dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 14
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 265
  1. #141

    Domyślnie

    W tym tygodniu mam zamiar olejować podłogę (deska dębowa czterostronnie fazowana) olejem Loba HS 2K Impact Oil Transparentny. Jako że czytając kartę techniczną podane są 3 metody olejowania, chciałbym się upewnić czy w moim przypadku obowiązuje opcja wałek Microfaser 60-80, a następnie polerowanie beżowym padem ? Jeśli tak to biorąc pod uwagę że mam ok 50m2 do olejowania, ile padów powinienem zakupić, wystarczy jeden ? Proszę o odpowiedź forumowiczów parkiet lub jarekkur, lub innych fachowców którzy się znają. Pozdrawiam.

  2. #142
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Dla Ciebie, jako początkującego proponuję kupić przynajmniej 5 padów. Ta ilość pozwoli Ci na zebranie nadmiaru oleju i pozostawienie równomiernie zaaplikowanej powierzchni podłogi. Nałożyć możesz nierówno, rozetrzeć i zebrać musisz perfekcyjnie. Powodzenia.

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Dla Ciebie, jako początkującego proponuję kupić przynajmniej 5 padów. .
    Wow , sporo, na początku zastanawiałem się czy nie wystarczy może jeden, ale posłucham rady profesjonalisty. Dziękuję za odpowiedź.

  4. #144
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał gxs5 Zobacz post
    Wow , sporo, na początku zastanawiałem się czy nie wystarczy może jeden, ale posłucham rady profesjonalisty. Dziękuję za odpowiedź.
    Jak grubo nałożysz to jednym padem nie zbierzesz.
    Nasycony pad nie zbiera, tylko rozmazuje.
    Ponadto, będzie mniejszą stratą nadmiar padów od nadmiaru oleju na podłodze.
    Olej szybciej zacznie wiązać, niż Ty zdążysz zakupić dodatkowe pady.
    To tak, żebyś wiedział dlaczego 5 sztuk. Powodzenia.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Jak grubo nałożysz to jednym padem nie zbierzesz.
    Nasycony pad nie zbiera, tylko rozmazuje.
    Ponadto, będzie mniejszą stratą nadmiar padów od nadmiaru oleju na podłodze.
    Olej szybciej zacznie wiązać, niż Ty zdążysz zakupić dodatkowe pady.
    To tak, żebyś wiedział dlaczego 5 sztuk. Powodzenia.
    Dziękuję za wyjaśnienie Jeszcze jedno małe pytanie, wg karty technicznej wydajność jednego opakowania (2,5kg) wynosi od ok.40 do 80m2. Z Twojego doświadczenia jak to wygląda? Wystarczy jedna puszka na te 50m2 ?

  6. #146
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał gxs5 Zobacz post
    Dziękuję za wyjaśnienie Jeszcze jedno małe pytanie, wg karty technicznej wydajność jednego opakowania (2,5kg) wynosi od ok.40 do 80m2. Z Twojego doświadczenia jak to wygląda? Wystarczy jedna puszka na te 50m2 ?
    Powinno wystarczyć.

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    To chyba czytasz piąte przez dziesiąte , bo pisał tu i jarekkur, i Parkiet i Ghost.
    Chyba wiem, komu dziękuję za odpowiedź Ja też się wcześniej wypowiadałam (i - o dziwo - czytałam wypowiedzi innych), a konkretną odpowiedź uzyskałam od Parkieciarza... ale chyba nie będziesz mnie uczyć na forum komu mam dziękować, prawda?

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Nie rozumiem idei używania mydła specjalistycznego przy odpowiednio pielęgnowanej podłodze olejowanej.
    Ja też nie rozumiem, bo nie jestem znawcą - pytam, bo spotkałam się z różnymi opiniami, nie zawsze słusznymi... Sama się dziwię, po co mydło (o ile)na olej i szukam tej jednej słusznej odpowiedzi.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Chyba wiem, komu dziękuję za odpowiedź Ja też się wcześniej wypowiadałam (i - o dziwo - czytałam wypowiedzi innych), a konkretną odpowiedź uzyskałam od Parkieciarza... ale chyba nie będziesz mnie uczyć na forum komu mam dziękować, prawda?
    Prawda , tym bardziej, że nigdzie nie napisałam, komu masz dziękować

  10. #150

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie... po jakim czasie od olejowania olejem LOBA Impact Oil można użytkować(chodzić) podłogę ?

  11. #151

    Domyślnie

    Gxs5 masz już zaolejowaną podłogę? Jak wrażenia? też myślę nad tym olejem, więc będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka11 Zobacz post
    Gxs5 masz już zaolejowaną podłogę? Jak wrażenia? też myślę nad tym olejem, więc będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia.
    Jutro będę olejował, ale nawet bez olejowania podłoga wygląda świetnie Proszę o odpowiedź na w/w pytanie eksperta parkiet lub kogoś kto także się zna.

  13. #153
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał gxs5 Zobacz post
    Jutro będę olejował, ale nawet bez olejowania podłoga wygląda świetnie Proszę o odpowiedź na w/w pytanie eksperta parkiet lub kogoś kto także się zna.
    To zależy ile oleju pochłonie drewno a ile pozostanie na powierzchni.
    Przy prawidłowym nałożeniu i korzystnym klimacie pomieszczeń wystarczy jeden dzień.
    Pozdrawiam.

  14. #154

    Domyślnie

    Jako że zakończyłem olejowanie podłogi wstawiam fotkę . Podłoga olejowana olejem LOBA HS 2K Impact Oil, kolor transparentny.


  15. #155
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Dobra robota, jakkolwiek niektóre deski nie są w pełni nasycone, co widać na zdjęciu.
    Nie jest to wadą nakładania oleju, tylko naturalnymi właściwościami drewna, ewentualnie niejednorodnie przygotowaną powierzchnią desek.
    Wystarczy jeszcze raz delikatnie dosycić drewno olejem, czyli nałożyć cienką warstwę oleju na całej podłodze po utwardzeniu warstwy istniejącej.
    Słowa uznania dla roboty, która wyszła z rąk amatora. Pozdrawiam.

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Dobra robota, jakkolwiek niektóre deski nie są w pełni nasycone, co widać na zdjęciu.
    Nie jest to wadą nakładania oleju, tylko naturalnymi właściwościami drewna, ewentualnie niejednorodnie przygotowaną powierzchnią desek.
    Wystarczy jeszcze raz delikatnie dosycić drewno olejem, czyli nałożyć cienką warstwę oleju na całej podłodze po utwardzeniu warstwy istniejącej.
    Słowa uznania dla roboty, która wyszła z rąk amatora. Pozdrawiam.
    Dziękuję za słowa uznania profesjonalisty, jednocześnie dziękuję za wszystkie poprzednie porady. Generalnie można doszukać sięmałych mankamentów wynikających z pierwszego własnego wykonania, ale nie rzucają się w oczy, przynajmniej amatorom jak ja. Pozdrawiam.

  17. #157

    Domyślnie

    gxs5, super wygląda , też będę miała podłogę zaolejowaną tym olejem

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Ja też nie rozumiem, bo nie jestem znawcą - pytam, bo spotkałam się z różnymi opiniami, nie zawsze słusznymi... Sama się dziwię, po co mydło (o ile)na olej i szukam tej jednej słusznej odpowiedzi.
    NIgdy nie używałam i nie mam takiej potrzeby, więc dla mnie to przerost formy nad treścią. NIe wiem skąd pomysł, by go używać. Normalnie pielęgnowana podłoga nie potrzebuje żadnych innych specjalistycznych środków.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #159
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Z podłogami olejowanymi jest bardzo różnie.
    Nefer wierzę w Twoją obiektywność i tu mam pytania:
    - Jakie masz drewno na podłodze?
    - Jaki olej używałaś?
    - kiedy olejowałaś podłogę?
    - Jak wygląda normalne pielęgnowanie w Twoim wydaniu?
    - Co z plamami po occie, alkoholu itp?
    Pozdrawiam.

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Z podłogami olejowanymi jest bardzo różnie.
    Nefer wierzę w Twoją obiektywność i tu mam pytania:
    - Jakie masz drewno na podłodze?
    - Jaki olej używałaś?
    - kiedy olejowałaś podłogę?
    - Jak wygląda normalne pielęgnowanie w Twoim wydaniu?
    - Co z plamami po occie, alkoholu itp?
    Pozdrawiam.
    - jatoba
    - Loba - używał Ghost (Ghost poprawiaj mnie, bo nie wiem czy dobrze pamiętam
    - olejowana pierwszy raz 5 lat temu. Potem pielęgnowana tego lata.
    - mycie mopem woda +Loba Cleaner - raz w tygodniu
    - nie mam tego problemu - zmywam mopem. Nawet po 40 osobowej imprezie z dużymi stratami w szkle i nalewkami na podłodze (a to się klei jak cholera ). Plamy po oliwie ( i occie balsamicznym) nie zostają również.
    Goście nie zdejmują butów jak nie chcą, jak pozwala pogoda żyjemy w ogrodzie (my, nasi goście i nasze 2 koty)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 8 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony