dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 194
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 3873
  1. #181

    Domyślnie

    Mnie tez się podobają te okienka.

    Dla złotej rączki, która sama podejmie się realizacji , faktycznie- garść znakomitych pomysłów!
    cele budzą szacunek

  2. #182

  3. #183
    Guest

    Domyślnie

    No, no... chyba polubię firanki. Jak widać powyżej pasują też do nowoczesnych wnętrz. Zazdrostki w oknach kilka postów powyżej też mnie zainspirowały. Czegoś takiego brakuje mi w mojej kuchni.
    Dzięki za zdjęcia.

  4. #184

    Domyślnie

    I jeszcze małe conieco



    A teraz coś przepięknego...
    Dziewczyny jak taki cacuszka się robi?
    Macie jakieś pomysły. napiszcie mi.


















  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dorotko... jeśli pozwolisz wkleję fotkę swojego okna- nie jest to, co prawda tak cudna i misterna koronka jaką pokazałaś... nie mniej jednak można już w sklepach kupić coś w zamian . No chyba, że masz kogoś kto potrafi szydełkować i go namówisz – ale to naprawdę żmudna praca . Na bambusowym kijku-( takim do podpierania kwiatków ) przeplotłam zwykłą koronkę gipiurową w kolorze naturalnego lnu . Do tego w takiej samej barwie naturalna o dużych oczkach,jak sieć rybacka upięta po bokach– szeroka, coś jak ze sznurka naturalnego... Warto poszperać po sklepach – można znależć naprawdę ciekawe materiały.


    Pozdrawiam słonecznie

  6. #186

  7. #187
    Guest

    Domyślnie

    dorotaele
    myślałam,ze oczy wypatrzę,by zrozumieć,o co biega w tych cudnych firaneczkach,ale niestety nie zakumałam,choć na dzierganiu troszkę się znam
    moja mama nawet długie firany kiedyś robiła,potem były maglowane i szpanowane na specjalnym "szpanerze" Szkoda,że je wyrzuciła,teraz były by cenne.

  8. #188

    Domyślnie

    Osowa- pięknie to wygląda. Jeszcze raz się potwierdza, że najważniejszy jest dobry pomysł! Podpatrzę go od Ciebie bo choć sama dziergam myślę, że siedziałabym nad tymi firaneczkami do jesieni - czasu zawsze brakuje- a jeszcze nie wiadomo czy z pracy byłabym zadowolona. Robiłam już próbki na drutach i szydełku, trzeba miec szydełko gigant, a próbka nie wyszła wcale taka piękna...
    Serdeczne buziaki

  9. #189

    Domyślnie

    Parę ciekawych gipiur do firaneczek i nie tylko...
































  10. #190

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze kilka fotek -










































  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Mam mały problemik z dekoracją okna w łazience i mam nadzieję, że mi pomożecie. To jest moja łazienka (zdjęcie niezbyt oddaje naturalne kolory - żółty jest taki cieplutki a ten jasny to beż).



    Poczatkowo w oknach miały być rolety i tyle, ale okazało się, że nie możemy tych rolet przykręcić do ram okiennych bo możemy stracić gwarancję na stolarkę okienną jakby cosik podczas montażu się im stało.
    Potem miały być drewniane rolety ale je trzeba zamontować jakieś 20 cm nad oknem i niezbyt to chyba by pasowało.
    Ostatnio wpadłam na pomysł, żeby kupić karnisz drewniany tzn. jest on metalowy ale pokryty jakąś folią imitujacą drewno. Karnisz miałby być w kolorze okna (czyli czereśnia), prosty - 160 cm (okno ma szer. 120 cm). Chciałabym tam zawiesić jakieś beżowe (a może inny kolor?), lekkie zasłony.
    A teraz pytania: przede wszystkim czy to będzie pasowało? W którym miejscu powiesić ten karnisz zaraz nad oknem czy troszkę wyżej? A zasłony upiąć zwyczajnymi żabkami czy może na uszka, które bardziej mi się podobają? Z jakiego materiału najlepiej zrobić te zasłonki? A może macie jakiś inny pomysł?

  12. #192

    Domyślnie

    Maluszku, osobiście odradzałabym zasłonki w łazience.
    Po pierwsze zastanów sie czy tego okna nie trzeba zasłaniać, choćby częściowo przez dzień!
    Ja powiesiłabym - żaluzje pionowe
    - rolety rzymskie
    - ekrany, o których jest mowa wczesniej w tym temacie
    materiał w kolorze żółtych płyteczek.
    Pozdrawiam

  13. #193

    Domyślnie

    dorotaele
    A teraz coś przepięknego...
    Dziewczyny jak taki cacuszka się robi?
    Macie jakieś pomysły. napiszcie mi.
    Witam

    Według mnie jest to makrama. Na tej stronie : http://panda.bg.univ.gda.pl/~madziak/robotki/makrama.htm jest historia i krótki kurs makramy.

    Polecam i pozdrawiam

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    dorotaele - dzięki za odpowiedź

    Dlaczego odradzasz zasłonki? Ze względu na dużą wilgotność?

    O żaluzjach pionowym myślałam od samego początku ale nie mogę do tego pomysłu przekonać mojego małża bo mu się one nie podobają

    Rolety rzymskie z kolei mnie się nie podobają.

    Ekrany są fajne ale obok okna jest kabina i ciężko byłoby je rozsuwać.

    O żółtym kolorze materiału myślałam od samego początku ale odradzono mi, że już za dużo tego koloru w łazience. Co o tym myślisz?

  15. #195
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    raz w zyciu mialem zaslony w domu - jestem alergikiem, a te wlasnie to siedlisko kurzu i temu podobnych. zaslony zrobilem z blekitnego brezentu, na karniszu z miedzianej rury i z miedzianymi kolkami. slicznie to wygladalo, no i mozna bylo czyscic to na mokro zamiast od razu prac :)

  16. #196

    Domyślnie

    Maluszku, a to jest łazienka na górze czy na dole? no i czy sąsiedzi są blisko i ew ktoś zagląda Wam w okna? Planujesz jakieś dodatki w łazience? Np lutro jakieś nietypowe (kolor?), może jakiś fotel wiklinowy (bo spora ta Twoja łazienka), czy jakaś szafeczka w kolorze X, czy też półka. Czy może nic tam nie będzie. Bo wszystko zależy nie tylko od płytek.

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Marto - łazienka jest na górze. Raczej nikt w okno nie zagląda ale wieczorem lepiej zasłonić okna.

    Drzwi do pralni (obok kabiny) chciałabym zrobić w kolorze okien (czereśnia) takie ażurowe. Szafka pod umywalki też drewniana (czereśnia) z drzwiczkami z matowego szkła. Nad szafką - ma być duże lustro wklejone w glazurę. Dekory mają kolory: żółty, taka czereśnia, beż. Drzwi wejściowe też czereśnia. Mam zamiar przy drzwiach wejściowych zrobić szafkę drewnianą albo z drzwiczkami z matowego szkła albo taki ażur jak przy drzwiach wejściowych.

    Łazienka ma jakieś 12 m2.

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Maluszku ...a może mini parawanik ? Miniaturka takiego romantyzmu z plaży.... Co Ty na to? Stawiany na parapecie do mniej więcej połowy wysokości okna . Stelaż z drewna w kolorze ramy, obciągnięty materiałem w kolorze żółtawych płytek z wzorkiem np. muszelek w korze tych beżowych...lub wzór tych kwadracików co masz z boku na ścianie. Składany w harmonijkę – szerokość ciut większa niż okno – by było widać, że to jest tak lekko pozaginane – że to parawan . Ciekawa dekoracja i nie kolidująca z niczym, oraz spełniająca funkcję zasłaniana .. i dodatkowo wprowadzi w nastrój relaksu...
    Buzial

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Osowa - jakie Ty masz super pomysły

    Problem polega na tym, że okno powinno być raczej całe zasłonite bo naprzeciwko umieszczony jest wcecik i bidet a pod oknem wanna.

  20. #200

    Domyślnie

    Osowa pomysł genialny Tylko ja zrobiłabym parawanik obciągnięty materiałem w kolorze jaśniejszych płytek.

    Maluszku z pewnością nie powiesiłabym tam:
    - żółtej zasłonki
    - ciężkiej zasłonki (jeśli już, musi być lekka, zwiewna, ażurowa lub jakaś inna przeźroczysta)
    - pionowych żąluzji (brrr patrzę na nie codziennie 8 godz. są dobre do biura)
    - rolety rzymskiej.

Strona 10 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony