dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 14
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 265
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    - jatoba
    - Loba - używał Ghost (Ghost poprawiaj mnie, bo nie wiem czy dobrze pamiętam
    - olejowana pierwszy raz 5 lat temu. Potem pielęgnowana tego lata.
    - mycie mopem woda +Loba Cleaner - raz w tygodniu
    - nie mam tego problemu - zmywam mopem. Nawet po 40 osobowej imprezie z dużymi stratami w szkle i nalewkami na podłodze (a to się klei jak cholera ). Plamy po oliwie ( i occie balsamicznym) nie zostają również.
    Goście nie zdejmują butów jak nie chcą, jak pozwala pogoda żyjemy w ogrodzie (my, nasi goście i nasze 2 koty)
    Dzięki za odpowiedż.

    Moim zdaniem wniosek jest taki:

    - twarde i jednorodne drewno, na którym wprawna ręka doświadczonego majstra, ułożyła olej dobrej klasy i dzięki temu, pomimo że podłoga jest tylko olejowana, to nie stanowi problemów w użytkowaniu.

    Pozdrawiam.

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Witam. Remontuje dom poniemiecki. Na razie głównie podczytywałam forum i znalazłam wiele cennych informacji. Remont był zdecydowanie prostszy od wyposażania . Teraz jestem na etapie - "To już trzeba wybrać?!"- i zaczęłam panikować. W przyszłym tygodniu powinnam wybrać podłogę. Stresuje się tym, bo potem codziennie na nią patrzeć i to ja będę dbać o 90m2 podłogi drewnianej, i chciałabym po prostu dobrze wybrać.
    Doświadczenie osobiste mam tylko z wykładziną i starymi "lakierami na lata". "Nowe" widziałam u znajomych. Dobrze to nie wyglądało. Pięcioletnie nowe lakiery, były porządzenie porysowane i przetarte np. przy wyjściu na balkon. Oleje widziałam kładzione na parkiecie egzotycznym i na sośnie. Cóż, egzotyczny lepił się i wyglądał na brudny, kafelki obok były czyste, więc wątpię by był faktycznie brudny. Zaolejowana własnoręcznie sosna była w plamach "nie do usuniecia" po soczkach dziecięcych. Wobec czego, do tej pory, olejowosk Osmo wydawał się dobrą opcją. Dużo czytałam o sposobach zabezpieczenia podlóg drewnianych jednak, co watek, co osoba, co fachowiec to inna opinia, więc nadal nie mam faworyta.
    Miałam do testowania w domu deski z Osmo. Przeżyły bezboleśnie zostawione na 48h: keczup, ocet, rozdeptane owoce, wodę, Ludwika, itp . Leżały też parę dni na podłodze i też przeżyły. Nie tak łatwo się rysują. Niemniej to moje jedyne doświadczenie z Osmo. Nikt ze znajomych nie ma olejowsoku. W dodatku 2 firmy parkieciarskie, które mi się podobają i mają dobre opinie pracują na Osmo i lakierach. Czytając ten wątek zaczęłam panikować, czy aby jednak nie lakier, albo może olej. Jestem skonfundowana.

    Mam dwa pytania. Mam nadzieję, że ktoś pomoże.

    1. Czy środki pielęgnujące do olejowsków i olejów "brudzą" meble i dywany, tzn. zostawiają jakieś ślady na nich. Mam duży ciężki stół. Nie dam rady go suwać podczas mycia konserwacji podłogi.

    2. Pytanie do ghost34 - kilka postów wcześniej pisałeś o olejowoskach



    Kilka lat temu byłeś innego zdania.



    Co się zmieniło? Czy podłoga z olejowoskiem faktycznie jest taka upierdliwa w utrzymaniu?

    Drewno będzie od samego wejścia, bo niestety mam łączony strop Kleina ze stropem drewniany tuż przy drzwiach wejściowych i kafle mogą tego nie wytrzymać. Boje się tego wejścia i paru przejść, na pewno będzie się przecierać co kolwiek położę. Niech to.
    Będę wdzięczna za każdą sugestie.
    Absolutnie nie byłem nie bede i nie jestem innego zdania nie zrozumiales kontekstu wypowiedzi od 7 lat edukuje ludzi aby uciekali od olejowoskow jak najdalej poniewaz sa bardzo upierdliwe w utrzymaniu ..nałoz 2 x porzadnie 2 skladnikowy olej hs ja uzywam impacta z loby jest nie do zdarcia i nie wymaga czestych pielegnacji..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Dzięki za odpowiedż.

    Moim zdaniem wniosek jest taki:

    - twarde i jednorodne drewno, na którym wprawna ręka doświadczonego majstra, ułożyła olej dobrej klasy i dzięki temu, pomimo że podłoga jest tylko olejowana, to nie stanowi problemów w użytkowaniu.

    Pozdrawiam.
    wooow dzieki)
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #164

    Domyślnie

    Mam w mieszkaniu podlogę czterdziestoletnią, dębową początkowo pastowaną, po cyklinowaniu olejowaną już cztery lata. Jest piękna o ile się o nią dba i oszczędza. Można porównać do blatów dębowych kuchennych, ileż one potrzebują ostrożności i uwagi. Obecnie mieszkam w domu na wsi i świadomie na podłodze położyłam panele laminowane, imitujące deski. Komfort użytkowania jest bezstresowy, łatwiejszy tylko to nie ten "sort", poszłam na łatwiznę i wygodę, nie żałuję. Po prostu nie wyobrażam sobie aby dużą drewnianą powierzchnię utrzymać w czystości i bez plam. Z czasem nabiera patyny ale razem z nie dającymi się wywabić plamami

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał VTS Zobacz post
    Mam w mieszkaniu podlogę czterdziestoletnią, dębową początkowo pastowaną, po cyklinowaniu olejowaną już cztery lata. Jest piękna o ile się o nią dba i oszczędza. Można porównać do blatów dębowych kuchennych, ileż one potrzebują ostrożności i uwagi. Obecnie mieszkam w domu na wsi i świadomie na podłodze położyłam panele laminowane, imitujące deski. Komfort użytkowania jest bezstresowy, łatwiejszy tylko to nie ten "sort", poszłam na łatwiznę i wygodę, nie żałuję. Po prostu nie wyobrażam sobie aby dużą drewnianą powierzchnię utrzymać w czystości i bez plam. Z czasem nabiera patyny ale razem z nie dającymi się wywabić plamami
    zły olej i najprawdopodobniej źle zaolejowana..i tyle..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #166

    Domyślnie

    ghost, pamiętasz o instrukcji dla mnie na maila?

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    a wylecialo mi z głowy juz wysyłam 10minut bedzie
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    Absolutnie nie byłem nie bede i nie jestem innego zdania nie zrozumiales kontekstu wypowiedzi od 7 lat edukuje ludzi aby uciekali od olejowoskow jak najdalej poniewaz sa bardzo upierdliwe w utrzymaniu ..nałoz 2 x porzadnie 2 skladnikowy olej hs ja uzywam impacta z loby jest nie do zdarcia i nie wymaga czestych pielegnacji..
    Dzieki za odpowiedz. Wlasnie tego nie mogłam wydobyc od wykonawców. Wszyscy zgodnie zachwalają olejowoski, ze latwiejsze w pielęgnacji, bo wosk wosk chroni.
    Gdzie na forum mogę spytac o wykonawców, którzy dobrze wykonają olejowanie?

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Dzieki za odpowiedz. Wlasnie tego nie mogłam wydobyc od wykonawców. Wszyscy zgodnie zachwalają olejowoski, ze latwiejsze w pielęgnacji, bo wosk wosk chroni.
    Gdzie na forum mogę spytac o wykonawców, którzy dobrze wykonają olejowanie?
    Zapytaj Nefer. Pozdrawiam.

  10. #170

    Domyślnie

    dzięki, tak zrobie

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Neono

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    60-004
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja także mam u siebie olejowane podłogi. Zależało mi na naturalnym efekcie i odpowiednim zabezpieczeniu. Prześledziłem wiele wątków zanim zdecydowałem się na olejowanie, skorzystałem oleju do drewna wewnątrz firmy Bona, kolor oczywiście dębowy, taki też mam parkiet. Olej nakłada się dobrze, uważałem żeby nie przesadzić z jego ilością. Nie mam żadnych plam, ani zacieków na podłodze, są miejsca w których jest nieco ciemniejsza, ale wygląda to zupełnie naturalnie.

  12. #172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chapel parkiet ma promocję na deski podłogowe. Ponieważ wstępnie wybraliśmy ich podłogę postanowiłem się tej promocji bliżej przyjrzeć. Niestety Chapel nie zaleca stosowania deski na podłogówkę ba nawet wyklucza taką możliwość:
    Firma Chapel Parket Polska dopuszcza do stosowania na ogrzewaniu podłogowym desek warstwowych Chapel In Between o grubości 15 i 20 mm przy ścisłym stosowaniu się do niniejszej instrukcji.

    Desek litych nie należy montować na ogrzewaniu podłogowym
    Trochę mnie to martwi- albo gwarancja albo wymarzona podłoga.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Chapel parkiet ma promocję na deski podłogowe. Ponieważ wstępnie wybraliśmy ich podłogę postanowiłem się tej promocji bliżej przyjrzeć. Niestety Chapel nie zaleca stosowania deski na podłogówkę ba nawet wyklucza taką możliwość:


    Trochę mnie to martwi- albo gwarancja albo wymarzona podłoga.
    Zaden problem, polecam deski lite stabilizowane poprzecznie o dopuszczalnym obciążeniu cieplnym do 50 W/m2. Grubość desek 20 - 22 mm, szerokość 120 - 150 mm, długość 1000 - 1400 mm. deski lakierowane, olejowane, barwione, szczotkowane, do wyboru.
    Deski z wyłącznym montażem producenta i gwarancją.
    Niezbędna dokumentacja techniczna ocieplenia budynku oraz projekt systemu grzewczego.
    Pozdrawiam.

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    NIgdy nie używałam i nie mam takiej potrzeby, więc dla mnie to przerost formy nad treścią. NIe wiem skąd pomysł, by go używać. Normalnie pielęgnowana podłoga nie potrzebuje żadnych innych specjalistycznych środków.
    I to jest konkretna odpowiedź - dzięki Jestem typem, który najchętniej stosowałby wszystko (podobnie mam z nowinkami technologicznymi, ale to się nadaje na inne forum ).

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    I to jest konkretna odpowiedź - dzięki Jestem typem, który najchętniej stosowałby wszystko (podobnie mam z nowinkami technologicznymi, ale to się nadaje na inne forum ).
    Ja kocham wszelakie nowości, ale zajmuję się marketingiem - to skrzywia
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #176

    Domyślnie

    Ghost czy ja również mogę prosić o instrukcję olejowania na maila?

    Salon, kuchnię i korytarz olejujemy na pewno ale zastanawiam sie jeszcze nad sypialniami. Co robi sie z meblami podczas pielęgnacji czy trzeba je wynosić, przesuwać ?Jak sobie z tym radzić?
    anjas

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    - jatoba
    - Loba - używał Ghost (Ghost poprawiaj mnie, bo nie wiem czy dobrze pamiętam
    - olejowana pierwszy raz 5 lat temu. Potem pielęgnowana tego lata.
    - mycie mopem woda +Loba Cleaner - raz w tygodniu
    - nie mam tego problemu - zmywam mopem. Nawet po 40 osobowej imprezie z dużymi stratami w szkle i nalewkami na podłodze (a to się klei jak cholera ). Plamy po oliwie ( i occie balsamicznym) nie zostają również.
    Goście nie zdejmują butów jak nie chcą, jak pozwala pogoda żyjemy w ogrodzie (my, nasi goście i nasze 2 koty)
    Takie konkrety utwierdzają mnie w moim wyborze, olejowana podłoga i nic innego

  18. #178
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Ja kocham wszelakie nowości, ale zajmuję się marketingiem - to skrzywia
    Ha ha ja kiedyś pracowałam w dziale reklamy (fiu fiu - gazety miejskiej ), ale to zamierzchłe czasy, a teraz pozostał sentyment do nowinek

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał gxs5 Zobacz post
    Jako że zakończyłem olejowanie podłogi wstawiam fotkę . Podłoga olejowana olejem LOBA HS 2K Impact Oil, kolor transparentny.

    gxs5, ile zużyłeś oleju na swoje 50 m2? Masz deskę szczotkowaną?

  20. #180

    Domyślnie

    Polecam podłogę olejowaną firmy Boen,może i w oleju nie jest tania ale to przecież inwestycja na długie lata , która w tym przypadku się sprawdza

Strona 9 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony