dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze elektryczne

    Witam! Jak to faktycznie jest? Kto załatwia "zgody na wejście w teren" Energetyka czy starający się o podłączenie\ja?\.Kto płaci odszkodowania? Bardzo proszę o radę.Pozdrawiam.

    [przyłącze, nie przyłącz! Temat poprawiłem - moderator]
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 13-04-2012 o 20:18

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz podpisaną umowę przyłączeniową, to do dostawcy należy dopełnienie wszelkich formalności. W tym pozyskanie zgód na przeprowadzenie linii/przyłącza przez grunty osób trzecich.

  3. #3

    Domyślnie

    Firma związana z Energetyką\wykonawca\ każe mi płacić odszkodowania sąsiadom za postawienie słupów na ich działkach .Koszty ogromne Czy wycofać się?

  4. #4

    Domyślnie

    Do licznika należy do Energetyki. Wszelkie zgody i uzgodnienia pozyskuje projektant.
    Twoje jest od licznika, jeśli od licznika przebiega przez obce działki no to trudno, Ty się musisz dogadać z sąsiadami.

  5. #5

    Domyślnie

    Proszę o bliższe wyjaśnienie.Mam na razie pustą działkę.Mają mnie przyłączyć od transformatora /200m./ przez 4 działki.Na dwóch trzeba postawić słupy.Czy odszkodowania z tego tytułu ja mam płacić?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Masz napisane powyżej :
    - do skrzynki (z licznikiem) przyłącze należy do energetyki i oni płacą
    - od skrzynki do domu jest Twoje - jeśli przechodzi przez obce grunty to Ty płacisz.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież skrzynka będzie na mojej działce.To normalne,że płacę za to co u mnie.Dostałam druki "zgody na wejście w teren" abym sama załatwiła z sąsiadami.A te dotyczą podłączenia od transformatora do mojej działki.Więc co mam robić?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElżbietaSZ Zobacz post
    Dostałam druki "zgody na wejście w teren" abym sama załatwiła z sąsiadami.A te dotyczą podłączenia od transformatora do mojej działki.
    Coś mi tu nie gra. Wrzuć skan tego "druku".

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElżbietaSZ Zobacz post
    Przecież skrzynka będzie na mojej działce.To normalne,że płacę za to co u mnie.Dostałam druki "zgody na wejście w teren" abym sama załatwiła z sąsiadami.A te dotyczą podłączenia od transformatora do mojej działki.Więc co mam robić?
    Napisał Ci robertsz:

    Do licznika należy do Energetyki. Wszelkie zgody i uzgodnienia pozyskuje projektant.
    I to jest prawda.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  10. #10

    Domyślnie

    No bo widzisz, każda Energetyka to takie Państwo w państwie.
    W Twoim przypadku Pan Projektant pewnie odbił się od tych sąsiadów, bo oni już nie wyrazili zgody na postawienie słupów.
    Ty pewnie tak samo byś zareagowała, gdyby ktoś chciał postawić słup na Twojej posesji.
    Więc Pan Projektant przesłał Ci druki, żebyś Ty w ramach dobrych stosunków z sąsiadami pozyskała te zgody.

    Osobnym tematem jest to że w dwudziestym bóg wie którym wieku nadal brną w słupy, zamiast uciekać z nowymi kablami do ziemi.

    Generalnie problem leży po stronie Energetyki, ale może zawiąż stosunki dobrosąsiedzkie, porozmawiaj z sąsiadami o tej planowanej trasie.
    Może niekoniecznie w linii prostej, ale pozwolą na wkopanie tych słupów w jakiejś części swoich działek?

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuję.Idę więc do sąsiadów. Serdecznie pozdrawiam.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a jeśli chciałbym dwa liczniki bo jeden na dom a drugi na firmę to jak to zrobić? Ogólnie licznik jest w płocie, potem jest pociągnięty do domu przewód ziemny. Gdybym chciał dwa liczniki wypadałoby chyba pociągnąć dwa przewody ale kosztowo to bez sensu.

    Myślałem też nad pod licznikiem w domu. Tyle, że nie jestem pewien ale dla firm jest taryfa C a dla domów G.
    I tu już zgłupiałem jak to rozwiązać.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    a jeśli chciałbym dwa liczniki bo jeden na dom a drugi na firmę to jak to zrobić? Ogólnie licznik jest w płocie, potem jest pociągnięty do domu przewód ziemny. Gdybym chciał dwa liczniki wypadałoby chyba pociągnąć dwa przewody ale kosztowo to bez sensu.

    Myślałem też nad pod licznikiem w domu. Tyle, że nie jestem pewien ale dla firm jest taryfa C a dla domów G.
    I tu już zgłupiałem jak to rozwiązać.
    Z tego co wiem to muszą być 2 osobne liczniki. Ale najlepiej zapytaj u swojego dostawcy ja to wygląda.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale gdzie te liczniki? bo jeśli w ogrodzeniu to już po ptakach. Mam zakopany jeden przewód, zresztą zgodnie z projektem. Jedyne co mogę na tym etapie to zrobić dodatkowy podlicznik w rozdzielni. Inaczej całą impreza zaczyna być bardzo kosztowna, cięgnięcie nowego kabla rozkop dotychczasowego. KOSZMAR.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    a jeśli chciałbym dwa liczniki bo jeden na dom a drugi na firmę to jak to zrobić? Ogólnie licznik jest w płocie, potem jest pociągnięty do domu przewód ziemny. Gdybym chciał dwa liczniki wypadałoby chyba pociągnąć dwa przewody ale kosztowo to bez sensu.

    Myślałem też nad pod licznikiem w domu. Tyle, że nie jestem pewien ale dla firm jest taryfa C a dla domów G.
    I tu już zgłupiałem jak to rozwiązać.
    1) Albo jeden licznik zarejestrowany na firmę i zasilasz nim dom i dopłacasz do biznesu.
    2) Albo dwa liczniki, każdy zlicza swoje. Dwa niezależne kable zasilające i dwie umowy.
    Żaden podlicznik nie wchodzi w rachubę.

    W czasie prac instalacyjnych postaraj się o rzeczywiste rozdzielenie obwodów mieszkaniowych i firmowych.
    Widziałem już takie mini firmy rozłożone na łopatki przez domiar za zużytą energię elektryczną.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    różnica w taryfie c11 a g11 przy mocy 22kw wynosi ok 1400zł rocznie. I bądź tu mądry.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #17

    Domyślnie

    Ad.1 Rozwiązanie to nie do końca jest legalne, bo w koszty działalności wciągasz swoje domowe pralki, czajniki, etc....

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to sie da załatwić, np poprzez metraż i odliczenie proporcjonalne.

    Ale strata w kwocie 1400zł rocznie zmusza mnie do zastanowienia czy przypadkiem nie lepiej podłączyć gaz a z mocą zejść najniżej ile się da czyli pewnie do 7 może 11kw.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony