dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85
  1. #1

    Domyślnie Sciana fundamentowa pod taras i ganek

    Mam w planach zrobic pod dom ścianę fundamenową z bloczków.
    Ale mam także ganek ze schodami. Czyli pewnie tu by pasowało zrobić pod ganek ścianę fundamentową wylewaną, aby jakoś zamocować zbrojenie schodów.
    Podejrzewam, że lepiej to jest zrobić po wymurowaniu bloczków pod domem aby złapać odpowiedni poziom (posadzka na ganku powinna być 2 cm poniżej poziomu podłogi w domu).

    To samo mam z tarasem, który ma łuki. Pewnie lepiej byłoby też tu wylać i aby to było na odpowiedniej wysokości wzgledem poziomu podłogi w domu, zrobic to po wymurowaniu ścianek fundamentowych pod domem.
    A może po prostu się czepiam i ekipy potrafią to zrobić równocześnie tak, że utrzymają odpowwiednie różnice poziomów.
    Może ktoś mi coś poradzi.

    Thx

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie konstruktor dał fundament jedynie pod schody (w kształcie łuku) natomiast pod taras (zejście na niego ze schodów) nie przewidział. Myślę, że jednak na narożach tarasu dam stopy (40x40).

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    fakt. lepiej ro zrobic puzniej, nie ma co wierzuc w ekipe, ktorej nie ucieknie 2 cm, choc i tak ciezko im bedzie

  4. #4

    Domyślnie fundamenty pod taras??

    Czy pod taras także muszą zostać wylane fundamenty?? Mój domek w stanie surowym już stoi ale taras jest tylko na projekcie.........
    na pewno się uda!!!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    jaki to ma być taras?

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj

    Mój taras ma 30 m , był robiony równocześnie z domem ma on fundamenty z bloczków betonowych murowanych od poziomu zakończenia ławy fundamentowej domu , pod bloczkami jest wylany chudy beton . Fundamenty zostały zasypane piaskiem zagęszczanym warstwami , bez żadnych śmieci i resztek , które często murarze dają do środka , następnie folia ,siatka na całość i chudy beton , potem 10 cm betonu B-20 na górną warstwę . Taras jest oddylatowany od budynku głównego na długości styku z budynkiem .

    pozdrawiam marpa

  7. #7

    Domyślnie

    Jaki taras? Wychodzi się z salonu na taras-częściowo zadaszony- na około 10 m, ale chciałam go jeszcze powiększyć o część bez zadaszenia- kolejne 10m... Nikt mi nie mówił, że powinno się zrobić pod niego fundamenty.
    na pewno się uda!!!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    możesz zrobić taras ziemny, a na wierzchu ulozyć np. kostke brukową.
    Zasada taka sama jak przy ukladaniu z kostki podjazdu do domu

  9. #9

    Domyślnie

    Narazie- nasz ceniony majster- wylał tuż przy drzwiach na taras resztkę betonu, pozostałego po zalaniu stropu. Jak się nie mylę wylał go na resztki cegieł i bloczków. Czy to będzie trwałe? A może kazać to skuć?...
    na pewno się uda!!!

  10. #10

    Domyślnie fundament pod taras

    cześć,
    z góry dzięki za "wskazówki" typu "poszukaj na forum - ktoś kiedyś już o to pytał".

    a teraz moje pytanie. czy fundament pod taras musi być zazbrojony? jeśli tak to czym bo nie ma tego w projekcie. planowane było wylanie betonu do wykopu w gruncie wyłożonego folia głębokiego na 1 metr. jeśli zbrojenie jest konieczne to jak powinno wyglądać? dodam, że to tylko fundament pod taras a nie jakąś monumentalną budowlę. kilka rzędów cegły klinkierowej ułożonej "wozówką".

    pozdro

    aresior

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Kilka miesięcy myślałem jak to zrobić u siebie. Grunt mam pylasty i na dodatek zruszony fundamentowaniem budynku. Najprościej mógłbym wylać taras na gruncie ocieplony styropianem, ale ruszony ił siada strasznie i wszystko by spękało. Mógłbym zrobić fundament, ale ił ruszany był na 3 metry i tek głęboko musiałbym fundamentować, ponadto koszty 3 metrowych ścian fundamentowych... Analizowałem zrobienie słupów na stopach i na nich żelbetową płytę, ale znów koszty szalowania, zbrojenia ... Ostatecznie zdecydowałem się na ... zbiornik na wodę deszczową ... Zamiast zastanawiania się nad konstrukcją tarasów robię wykop, wstawiam dwa betonowe szamba i mam super fundament pod taras, a przy okazji 20 tysięcy litrów wody do podlewania ogrodu. W Twoim przypadku sprawa jest pewnie prostsza. Jeśli masz grunt który nie siądzie to: utwardzasz go (wszystkim co zostało twardego po budowie) na to styropian twardy (aby grunt pod tarasem nie przemarzał i nie wysadzał płyty) na to wylewasz płytę zazbrojoną.
    Jeśli grunt słaby, to pod płytę fundamencik na głębokość przemarzania, lub głębiej, do gruntu nie ruszanego. Fundamentik robiony po chłopsku czyli najprościej: wykop na 1.5 szerokości sztycha, w to wlewasz rzadki beton z betoniarki i topisz wszelki gruz i kamienie jaki znajdziesz po budowie. Folii nie trzeba, bo jak dasz sporo wody do zaprawy to ona Ci trochę do ziemi ucieknie, ale i tak w betonie zostanie tyle co trzeba. Zbroić taki fundament nie trzeba. Widziałem w ten sposób fundamentowane domy. Stały stoją i będą stać. Ważne jest aby pod płytę i na ściany wewnątrz fundamentów dać styropian, lub pustkę zostawić, aby mróz jej nie wysadził.

  12. #12

    Domyślnie

    Można i tak.
    Tylko po co sobie komplikować życie i znecać sie nad własną kieszenią.
    Nie prościej położyś sobie ładna kosteczkę na uprzednio zagęszczonym podłożu?
    Nie popęka, ani nie siądzie.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  13. #13

    Domyślnie Jak głęboki fundament pod taras i pod schody zewnętrzne?

    Jak w temacie, przymierzam sie do wykonania fundamentu pod taras i schody zewnętrzne. Czy głębokośc też musi schodzić poniżej strefy przemarzania ( czyli jakieś 80 cm poniżej poziomu ziemi) czy moge zrobić płytszy?

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    U mnie robili fundamenty pod schody i tarasy na głębokosć 120cm .

    pozdrawiam

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie Re: Jak głęboki fundament pod taras i pod schody zewnętrzne?

    Cytat Napisał Trzci_kris
    Jak w temacie, przymierzam sie do wykonania fundamentu pod taras i schody zewnętrzne. Czy głębokośc też musi schodzić poniżej strefy przemarzania ( czyli jakieś 80 cm poniżej poziomu ziemi) czy moge zrobić płytszy?
    mi zrobili pod schody płytszy , na jakieś 30 - 40 cm , wylali taką szeroką ławę , zazbrojoną i na to poszły schody z bloczków betonowych , stoi już 1,5 roku , w tym zeszłą zimę i nic się ze schodami nie dzieje , nie pęka i nie osiada.

  16. #16

    Domyślnie taras i wystający fundament, rozterki inwestorki ;)

    pytania mam dwa (prośba o wymianę doświadczeń i konkretne porady):

    1. problem TARAS-otórz mam tarazrówno z domem, fundament wylany tak jak pod dom i izoloacja= papa termozgrzewalna; taras jest na takich podwalinach jak dom (drewniany), uciekło mi jak one się zwą te belki ,
    i bezpośrednio na tym są deski, ale mam szparki takie na ok. 0.5-1 cm, tak sobie myślę jak deszcz leje to leci prawie bezpośrednio na tę papę, czy tak może być?

    2. problem WYSTAJĄCY FUNDAMENT wyszła mała fuszerka w planach i mam budynek o 10 cm przesunięty względem fundamentów, tak że z jednej strony 10cm gołego fundamentu wystaje, czym mam to obrobić? Blachą czy płytkami (a może coś zupełnie innego), żeby mi nie podciekałao pod dom?

    Tylko mi się ze mnie nie naigrywać, bo sama buduję i i tak jestem w stresie

    Pzd,
    Ania
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bog

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ad1. Pewnie o legary chodzi. Ale żeby rozpoznać problem to przydałoby się zdjęcie lub rysunek.
    Ad2. Widziałem w takich wypadkach, że jest wykonany kapinos z blachy.
    Pozdrawiam
    Bog

  18. #18

    Domyślnie Fundament pod taras razem z fundamentami domu?????

    Mam dylemat,czy fundamenty pod tarasy wykonywać ze jednym zamachem razem z fundamentami domu.Ciekawi mnie jak to było u Was.

  19. #19

    Domyślnie

    Mnie wlasnie robia fundamenty, ale pod taras to robi sie pozniej. Mozesz na koncu juz to zrobic.

    Pzdr.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Jak już masz beton na budowie to może od razu pociągnij. Potem możesz już nie zdążyć Ja się właśnie zastanawiam, kiedy ten taras zrobię.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony