dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 194
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 3873
  1. #2241

    Domyślnie

    Czy możecie pomóc w ubraniu naszego okna w salonie? Niestety okno wymienione przez poprzednich właścicieli ze starego drewnianego na plastik, prawdpodobnie ze względu na oszczędność otwieralna jest tylko ta mała część, reszta nie do ruszenia, mycie tej części na zewnątrz to też jakiś koszmarek.

    Ze względu na widok nie chcę zasłaniać całego okna, na upalne słoneczne dni jest roleta. Chodzi mi o coś co będzie ozdabiało okno mniej więcej jak ta kurtyna świetlna, bo jak ją zdejmę niebawem to okno znów będzie do połowy w górę takie puste... Zasłonka, czy też firanka może bardziej, ma mieć jedynie charakter czysto ozdobny

    Problem jest z zamontowaniem karnisza, nad samym oknem nie ma miejsca, na ramie okna na górze - obie części mają różną wysokość. Myślałam o cienkim karniszu mocowanym do góry tej wnęki, tak żeby część uchylna się otwierała, bo latem ją otwieramy często, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle się robi? wtedy karnisz byłby zamontowany jakby w dół, nie tak jak normalnie się go mocuje.






  2. #2242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_gda Zobacz post
    Czy możecie pomóc w ubraniu naszego okna w salonie? Niestety okno wymienione przez poprzednich właścicieli ze starego drewnianego na plastik, prawdpodobnie ze względu na oszczędność otwieralna jest tylko ta mała część, reszta nie do ruszenia, mycie tej części na zewnątrz to też jakiś koszmarek.

    Ze względu na widok nie chcę zasłaniać całego okna, na upalne słoneczne dni jest roleta. Chodzi mi o coś co będzie ozdabiało okno mniej więcej jak ta kurtyna świetlna, bo jak ją zdejmę niebawem to okno znów będzie do połowy w górę takie puste... Zasłonka, czy też firanka może bardziej, ma mieć jedynie charakter czysto ozdobny

    Problem jest z zamontowaniem karnisza, nad samym oknem nie ma miejsca, na ramie okna na górze - obie części mają różną wysokość. Myślałam o cienkim karniszu mocowanym do góry tej wnęki, tak żeby część uchylna się otwierała, bo latem ją otwieramy często, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle się robi? wtedy karnisz byłby zamontowany jakby w dół, nie tak jak normalnie się go mocuje.





    Jeśli chodzi o karnisze to uważam, że jest jedno wyjście dotyczące zamontowania szyn przysufitowych (karniszy przysufitowych). Zobacz ta stronę:
    http://www.kazo.lublin.pl/szyny_sufitowe.html
    Jeśli chodzi o dekorację to wolisz kształty okrągłe czy bardziej proste. Jak będę już wiedziała to wkleję parę zdjęć, zebyś miała jakis obraz.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  3. #2243

    Domyślnie

    Asiu a czy ja też mogłabym poprosić o namiary na sklep z mechanizmami do rolet, będę bardzo wdzięczna.
    pozdrawiam Monika

  4. #2244

    Domyślnie

    Asia, dzięki za wskazanie szyny - nie przyszło mi do głowy takie rozwiązanie, mało do czynienia z firankami miałam, w domu zawsze to była domena mojej Mamy

    Jeśli chodzi o kształt - jestem otwarta na wszelkie propozycje, nie mam wyrobionego gustu jeszcze. Może być coś fantazyjnego, nie babcinego dom to poddasze z dużą ilością drewna, lubię materiały naturalne lniane, bawełniane, lekkie. Myślałam, że może coś wiązanego do boku, albo niesymetrycznego... lub półokrąg.

  5. #2245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola_gda Zobacz post
    Asia, dzięki za wskazanie szyny - nie przyszło mi do głowy takie rozwiązanie, mało do czynienia z firankami miałam, w domu zawsze to była domena mojej Mamy

    Jeśli chodzi o kształt - jestem otwarta na wszelkie propozycje, nie mam wyrobionego gustu jeszcze. Może być coś fantazyjnego, nie babcinego dom to poddasze z dużą ilością drewna, lubię materiały naturalne lniane, bawełniane, lekkie. Myślałam, że może coś wiązanego do boku, albo niesymetrycznego... lub półokrąg.
    Ola, poszukam coś i wkleję tylko raczej wieczorem.

    Jeśli któraś z Was sama chce uszyć swoją dekorację to polecam temat: jak uszyć własną dekorację okienną i nie tylko. Jest on tak samo na forum - wnętrza.
    Pokazałam teraz zdjęcia jak samemu zrobić dekorację na przelotkach. Tam wyjaśniam sprawy techniczne, ale nie tylko. Zapraszam.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #2246

    Domyślnie

    Ja lubie proste wzory i fasony. Firanka najlepiej, żeby była kremowa, prosta, bez wzorów, zasłona prosta, ciężka ale w wyraźnym kolorze np. bordo, nocna zieleń
    A co do karniszy - to czemu nie sufitowy?? zwykłe 'pręty' tylko mocowanie jest na suficie.

  7. #2247

    Domyślnie

    Cytat Napisał roszponka Zobacz post
    Może podpowiesz Asiu gdzie kupić takie mechanizmy z wypinanymi sznurkami.
    Będę bardzo wdzięczna
    Ja również poproszę o namiary.

  8. #2248

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz Zobacz post
    Ola, poszukam coś i wkleję tylko raczej wieczorem.
    Dobrze, cierpliwie czekam, to nie musi być "na teraz". Jak będziesz miała chwilę to wrzuć coś, będę wdzięczna
    Przewertowałam wiele stron, ale w ogóle nie widzę nic podobnego do tego co bym chciała, nie mówiąc już, że nic co by mi stylem pasowało. Wszędzie bogato ubrane okna, dużo sztucznych materiałów. Może powinnam bardziej na zagranicznych stronach szukać, styl skandynawski czy coś w tą modłę.

  9. #2249

    Domyślnie

    u mnie w pokoju, mam krótkie białe firanki, po bokach czerwone zasłony spięte słoneczkiem, u góry na karniszu zawinięte sari przywiezione z Indii - pięknie się komponuje... tylko okropnie kurzy ;/

  10. #2250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariolka! Zobacz post
    A co do karniszy - to czemu nie sufitowy?? zwykłe 'pręty' tylko mocowanie jest na suficie.


    Ja mam karnisz przymocowany do sufitu, fajnie wygląda jeżeli chcemy optycznie wydłużyć pomieszczenie

  11. #2251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondynka_z_taczka Zobacz post
    u mnie w pokoju, mam krótkie białe firanki, po bokach czerwone zasłony spięte słoneczkiem, u góry na karniszu zawinięte sari przywiezione z Indii - pięknie się komponuje... tylko okropnie kurzy ;/
    A gdzie zdjęcie?
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #2252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirka23 Zobacz post
    Ja mam karnisz przymocowany do sufitu, fajnie wygląda jeżeli chcemy optycznie wydłużyć pomieszczenie
    Nie może mieć takiego karnisza, gdyż okno górą sięga do samej wnęki, nie otworzy dziewczyna okna. Zdjęcie pokazała powyżej.
    A wracając do waszych karniszy to mnie również się takie podobają, choć większość wybiera jednak zawieszane na ścianie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  13. #2253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Lina_ Zobacz post
    Ja również poproszę o namiary.
    Lina, odpowiedziałam na prv.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  14. #2254

    Domyślnie

    Potrzebuję pomocy. Muszę zamówić nowe plisy do kuchni, tamte okazały się wadliwe. Dostałam próbki materiałów ale nie mogę się zdecydować. Pomożecie?
    Kuchnia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3f36ef603.html
    Okno:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c348842cd.html

    Plisa ma być biała, kryjąca. I teraz tkanina: albo gładka biała albo gnieciona biała - http://www.systemplis.pl/sklep-dzial-2,-,-Tkaniny.html - TRAVIATA CRUSH PERL. Jak myślicie?
    Ostatnio edytowane przez KamillaDeMon ; 11-02-2011 o 13:07

  15. #2255

    Domyślnie

    ja bym gładką wzięła. sporo mas ztam już elementów, gniecienie będzie takim kolejnym akcentem.
    p.s. super podłoga wyszła.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #2256

  17. #2257

    Domyślnie

    Ja z kolejnym pytaniem Tym razem myślimy o salonie, w którym planowana jest na ścianie kotara (nie chodzi tu o zasłonięcie okna). Chciałabym osiągnąć efekt podobny, jak na załączonym zdjęciu. Proszę o pomoc na czym najlepiej zawiesić taki materiał, aby się podobnie układał ? Jest też kwestia samego materiału, czy możecie coś zaproponować ? Chyba musi być jakiś ciężki. Myślałam o aksamicie, ale jak Asia już mi pisała mogą być problemy z jego czyszczeniem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kotary1..jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	42741  

  18. #2258

    Domyślnie

    Dziękuję Wam ślicznie, dziewuszki. Zamówiłam gładką. Pewnie w przyszły weekend już będzie zamontowana, pokarzę efekt:)
    duś też mi się podoba. Płytki są super! Zobaczymy jak ta czerwień wyjdzie na mebelkach. Rozważam bordo lub krwistą czerwień...

  19. #2259

    Domyślnie

    A i a propos okien. Szukam tkaniny do szarego wnętrza. Podoba mi się ta tapeta, może ktoś widział taką tkaninę?

  20. #2260

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    A i a propos okien. Szukam tkaniny do szarego wnętrza. Podoba mi się ta tapeta, może ktoś widział taką tkaninę?
    Trudno znaleźć taką samą tkaninę ale jest na rynku wiele podobnych tkanin w pasy. zarówno szerokie jak i wąskie, alew w podobnej kolorystyce.

Strona 113 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony