dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 543
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    A i jeszcze mi przyszło do głowy, że jakbym pomniejszała pralnię, to bym uzyskała większą powierzchnię w łazience, ale... nie wiem czy właśnie jest mi potrzebna - ma 5m2, jak na typowego blokowca to sądzę, że jest z tych dużych (zwłaszcza, że nie ma w niej pralki)
    Chyba, że jakoś wtedy szafę by się udało uzyskać...choć przeglądam właśnie internet i widzę, że coraz częstszym rozwiązaniem jest garderoba przy łazience (tylko nie ma tam też prania), to może i w moim przypadku by się dało? Ma ktoś jakieś doświadczenie z poziomem wilgotności w takim pomieszczeniu?

  2. #22

    Domyślnie

    Domi - dobrze kombinujesz nie mam już żadnych zastrzeżeń oprócz jednego: ile mówiłaś będą miały skrzydła drzwi do sypialni? 1,20? to tyle samo muszą mieć te ścianki, w których drzwi będą się chowały. a mam wrażenie że ta ścianka po prawej stronie ma dużo mniej. upewnij się że jest ok
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    tak, drzwi, a właściwie dwie tafle szkła (bo chciałabym takie bez ramek) mają po 120cm. Tylko one nie nie będą w ścianie chowane, więc nie trzeba dokładnie tyle. Będą się nasuwać na ścianę od strony salonu. Ta z lewej strony ma 117 cm (nie rozsuwają się i tak całe, bo mają klamki z dwóch stron), a prawa 65cm. Dlatego otwór całkowity po otworzeniu to ok 180cm. Chciałabym żeby to prawe skrzydło można było też przesuwać w lewo (wtedy przesuwasz dwa razem)- bo wtedy łatwiej by się do biurka dochodziło.

    A mówiąc, że dobrze kombinuję, to co dokładnie miałaś na myśli?

  4. #24

    Domyślnie

    rezygnację z wysokiego barku, mały stolik i pralnię
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  5. #25

    Domyślnie

    Tak, masz rację, że coraz częściej projektuje się garderobę przy łazience, ale nie w samej łazience. Jeśli chcesz suszyć w tym pomieszczeniu pranie to raczej zrezygnowałabym tam z jakiejkolwiek szafy na ciuchy. Nie jestem przekonana jakoś do tego rozwiązania. Ja obecnie suszę pranie w sypialni (brak miejsca w innym miejscu ) i powiem Ci, że wilgoć okropna, która z biera się na oknie, a pokój nie mały i ma duże okno, które często otwieram.
    Przemyśl to dobrze.
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    Rere79 na pewno to przemyślę! Dziękuję, za ostrzeżenia, bo dzięki temu wiem na czym muszę się skupić i jakie są wady, a to ważne, gdyż własne pomysły często wydają nam się genialne
    Podejrzewałam, że od prania to wilgoć jest duża, choć jak my suszymy pranie w małej łazience, to mam wrażenie, że tak tego nie czuć. Ale to pewnie wyjdzie...."w praniu" - czyli jak już zamieszkamy Muszę popytać w sklepach jakie wentylatory są teraz dostępne na rynku i czy przy odpowiednim umieszczeniu dałyby radę zmniejszyć problem wilgoci.
    A skoro suszysz w sypialni, to pewnie wiesz dlaczego marzy mi się pralnia

    Z dodatkowych informacji, to byliśmy z m w sobotę na parapetówce u znajomych. Mają ten sam układ mieszkania co my (no "tylko" 10m2 większe) i zrobili kuchnie bez okna, w tym miejscu co mi proponowałyście. Szczerze... nie przypadło nam zbytnio to rozwiązanie do gustu. W salonie było wrażenie bałaganu, przez co według mnie wydawał się dużo mniejszy (ma 28m2 z kuchnią, czyli dość sporo jak na blok), a jednocześnie mieliśmy wrażenie siedzenia w kuchni. Fakt, że nie mają oni jeszcze zamontowanej podwyższonej ścianki na granicy kuchnia/salon, ale nie wiem czy to zrobi aż taką różnicę. Dodatkowo zapachy ciężko było zniwelować - jedynie wyciąg pomagał, a włączony to troszkę huczy i przeszkadza w rozmowie.
    M powiedział, że zdecydowanie jest teraz za kuchnią z oknem i taką troszkę schowaną, więc póki co to rozwiązanie wygrywa.

    Mieli za to pomieszczenie gospodarcze przy kuchni i... żałuję, że my takiego mieć nie możemy! To jest super rozwiązanie i jak ktoś ma taką możliwość, to zdecydowanie polecam!
    Ostatnio edytowane przez Domi87 ; 19-03-2012 o 10:43

  7. #27

    Domyślnie

    Domi, a nie myślałas o kupnie suszarki zamiast wieszania prania do wysuszenia? Ja przez pół roku mieszkałam w wynajmowanym mieszkaniu z suszarka i teraz jasny szlag mnie trafia, że juz jej nie mam. U siebie nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Zwłaszcza, że i tak kończy się tym, że suszarki "na szybko" stoją w części dziennej u wieeeelu osób

    A tak w ogóle to się witam i dziękuję, za zainspirowanie mnie, bym z własnym mieszkaniem wyszła na forum.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    Hej wyanna!!! Fajnie, że do mnie zajrzałaś Jeszcze nie wiem w jaki sposób mogłam zainspirować, ale nawet jeżeli to zrobiłam tylko w 1/100 procenta to i tak się cieszę
    Powiedz mi proszę o jaką suszarkę chodzi? Taką rozkładaną w pokoju do wieszania ubrań, czy też urządzenie podobne do pralki tyle, że suszące? Z Twojej wypowiedzi sądzę, że chodzi raczej o to drugie - powiedz mi, czy nie niszczy ona ubrań? Bo tego się boję

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć, generalnie od bardzo dawna wahałam się, czy pokazać na forum moje mieszkanie z prośbą o porady, ale jakoś tak miałam wątpliwości, czy się tak uzewnętrzniać (to po pierwsze) no i czy będę miała potem czas na prowadzenie takiego wątku. Ale chyba zaczerpnę porad mimo wszystko
    Faktycznie chodzi mi o suszarkę pralkopodobną w kształcie Ja uzywałam jakiegoś amerykańskiego modelu, do którego właziły nawet gigantyczne poduchy z kanapy, u siebie takiego monstrum mieć nie chcę, ale wiem, że będzie to zakup pilniejszy niż piekarnik, mikrofala a nawet płyta Wiem, że nie warto za bardzo kupować pralkosuszarki, bo one nie dosuszają do końca i część rzeczy i tak trzeba rozwieszać. Samodzielne suszarki mają np funkcję suszenia delikatnych rzeczy na półce, takiego suszenia, żeby się zagnieceń nie robiło, albo np podsuszania, żeby koszule były delikatnie wilgotne do prasowania. Podejrzewam, ze stan ubrań po wyjęciu z suszarki zalezy od modelu. Niestety, jeszcze nie jestem na tym etapie, żeby się w temat zagłębiać Moje mieszkanie jest dopiero w stanie surowym. Chyba nawet nie ma wymurowanych ścianek, chociaż już na dolnych kondygnacjach są okna
    A tak z innej beczki, jak zerknęłam na Twoje plany, to powiem Ci, że znajomo wyglada ten budynek. Wydaje mi się, że inwestycja była przez nas wstępnie rozważana nawet. Ale nie pamiętam co to jest

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    NO to widzę, że jesteśmy na podobnym poziomie choć ty raczej masz bliżej do odbioru kluczy niż ja (niestety ja dopiero w listopadzie 2013). Też zastanawiałam się czy się uzewnętrzniać, ale po przeczytaniu kilku wątków zauważyłam, że jest naprawdę sporo cennych porad i to przy praktycznie każdej z rozterek jakie mogą nas spotkać przy wykańczaniu. No i zaczęłam pisać polecam - ja np. chętnie pomogę i...podejrzę Daj mi znać jak już powstanie!
    Jeżeli chodzi o inwestycje to jest ona zamknięta jedynie dla bardzo wąskiego grona członków spółdzielni i nie była dostępna na rynku bezpośrednio więc pewnie po prostu ktoś buduje coś podobnego
    A gdzie w końcu zdecydowaliście się kupić? duże? Masz już plan itp?

    Jeżeli chodzi o taką suszarkę to jesteś już 2 osobą, która mi to poleca i szczerze rozważam jej umieszczenie w pralni. To rozwiązałoby sporo problemów i wbrew pozorom...dodałoby miejsca, bo w pralni mogłabym trzymać więcej rzeczy dzięki mniejszej wilgoci. Czy ktoś jeszcze korzystał z takiego urządzenia? Może coś doradzić w tym temacie?

  11. #31

    Domyślnie

    No, to ja w takim razie oglądałam mieszkania projektowane przez tę samą pracownię - bo to właśnie layout jest dla mnietaki znajomy
    A co do suszarki - sporo słyszałam ludzi niezadowolonych z pralko-suszarki. ja swoją zamierzam zamontować na stelażu, nad pralką i tylko osobno suszyć. Są takie, które wymagają odpyłwu, ale tu się podłączę do odpływu od pralki. Są też takie, gdzie cała wilgoć odparowana skrapla się w szufladce, takiej jak w pralkach na detergenty. Wpisz na forum pralko-suszarka albo suszarka, na pewno znajdziesz tonę wątków
    Ostatnio edytowane przez wyanna ; 21-03-2012 o 13:09

  12. #32

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    dziękuję wyanna! Nie zdawałam sobie sprawy, że na tym forum to mogę poszukać też takich rzeczy Po przeczytaniu wątków wiem jedno:
    jak będę kupować to tylko 2 oddzielne urządzenia. Zmieszczą się na pewno w mojej pralni, więc jestem coraz bardziej na tak. (choć oczywiście jeszcze przez rok może mi się zmienić).

    Projekt naszego mieszkania wykonała firma Miasto-projekt, ale nie wiem jak to jest z tymi layoutami - może to zależy od używanego programu?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie - wiecie może jakiej grubości może być gipso-ścianka? 8 cm czy mniej?
    W naszym mieszkaniu ściany mają 12 cm, jednak sądzę że niektóre mogą być węższe:
    - bok szafy w przedpokoju i ścianka przy biurku - te na które będą nasuwać się szklane drzwi
    - ścianka między kuchnią a przedpokojem
    - tył szafy w przedpokoju
    - ścianka pod telewizor
    Ostatnio edytowane przez Domi87 ; 25-02-2014 o 14:47

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domi87 Zobacz post
    W naszym mieszkaniu ściany mają 12 cm
    Nie wiem, czy coś Ci to podpowie, ale ja mam 8 cm niektóych ścianek. A co do suszarki, to ja na 100% tylko dwa urządzenia, możliwe, że Siemensa, bo dużo dobrego czytałam i słyszałam o nich. Szczerze mówiąc to już teraz chodzi mi po głowie pomysł, zeby tę suszarkę kupić i użytkować w wynajmowanym mieszkaniu. Bo jak się będę wprowadzać i wykańczać do siebie, to na bank nie styknie funduszy na coś, co sobie wymarzę i trzeba będzie tańszy model brać

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    właśnie pracuję nad dopracowaniem planu mieszkania. Potrzebuje porady odnośnie łazienki. Nie wiem jak to wszystko ustawić (chodzi przede wszystkim o wejście do pralni)
    dwie opcje (oczywiście z góry dziękuję za wszelkie modyfikacje):

    i druga, nowa

  17. #37

    Domyślnie

    Dwójeczka, żeby ten kibelek nie był tak eksponowany w sytuacji, kiedy siedzisz na kanapie a drzwi do kibelka nie są zamknięte. A co to jest to pudełko obudowane szafami (w lewym dolnym rogu pralni)?

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    To pudełko to pozostałość po...pierwszej wersji tam sobie wstępnie pralkę umieszczałam i tak zostało
    Też właśnie przekonuje się coraz bardziej do drugiej wersji. W pierwszej co prawda chciałam tam wstawić jakąś narożną szafeczkę, albo zrobić taką niską ściankę z półeczkami żeby zasłonić kibelek, ale mój m stwierdził wczoraj, że to pewnie trochę zagraci nam przestrzeń. A w drugiej wersji naturalnie kibelek się chowa, jest więcej miejsca na ustawianie półek w pralni.
    W czwartek mam już oddać gotowy plan
    Ostatnio edytowane przez Domi87 ; 25-02-2014 o 14:48

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    no i lipa -właśnie zauważyłam, że kibelek jest za daleko od komina!
    Zawsze jednak zostaje wersja nr 1 - gorsza, ale jest
    z dodatkowych newsów:
    - niektóre ścianki można zrobić 8 cm i zamierzam to wykorzystać - w aneksie sypialnianym i między kuchnią a przedpokojem
    - wysokość mieszkania będzie 265 (ok. 263 z podłogami)
    - oczywiście trzeba dodać do każdej ściany ok 1-1,5 cm grubości z każdej strony - TYNKI! I tu informacja dla wszystkich planujących swoje mieszkanie w stanie deweloperskim - NIE ZAPOMINAJCIE O TYNKACH
    - dostałam plan gniazdek elektrycznych...
    Poza tym byłam dziś w Centrum Jupiter w Warszawie. Tak sobie pochodzić i popatrzeć... Kuchnie bardzo miodzio, lampy...w jednej się aż zakochałam (1400 PLN:/). Polecam wizytę tam wszystkim co planują sobie wykańczanie mieszkania. Tak z ciekawostek powiem, że znalazłam szafkę kuchenną, którą otwiera się poprzez...zastukanie 2 razy! Tak jak w drzwi! Byłam pewna, że Pan ze sklepu mnie wkręca, ale w końcu się przełamałam i... otworzyło się. Czego to ludzie nie wymyślą
    Ostatnio edytowane przez Domi87 ; 25-02-2014 o 14:50

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    taki oto projekt poszedł w dniu wczorajszym do spółdzielni:

    nie wstawiliśmy ściany w łazience bo tam będą suwane drzwi chowane w ścianę, czyli potrzebna tzw. kaseta (tutaj taka uwaga, że żeby można było jej użyć ściana podobno musi mieć co najmniej 150cm długości)
    Oczywiście umiejscowienie kibelka pod znakiem zapytania - czy się projektant zgodzi, oby się udało...

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony