dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 125 z 194
Pokaż wyniki od 2.481 do 2.500 z 3873
  1. #2481
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał magista Zobacz post
    Plisy: Jakie są ich + i – według Was?
    Patrząc w necie i na okna posiadaczy plis zastanawiam się czy:
    - nie tworzy się „żagiel” po uchyleniu okna?
    - czy są one praktyczne, wygodne?
    - czy sprawdzają się one na oknach balkonowych?
    - jakie są lepsze takie między listwy przy szybie czy sięgające dalej za listwę międzyszybową?
    - jak jest z mechanizmem przy ściąganiu w dół plisy. Chodzi mi o to czy mechanizm pozwala na to żebym rano podciągnęła roletę do wysokości np. 1/4 od góry, a wieczorem ciągnąc dół góra za nim nie podąży odsłaniając górę?
    - na ile ograniczają dostęp światła dziennego?

    -Z góry dzięki za wszelką odpowiedź i pomoc
    Witaj,
    u mnie właśnie w zeszłym tygodniu zamontowano plisy w całym domu i jestem zachwycona. Na parterze mam same duże okna balkonowe, nie chciałam rolet ze względu na problem z otwieraniem drzwi na całą szerokość. Z tego, co mi pokazywał pan montujący plisy jest kilka mechanizmów, możesz mieć takie działające jak rolety, tylko plisowane (czyli podciągane tylko do góry) albo takie, w których można podciągać dół i opuszczać górę. Ja mam to drugie rozwiązanie i bardzo mi odpowiada. Mogę sobie opuścić plisy na parterze w taki sposób, aby od góry mniej więcej 1/3 okna była odsłonięta i mam dzięki temu zapewnioną prywatność i więcjej światła we wnętrzu. Plisy są między listwami przyszybowymi, trzyma je elastyczna żyłka na sprężynie, nie zauważyłam, żeby tworzył się "żagiel" przy uchyleniu okna.
    Jeśli chodzi o materiały, to jest ogromny wybór, więc naprawdę można poszaleć: są gładkie, przeźroczyste, wzorzyste. Stopień ograniczenia światła zależy od tego, jaki materiał wybierzesz. Ja w pokojach dzieci mam plisy z materiału black-out, w łazience - z jakiegoś specjalnie impregnowanego, natomiast w salonie chciałam, aby przepuszczały dużo światła, więc są jasne i cienkie.

  2. #2482

    Domyślnie

    Azusa pokaż więc swoje okna

  3. #2483

    Domyślnie

    a ja jestem za delikatną woalową firanką - prześwitującą, neizasłaniającą widoku, ale jednak "ubierającą" okno.
    plusy nie podobają mi się w pomieszczeniach innych niż łazienka, moim zdaniem okna wyglądają w nich "łyso" jak ze zwykłymi roletami.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  4. #2484
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    duś, masz rację. Ja traktuję plisy jako alternatywę rolety z opisanych powyżej powodów. Dla mnie takie okno też wygląda goło i zamierzam mieć jeszcze do tego delikatne woalowe firanki (które jednak jak sama piszesz nie zasłaniają widoku). Ale na razie nie mam na to funduszy, a potrzebowałam zasłonić się od sąsiadów - dom stoi blisko przy ulicy, zanim wyrośnie żywopłot, minie jakiś czas, a nie chciałabym, żeby każdy przechodzień zaglądał mi w okna.

    majamaki, jak będę w domu, zrobię kilka zdjęć i postaram się tu wrzucić.

  5. #2485

    Domyślnie

    azusa
    jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć, to poszperaj w takich małych zakladzikach firankowych. moje "woalki" zrobiła mi pani z punktu firankowego pod moim biurem - sam materiał kosztował jedynie 25 zł/mb, a w sumie ta przyjemność kosztowała mnie ok 600-650 zł (okna o szer 2.90, 2.00 i 0.90, do tego firanka zasłania naroznik, ma wszyta listwe i jest dosyć mocno zmarszczona), czyli jakaś polowe tego, co chcieli w eurofiranach iheszcze jednej sieciowce firankowej.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #2486
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    duś,
    mam zamiar tak właśnie zrobić, bo jak na początku mojej próby udekorowania okien dostałam wycenę z jednego salonu, to nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakac. Niestety, jak już pisałam, muszę na to chwilę poczekać, bo karnisze też jeszcze nie kupione, a u mnie to będzie spory wydatek (mam 8 okien 1.5, 2 po 1.8 i 2 po 2.7).
    Tak przy okazji mam pytanie, bo już z różnymi opiniami się spotkałam. Ile zostawić karnisza po obu stronach okna, aby to ładnie wyglądało. Jak pisałam planuję jakies delikatne firanki.

  7. #2487

    Domyślnie

    narysuj sobie rzuty ścian i pokombinuj z proporcjami. albo z prześcieradłem, jeśli masz mężczyznę, który zniesie stanie z ręcami do góry przez dłuższą chwilę ))

    z karniszem, to ja niestety nie pomogę, bo ja mam wszystkie karnisze zabudowane i poza salonem - są rozciągnięte na całą ścianę
    tak jest w sypialni (chwilowo mam tam tylko firankę, bo jeszcze nie znalazłam idealnej tkaniny na zasłony), podobnie w domowym biurze (tam z kolei są zasłony i żaluzje drewniane), w salonie zaś karnisz jest przeciągnięty za kaloryfer, który planuję schować pod zasłoną (wątpliwa to ozdoba), no ale ministerstwo finansów strajkuje, toteż czekam grzecznie i będę negocjować
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  8. #2488

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    azusa
    jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć, to poszperaj w takich małych zakladzikach firankowych. moje "woalki" zrobiła mi pani z punktu firankowego pod moim biurem - sam materiał kosztował jedynie 25 zł/mb, a w sumie ta przyjemność kosztowała mnie ok 600-650 zł (okna o szer 2.90, 2.00 i 0.90, do tego firanka zasłania naroznik, ma wszyta listwe i jest dosyć mocno zmarszczona), czyli jakaś polowe tego, co chcieli w eurofiranach iheszcze jednej sieciowce firankowej.
    Zgadzam się z tym. Ostatnio tak sobie łaziłam i trafiłam do jakiegoś miejsca z firankami i wyszperałam piękne delikatne, zwiewne białe materiały za 20-30 zika/mb. Na miescu wszystko obszywają ile się chce i jak sie chce.
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  9. #2489
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    phantomka

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, poszukuję od kilku dni inspiracji dla mojego wykuszu. Zauważyłam, że mistrzyni tego tematu AsiaMariusz ma identyczny wykusz, tzn. boczne okna wąskie, środkowe duże. Nie mam pojęcia, jak je zagospodarować. Dom urządzam w stylu ikeowskim Lubię prostotę, bardzo spodobały mi się rolety szyte przez Asię. Natomiast nie bardzo widzę ją we wszystkich oknach. Czy można założyć roletę na dużo okno, a na te małe jakoś fajnie upiąć firanki? I jak to ew. zrobić? Proszę pięknie o pomoc

    Przy okazji podrzucam linka do sklepu z tapetami i tkaninami, mają dość fajny wybór:
    http://styl-sklep.pl/index.html?kat=0
    Ostatnio edytowane przez phantomka ; 17-08-2011 o 18:31

  10. #2490
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    I ja w końcu tu trafiłam. W salonie mam jeno okno razem z balkonowym. Zupełnie ale to zupełnie nie mam pojęcia co tam dać. Salon jest jeszcze nie urządzony więc można poszaleć ale jak? Kanapa na pewno zostaje, jest szara. Tak samo jak rolety szare na oknie - musieliśmy na szybkości zamontować najtańsze, by nas ni epodglądali sąsiedzi ale w dzień jest ciemno jak w nocy jak zasłonię, dlatego muszę mieć coś jaśniejszego. Nie mogą to być rolety. Musi to być coś co będzie wisiało cały czas, ew. po bokach może być coś ozdobnego.

    Całe okno ma 240cm.

    Mąż upiera się przy panelach ale uszytych z normalnych, przezroczystych firan. Ja nie jestem w 100% pewna. Podobają mi się długie firany/panele od sufitu do podłogi, do tego jakieś wyraziste zasłony, ciężkie ale nie wiem czy dobrze myślę. Pomóżcie



    Meble do wymiany. Nie patrzcie na salon, bo jest jeszcze w stanie surowym. Okno chciałabym zrobić już, bo sąsiedzi się wprowadzili i ciągle mnie podglądają

  11. #2491
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zulka_

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Drogie Panie, podpowiedzcie mi proszę co to za ustrojstwo w oknie? kolejna odmiana rolety rzymskiej?


  12. #2492

    Domyślnie

    Chciałabym u siebie zawiesić długie, gładkie firany woalowe na szelkach lub przelotkach - nie wiem co lepiej się sprawdzi?
    Czy mogłybyście doradzić gdzie kupić ładny woal na metry?

  13. #2493

    Domyślnie

    Firany i zasłony na przelotkach "chodzą" łatwiej. Jeśli więc zamierzasz je często przesuwać, to lepiej na przelotkach.

  14. #2494

    Domyślnie

    jaksie, dziekuję,

    pomyślę o przelotkach

    Pytanie teraz w jakim sklepie internetowym kupić woal. Widziałam w Dekorii - może ktoś tam kupował? Miałam okazję widzieć woale różnego gatunku, jedne są piękne jedwabiste, inne strasznie sztuczne i sztywne, można "wtopić".

  15. #2495

    Domyślnie

    ja bym kupiła w pierwszym lepszym punkcie firankowym w twoim mieście. z woalami jest najłatwiej i cena i możliwość przejrzenia - sprawiają, ze warto
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #2496

    Domyślnie

    Oczywiście, sprawdzę u siebie - najbliżej

    Widziałam gdzieś w necie woale za 5 zł./ metr bieżacy...strasznie tanio- to chyba badziewie...

    Jak się mniej więcej kształtują ceny woalu?

  17. #2497

    Domyślnie

    ja swoją organtynkę kupiłam po 25 zł/mb (właśnie w takim lokalnym punkcie firankowym)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  18. #2498

    Domyślnie

    dziękuję duś,

    mam jakiś punkt odniesienia

  19. #2499

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy że interesują nas tylko rolety. Rzymskie raczej nie. Takie zwykłe , materiałowe, proste. Mam tylko pytanie bo zdaje się że takie rolety mają 2 typy - takie które obejmują ramę okna i takie które pokrywają tylko szybę czyli są pomiędzy ramą okna. Jakie są pomiędzy nimi różnice poza tym że te drugie lepiej zaciemnią pokój ?
    A jeśli już mielibyśmy wybierać to czy możecie podpowiedzieć na jakie materiały zwracać uwagę a jakie sobie darować ? Ewentualne namiary na sprawdzone produkty będą również mile widziane.

  20. #2500

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Oczywiście, sprawdzę u siebie - najbliżej

    Widziałam gdzieś w necie woale za 5 zł./ metr bieżacy...strasznie tanio- to chyba badziewie...

    Jak się mniej więcej kształtują ceny woalu?
    ja w KRK kupilam woal kreszowany po 19zl, ale byly tez droższe tak ok 25-30zl
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

Strona 125 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony