dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 194
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 3873
  1. #1181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Cytat Napisał kotek999
    Izulek są to firanki z juska za 18 zeta - gotowe
    Nie wierzę
    Weszłam na stronę Jyska: http://www.jysk.pl/140/478/ag/catalog/ .
    To może być prawda

  2. #1182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    mogę paragon pokazać, w obecnej ofercie tych zasłon już nie ma - zrobię zbliżenie

    Pozdrawiam

  3. #1183
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    skłamałam

    http://www.jysk.pl/140/470/471/5060700/a/catalog



    Za błąd przepraszam

  4. #1184
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    One są ecru? Wyglądają jak białe. Muszę zerknąć do jyska przy najbliższej okazji
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #1185

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziutkowa
    Dobra,chyba juz jestem gotowa aby zacząć szycie.Mam pytanie czy ten materiał ( woal z paskami ze srebrną nitką) mogę uszyć na taśmie 1;2 i potem przeszyć tak jak Asia tłumaczyła wyżej,na górze i dole.To do pokoju,plus jakieś boki tylko nie wiem jakie.A do jadalni z tego 2 rolety po 130.Czy to będzie ok?Nadaje się ten materiał?Czy może jest nieprześwitujący,Kurcze nie znam sie na materiałach.Co myślicie Dziewczyny?
    [img][/img]



    roletkę chciałabym jakąś taką spiętą na stałe z tyłu,bez podciągania,ale nie wiem czym to się spina
    Nie chcę byc natrętna,tylko małe pytanko,nadaje się taki woal na roletkę,nie jest za "gruby",może wiecie czym to się spina z tyłu na stałe?

  6. #1186

    Domyślnie

    Myślę że jak najbardziej będzie się nadawał, tylko ja uszyłabym paski pionowo w roletkach, bo poziomo przy tym marszczeniu może nie być za fajnie?
    Sama nie wiem, może zobaczymy jeszcze co powie na to specjalistka.
    Na roletkę są naszyte takie specjalne taśmy za które zaczepia się specjalne agrafki. Można wtedy modyfikować ilość fałd w różnych odstępach.
    Jak znajdę zdjęcie taśmy i agrafki, to dodam, i sobie zobaczysz.

    [/url]

    ta taśma ma takie podłużne kieszonki za które zaczepia się agrafkę


    lub taka taśma ma poprzeczne żyłki do zaczepiania agrafek

  7. #1187

    Domyślnie

    KasiaC79 bardzo dziękuję.Masz rację ,pasy pionowe.A co do taśmy to takiej jak pokazujesz nie widziałam ale widziałam taką z kółkami już naszytymi



    nie wiem czy taka może być.U Ciebie na zdjęciu widzę takie fajne haczyki które to spinają,nie wiem gdzie to kupić,przeleciałam całe alleg..,wszystkie pasmanterie w okolicy i nic nie ma


    takie coś jest w naszej pasmanterii,
    a to znalazłam w jysku

    Ale czy to się nadaje?

  8. #1188

  9. #1189

    Domyślnie

    Ziutkowa, ja kiedyś spinałam własnie takimi agrafkami jak pokazałaś, bo nie mogłam własnie znaleźć tych co ja wkleiłam. Sprawdziły się , więc myślę że chociaż przeznaczone do karniszy, to też mogły by być. Oliwka znalazła własnie takie o jakie mi chodzi. Dzięki Oliwka, ja też skorzystam.
    Co do taśmy z kółkami, to się nie wypowiem, bo nie wiem, ale myślę że lepsiejsza byłaby któraś ta co ja wkleiłam, bo ma gęściej tych pętelek do wpinania spinek, i mozna wtedy sobie rózne fałdki regulować, tylko musisz wszywając pionowo tą tasmę uważać. Jeśli np masz 2 rzędy taśmy po obu stronach roletki, to żeby były symetrycznie te pętelki licząc od dołu. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiesz, np jesli pierwsza pętelka w jednym rzędzie zacznie Ci sie na wysokości 5 cm od dołu, to w drugim rzędzie też musi się tak samo zacząć.
    Dumam sobie tak jeszcze nad tą taśmą z kółkami, że ona może się i nada, tylko chodzi mi o to , że spinając fałdkę, łapałabyś pewnie za kółka, więc ta fałdka byłaby taka trochę "rozlazła, bo po lewej stronie byłaby duża przerwa (kółko spinka kółko) między spinanymi warstwami materiału. No chyba że ta taśma ma też wrobione pętelki , i kółka mozna odczepić, i haftkę zaczepiać za te pętelki.
    Taśmy te co ja pokazałam, są w Magamie.
    http://www.magam.pl/pl/13,firanowe.html te taśmy F5 i F6

  10. #1190

    Domyślnie

    Czy wiecie czym to może być usztywnione na dole? widać wyrażnie, że na tym zielonym jest zrobiony tunel i jakby coś włożone w środek.Pasek
    plastiku przeźroczystego? Czego mozna by użyć do takiego usztywnienia?



    I jeszcze jedno pytanie. Jaką taśmę najlepiej dać do takiego marszczenia? Tylko mi nie mówcie, że zwykłą na szerokość 2,5 cm , bo jak daję taką zwykłą, marszczącą 1:2, to dół tej firany zwija mi się w kierunku okna, i boki nie ładnie wyglądają ,też się zwijają ,tzn mogłoby ujść w tłumie, ale niestety nie jest tak idealnie równo jak tutaj na zdjęciu. Kiedyś z dworu widziałam u kogoś w oknie tego typu firanę, pięknie zmarszczona, nic się nie wywija, marszczenia równiutkie jak od linijki. I taśma była chyba węższa niż 2,5 cm. Jakby taka na 1 cm. Czy ktoś widział taką taśmę do tego marszczenia?




    znalazłam taką taśmę, pisze że do pionowego marszczenia.
    http://www.swiatfiran.pl/product-pol...pionowego.html
    Czy to jest ta taśma którą powinno sie wszywać do tego typu firan?

  11. #1191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Uwaga. Teraz mam zmęczenie kompa. Coś mi się buntuje.
    OK. Zadajesz super pytanie. Poważnie. Jak otrzymuję do uszycia zasłonę dość grubą i cieżką a do tego zwykłą, wąską taśmę (5cm, standardową) to mam ochotę moją koleżankę z tegoż właśnie sklepu udusić. I nie wytłumaczysz, że do takich zasłon nadają się TYLKO TAŚMY SZERSZE A DO TEGO W MIARĘ SZTYWNE. Nie ma takiej możliwości, ażeby taka zasłona dobrze się zmarszczyła, a poza tym wygląda i układa się ładnie. Poszukaj nawet bawełnianej, białej szerokiej taśmy bo to ona jest najsztywniejsza. Możesz mieć problem, osobiście w tej chwili takiej nie posiadam. Co do wyboru szerokości. Tutaj postępuj tak jak z firaną 1:2, czyli jeśli masz karnisz 1 mb to musisz mieć 2 mb. Więcej nie polecam bo możesz przedobrzyć. Zdecydowanie. I taka taśma ma właśnie marszczenie 1:2.
    No i stało się
    Mam problem
    Najszersza taśma tego typu jaką znalazłam to 6 cm, na dodatek jest ona silikonowa, czyli zapewne dość wiotka

    Piszesz, że w tej chwili nie masz odpowiedniej - a jest szansa, że będziesz w dającej się przewidzieć przyszłości? Plisss....

    Znalazłam wprawdzie jedną hurtownię, gdzie w ofercie mają milion rodzajów do wszystkiego, ale nie wiem, czy będą chcieli ze mną gadać o sprzedaży jednego "motka", bo o 4 mb to na pewno nie

    W ostateczności, w przypływie szaleństa, mogę spróbować przyszyć podwójnie (tzn. w dwóch rzędach jeden pod drugim) taką 5cm bawełnianą Da radę tak zrobić?

  12. #1192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Trochę inspiracji z neta:
    [img]
    [/img]

    [img]
    [/img]

    [img]
    [/img]

    [img]
    [/img]

  13. #1193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    I jeszcze
    [/img]
    [img]

    [/img]
    [img]

    [/img]
    [img][/img]

  14. #1194

    Domyślnie

    Cytat Napisał basalek
    Mam problem z kolorystyką w salonie. Podłoga - kafle w kolorze brzoskwini. Meble wenge + beżowa skóra. Ściany jasny krem.

    Miało być fajnie ale nie jest - wszystko wyszło takie jakieś smutne - jednakowe.
    Teraz jedyna nadzieja w dekoracji okien - planuję tam lambrekiny z woalu. Jaki kolor proponujecie?

    Chciałabym zobaczyć zdjęcia zestawień kolorystycznych - mam nadzieję że coś podpowiecie.

    Tak to wygląda:


    A tak ma wyglądać moja dekoracja okna:


    W jakim powinna być kolorze?
    Ktoś już pisał o pomarańczowym kolorze, wklejam Ci moje, ale nie patrz na formę) chodziło mi tylko o pokazanie koloru zasłon, bo chyba mamy podobny wystrój.

    A i proszę nie patrzeć na salon bo nie skończony



    ...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...
    .................................................. .....................
    "Unikać trudności to ciężka praca". - Gabriel Laub

  15. #1195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    KasiaC79może to ma być taka taśma jak tu:
    http://www.swiatfiran.pl/product-pol...kne-Wody-.html

  16. #1196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Najszersza taśma tego typu jaką znalazłam to 6 cm, na dodatek jest ona silikonowa, czyli zapewne dość wiotka
    W Praktikerze, w Krakowie na stoisku z firankami są wszystkie rodzaje taśm marszczących na metry. Jest w stolicy Praktiker? U nas przy M1.

  17. #1197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał OK
    Najszersza taśma tego typu jaką znalazłam to 6 cm, na dodatek jest ona silikonowa, czyli zapewne dość wiotka
    W Praktikerze, w Krakowie na stoisku z firankami są wszystkie rodzaje taśm marszczących na metry. Jest w stolicy Praktiker? U nas przy M1.
    Dzięki, sprawdzę
    Jest w stolicy, przy M1 też, tylko akurat żadnego nie mam po drodze, więc rzadko bywam.
    Choć do wczoraj mi się zdawało, że w LM jest tego pełno... i jest, tylko takiej, jak potrzebuję nie ma
    Raz jeszcze dzięki

  18. #1198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Witam.
    Wieczorem usiadę i troszkę Wam podpowiem na te powyższe dylematy.
    Ale tak na szybciutko. Emilka26 wkleiła zdjęcia swoich okien. Patrzę i co widzę? Ano to o czym mówię bez przerwy. Nie wolno się bać wprowadzać innego znacznie odmiennego koloru niż wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu wraz z jakimiś dodatkami (jaśkami, wazonami, obrazami) w tymże kolorze.
    Bardzo przepraszam za swoje słowa ale nie mogę sie powstrzymać. Emilka26 - wygląda to zaje....fajnie (chyba jednak mi nie wypada). Te okna tak zwracają juz na siebie uwagę, że cokolwiek wstawisz do salonu to zniknie to "we mgle". Normalnie szał. Piękny szał. Brawo!!!!
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  19. #1199

    Domyślnie

    KasiaC79 i oliwka2007 dzięki za rady.
    Co do tych taśm z kółkami to może racja że byłyby fałdki rozlazłe i może taka bez kółek lepsza,spięta tymi spinkami które oliwka znalazła.Jeszcze jedno,czy wsadzić jakiś pręt na dół,aby roletkę usztywnić? No i czy mogę u góry wszyć taką taśmę żeby od razu wciągać to na karnisz


    co wy na to,czy już przekombinowałam?

  20. #1200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał basalek
    Cytat Napisał AsiaMariusz
    W chwili obecnej wśród moich klientek przoduje ta dekoracja z firmy Polder i Rajder. Bardzo dużo jej szyję.

    Osobiście uwielbiam tą firaneczkę z tymi panelami z tyłu.
    Gdzie można dostać taki materiał na panele?
    Ten akurat materiał poleca firma PiR (Polder i Rajder).
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

Strona 60 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony