dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 166
  1. #1

    Domyślnie Nasz 113-letni Piernik :) im starszy tym lepszy:)

    Witam serdecznie! Umowa przedwstępna już podpisana, kredyt się robi na dniach, postanowiliśmy więc założyć nasz forumowy wątek i przedstawić nasze lokum, w którym planujemy zapuścić korzenie.
    Nasze 100 metrowe mieszkanie mieści się na pierwszym piętrze 112 letniego(1900r.), poniemieckiego domu.
    W domu mieszkają łącznie 4 rodziny.
    o naszego mieszkania należy także 4 arowa działka, jest też spora część wspólna służąca rekreacji.
    Dom mieści się w starej luksusowej dzielnicy naszego miasta, 200m od parku.
    Dowiedzieliśmy się o możliwości jego zakupu przypadkiem i ekspresowo skontaktowaliśmy się z właścicielem, po wstępnych i drugich-dokładnych oględzinach, zdecydowaliśmy się na zakup.
    Mieszkanie jest oczywiście do remontu, o dom(dach)też trzeba będzie zadbać.
    Więźba wygląda zdrowo, w mieszkaniu i domu nie ma wilgoci, przy domu jest czynna, głęboka i czysta studnia.
    Planowane działania:
    -remont łazienki
    -remont kuchni
    -zerwanie stareńkich tapet, położenie gładzi, malowanie
    -cyklinowanie podłóg
    -wymiana instalacji w-k i elektrycznej
    -ogrzewanie gazowe(w domu jest ogrzewanie tzw etażowe+piece)
    -wymiana okien i drzwi wejściowych
    -wybudowanie kominka
    -remont dachu przewidywany na przyszły rok
    Wszystkie zdjęcia robione obiektywem szerokokątnym, pomieszczenia w rzeczywistości są znacznie większe niż na zdjęciach, jaśniejsze.
    Jesteśmy otwarci na rady i spostrzeżenia.

    Zdjęcia:
    widok od strony ogrodu

    wejście na nasze piętro, drzwi do mieszkania

    Widok na nasz ogród

    duży pokój(okrojony na zdjęciu)

    Piec w pokoju

    Kuchnia


    Mały pokój(przechodni do łazienki)

    Średni pokój(mocno okrojony na zdjęciu)

    Łazienka

    Garderoba(za średnim pokojem)

    Przedpokój
    Ostatnio edytowane przez samaola ; 08-09-2013 o 16:16

  2. #2

    Domyślnie

    Witam i zapisuję się do podglądaczy, bo zapowiada się smakowicie Skosy i krzywizny w łazience baaaardzo interesujące, ciekawa jestem co z nimi zrobicie Dom piękny, a mieszkanie ma potencjał Czekam na jakieś inspiracje, plany, pomysły
    A jeszcze jedno, co planujecie zrobić z piecem kaflowym? Zostawiacie czy out?

  3. #3

    Domyślnie

    Ten piec kaflowy oczywiście zostaje, jest czynny i w dobrym stanie, nie mówiąc już o walorach estetycznych i historii domu. W drugim pokoju jest zwykły, polski piec, ten wyjedzie z wnętrza a przewód kominowy zostanie wykorzystany na kominek z płaszczem wodnym w przedpokoju.
    Dom jest także wyjątkowy przez to, że jego budowniczym i pierwszym właścicielem był pierwszy niemiecki właściciel tutejszej gazety. Osobiście bardzo się z tego cieszę, mój ojciec był pisarzem, mam poczucie jakiejś łączności z tym domem.
    W porównaniu z naszym obecnym lokum(32m2) nowe mieszkanie jest dla nas ogromne!
    Ostatnio edytowane przez samaola ; 16-02-2012 o 22:37

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samaola Zobacz post
    W porównaniu z naszym obecnym lokum(32m2) nowe mieszkanie jest dla nas ogromne!
    Skąd ja to znam, teraz mieszkamy na 28m2 więc wierzę, że każde inne, a tym bardziej 100m wydaje się być ogromne

    Fajnie, że piec zostaje. Moja siostra rozwaliła 2 - żal mi ich nadal.

    Czyli historia domu pobudza do działania

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie pobudza chcielibyśmy odświeżyć wnętrza, dać im nowoczesny, prosty styl z zachowaniem i wyeksponowaniem starych elementów tj framugi i drzwi, skosy i podłogi. Po mieszkaniu z dzieckiem w trójkę w maleńkim mieszkaniu gdzie wszystko jest na kupie, mam ochotę nie mieć w domu żadnych mebli ponad niezbędne minimum
    Kupowany dom jest bardzo, bardzo zagracony,w każdym pokoju są po dwie meblościanki, kanapy, fotele, stoły, dywany, chodniki wykładziny jeden na drugim. Już samo oczyszczenie wnętrz z mebli da 70% efektu końcowego
    Niestety będzie trzeba wysiudać oryginalne drzwi wejściowe widoczne na drugim zdjęciu, choć są piękne, nie zabezpieczają domu i są bardzo nieszczelne.
    Ostatnio edytowane przez samaola ; 17-02-2012 o 07:46

  6. #6

    Domyślnie

    Znam ten ból my też na kupie ale już niedługo i też ograniczę meble do minimum

    Piękne drzwi, prawda, ale coś za coś Spróbujcie sprzedać, mnóstwo jest zapaleńców, na pewno jakiś chętny się na nie znajdzie

  7. #7

    Domyślnie

    Przyłączam się również do podglądaczy. Widać tu ogromny potencjał ale i dużo pracy. Życzę wam dużo siły i motywacji. A piec piękny. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Witajcie Zosik i Danił!!!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Witam w gronie remonciarzy. Mieszkanie jest bardzo piękne. Najbardziej powalił mnie przedpokój. Toż to dodatkowy pokój prawie. No i kuchnia, która obecnie jest bardzo klimatyczna poprzez paleniska.
    Piec kaflowy musi zostać.
    Życzę Wam sprawnej akcji remontowej.

  10. #10

    Domyślnie

    Ciekawe jest to, że mam świadomość że czeka nas obszerny remont ale nie uważam, że czeka nas dużo pracy Może chodzi o to, że jestem mocno nastawiona ideowo, gotowa na zmiany, na wysiłek, stąd nie ma umie poczucia, że czeka nas jakaś wielka praca, ot po prostu porządkowanie, malowanie,murowanie, kafelkowanie, cyklinowanie itd...
    Może to nierealistyczne myślenie, ale tak właśnie jest. Czy to normalne?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    valturwen

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    I ja się zapisuję do podglądaczy Strasznie jestem ciekawa co zrobicie z takim pięknym miejscem.
    A jak jesteś na swoim to robota to sama przyjemność, choćby wyrzucanie śmieci po byłych właścicielach. A jak jeszcze macie zapał i chęci do pracy to normalne, że wydaje się jej wam mniej
    Powolutku i do przodu Trzymam kciuki!

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam
    I ja przyszłam się przywitać Dom piękny . Trzymam kciuki za remont i już nie mogę się doczekać efektów
    Czeka Was kupa roboty....ale ta radość później ach...
    Pozdrawiam.
    Renata

  13. #13

    Domyślnie

    Eeeee tam kupa roboty Ja mogłabym wprowadzić się w taki stan jaki jest teraz
    Moja mama mówi, że jestem traper

  14. #14

    Domyślnie

    Zrobiłam plan mieszkania w programie ale za nic nie umiem go skopiować i wstawić tu...

  15. #15

    Domyślnie

    Udało się
    To plan mieszkania, wymiary mniej więcej bo nie znam dokładnych długości, chodziło mi raczej o zachowanie proporcji pomieszczeń, powierzchnia 100m2, z tym, że podejrzewam, że powierzchnia pokoju dziennego jest mniejsza na rzecz sypialni. Ale wszystko wymierzymy gdy już będzie po notariuszu

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Napisałam że czeka Was kupa roboty bo planujecie remont , to chyba się narobicie przy tym Ale co tam i tak jest super
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Dziś była wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę z banku. Wynik wstępny-pozytywny

  18. #18

    Domyślnie

    Brakowało jeszcze zdjęć ulicy i frontu domu, więc dorzucam dzisiejsze fotki

    Czerwonym kołem zaznaczono naszą część

    i pełny front

  19. #19

    Domyślnie

    Naprawdę piękny dom, okolica też fajna, taka spokojna się wydaje A będziecie przerabiać układ pomieszczeń czy zostawiacie jak jest? A wejście do łazienki będzie z Waszej sypialni??

  20. #20

    Domyślnie

    Okolica jest bardzo spokojna, 150m dalej jest duży park miejski, to stara dzielnica poniemieckich willi.
    Układu nie będziemy zmieniać, nie ma też za bardzo jak. Myśleliśmy żeby wybić drzwi między kuchnią a łazienką ale to ściana nośna, strrrrrrrasznie gruba.
    Wejście do łazienki będzie przez naszą sypialnię, widziałam u znajomych takie rozwiązanie, całkiem fajna opcja i wcale nie niewygodna. Jeśli sypialnia będzie oszczędna w środkach przejście do łazienki nie będzie odczuwane jako wtargnięcie do sfery buduarowej.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony