dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 227
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak, ale świadomość nie posiadasz super hiper ATAGA, a kocioł który masz mniejszą o 5 % od niego sprawnosc, nie powinna Tobie dac spokojnie zasnąc. Tak samo jak straty rocznie w wysokosci ok 150-160 zł w porównaniu do ATAGA a wynikające ze zmniejszonej sprawnosci
    aaaa, więc to o to chodzi ..... a ja myślałem, że to przez tą zmianę czasu na zimowy

  2. #202

    Domyślnie

    Do dziwnych wniosków zszedł ten temat. Niestety tak się kończy jak serwisant bierze się za nachalną reklamę i nagle okazuje się, że nie ma innych użytkowników, którzy by mogli te tezy potwierdzić a artykuł o zużyciu gazu ma się naprawdę bardzo dobrze. Niestety brakuje w nim użytkowników ATAGA bo są tak zadowoleni, że aż ich nie ma. Niestety tak jak ktoś już napisał, różnice pomiędzy kotłami dosyć mocno się zacierają a cena dwa razy większa konkurencyjnego modelu przy znikomych oszczędnościach nie zwali na kolana rynku. Stąd tylko póki co zachwyt 2 użytkowników w tym wątku.

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Użytkownik ATAG nie grzebie w necie,bo nie ma problemów z kotłem.Za to tu są sami użytkownicy innych marek którzy szukają pomocy ja naprawić swój złom!!!!!

  4. #204

    Domyślnie

    No oczywiście ATAG nigdy się nie psuje i jest wieczny. Intuicyjna obsługa, sam wszystko ustawia nic nie trzeba robić. Normalnie cud techniki nad wszystkimi innymi markami, których miliony na świecie a o Atagu jakoś takoś cicho...

  5. #205

    Domyślnie Re

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    No oczywiście ATAG nigdy się nie psuje i jest wieczny. Intuicyjna obsługa, sam wszystko ustawia nic nie trzeba robić. Normalnie cud techniki nad wszystkimi innymi markami, których miliony na świecie a o Atagu jakoś takoś cicho...
    Nie znam kotłów, ale mieszkam w NL i mam zmywarkę tej firmy rozmiar XXL (nawet wcześniej nie wiedziałam, że takie są) i w porównaniu do innych znanych u nas firm jest naprawdę rewelacyjna. Jeśli kotły są też takie to polecam.

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Po dluższym czasie.
    moge teraz sie pochwalić zużyciem gazu przez kocioł ATAG A244EC.Po 21 miesiącach użytkowania zużyłem 1591 m3 gazu przy temp w domu 21,5 dzień ,20,5 noc (6-23 dzień 23-6 noc).Ogrzewanie i CWU.12 miesięcy 6 osób,9 miesięcy 2 osobyCiepło miło i taniooooo!!!

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Witam
    Po dluższym czasie.
    moge teraz sie pochwalić zużyciem gazu przez kocioł ATAG A244EC.Po 21 miesiącach użytkowania zużyłem 1591 m3 gazu przy temp w domu 21,5 dzień ,20,5 noc (6-23 dzień 23-6 noc).Ogrzewanie i CWU.12 miesięcy 6 osób,9 miesięcy 2 osobyCiepło miło i taniooooo!!!
    Ten wynik zależy od kotła, czy zapotrzebowania domu?

  8. #208
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    zalezy od wyniku sasiada
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Witam
    Po dluższym czasie.
    moge teraz sie pochwalić zużyciem gazu przez kocioł ATAG A244EC.Po 21 miesiącach użytkowania zużyłem 1591 m3 gazu przy temp w domu 21,5 dzień ,20,5 noc (6-23 dzień 23-6 noc).Ogrzewanie i CWU.12 miesięcy 6 osób,9 miesięcy 2 osobyCiepło miło i taniooooo!!!
    Ja też mam ten kociołek ponad 5 lat zero problemu ale pali jak każdy inny kondensacyjny.
    Zawsze czysty wymiennik .

    Ale widziałem 10 letnie kociołki . Doszło do perforacji w dolnej płycie komory spalania ( Alukrzem)

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    No oczywiście ATAG nigdy się nie psuje i jest wieczny. Intuicyjna obsługa, sam wszystko ustawia nic nie trzeba robić. Normalnie cud techniki nad wszystkimi innymi markami, których miliony na świecie a o Atagu jakoś takoś cicho...
    Cicho bo brak niezadowolonych

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Używam kotła ATAG A244 EC od 21 miesięcy zużyłem 1590 m3 gazu za ten okres( w Grudniu rozliczenie)Za cały rok 2016 zapłaciłem 2503,69 zł.Opis domu wcześniej.Temperatura w chacie 21,5 w dzień, w nocy 20,5 CWU 4 -osoby i żyję na luzie nic nie robię przy ogrzewaniu(popioły itp...)Nic nic aż głupio!!!
    I tanio!!!
    Nie wiem czy mam kocioł!!! Cicho i przyjemnie!!!
    Ostatnio edytowane przez janbach ; 25-01-2017 o 14:44

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Każdy, kto ma kocioł gazowy tak sobie żyje....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oprócz czyszczenia corocznego ,awarii,opłat za części,itp!!!

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Oprócz czyszczenia corocznego ,awarii,opłat za części,itp!!!
    Wrzuć proszę skan warunków gwarancji i przy okazji moc minimalną najmniejszego kotła

  15. #215

    Domyślnie

    Od października 2016 użytkuje ATAG'a q25s.

    Od 1 października 2015 do 1 października 2016 zużyłem na co i cwu 1700m3 gazu gz50.
    Dom 200m2 i dodatkowo garaż 50m2. Standardowo ocieplony, może nawet poniżej standardu przy posadzce.
    W domu temperatura od 21,5 do 23 stopni. Mam sterowanie dwóch obiegów grzewczych (dwie pompy). Dodatkowo podłogówki pilnuje sterownik w domu, a grzejniki tylko głowice termostatyczne. Kominkiem paliłem gór 5 razy, bardziej dla klimatu.

    Na ogrzanie wody idzie miesięcznie (np lipiec) 22 m3 gazu. 4 osobowa rodzina. Woda podgrzewana w zasobniku 150 litrów, jakiś polski producent.

    Jest tak jak powinno być.
    PS. kocioł zamontował kolega w szeregowcu (~130m2). Za styczeń zapłacił około 350 zł fakturę., w domu tylko kaloryfery - 21 stopni.
    Ostatnio edytowane przez tqlis ; 20-03-2017 o 13:43

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja wprawdzie nie kocioł atag ale nagrzewnica olejowa i przez styczeń zuzyłem 60 litrów oleju opałowego. Nagrzewnica się nie popsuła. Niech się kotły gazowe schowają.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqlis Zobacz post
    Od października 2016 użytkuje ATAG'a q25s.

    Od 1 października 2015 do 1 października 2016 zużyłem na co i cwu 1700m3 gazu gz50.
    Dom 200m2 i dodatkowo garaż 50m2. Standardowo ocieplony, może nawet poniżej standardu przy posadzce.
    W domu temperatura od 21,5 do 23 stopni. Mam sterowanie dwóch obiegów grzewczych (dwie pompy). Dodatkowo podłogówki pilnuje sterownik w domu, a grzejniki tylko głowice termostatyczne. Kominkiem paliłem gór 5 razy, bardziej dla klimatu.

    Na ogrzanie wody idzie miesięcznie (np lipiec) 22 m3 gazu. 4 osobowa rodzina. Woda podgrzewana w zasobniku 150 litrów, jakiś polski producent.

    Jest tak jak powinno być.
    PS. kocioł zamontował kolega w szeregowcu (~130m2). Za styczeń zapłacił około 350 zł fakturę., w domu tylko kaloryfery - 21 stopni.
    Zużyłbyś znacznie mniej na CWU gdybyś miał A244EC

  18. #218

    Domyślnie

    Minęło kilka lat od ostatniego wpisu.
    Może są na forum nowi użytkownicy Ataga. A stare wygi pochwalą się co tam słychać ? Myślę że potencjalni użytkownicy, chętnie dowiedzą się czegoś nowego o tych kotłach.

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ja mam od około 10 lat . Wstyd się przyznać ( jestem serwisantem innych marek) , Nigdy nie zaglądałem do niego .Nic ,nigdy nie robiłem ,nawet nie czyściłem syfona.Jedyne co mi przeszkadza to wymagane dość wysokie ciśnienie w instalacji.

  20. #220

    Domyślnie

    Możesz napisać ile 10 lat temu kosztowała inwestycja w kocioł Atag?
    Jutro mam serwisanta, który ma przedstawić ofertę.
    Jestem ciekaw jak ceny poszybowały za ten okres (orientacyjnie).

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony