dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 265
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Witam iodpowiadam. Jeżeli klient życzy sobie drewnianą podłogę z „blaszanym” pokryciemto oferuję mu kilka warstw lakieru poliuretanowego, chemicznego, Pallmanna czyIrsy. W sumie wygląda to tak jak wygląda ale ja mam święty spokój. Pozdrawiam.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    i jest Pan tego zwollenikiem??
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Wkategoriach spokojności po wykonaniu roboty – tak, w kategoriach estetyki jużnie. Pozdrawiam.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    popolemizowałbym ale musze gonic dalej
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #85

    Domyślnie

    Drewno na wysoki połysk można osiągnąć albo kupując już gotową podłogę typu deska barlinecka, która została fabrycznie polakierowana albo użyć tzw lakieru "śmierdzącego". To wymaga co najmniej 7 dni nie przebywania w domu.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chili82

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    ja mam podłogę olejowaną i mam problem z zapachem po konserwacji, którą zrobili mi parkieciarze. Przyznam szczerze, że jestem załamana i nie wiem gdzie szukać pomocy. Podłogę położyli mi w grudniu do dziś minęło 5 m-cy zmagam się z zapachem chemii po konserwacji, wciąż czuję rozpuszczalnik. Firma u której kupowałam podłogę i współpracujący z nią parkieciarze zrobili mi darmowa konserwację srodkiem OSMO, który jest najprawdopodobniej na bazie rozpuszczalnika i w przypadku mojego wnętrza kiedy są zamknięte okna i pomieszczenia wciąż śmierdzi pomimo upływu czasu i nieustannego wietrzenia.
    zgłaszałam problem i do sprzedawcy i do parkieciarzy. jedynie co zrobili to zapewnili mnie, że środek zastosowany do konserwacji nie jest szkodliwy.

    Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Pomocy

  7. #87

    Domyślnie

    Nawet lakiery na bazie wody zawierają rozpuszczalnik. Problem polega na ilości tego rozpuszczalnika. Nie wierzę w to, że jest on nieszkodliwy. Teraz nie pozostaje Ci chyba nic innego jak wietrzyć i wietrzyć... W przyszłości radzę się zastanowić nad wyborem oleju konserwującego. Care Oil firmy Bona zawiera mniej niż 8 % rozpuszczalników. W praktyce jest pozbawiony zapachu.

  8. #88

    Domyślnie

    Podepnę się - jak często olejujecie podłogę? Wystawiacie wszystkie meble? Nie mogę się zdecydować, czy wybrać olej czy lakier. A może olejowosk?

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Podepnę się - jak często olejujecie podłogę? Wystawiacie wszystkie meble? Nie mogę się zdecydować, czy wybrać olej czy lakier. A może olejowosk?
    olej jest środkiem także penetrującym, nie zamykającym porów drewna. Olejowanie wymaga cierpliwości i zazwyczaj nakłada się die warstwy. Olej powinien wszystkie miejsca nasączyć równomiernie. Jeżeli są różnice na powierzchni nakłada się drugą warstwę. Przy pierwszej warstwie pozostaje się w pomieszczeniu około nawet godziny (nie przy oleju 2k), przeciera się padami podłogę i nakłada następną warstwę. Wart zapoznać się z kartą techniczną produktu. Perfekcyjne szlifowanie obrzeży pomieszczenia i cierpliwośc przy nakładaniu oleju. Druga warstwa może być także z olejo-wosku. Olej jest raczej matowy. Olejo-wosk daje delikatną satynową poświatę, po polerowaniu. Częstotliwość nakładania olejów regeneracyjnych zależy od natężenia ruchu w pomieszczeniu. Jednak nie częściej jak raz na 1/2 roku. Nie trzeba wystawiać mebli. To co schowane nie wymaga odnawiania.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    olej jest środkiem także penetrującym, nie zamykającym porów drewna. Olejowanie wymaga cierpliwości i zazwyczaj nakłada się die warstwy. Olej powinien wszystkie miejsca nasączyć równomiernie. Jeżeli są różnice na powierzchni nakłada się drugą warstwę. Przy pierwszej warstwie pozostaje się w pomieszczeniu około nawet godziny (nie przy oleju 2k), przeciera się padami podłogę i nakłada następną warstwę. Wart zapoznać się z kartą techniczną produktu. Perfekcyjne szlifowanie obrzeży pomieszczenia i cierpliwośc przy nakładaniu oleju. Druga warstwa może być także z olejo-wosku. Olej jest raczej matowy. Olejo-wosk daje delikatną satynową poświatę, po polerowaniu. Częstotliwość nakładania olejów regeneracyjnych zależy od natężenia ruchu w pomieszczeniu. Jednak nie częściej jak raz na 1/2 roku. Nie trzeba wystawiać mebli. To co schowane nie wymaga odnawiania.
    Bardzo interesuje mnie właśnie to olejowanie regeneracyjne. Myślałam, że trzeba wtedy wystawiać meble i tak co pół roku, więc mnie to przerażało . Czy taką okresową regenerację zwykły użytkownik wykona sam poprawnie? Ile czasu po takim olejowaniu trzeba odczekać, zanim znów zacznie się korzystać z podłogi?

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Bardzo interesuje mnie właśnie to olejowanie regeneracyjne. Myślałam, że trzeba wtedy wystawiać meble i tak co pół roku, więc mnie to przerażało . Czy taką okresową regenerację zwykły użytkownik wykona sam poprawnie? Ile czasu po takim olejowaniu trzeba odczekać, zanim znów zacznie się korzystać z podłogi?
    po pierwsze co zadne pol roku tylko wtedy kiedy optyka posadzki nas nie zadowala.(przy dobrym oleju i właściwej aplikacji to moze Cię czekać dopiero po 2-3 latach).po drugie stól krzesla ..tylko wystawiamy dookola mebli innych spokojnie mozna zaaplikowac olej recznie szmatką..(pod meblami wszak olej się nie zużywa...
    Po jakim czasie to juz zależy przyjmuje się od 12 nawet do 48g wszystko zależy..
    Tak sama jesteś w stanie sobie zrobić takową pielęgnację na spokojnie za pomoca miotły i pieluszek tetrowych np.
    Nie daj sobie wrzucic żadnego olejowosku.,bo bedziesz pielegnowac ..co miesiac ...
    Pozdrawiam.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    po pierwsze co zadne pol roku tylko wtedy kiedy optyka posadzki nas nie zadowala.(przy dobrym oleju i właściwej aplikacji to moze Cię czekać dopiero po 2-3 latach).po drugie stól krzesla ..tylko wystawiamy dookola mebli innych spokojnie mozna zaaplikowac olej recznie szmatką..(pod meblami wszak olej się nie zużywa...
    Po jakim czasie to juz zależy przyjmuje się od 12 nawet do 48g wszystko zależy..
    Tak sama jesteś w stanie sobie zrobić takową pielęgnację na spokojnie za pomoca miotły i pieluszek tetrowych np.
    Nie daj sobie wrzucic żadnego olejowosku.,bo bedziesz pielegnowac ..co miesiac ...
    Pozdrawiam.
    Czytałam gdzieś tu na forum (ale nie wiem gdzie, tyle tego jest ), że polecasz olej Loba, u mnie najprawdopodobniej będzie to olej Bona 90. Znasz ten produkt?
    O mały włos, a miałabym olejowosk, ale zaczęłam szukać, czytać i będzie olej A pod olej podłoga szczotkowana będzie OK? I fazowana 4 stronnie?

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak czytam o olejowaniu dwa razy w roku to się uśmiecham. Pielęgnacja raz na 5 lat też starczy I to w zasadzie zrobiona "dla przyzwoitości"
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #94

    Domyślnie

    Nefer, a ile razy miałaś zaolejowane na początku, po położeniu drewna? I po tym już nie olejowałaś sama przez te 5 lat? Jak sprzątałaś na co dzień? Czytam i czytam i dopiero teraz ktoś obala ten pogląd, że trzeba często olejować, przynajmniej na początku.

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Też dziwi mnie regenerowanie deski olejowanej co pół roku... Mam litą deskę w ciemnym kolorze (baltic wood syrah) od dwóch lat, regenerację robiliśmy dwa razy - co rok. Na co dzień sprzedawca polecił mi specjalny płyn (koncentrat) do czyszczenia drewna olejowanego, ale przeważnie i tak raczej odkurzam z miękka nasadką niż myję podłogi. Do regeneracji używaliśmy płyn do odświeżenia podłóg olejowanych - ot, wszystko. Podłoga wygląda jak nowa.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Nefer, a ile razy miałaś zaolejowane na początku, po położeniu drewna? I po tym już nie olejowałaś sama przez te 5 lat? Jak sprzątałaś na co dzień? Czytam i czytam i dopiero teraz ktoś obala ten pogląd, że trzeba często olejować, przynajmniej na początku.
    Z tego co pamiętam to olej poszedł dwa razy. Tak, sprzątam raz w tygodniu (myta podłoga płynem do podłóg olejowanych Loba Cleaner). Pielęgnacja przeprowadzona po 5 latach. Podłoga użytkowana normalnie - goście, zwierzęta, imprezy, ludzie chodzą w butach.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #97

    Domyślnie

    A dlaczego nie olejowosk?
    Nefer masz może jakieś zdjęcia jak wygląda Twoja podłoga po kilku latach użytkowania? Ciekawa jestem jak wygląda, bo też niedługo stanę przed decyzją lakierowany parkiet czy olejowany.
    Flawia widzę, że już coś wybrałaś

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Z tego co pamiętam to olej poszedł dwa razy. Tak, sprzątam raz w tygodniu (myta podłoga płynem do podłóg olejowanych Loba Cleaner). Pielęgnacja przeprowadzona po 5 latach. Podłoga użytkowana normalnie - goście, zwierzęta, imprezy, ludzie chodzą w butach.
    Dzięki za odpowiedź Budujące to, co piszesz

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    Flawia widzę, że już coś wybrałaś
    Wybrałam , deskę litą dębową, a Ty?

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Podłogi olejowane, naturalne w wyglądzie wymagają większej troski w zakresie dbałości.

    Nefer napisała "Tak, sprzątam raz w tygodniu (myta podłoga płynem do podłóg olejowanych Loba Cleaner)"

    I na pewno, jej podłoga jest w dobrej kondycji.

    ewka_so napisała o corocznej konserwacji podłogi olejowanej, ale tu jest problem z wiarygodnością, ponieważ pisze o podłodze, którą ma dwa lata a tę podłogę producent oferuje od roku???????
    Zresztą od roku mieszka, jak napisała w pierwszym swoim poście.

    Moim zdaniem podłogi olejowane są piękne, kiedy są zadbane.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 23-08-2014 o 16:35

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    ...Częstotliwość nakładania olejów regeneracyjnych zależy od natężenia ruchu w pomieszczeniu. Jednak nie częściej jak raz na 1/2 roku... czasami i to jest zbyt rzadko. Wszystko zalezy od usytuowania podlogi i natezenia komunikacji pieszej. Wystarczy u wielu przyjecie aby podloge cyklinowac u innych bedzie to usuwanie sladow po obuwiu. Inni nie beda sie przejmowali ...
    Ktos kto nie znosi zadnych sladow na podlodze bedzie mial problemy z kazda aplikacja.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony