dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 194
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 3873
  1. #1301

    Domyślnie

    Zaraz mnie zlinczujecie , ale musze , dlaczego tak koniecznie chcecie zeszpecic często piekne okna , te "ozdoby" niestety robia wiecej złego niz dobrego , poza kilkoma fajnymi tkaninami , wiekszosć to koszmarki , te falbanki , drapowania , kolory brrrrrrr
    Rozumiem w blokach , po pierwsze sasiedzi , po drugie rury , nieciekawe kaloryfery , ale i tu mozna z gustem . Sama mam tkaniny w oknach , ale nie porazaja zaraz na wejściu , sa tłem , pokazujecie często piekne domy , w kolejnych etapach " wykańczania" i nagle pod koniec te firaneczki i czar prysł

  2. #1302

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia4444
    Zaraz mnie zlinczujecie , ale musze , dlaczego tak koniecznie chcecie zeszpecic często piekne okna , te "ozdoby" niestety robia wiecej złego niz dobrego , poza kilkoma fajnymi tkaninami , wiekszosć to koszmarki , te falbanki , drapowania , kolory brrrrrrr
    Rozumiem w blokach , po pierwsze sasiedzi , po drugie rury , nieciekawe kaloryfery , ale i tu mozna z gustem . Sama mam tkaniny w oknach , ale nie porazaja zaraz na wejściu , sa tłem , pokazujecie często piekne domy , w kolejnych etapach " wykańczania" i nagle pod koniec te firaneczki i czar prysł
    ja cię nie zlinczuję mam czstopodobn odczucia i sama dumam, co tu wymyślić do domu, by nie pospuć tych pięknych okien.

  3. #1303

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia4444
    Zaraz mnie zlinczujecie ,
    Nie będziemy linczować a na pewno z ciekawością obejrzymy Twoje okna Tu się liczą pomysły i inspiracje.
    Co do koszmarków.. cóż w większości to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.... Z pewnością to co ja mam na oknach też dla kogoś będzie koszmarkiem.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  4. #1304
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AgatkaCh.

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jestem pod wrażeniem dekoracji jakie tworzycie w swoich oknach Bardzo proszę o pomoc bo szyję sobie rolety rzymskie. Uszyłam właściwie juz jedną do pokoju 150x150 na szelkach bo mam karnisze więc chciałam je wykozystać ale pytanie moje jest o usztywnienia ... znaczy ja kupiłam fiszbiny z pcv do włożenia we wszyte tuneliki, niestety muszę powiedzieć ze nie zdają egzaminu tak jak powinny tzn są zbyt miękkie i lubią się układać np w łuk zamiast trzymać sztywno roletę. Czego wy używacie do usztywnienia?? odrazu mówię ze listewki drewniane cieniutkie tez wypróbowałam ale nie dość ze są kruch i się lubia połamać to mają jeszcze zadziorki które przy wciąganiu w tunel zaciągają materiał więc czego używacie do usztywniania i gdzie to można kupić?? Najlepiej jeśli macie jakiś sklep internetowy Z góry6 bardzo dziękuję za pomoc
    ps. jeżeli powtarzam po kimś pytanie bardzo przepraszam ale czytam i czytam wątek i jeszcze odpowiedzi nie znalazłam

  5. #1305

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia4444
    Zaraz mnie zlinczujecie ...
    raczej nie bo nie o to w tym watku chodzi ...
    jak to sie mowi "gusta sa jak poldupki ... kady ma swoje"

    mi tez wiele dekoracji okiennych nie przypadlo do gustu ... ale nie krytykuje (oczywiscie krytyka nie jest zabroniona ... ale ja sie lepiej czuje jak pochwale cos co mi sie bardzo podoba niz skrytykuje cos co mi nie przypadlo do gustu ) cicho siedze i czytam ... i mam nadzieje ze pojawi sie cos co mnie powali na kolana ... a i tak znajda sie osoby dla ktorych bedzie to "brzydkie, nieladne, nieestetyczne"

    piszesz ze masz juz okna wykonczone ... moze jakies zdjecia ? ciekawi mnie jakie ozdoby wisza u Ciebie ... mysle ze z checia wszyscy je obejzymy ... bo zakladam ze ewentualnej krytyki sie nie boisz ?

  6. #1306

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmm
    Mam pytanie do ekspertów .
    Mam kuchnię otwarta na salon , w salonie duże okno balkonowe i w wykuszu trzy okna do podłogi.
    I teraz, czy powinnam wszystkie okna dekorowac w jednym stylu czy okno kuchenne moge zrobic inaczej,zeby jakos oddzielic kuchnie od salonu.
    W salonie planuje w wykuszu rolety, bo bedzie tam częśc jadalna i wydaje mi sie,ze firanki będą zachaczały o krzesła i przeszkadzały. Na oknie balknowowy rolety oraz zasłony, aby zaakcentowac okno, a nie je zakrywac.
    I nie wiem co z ta kuchnia w połowie grudnia beda meble i tak mysle,ze wtedy cos mi sie rozjasni. A meble w kuchni czekoladowo-białe. Rolety w salonie chce kawa z mlekiem lub cos takiego, na scianach ma kolor capuccino, sofa bedzie oliwkowa, zasłony tez cos w ten odcien - raczej ciemniejsze.
    Jesli w kuchni zastosujesz tkaninę z tej samej gamy kolorystycznej będzie OK Ewentualnie zastosować na wszystkie okna tkaninę z tej samej kolekcji ,ale w róznych wariantach ( zasłony , rolety , ekrany) to da poczucie harmoni. Ale nie bój się eksperymentu jeśli kuchnie zrobisz w innym kolorze, co do którego zestawienie pozostałych będzie pasować.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  7. #1307

    Domyślnie

    a jednak posty inne niz ach i och nie sa mile widziane
    Nie wklejam swoich wnętrz z kilku powodów
    1. Nie mam aparatu
    2. nie uważam aby moje wnętrze , chociaż mi się dosyć podoba mogło być warte publicznego eksponowania , podobnych parę by sie na tym forum znalazło
    Forum czytam , ponieważ jestem na etapie pomocy w wykańczaniu domu córki i szukam inspiracji , i sporo znalazłam
    W oknach mam wszędzie przeźroczysty kremowy len , w jednym pokoju upiety w roletę rzymskaą, w innym pocieta na ekrany ( z obciażeniem dołu) w saloniku upiety na taśmie z dodana z boku kotara w tym samym kolorze tylko grubszą .Bez fajerwerków i jak dla mnie o to chodzi

  8. #1308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Witajcie, mam pytanie do naszych specjalistek: czy da się uszyć ładnie układające się rolety rzymskie z woalu kreszowanego?

  9. #1309

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia4444
    a jednak posty inne niz ach i och nie sa mile widziane
    oczywiscie ze sa ... po to jest forum i dlatego ludzie wklejaja swoje wnetrza ...
    ale moim zdaniem krytyka powinna byc konstruktywna ... nie powinna mowic "ale to okropne" ale powinna pokazac co jest zle i jak mozna to zrobic inaczej/lepiej ... i gdybys tylko pokazala zdjecia swoich firan - nie musi to byc cale wnetrze skoro uwazasz ze nie jest warte exponowania to juz by bylo cos wiecej niz same slowa

    no ale coz - brak aparatu faktycznie nie pozwoli nam obejrzec firanek jakie masz ... a szkoda ... bo pomimo ze ja firanki w salonie wlasnie powiesilam to jest to rozwiazanie tymczasowe i szukam czegos co mnie powali na kolana ...

  10. #1310

    Domyślnie

    Witajcie, mam pytanie do naszych specjalistek: czy da się uszyć ładnie układające się rolety rzymskie z woalu kreszowanego?
    Moim zdaniem nie. Będzie się wyciągać. Ale ja nie jestem specjalistką, sama popełniłam błąd w doborze tkaniny . Wiem na pewno, że do rolety rzymskiej idealnie pasuje batyst, o którym pisałam wcześniej i mnóstwo innych tkanin, a jeśli woal to nie kreszowany. [/quote]

  11. #1311

    Domyślnie


    szukam czegos co mnie powali na kolana ...
    Co jest w stanie powalić cie na kolana?

  12. #1312

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia

    szukam czegos co mnie powali na kolana ...
    Co jest w stanie powalić cie na kolana?
    Jeszcze nie wiem ale jak tylko znajde taka ozdobe okienna to sie pochwale
    podoba mi sie wiele rzeczy: i rolety rzymskie i ekrany ale jeszcze musi to byc funkcjonalne ... mam w salono/jadalni piec okien balkonowych (3+2) co sie przeklada na dwa wyjscia na balkon (jedno podwojne a w drugim zestawie jedno przesuwane). Do tego okno zwykle podwojne. Najwieksza czesc balkonowa i owo okno zwykle wychodza na ulice ... musze sie wiec oslonic od ciekawskich oczu i sasiadow i dodatkowo musi mi sie podobac ... Jak dla mnie to trudne wyzwanie
    Ale mam nadzieje ze mi sie kiedys uda ...

  13. #1313

    Domyślnie


    podoba mi sie wiele rzeczy: i rolety rzymskie i ekrany ale jeszcze musi to byc funkcjonalne ...
    Mam podobnie I do tego dwa wyjścia tarasowe - jedno rozwierane, drugie przesuwne, do każdego po dwa okna plus okno kuchenne. I też jestem wybredna, ale po roku kapryszenia postanowiłam zmierzyć się w tym problemem, choć nawet jeszcze nie mam karniszy, bo na ładne mnie nie stać...

  14. #1314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoan25
    Jeśli o mnie chodzi to zawsze oddaję resztki klientom. Natomiast gdy nie mają życzenia zabierać ich ze sobą to bywa z tym różnie. Albo rozdaję rodzince albo znajomym. Kto pierwszy
    chodzi mi bardziej nie o kawałki materiału orgaznzy, woalu itd. , a kilku centymetrowe ścinki. Jeżeli byłaby możliwość odkupienia to jestem chętna[/quote]

    Odkupienia? No coś Ty. Napisz na pv adres , jak uzbieram tego trochę to Ci podeślę. Tylko zapłacisz 19,00 zł za przesyłkę DHL -em. Ok? Taki ścinki to ja wywalam na śmieci bo nie są mi potrzebne.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  15. #1315
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia
    Witajcie, mam pytanie do naszych specjalistek: czy da się uszyć ładnie układające się rolety rzymskie z woalu kreszowanego?
    Moim zdaniem nie. Będzie się wyciągać. Ale ja nie jestem specjalistką, sama popełniłam błąd w doborze tkaniny . Wiem na pewno, że do rolety rzymskiej idealnie pasuje batyst, o którym pisałam wcześniej i mnóstwo innych tkanin, a jeśli woal to nie kreszowany.
    [/quote]

    Kreszowane tkaniny nie poleca się proste dekoracje typu rolety, panele. Kresz powoduje, że taka tkanina pracuje. Nie powinien się prostować (jest trwały) ale ja już różne cuda widziałam, nawet firanki kreszowane, które z biegiem czasu uległy wyciągnięciu. Nie powinno to mieć raczej miejsca ale ja powiem, że w tej dziedzinie chyba juz nic mnie nie zdziwi. Osobiście nie polecam kreszowanych tkanin ani na rolety, ani na panele. Ale wiem, że klientki to wybierają bo nie trzeba tego prasować.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  16. #1316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgatkaCh.
    Witam, jestem pod wrażeniem dekoracji jakie tworzycie w swoich oknach Bardzo proszę o pomoc bo szyję sobie rolety rzymskie. Uszyłam właściwie juz jedną do pokoju 150x150 na szelkach bo mam karnisze więc chciałam je wykozystać ale pytanie moje jest o usztywnienia ... znaczy ja kupiłam fiszbiny z pcv do włożenia we wszyte tuneliki, niestety muszę powiedzieć ze nie zdają egzaminu tak jak powinny tzn są zbyt miękkie i lubią się układać np w łuk zamiast trzymać sztywno roletę. Czego wy używacie do usztywnienia?? odrazu mówię ze listewki drewniane cieniutkie tez wypróbowałam ale nie dość ze są kruch i się lubia połamać to mają jeszcze zadziorki które przy wciąganiu w tunel zaciągają materiał więc czego używacie do usztywniania i gdzie to można kupić?? Najlepiej jeśli macie jakiś sklep internetowy Z góry6 bardzo dziękuję za pomoc
    ps. jeżeli powtarzam po kimś pytanie bardzo przepraszam ale czytam i czytam wątek i jeszcze odpowiedzi nie znalazłam
    Aga. Masz na pv wiadomośc ode mnie. Jest tam mój nr telefonu. Chcę się zapytać jak dokładnie to uszyłaś bo może tu jest błąd. Może coś Ci podpowiem i wtedy napiszemy na forum jaka jest tego przyczyna.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  17. #1317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Kreszowane tkaniny nie poleca się proste dekoracje typu rolety, panele. Kresz powoduje, że taka tkanina pracuje. Nie powinien się prostować (jest trwały) ale ja już różne cuda widziałam, nawet firanki kreszowane, które z biegiem czasu uległy wyciągnięciu. Nie powinno to mieć raczej miejsca ale ja powiem, że w tej dziedzinie chyba juz nic mnie nie zdziwi. Osobiście nie polecam kreszowanych tkanin ani na rolety, ani na panele. Ale wiem, że klientki to wybierają bo nie trzeba tego prasować.
    Dzięki Asiu, właśnie tego się obawiałam. Czy możesz zdradzić z jakich tkanin jest dekoracja którą ostatnio wkleiłaś - ta prosta biała firanka i brązowe zasłony? I czy ta firana nadaje się na roletę rzymską?
    Mam w salonie dwa zwykłe okna, okno tarasowe i wykusz - 3 okna. Chciałabym w zwykłych oknach i tarasowym powiesić takie proste firany z zasłonką, a w wykuszu z firanki zrobić rolety rzymskie. Będzie to jakoś wyglądać?
    Tu okna - po prawej stronie jest wyjście na balkon:


    Tu wykusz - na tej samej ścianie po lewej stronie są drzwi tarasowe. Na stół i "krzesła" nie patrzcie, są już na wylocie

  18. #1318

    Domyślnie

    Niektóre z zaprezentowanych pomysłów są dla mnie przesadą, ale inne z kolei są interesujace. Przyznam się szczerze, że kiedy tworzę projekt (kuchni, łazienki, salonu...), to zawsze kiedy dochodzę do okna to jakoś brakuje mi na nie pomysłu i daję żaluzje, firanę lub roletę i na tym sprawa się kończy, bo przechodzę do ciekawszych zadań. Teraz jednak myślę, ze może przy następnym projekcie (choćby tylko przeznaczonym do celów "reklamowych") warto dłużej zastanowić się nad kwestią dekoracji okien...

  19. #1319
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AgatkaCh.

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Roletę uszyłam na szelkach a tunelenie naszywałam tylko poprostu pozszywałam materiał. Raczej nie tunele były przyczyną wygięcia się bo wyszły naprawdę wyjątkowo równo ale te fiszbiny moze za cieniutkie były bo miały 3 czy 4 mm i bardzo miękkie . Później wkleję moją roletę która zaznaczam jest pierwszą rzeczą jaką w życiu uszyłam hahahahaha więc proszę o wyrozumiałość ale to później

    Teraz czekam na materiał aby uszyć roletki do kuchni mocowane do skrzydła okna i nie wiem czy umocowanie na samoprzylepnej taśmie rzepowej będzie ok?? w sumie materiał leciutki bo to cienka satyna jest. Do tego panele na karniszu na szelkach( jak ja uwielbiam wszystko co na szelkach ) i napewno podczas szycia będę Asi zawracać głowe nie jeden raz...

    a panele to bym chciała mniejwięcej takie
    http://www.allegro.pl/item824414358_...ki_panele.html

  20. #1320

    Domyślnie

    Widzę na tym forum wiele osób, które mam nadzieję pomogą mi rozwiać moje watpliwości.
    Chodzi o tzw panele/ekrany.
    Z tego co zdążyłam się zorientować, to są one usztywniane/obciążone jedynie w górnej i dolnej ich części.
    Na zdjęciach wygladają bardzo ciekawie, układaja się równo, gładko i prostopadle do podłogi. Zastanawiam sie jednak, czy uszyte w domu, własnoręcznie też będą wyglądać równie efektownie. Tu pytanie, co zrobić, lub - czego nie robić by tak właśnie było.
    Chodzi mi o ten rodzaj paneli, ilość na jednym oknie - od 3 do 6.




    Jeżeli ktos ma z Was jakies doświadczenia w użytkowaniu, szyciu takich firan - bardzo proszę o porady. Z góry dziękuję.

Strona 66 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony