dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 17
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 327
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    no i akcja "woda". przy okazji koparkowy uszkodził jakąś rurę i przez chwilę wieś nie miała wody.

    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wczoraj chłopaki nic nie robili. małż był długo w pracy, a i główny majster musiał coś gdzieś wygładzić (czyli oddać skończoną robotę).
    pojechaliśmy wieczorem, żeby porozkładać trochę bloczki. z tym liczeniem, to się trochę rozpędziłam, bo zostały dwie palety, a nie jedna. także teraz powoli to skończą i trzeba podliczyć pozostałe finanse. na razie nie możemy za bardzo szaleć, bo trzeba zapłacić za doprowadzenie wody (nie wiemy jeszcze ile). niedługo mają też nam postawić skrzynkę z prądem na działce i na to też trzeba odłożyć. może się okazać, że na nic więcej nas nie stać w tym roku.

    niechby się w końcu znalazł chętny na tą naszą Zafirę. chociaż z drugiej strony, to strach na zimę zostać tylko ze starym golfem. i tak źle i tak niedobrze.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wczoraj zajechałam na budowę w drodze z zakupów (chociaż nie całkiem po drodze) i pomimo, że cały dzień padało, domek trochę urósł.
    są już okna i drzwi (tzn. otwory ). chłopaki liczyli ile potrzebnych jest nadproży, bo to będzie chyba zadanie na najbliższą przyszłość.
    przyjechała też kolejna dostawa bloczków.
    Ostatnio edytowane przez max-maniacy ; 15-09-2012 o 12:37
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    od trzech dni nie byłam na budowie, bo trochę się przeziębiłam. wczoraj majster kleił dalej ściany (podobno już prawie cały parter jest). po pracy mąż pojechał kupić deski na szalunki do nadproży. może dziś je pozbijają, ale nadproży chyba nie wyleją, bo nie ma jeszcze stali. od jutra majster jedzie na trzydniowy kurs, więc nasze nadproża chyba trochę muszą poczekać.

    zrobiłam wczoraj małe podsumowanie finansowe, ale nie jest jeszcze kompletne. nie wiemy ciągle ile zapłacimy za podłączenie wody. coś się firma nie odzywa. może nie chcą pieniędzy. podam koszty, jak już zakończymy prace na ten rok.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a to zdjęcia sprzed trzech dni.

    wschodnia elewacja

    kuchnio-jadalnia (najmłodszy inwestor coś poprawia po tacie)

    do okna po prawej będzie kuchnia, a dalej jadalnia

    wiatrołap (bloczki wystające ze ściany pokazują jaki będzie duży) po prawej mała łazienka

    część główna parteru

    garaż
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie


    a to południowa ściana. tu nie namurowali się za dużo trzeba tylko zrobić dwa słupy, które będą oddzielać okna. ale to już przed wylewaniem wieńca.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzwonię do mężusia i słyszę w tle chodzącą betoniarkę. zastanawiam się, co oni tam murują?
    okazało się, że dostarczyli dziś stal. tym samym zalewają dziś nadproża. fajnie.
    A może spokojnie jutro jechać na to szkolenie.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wszystkie nadproża nie zostały niestety zrobione.
    główny majster się szkoli, a mąż walczy sam na budowie. wczoraj skręcał pozostałe zbrojenia, a dziś pojechał zalewać. nie wiem ile zdąży zrobić, ale jak to mówią: byle do przodu.
    ostatnio prawie wcale nie bywa w domu. wraca z pracy, obiad wciąga w biegu i na budowę. wraca, jak już jest ciemno. latem często mu towarzyszyliśmy, ale teraz i zimno i obowiązki edukacyjne. trochę mi go szkoda, że taki zarobiony. ale tak naprawdę to chyba to lubi. jak to mówił Cejrowski, prawdziwy facet to myśliwy. wychodzi z domu, żeby polować i zaspokajać potrzeby rodziny. wszystko więc się chyba zgadza.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wczoraj popołudniu pojechaliśmy na działeczkę. podoba mi się coraz bardziej.
    powspinałam się po rusztowaniach, żeby pooglądać zalane nadproża. mąż zalewał kolejne dwa. nawet mu pomagałam, nosząc wodę z domu do betoniarki. fajnie jest mieć wodę w domu.

    w ogródku przepieliłam truskawki. rośnie nam świeży groszek i sałata, którą mały zasiał jakiś czas temu. mówi, że będzie ogrodnikiem. chodzi i szuka ciągle jakichś nasion, sieje, przesadza. jak wyrwałam wczoraj pół metrowe zielsko, to on je wsadził w innym miejscu. bo przecież takie ładne. zakwitły już także marciny. a to znak, że jest już naprawdę jesień.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dziś mężuś pojechał sam, bo zimno i wieje. ma zalać ostatnie dwa nadproża (nad drzwiami wejściowymi i oknem w łazience). oczywiście do zrobienia będą jeszcze słupy i nadproża je łączące na południowej ścianie.

    jak się uda, to zamówimy chyba na zimę drewno na więźbę. projektant mówił, że to dobry pomysł, żeby przeleżało i przeschło do wiosny. kolega podpowiedział, że najlepsze jest z drzew ścinanych zimą. trzeba podjechać do tartaku i pogadać, czy zrobią nam z takiego właśnie. dobrze by było, żeby jeszcze nam je przechowali do wiosny.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jak zauważyła tutli-putli brak aktualnych zdjęć. obiecuję się poprawić i zrobię zdjęcia po weekendzie.

    a ja dopiero zauważyłam, że mój dziennik ma cztery gwiazdki. miłe zaskoczenie, bo zupełnie się tego nie spodziewałam. tak więc wszystkim czytająco-oceniającym bardzo, bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ!
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a tak wygląda dom naszych marzeń na dzień dzisiejszy.


    ta koparka stoi u nas już tak długo, że chyba ją sprzedamy, albo zaczniemy wypożyczać


    mężuś załapał się w kadr (oj nie byłby zadowolony)


    widok na kuchnię z jadalni. jak wchodzę do domu, to teraz jest to moje ulubione pomieszczenie. ciekawe dlaczego? nie znoszę gotować!!! może mi się to odmieni w nowym domu.


    w tym miejscu będą jedyne na parterze ścianki działowe (widać gdzie). i teraz pytanie: czy robić zamknięty wiatrołap (przedsionek), czy może otwarty na dom? może ktoś z czytających, mieszkających już w swoich domkach wymieni się spostrzeżeniami w tym temacie. jak będzie lepiej. proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. za wszelkie rady z góry dziękuję.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    co do koparki, to nie stoi tak całkiem bezczynnie. zapracowała ostatnio na parkingowe wkopując szambo na swoje docelowe miejsce.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie jesiennie nostalgicznie, lecz z nutą optymizmu

    powoli zbliża się koniec roku, więc naszło mnie na małe podsumowanie.
    budowę domu mieliśmy zacząć wiosną 2013 roku.
    zakupiony projekt, załatwianie formalności i po drodze pomyśleliśmy, że może jednak nie ma co czekać. tylko kasy mało. ale może jednak... no i jest plan, że robimy fundament. projektant-adapter odradzał, mówiąc: kupcie sobie więźbę, niech leży, schnie. kiedy dostaliśmy pnb, wiedzieliśmy, że dłużej nie wytrzymamy, kopiemy.
    fundament jest (wprawdzie bez chudziaka, ale pięknie ocieplony). no dobra, to chyba będzie koniec. a jednak... pozytywne myślenie i udało się skombinować jeszcze trochę kaski. i tym sposobem mamy tyle ile mamy.

    z zamieszczonych wyżej zdjęć widać stan domu na dzień dzisiejszy i pewnie na jutro, pojutrze, popo... hmm, a może coś nas jeszcze zaskoczy. w końcu do zimy daleko.
    jeśli coś się będzie działo ciekawego, to zostanie to zapisane w następnych odcinkach mojego dziennika "Berlin na górce".

    serdecznie dziękuję za uwagę, pozdrawiam gorąco.
    cdn.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    weekend był zupełnie niebudowlany tylko imprezowy. wesele ej wesele tańcowało. było super, potem bolały nogi i nie tylko
    a jak wiadomo nie od dziś, na kaca najlepsza praca i zgodnie z tą życiową prawdą małż popracował wczoraj zasypując piachem naszą kuchnio-jadalnię. i żeby nie było za lekko, to zepsuła się taczka, więc szpadelkiem, szpadelkiem.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    taka oto skrzyneczka stanęła na naszej działce.


    jeszcze tylko jakieś 80m kabla i będzie w domu prąd.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  17. #97

    Domyślnie

    witam fajny domek budujecie czytałem dziennik życzymy wytrwałości i zdrowia chcieliśmy zapytać wrzuciliście link z drzwiami zewnętrznymi do domu jak cenowo takie drzwi??? słyszałem że ceny zaczynają się od 4tys w górę my też mamy przewidziane takie drzwi ładnie wyglądają

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lusia191 Zobacz post
    witam fajny domek budujecie czytałem dziennik życzymy wytrwałości i zdrowia chcieliśmy zapytać wrzuciliście link z drzwiami zewnętrznymi do domu jak cenowo takie drzwi??? słyszałem że ceny zaczynają się od 4tys w górę my też mamy przewidziane takie drzwi ładnie wyglądają
    witaj Lusia191
    dawno nie zaglądałam do swojego dziennika i nie widziałam wcześniej tego wpisu.
    ceny drzwi nie pamiętam. można zajrzeć na stronę firmy Żemp. ale tak jak piszesz same drzwi ok 4 koła z doswietlami chyba z 6. ja się rozglądam teraz za drewnianymi. te są metalowe.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zima wróciła po raz kolejny na Mazury. fajnie i niefajnie. widoki z okna ładne, ale już by się chciało wiosny.
    a zanim zakwitnie coś w ogródku, to takie cuda kwitną mi w domu.

    jak widać na zdjęciu, na drugim pędzie kwiatki zaczynają już opadać (no ale kwitnie już od listopada)


    a to nowy nabytek ochrzczony imieniem słynnej forumowej miłośniczki storczyków tutli-putli
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie idzie wiosna?

    no właśnie, wiosna tuż tuż, a w sprawach budowlanych cisza.
    to znaczy chyba wrze, ale w głowie mojego męża i nie bardzo potrafię mu doradzić, bo chyba brak dobrego rozwiązania, kiedy kasy jest za mało.
    staram się nie martwić. wystarczy, że jeden w domu jest zestresowany. mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
    intensywne myślenie dotyczy głównie zakupu drzewa na szalunki i więźbę.

    a póki co, zakupiłam nasiona: marchewka, rzodkiewka, sałata lodowa, rukola, pomidory zwykłe i koktajlowe, słonecznik, buraczki, oregano, koperek. jeszcze muszę dokupić fasolkę szparagową, groszek i bób. nie sieję tym razem ogórków. ludzie tyle ich sieją, że potem rozdają wiadrami. i w ten sposób mam nadzieję je dostać.

    a spod śniegu przebijają się zasadzone jesienią krokusy.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

Strona 5 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony