa gasiory a pod nimi specjalna uszczelka która ma zapewnić wentylację i przepływ powietrza. Czy trzeba dołożyć kominki? Nie wiem czy woda jest w części mieszkalnej bo jej nie widać a mam już założone płyty g-k i nie mam jak sprawdzić.
    A odnośnie foli paraizolacyjnej to zalozyc na strychu na welne czy nie?
    P.s. Woda pojawia się głównie po północnej stronie dachu.

  17. #557

    Domyślnie

    Witam mam pytanie planuje ocieplić poddasze. Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 w poprzek. Tylko nie wiem jak przykęcić profile. Wieszaki czy grzybki do będzie lepsze i prostsze w montażu.

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzieci` Zobacz post
    Witam mam pytanie planuje ocieplić poddasze. Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 w poprzek. Tylko nie wiem jak przykęcić profile. Wieszaki czy grzybki do będzie lepsze i prostsze w montażu.

    zajrzyj tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...ytania/page343

  19. #559
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzieci` Zobacz post
    Witam mam pytanie planuje ocieplić poddasze. Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 w poprzek. Tylko nie wiem jak przykęcić profile. Wieszaki czy grzybki do będzie lepsze i prostsze w montażu.
    Proszę rozważyć zastosowanie pianki natryskowej otwartokomorowej. Większość z problemów wymienionych we wcześniejszych wpisach nie wystąpi. Jeżeli buduje się wedle ceny to trzeba się liczyć z kłopotami wcześniej czy później. Jeżeli ma być trwale i naprawdę skuteczne to nie da się tego zrobić z wełenki hipermarketowej.
    Zapewne zaraz podniesie się rumor zwolenników "swetrów wełnianych" i "kondonkowania" foliowego. Mam zatem gotowy problem do rozważenia:
    Jak układ warstw niezbędny dla wełny i ogrzewania w okresie zimy będzie działał w modelu fizycznym w lecie, podczas pracy, coraz powszechniejszej, klimatyzacji i dlaczego ( jest tak do d.... )?
    Bo jak fajnie się zawilgoca w zimie wskutek zjawiska pętli konwekcyjnej to większość chyba wie, nie ?
    Proszę o argumenty oparte o wiedzę i ewentualne doświadczenie a nie na zasadzie: zbudowałem 3-5 lat temu i jest SUPER.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 24-11-2012 o 18:52

  20. #560

    Domyślnie

    Co masz do sweterków? dobry sweter nie jest zły
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 24-11-2012 o 20:53

Strona 28 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony