dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aloys
    Sory ze teraz Aloys a wczesniej Albin poprostu w innym forum jestem Aloys.

    Problem jest w tym ze pozniej juz nie bede mogl tych kolektorow zainstalowac jako okna tylko na dachowke co szpeci caly dach no i mozna je szybko sprzatnac (2 rurki i pare hakow odkrecamy i juz ich niemamy).
    Niestety otym tez trzeba myslec.
    Pozd....
    Jeżeli Ci o to chodzi, to nawet jak zamontujesz je jak okna, to też mogą "dostać nóg".
    Lepiej rzeczywiscie w tej chwili zamontuj pełne pokrycie dachu, a kolektory zamontujesz później na wierzchu, czy tak jak okno. To dla dekarza naprawdę nie jest problem. Pozostanie Ci tylko trochę dachówek na zapas.

  2. #122
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lich

    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Do obejrzenia ciekawa stronka o zestawach hybrydowych-elwktrownia wiatrowa,ogniwa fotowoltaiczne+akumulatory

    www.ekoland4.com/zestawy_hybrydowe.html

  3. #123
    wodzio
    Guest
    wodzio

    Domyślnie kolektor

    Też starałem się zrobić pokrycie kolektora samemu, jako że chciałem zeby był on jak najlepszy szukałem pokrycia czarnym chromem. Nie stety nie jest wcale tak łatwo znaleźć kogoś kto to wykona, ostatnio nadziałem sie na artykuł gdzie powierzchnie pokryto lakierem solarnym, wprawdzie to nie chrom, ale 3 razy lepsze od czarnej farby, jak narazie szukam gdzie coś takiego można znaleść, mozę ktoś wie?

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Młody:

    na studiach przerabiałem (praktycznie) problem eletrowni wiatrowej i wodnej.
    Wodną to nawet z kolegą uruchomiliśmy pod Radomiem i tak naprawdę z odbiorem prądu nie ma większego obecnie problemu.
    Natomiast z wiatrową nie już tak różowo w ogóle.
    Problemy:
    - brak wiatru (powinna być akumulacja energii)
    - za duży wiatr, wirnik musi zostać wytrącony z osi i zostać w pozycji biernej przy huraganowym wietrze (nadmiar energii powinien być magazynowany)
    - prądnica (niestety tu musi być Hi-Tech i żadne z Lublina czy malucha)
    - jak się włączyć w linię? urządzenia 12/24V czy 220V (przez wytwornicę - oczywiście ze stratami)
    - koszt urządzeń (pralka, lodówka, TV na 24 jest potworny, choć widziałem taki dom w Bieszczadach, który zaopatrywał się w prąd tylko ze słońca i wiatru, ale wyposażenie na 24 V i cała instalacja kosztowały krocie)

    Suma sumarum sam zrobisz "zabawkę" - ja też taką kiedyś zrobiłem i byłem zrozpaczony. (przeliczałem pasy, koła zębate, alternatory i wyszła z tego "dupa" a chodziło mi tylko o doświetlenie działki. (12V)
    A jak kupiłem wiatraczek (fi 50 cm) do przyczepy z całym układem (akumulator żelowy, wytwornica itp) to koszt był ogromny w porównaniu do zysków.

    Temat odpuściłem.
    Swego czasu już stałem (z w/w kolegą) przed zakupem elektrowni wiatrowej (wys. ok. 20-30m). Ale po rozmowach z Panią profesor z IMiGW (nazwiska nie pamiętam) i analizie kosztów - ODPUŚCIŁEM.

    Mimo wszystko gratuluję zapału.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #125

    Domyślnie

    Tak sobie czytam ten wątek i widzę paru chętnych do samodzielnego działania. Na początek uwaga, nie próbujcie z kolektorami próżniowymi we własnym zakresie. Na bank się nie uda, a tylko stracicie zapał. Zacznijcie od zwykłych płaskich. Problem z absorberem? Już go nie ma. Nie cudujcie z jakimiś grzejnikami, lakierami itd. Zrobię rzecz przez którą się narażę braci instalatorsko-kolektorowej , Aparel oprócz kolektorów robi także gotowe absorbery. Cena przystępna. Obudowę zróbcie po szwedzku - drewniana skrzynia+wełna+szyba. Koszt całkowity szacuję na max 500zł za kolektor.Do tego pompa za 200zł, sterownik za 250zł, naczynie przeponowe, zawory, itd 200zł. Pozostaje jeszcze zasobnik, to największy problem. Sugeruję na początek 150l z Elektrometu (750zł), trochę za duży do jednego kolektora ale mniejsze mają za małą wężownicę. Reasumując za 3000zł macie dwa kolektory i baniak 150l. Gwarantuję że to będzie działało i to jak. Jak wam się spodoba działanie kolektorów przyjdzie czas na jakieś próżniowe, zwierciadlane i inne códa wianki. Daję sobie uciąć cokolwiek że jeśli ktoś z Was zrobi taki zestaw to będzie go tylko rozbudowywał a nie kombinował coś innego. Szwedzi prawie na każdej chałupie mają kolektory i nie dlatego, ze są obrzydliwie bogaci ale dlatego ze myślą inaczej od nas.
    Pozdrawiam

  6. #126

    Domyślnie

    http://www.rotal.pl/
    fajna cena za wiatrki
    Ten dom buduję dla przyjaciela.

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lich
    Do obejrzenia ciekawa stronka o zestawach hybrydowych-elwktrownia wiatrowa,ogniwa fotowoltaiczne+akumulatory

    www.ekoland4.com/zestawy_hybrydowe.html
    Obecnie sprzedają to na Allegro :
    http://www.allegro.pl/item506203258_...a_hybryda.html

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    znam przyjemniejsze sposoby wyrzucania kasy...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #129

    Domyślnie elektrownia wietrowa!!

    tak czytam wertuję strony właściwie wszystkie !
    cóż ja chcę na działce wybudować sobie taki wiatrak
    czy wiecie może jakiej mocy powinienem mieć aby wystarczył mi na normalne użytkowanie domu tj TV sprzęt AGD i pompa c.o. Jak bym chciał z ZE dociągnąć do domu to koszt 20tys zł PLN (a potem rachunki) :oops: a np http://allegro.pl/show_item.php?item...2+wys%C5%82any. Oczywiście wszystkie pozwolenia chce załatwiać i aby wspomagać takie wyzwanie do zestawu dołączam AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY oraz KOLEKTORY SŁONECZNE
    a co wy na to ??

    hmmm bardzo chce żeby mi się udało

    pozdrawiam

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony