dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 15
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 293
  1. #241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a ściany wewnętrzne na czym stawiasz?? ja trochę więcej zapłaciłem za fundament ale piasek mam zrównany i na ty,m wylana jest jeszcze płyta zbrojona po cąłości i ze ścianami wewnętrznymi to mogę sobie łazić jak chce

    w sumie dobrze, że napisałeś to co wyżej bo wynika z tego, że kwestia więźby tradycyjna/prefabrykat powinna byc podjęta przed wbiciem pierwszej łopaty i do tego zaadoptowany projekt

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777 Zobacz post
    każdy ma swoje liczenie, słupy są dlatego, bo nad garażem nie mogło być stropu bo zamiast kanału będzie podnośnik
    też mam f-rę to nie altanka tylko poważna inwestycja
    fajnie, ze wygospodarowałeś tyle miejsca przy prefabrykatach, ja miałem mniej do tego zawalone boki a sa mi one potrzebne do rekuperatora i innych spraw, które nei wymagają dużo miejsca ale jednak je zajmują

    to rozumiem, że masz tylko fundament po zewnętrznej??
    Fundament po zewnętrznej i jedna ściana nośna w srodku domu ta oddzielająca część dzienną z łazienkami od korytarza z sypialniami.

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czyli za wiele nie zmieniłeś, ja mam ten projekt -> http://projekty.muratordom.pl/projek...i,2218,0,0.htm

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Braliśmy pod uwagę "Znanego" ale strony świata na działce nam nie pasowały mimo, że działka jest duża.

  5. #245
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniKasia Zobacz post
    Jacku, ja mam wiązary na dachu kopertowym i jeszcze w kształcie L, też ok 300m, zamawiałam w partnerze. Montowany jednak był nie przez partnera, a przez ekipę SSO, dodatkowo wzmocniliśmy konstrukcję i wydzieliliśmy sobie stryszek ok 50mkw. Drewno było dobrej jakości bo też gdzieś trafiłam na złą opinię na forum i chciałam się upewnić. Dach może i wygląda licho-zapałkowo ale liczony był przez konstruktora z firmy partner i zatwierdzony przez naszego zaprzyjaźnionego konstruktora. Ma dać radę. Dach właśnie jest kryty dachówką a miarodajną opinię to można by wystawić po iluś tam latach użytkowania, a nie na gorąco po montażu no chyba, że kiepskie drewno lub montaż niezgodny ze sztuką ale to już inna inszość.
    Mam pytanie - deskowałaś dach pod dachówkę ?

    Przebijam się przez forum i jedni deskują pod dachówkę inni nie deskują, a ja właśnie stoję przed wyborem...

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No to wybierz! Tak albo tak. Ja radzę deskować lub płyta OSB i papa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #247
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Wczoraj sonie skalkulowlem i patrzac na ceny w moim rejonie deskowanie wyjdzie mnie okolo 13k zl. To duzo zwazywszy na to ze nie widze zalet deskowania poza bezpieczenstwem zwiazanym z sytuacja losowa typu grad i popekana dachowka czy cos w tym stylu. Panie Andrzeju jakie mamy jeszcze zalety deskowania dachu ? Za 13k to ja kupie dachowke na caly dom...

  8. #248
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat i odpuszczam deskowanie przy dachówce wiele nie zdziała do tego mam poddasze nieużytkowe więc tym bardziej.
    To taki lekki przerost formy nad treścią nie zaszkodzi ale też wiele nie pomoże.
    A 13 k to już na pewno bym za to nie zapłacił ....

  9. #249

    Domyślnie

    deskowanie usztywni wam dachy i przedłuży jego żywotność - jak ktoś widział jak dach wygląda po 30 latach deskowany i niedeskowany to zrozumie o czym mówię - płyta czy deska i papa to dodatkowe zabezpieczenie i spokojna głowa .

  10. #250
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    To jest powtarzane ale niczym nie udowodnione przeświadczenie.
    Twierdzisz, że łaty i kontrłaty dachu nie usztywnią ? ? ?
    Co do żywotności to raczej klasa drewna i jego dobre zabezpieczenie da lepszy efekt niż więcej desek i obciążenia na dachu bez takiego zabezpieczenia (impregnacji czy 4 strony strug) Druga sprawa czy ktoś buduje dla siebie czy dla wnuków.

    Ogólnie każdy robi jak uważa, ale nie mówicie, że dach bez deskowania nie jest sztywny czy że nie wytrzyma 30 lat bo to zwykłe kłamstwo jest.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 21-02-2016 o 14:18

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    ...nie mówicie, że dach bez deskowania nie jest sztywny czy że nie wytrzyma 30 lat bo to zwykłe kłamstwo jest.
    A jakie Ty masz doświadczenie w tej kwestii, że tak autorytatywnie nazywasz to "zwykłym kłamstwem"? Znasz dach, na którym folia jest użytkowana 30 lat i do tego pod dachówką? Każdy w budowie swojego domu może podjąć takie decyzje jakie uzna za słuszne i nie musi z nich tłumaczyć. Warto aby te decyzje podejmować po rozważeniu wszystkich argumentów. To, że ja czy wielu innych zaleca stosowanie papy jako krycia wstępnego wcale nie oznacza, że każdy tak musi wykonać swój dach. Nie ma też żadnej potrzeby aby takie rady nazywać "zwykłym kłamstwem". Życzę wszystkim podejmowania przemyślanych i trafnych decyzji. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #252
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    I otoz to. Szukam wlasnie trafnej decyzji wiec rozpatruje argumeny za i przeciw. Co do folii pod dachowka - jest paroprzepuszczalna to wiem, ale czy przy dobrze polozonej dachowce pelni jeszcze jakas funkcje? Desscz przeeciez po nej nie bedzie plynal, poddasze mam praktycznie neuzytkowe ( jeden maly struych 12 m2) ktory bedzie graciarnia.
    W przypadku plyty osb - czym najlepej zaiprefnowac i jaka dac grubosc plyty ? W tym przypadku moze bym to sam wykonal.

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To, że folia jest paroprzepuszczalna to tylko dodatkowa jej funkcja. Podstawową funkcją krycia wstępnego jest zagwarantowanie 100% szczelności dachu. Gdyby dachówka czy inne pokrycie było szczelne to krycie wstępne byłoby zbyteczne. Krycie wstępne odprowadza skropliny z topniejącego nawianego pod pokrycie śniegu, czasami resztki wody z nawianego deszczu (bardzo nie wiele) oraz wodę z przecieku w wyniku awarii pokrycia. Papa pełni te sama funkcje ale nie przepuszcza pary wodnej stąd konieczność zapewnienia skutecznej wentylacji warstwy izolacji cieplnej. Papa wymaga też stabilnego podkładu czyli pełnego deskowania może być nawet grubość 19 mm lub np. płyty OSB może być grubość np. 12 mm. Przy montażu płyt OSB wskazane jest zastosowanie spinek "H". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #254
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ok rozumiem. Czyli lepiej deskowac ewentualnie plyta osb + oczywiscie papa i mamy spokoj ze nic niespodziewanego nie powinno sie wydarzyc. Co powinienem wiedziec jesli chcialbym sie zabrac za pokrycie plyta osb sam ? Dylatacja plyt poprzez te laczniki H to juz doczytalem. Cos oprocz tego ? Dach mam kopertowy, kat 25 stopni. Pozdrawiam

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Montaż płyt poziomo, kolejne warstwy na "mijankę". Połączenia pionowe mogą wystąpić w dowolnym miejscu.Płyty w miejscach tych połączeń łączyć paskami płyty OSB szerokości 10~12 cm z zachodzeniem na niższą i wyższa warstwę ~15 cm. Połączenia skręcać krótkimi (30~35 mm) wkrętami do drewna. Przy takim wykonaniu odpady się minimalizują. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #256
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Dziękuje za informację. Przetrawie sobię wszystko, przeliczę i albo dam komus zarobić albo zrobię to sam. Jednak na 99% będę deskował. Nie chciałbym za 5 lat żałować decyzji ze przyoszczędziłem na dachu i mam z tego jakieś problemy.

  17. #257
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    @Andrzej Wilhelmi
    Zacytowałeś fragment i zmieniłeś znaczenie tego co ja napisałem po co takie coś robić bo nie rozumiem ?
    A napisałem dokładnie to samo co Ty aby każdy robił tak jak uważa za słuszne i nie neguję deskowania, a kłamstwem nazywam to, że dach nie jest sztywny kiedy nie ma deskowania bo widziałem takie dachy na samych łatach i są sztywne skoro ktoś mówi że nie to dla mnie po prostu kłamie lub widział jakieś badziewie, co do tego czy wytrzyma folia 30 lat fakt nie wiem dlatego o folii nie pisałem tylko o impregnacji drewna ale mniejsza nie mam czasu i chęci na jakieś potyczki na forum pozdrawiam serdecznie.

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o żadne potyczki tylko twoje stwierdzenie, że inny punkt widzenia niż Twój jest kłamstwem. Po prostu zacytowałem fragment z Twojej wypowiedzi i do niego się odniosłem. Rozważania o sztywności dachu dotyczą dachu dwuspadowego bez płatwi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #259
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,

    Dostałem porównywalne oferty od burkietowicza i z WPW Invest z Łodzi. Siedzi Pan w temacie dłużej niż ja, zna Pan na pewno opinie o firmach. Kogo by Pan wybrał ?

    Pozdrawiam

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Moja odpowiedź z pewnością nie będzie obiektywna bo od lat współpracuję z firmą WPW Invest. Obie firmy godne uwagi ale sugeruję WPW Invest. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 13 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony