dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 16
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 320
  1. #161

    Domyślnie na płytkach czy na wannie

    Dzięki, ciekawe, ale u mnie jest troche inaczej. Otóż mogę to zrobić albo na brzegu wanny, albo na płytkach, półce która jest przy wannie (płytki są w poziomie). Chodzi mi głównie o to czy jeśli umieszczę baterię na płytkach to będzie problem z kapiącą wodą lub inne których się nie domyślam

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A wykonawca uważa, że jak Ci zamontuje baterię na wannie, to po odłożeniu słuchawki nie będzie wody na półce przy wannie? Że tam po kąpieli sucho będzie? Poza tym dlaczego po odłożeniu słuchawka ma kapać, a płytkom ma to szkodzić? Niech robi tak, żeby nie kapało, a płytki tak, żeby im woda nie szkodziła. A jakiś uchwyt do tej słuchawki będzie? Na ścianie pewnie
    A może wykonawcy łatwiej zrobić dziurę w akrylu, niż w płytkach?

    Ja bym zrobiła jednak w płytkach. Jakoś mnie ten nawannowy montaż nie przekonuje. Akryl jest jednak stosunkowo miękki - wiem, że się daje jakieś wzmocnienia, ale i tak mnie to nie przekonuje. Konserwatywna jestem czasami.

  3. #163

    Domyślnie

    Wg hydraulika, do którego mam zaufanie, nie da się uniknąć sytuacji, że woda po wężu prysznicowym nie będzie kapać pod wannę. I to niezależnie czy montowana na wannie, czy na płytkach. Istnieją 2 rozwiązania, oba niedokonałe :
    1. wąż chowa się do takiej skrzynki ( w Hansgrohe tzw. element wewętrzny) i ewentualna woda również tam kapie...Tyle, że ta skrzynka nie ma odpływu.
    2. wąż po prostu wisi sobie po odłożeniu pod wanną i tam w/w woda. No i znowu problem...
    Przynajmniej jw teorii wydaje się to logiczne...
    Do w/w baterii nie można ponoć zastosować tzw. "miękkich" węży ( isiflex)

    Często najlepsze rozwiązania są najprostszymi...Po przemyśleniach koncepcja u nas (Hansgrohe) wygląda następująco :
    -bateria wannowo-prysznicowa bez wylewki z mocowaniem węża na ścianie
    -napełnianie wanny przez przelew
    -żadnych mocowań na wannie czy na cokole z płytek
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #164

    Domyślnie bateria nawannowa, czy konieczna rewizja?

    mam wanne narożnikową, njlepej sprawdzi się bateria nawannowa w narożniku, ale tam nie ma jak zrobić dojścia by kontrolować stan podłączenia...wiadomo czasami się coś dzieje z wężykami..itd...ale z kolei w czasopismach często widzę takie rozwiązania...bateria sobie jest , wanna obudowana, i wszystko niby gra...czy po prostu montuje się taą baterię w inny sposób, może nie za pomocą giętych przewodów tylko na sztywno tak jak w ścianie? i wtedy nie ma prawa się nic dziać....?

  5. #165

    Domyślnie Re: bateria nawannowa, czy konieczna rewizja?

    Cytat Napisał Nasz Domek
    mam wanne narożnikową, njlepej sprawdzi się bateria nawannowa w narożniku, ale tam nie ma jak zrobić dojścia by kontrolować stan podłączenia...wiadomo czasami się coś dzieje z wężykami..itd...ale z kolei w czasopismach często widzę takie rozwiązania...bateria sobie jest , wanna obudowana, i wszystko niby gra...czy po prostu montuje się taą baterię w inny sposób, może nie za pomocą giętych przewodów tylko na sztywno tak jak w ścianie? i wtedy nie ma prawa się nic dziać....?
    Ja zrobił bym na sztywno a jeżeli wężyki to bardzo dobrej jakości.
    22-10-2005 dzień rozpoczynający budowę.
    09-12-2006 W końcu przeprowadzka

  6. #166

    Domyślnie

    Nasz domek. Czy wanna narożnikowa będzie sie stykala z w narozniku bezpośrednio ze ścianami pionowymi ,czy bedzie jakas półka pozioma (odsunięcie od ściany np 15 cm na połkę).Jezeli tak to w tym miejscu umiejscowił bym rewizje .Jeżeli nie to pomyślal bym o wannie podnoszonej do gory w razie awarii(opartej na obudowie i przyklejonej ). Albo wanna z obudową .Sluchawka od baterii musi wycjągać sie wanny i nie możesz zrobić ją na sztywno(chyba że dasz ja na ściane. Wiech

  7. #167

    Domyślnie stojąca bateria wannowa 3-otworowa a pękający akryl???

    Podzielcie się kochani "urządzeni" forumowicze doświadczeniami w kwestii wannowych baterii stojących 3-otworowych montowanych na obrzeżu wanny.
    My właśnie przymierzamy się do zakupy wanny Koła Neo. Jednocześnie podobają nam się baterie stojące 3-otworowe montowane na wannie. Już, już mieliśmy kupić i wannę i taką właśnie baterię, aż tu nagle pan ekspedient w Castoramie powiedział, że montowanie baterii 3-otworowej na wannie akrylowej wiąże się z ryzykiem pęknięcia akrylu gdyż bateria jest ciężka, a przez nawiercenie otworów osłabiamy wytrzymałoć akrylu w tym miejscu Pan sugerował ażeby tę baterię zamontować na półce za wanną ( wanna i tak będzie ciut odsunięta od ściany bo będzie stała pod ścianką kolankową ). Z tym, że ta bateria która mi się podoba ma krótką wylewkę i w takim przypadku to woda będzie mi się lała na półkę a nie do wanny
    I co wy na to??? Coś mi się wydaje, że pan bredził, ale z zakupem wanny i baterii wstrzymaliśmy się póki co. Baterie wannowe naścienne nie podobają mi się zupełnie i jestem w kropce.
    Poradźcie proszę co robić - wiercić czy nie wiercić te cholerne dziury w wannie?

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Kupic dobrą wannę - np. Villeroy Boch ma 15 mm akrylu i nie wyobrażam, aby to pękało.
    Druga metoda - zazbroić/ zlaminować miejsca pod baterią dodatkowo ekoksydem/poliestrem + mata z włókna szklanego - jak łódki.

    Trzecie zadać to pytanie producentowi wanny.

    Spodziewam się kłopotów, tylko wtedy, gdy ta wanna to jakiś tani wynalazek o "przeźroczystej" grubości ścianki.

  9. #169

    Domyślnie

    Obawiam się, że na wanne z 15 mm akrylem poprostu braknie nam kasy
    Z tym "zazbrojeniem" od spodu to chyba niezły pomysł.
    A do producenta wanny napisałam wczoraj wieczorem maila. Zobaczymy co odpowie. Myślę, że wanny Koła to nie jest znowu takie badziewie żeby ten akryl strzelił pod ciężarem baterii, ale może się mylę?
    Dzięki za odpowiedź.

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    A do producenta wanny napisałam wczoraj wieczorem maila.
    A moze warto zapytac producenta, cz nawierci Wam otwory pod ta konkretna baterie? My kupilismy wanne Rubena i w fabryce nawiercono otwory, jednoczesnie udzielajac gwarancji na ta usluge.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  11. #171

    Domyślnie

    Troche sie zaniepokoiłam po przeczytaniu tego watku. Kupiłam wanne Ravak Rosa II i baterię trzyotworową. Chciałabym ją zamontowac w miejscu pokazanym na zdjęciu

    Przewidujecie jakies problemy?

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    Cytat Napisał Annja
    A do producenta wanny napisałam wczoraj wieczorem maila.
    A moze warto zapytac producenta, cz nawierci Wam otwory pod ta konkretna baterie? My kupilismy wanne Rubena i w fabryce nawiercono otwory, jednoczesnie udzielajac gwarancji na ta usluge.
    Koło to jednak dużo niższa półka cenowa niż Ruben i nie sądzę, że świadczą podobne usługi i jeszcze dają na to gwarancję, ale nie omieszkam zapytać "eksperta" z Koła. Tobie e.kala też proponuję kontakt z producentem wanny w tej sprawie, bo to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. no chyba, że znajdziemy na forum osobę która użytkuje taką samą wannę, wywierciła w niej otwory na 3-otworową baterię i nic złego się nie dzieje. Ale mówiąc szczerze nie liczyłabym na to

  13. #173

    Domyślnie

    witam wszystkich. w zeszłym tygodniu zadałam firmie Koło pytanie o otwory na baterię stojącą. oto co mi odpisano:

    "Istnieje możliwość wykonania otworu na baterię stojącą w wannie akrylowej. Otwór wycina się przy pomocy otwornicy lub drobnoziarnistego wiertła, po uprzednim utwardzeniu rantu wanny. Można skorzystać z usług instalatora, który ma doświadczenie w wycinaniu otworów w akrylu."

    pozdrawiam

  14. #174

    Domyślnie

    Mam wannę victory spa "Korfu" a na niej baterię 3-otworową Kludi York. Na razie nic się nie dzieje. Należy jednak ostrożnie otwornicą do akrylu wykonać otwory.

  15. #175

    Domyślnie Re: stojąca bateria wannowa 3-otworowa a pękający akryl???

    Cytat Napisał Annja
    Podzielcie się kochani "urządzeni" forumowicze doświadczeniami w kwestii wannowych baterii stojących 3-otworowych montowanych na obrzeżu wanny
    Mamy wannę Riho Lugano i baterię 3-otworową Sky Tres - wygląda ładnie i nic się z nią (i wanną) nie dzieje.

  16. #176
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Bateria trójotworowa na narożniku wanny

    Chciałabym aby bateria trójotworowa została zamontowana na narożniku prostokatnej wanny. W tym celu w akrylu wanny zostaną wywiercone otwory. I teraz pytanie czy trzeba zrobic jakiś dodatkowy stelaż pod wanną do utrzymania baterii?

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    No przecież nie zaszkodzi
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  18. #178
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    No przecież nie zaszkodzi
    Niby tak, ale mam obawy czy taki stelaż nie będzie przeszkadzał przy wyjmowaniu węża od prysznica.
    Gdzies na Forum widziałam coś takiego pod pięciootworówkę. Ale teraz nie moge odszukać fotki.

  19. #179

    Domyślnie

    Tak próbuję sobie przypomnieć jak to jest u mnie, tj. ja mam baterie w dwóch narożnikach - w jednym wylewkę, a w drugim prysznic i "regulację". Jakoś tam muszę mieć zabezpieczone, bo mam wannę obłożoną płytkami i wiem, że robili stelaż dookoła z Ytonga. Więc tam w rogach też muszę mieć ten Ytong, bo inaczej nie byłoby jak płytek położyć, tylko, że tam mam chyba Ytongi pocięte na pół, aby się bateria zmieściła. Pamiętam, że na poczatku byly próby na sucho - jak gruby postak, aby można było bez problemu chować słuchawkę od prysznica.

  20. #180

    Domyślnie

    a my mamy założone bez stelaża i na razie 3 miesiące mija i nie ma problemów
    Joanna
    domek

Strona 9 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony