dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 784
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #8001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    dobry pomysł Toluś z tymi przyciętymi tawułkami..mam ich kilka w ogrodzie, pięknie teraz kwitną....
    pomyśle, czy też je przyciąć, bo jak narazie tworzą niezły szpaler..czy przez cięcie sporo ci się zagęściły????

    moja trawa po nawozie szaleje i powinnam już ją kosić a dopiero co w niedzielę była skoszona

  2. #8002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Tolusia, mój ogród to trawa tam gdzie mają byc jakies kwiatki i roślinki jest czarna włóknina z wielkimi dziurami, ponieważ mój pies upodobał sobie wykopywanie i niszczenie wszystkiego na szczęście drzewek nie rusza trzy roślinki udało się jakoś uchronić i jedna różę, nie mam do niego siły i czasu na ogród więc jest jak jest, zreszta stwierdziliśmy że szkoda czasu i pieniędzy jak gad wszystko i tak zniszczy. Dobrze, że warzywniak odgrodzony.
    Pilnujemy tylko żeby nam te miejsca trawą nie zarosły tak więc plewię samą ziemię i czekam na lepsze czasy......

  3. #8003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G Zobacz post
    .............. jest czarna włóknina z wielkimi dziurami, ponieważ mój pies upodobał sobie wykopywanie ......
    pozwól mu całą wykopać

  4. #8004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Jak mi całą wykopie to nic nie będę robiła tylko plewiła, miejsca pod roślinki których nie ma, juz wole tę czarna z dziurami

  5. #8005

    Domyślnie

    U nas pada już od dwóch dni. Nawet nie chce sie wychodzić z domu. Z jednej strony to dobrze bo nowa trawka ma urosnąć, ale z drugiej strony kupiłam kilka roślin na allegro i chciałam je zasadzić a tu pada i pada. (polecam ogrodibalkon na allegro).
    Tolu u Ciebie jak zwykle kolorowo, tak ładnie że aż chce się patrzeć. A u mnie pojawiły się krety (lub nornice nie wiem) i chodzą i szkodzą buuuu, buuuuuu.

  6. #8006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Matko, to ja mam tawułę w ogrodzie! Rośnie przy studni!!! Nie widziałam, jak kwitnie, bo w ubiegłym roku za późno tu się pojawiłam, a w tym jeszcze nie kwitnie. Tolcia, jesteś nieoceniona, w życiu bym nie wiedziała co za cudo mam w ogrodzie gdyby nie Ty!!!!!!! Moja też w stylu naturalistycznym.

    P.S. Taka byłam dumna z własnoręcznie posadzonych tulipanów, ale jak zobaczyłam Twoje .... ło mamuniu!!!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  7. #8007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    I jeszcze najważniejsza wiadomość Przestało padać i świeci słońce
    Mam dziś do skoszenia dwa trawniki, przy domu i na działce.
    Nawdycham się zapachu świeżo skoszonej trawy, wieczorem będę śpiewać
    Pięknego dnia wszystkim życzę
    Szczęściara, zazdroszczę! Jaka szkoda, że tak daleko ode mnie mieszkasz!
    Ale podobno jutro ma się wypogodzić, no i dobrze, bo moje roślinki są internowane w garażu! Miałam obsadzać resztę skarpy przed domem, a tu gucio, wszystko spływa. Brak mi poza tym jeszcze paru roślinek zaplanowanych, między innymi salix subopposita, bardzo trudnej do znalezienia (nikt nie ma w ofercie sprzedaży wysyłkowej). No i jeszcze zastanawiam się nad zamianą szczodrzeńca płożącego na coś w kolorze nie-żółtym, bo jakoś do reszty mi nie pasuje...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  8. #8008
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    verunia

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Verunia, tak, ten mój w kulkę przycinany krzew, o który Ew-ka pyta, to tawuła, która jeśli nie cięta,
    to teraz kwitnie takimi długimi białymi pejsami. Ja swoją tnę, bo po przekwitnięciu już nie jest taka ładna.
    A jako kula, zdobi swoim kształtem.
    To wiosenne kwitnienie białych tawuł w ogrodach przepiękne jest.
    Wklejaj zdjęcie, jeśli nie wypielęgnowany, to znaczy że w stylu naturalistycznym jest. Czyli stylowy, jakby nie było
    To ja sobie będę codziennie powtarzać i innym też wmawiać że mam ogród naturalistyczny, znaczy stylowy
    Co tam tulipany, wiecie jakie ja mam w ogródu pyszne rzodkiewki

  9. #8009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja co prawda nie mam rzodkiewek ale.... posadziłam cebule wokół całego tarasu Będzie szczypiorek którego używamy na potęgę

    Tolu kiedyś pisałam Ci o berberysach zestawionych w 3 odmiany w szpalerze. Zrobiłam im dziś zdjęcie. Są po jesiennym przycięciu. W ciągu lata się zagęszczą i podrosną ale i tak bardzo lubię tak posadzone berberysy.
    Tak było późną jesienią:

    A tak jest obecnie:


    Myślę, że to prosty i niedrogi sposób na ciekawe nasadzenia. Jak Ci się one widzą?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #8010

    Domyślnie

    Witaj Tolu!
    Ukłony dla wszystkich odwiedzających
    Tutaj cudnie jak zawsze.
    Nadrabiam wielotygodniowe zaległości w czytaniu...
    Chcialam wrzucić trochę zdjęć z mojej łazienkowej "rozpusty" ale nie daję rady z tą nowomową po przemianie forum.
    Ufff wyzaliłam się

  11. #8011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Foksi, ja na to nowe forum mogłabym się żalić bez końca.
    Jakoś je powoli ogarniam, ale dawnej atmosfery odnaleźć nie mogę.
    A gdzie się podziewałaś, jak Cię nie było?

    Mayland, bardzo mi się ten szpaler berberysów podoba. I to, że te wyższe posadzone na przemian zielone z bordowymi
    i to, że ten niższy szpaler cytrynowej odmiany jest w jednym kolorze i porządkuje to wszystko.
    Dobrze, że jest to ten sam rodzaj rośliny, tylko o innym wybarwieniu liści.
    Dla wielu osób zestawienie zielonego, żółtego i bordowego to za słodki zestaw.
    Mi się podoba, choć u siebie sporo iglaków o żółtym zabarwieniu i żółtych liściastych wykopałam i oddałam znajomym.
    Gdybym teraz zakładała ogród nie sadziłabym też złotych thuj. Jakoś tak mnie ostatnio drażnią. Ale to się może zmienić

    Verunia, Ty to pani na włościach jesteś.
    Masz tak wielgachny ogród, że grzechem byłoby nie mieć swojej rzodkiewki, szczypioru, kopru, sałaty i zielonej pietruchy.
    O ogórkach nie wspomnę. Zerwane wczesnym rankiem, chrupiące, pachnące, ech. Miałam tak kiedyś na działce rekreacyjnej.

    Aga- Żona Facia, dziś już po słońcu ani śladu, ciężkie chmury na całym niebie.
    Za to w Łodzi dziś bezchmurne niebo. Kto z Was blisko Łodzi mieszka?
    Co do zakupów w internecie jestem mocno rozczarowana.
    Zamówiłam róże okrywowe u bogdana. Chwalono go tu na forum.
    Przesyłka dotarła szybko, ale róże w marnym stanie. Korzenie całkiem gołe, jedynie owinięte folią.
    Posadziłam je ponad dwa tygodnie temu i nie widać najmniejszych oznak ruszenia.
    Będę niepocieszona, jeśli nic z nich nie będzie, bo to ładne odmiany.

    Braza, ja myślę, że Ty jeszcze sporo różnych skarbów znajdziesz, w Uroczysku.
    Tylko nie wywalaj niczego, zanim nie sprawdzisz co to jest buźka

    Sure, cały sezon ogrodowy przed Tobą, wszystko zdążysz posadzić, ale dobrze znam to zniecierpliwienie.
    Chciałoby się, a tu siąpi i nic nie można zrobić.
    Ja chyba dziś obsadzę już skrzynki tarasowe, bo rośliny czekają od ponad tygodnia.
    Nie wiem, czy bolące ramię mi na to pozwoli. Dorwałam się wczoraj do roboty jak głupia, dziś ledwo ręką ruszam

    Aga J.G. ...między innymi dlatego ja nie mam psa

    Aka z Ina, tawułki po cięciu bardzo mocno się zagęściły. Ja cięłam dwa razy w sezonie. Pierwszy zaraz po przekwitnięciu, drugi raz w sierpniu.
    Jeśli nie zależy Ci na kształcie kuli, a bardziej na tym, by pięknie i obficie kwitły wiosną, to tnij tylko raz po przekwitnięciu.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  12. #8012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Oczywiście jak zawsze, gdy piszę dłuższy post, w momencie kiedy klikam "wyślij" okazuje się, że mnie wylogowało.
    To wylogowywanie doprowadza mnie do szewskiej pasji. Co to jest?
    Na starym forum nigdy tak nie było. Teraz zawsze zanim nacisnę, by wysłać, kopiuję, potem się od nowa loguję i wklejam.
    Ale czy to tak powinno być? przecież miało być lepiej, ech.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  13. #8013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Witaj Tolu.

    Tak jest i u mnie jak dużo napiszę....


    Miłego i słonecznego dnia życzę....

  14. #8014

    Domyślnie

    Przez tę zmianę forum coraz rzadziej tu zaglądam. Szkoda bo tak fajnie było...

  15. #8015
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    No i ja też rzadziej zaglądam po zmianach. Tzn. zaglądam- do Toli na przykład regularnie, ale nie piszę, bo odstrasza mnie ta nowa forma.
    U nas wczoraj i dziś ładna pogoda, ale i tak siedzę z dziećmi w domu. Najstarszy syn przywiózł tydzień temu z "Zielonej Szkoły" jakiegoś rotawirusa i najpierw sam odchorował, a od wczoraj mój średni syn, bliźniaki i ja. Nie dość, że muli mnie strasznie, to jeszcze cierpię z powodu niemożności wyjścia do mojego ogrodu i podłubania przy roślinach. Ech..., chyba wolałabym już żeby padało.
    Mąż przynajmniej cały i zdrowy i majstruje dzieciom plac zabaw. Zaczyna to wyglądać ciekawie- mam nadzieję, że dzieciakom się spodoba.
    Tolu, zmartwiłaś mnie trochę niechęcią do żółtych thui. Sama kupiłam kilka, np. Aurea Nana i póki co cieszą moje oczy. Tylko mi też szybko wszystko się nudzi więc i może na mnie przyjdzie pora.

  16. #8016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja lubie te berberysy cytrynowe. Są mniejsze od czerwonych i zielonych. W tym szpalerze są sadzone czerwone i zielone kolejno po 2 sadzonki a cytrynowe tylko po jednej i to pomiędzy przejsciami kolorów i w wiekszych odstepach.
    Zamierzam sobie ten zestaw powtórzyć. Mam miejsce na taki niewysoki szpalerek odcinajacy trawnik od drzew owocowych które rosną na niewielkiej 30cm skarpie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #8017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witaj Tolu
    Śledze ten wątek od ...już nawet nie pamiętam kiedy i jestem pod ogromnym wrażeniem domu wnętrz i ogrodu. Gratuluje. Wczoraj zebrałam sie na odwage i zaczęłam swój ale ...technicznie mnie murator dobija i wiele jeszcze nie potrafie....zdjęcia, sam dziennik (np: posty widać tylko w postaci z marginesem profilu, czyta się od końca ) ...koszmar. A tyle mam do przedyskutowania ... Tak czy inaczej twoja praca przy aranżu wnętrz to prawdziwa wirtuozeria.....duże brawa.
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  18. #8018
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Iwuś, a ja o Tobie kilka dni temu myślałam i szukałam Twego dziennika.
    Jak tam Twoje jesienne nasadzenia, coś już się pokazuje? coś kwitnie?
    Powoli coś się zaczyna dziać i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Choć zdażył mi się narazie jeden mezalians tulipanowy Zaplanowałam ogród w bieli z lekkim dodatkiem kolorów od bladego różu po fiolet, a tu raptem w jednej grupce tulipanów (sadziłam po 5 cebul) wyrosły trzy pomarańczowe i jeden czerwony. Wylądowały od razu w wazonie bo piękne były tylko do niczego mi tam nie pasowały. Naprawdę zaczyna się robić coraz fajniej i nie mogę doczekać się kolejnych kwiatów, choć zdaję sobie sprawę, że wszystkie te rośliny będą i tak w tym pierwszym roku bardzo osłabione. Piwonie napewno nie zakwitną, trudno mi powiedzieć co będzie z różami. Tawuły i krzwwuszki pewnie też nie zakwitną
    Za to biały lilak ma już grona kwiatów, narazie zielone ale mają być białe. Coraz bardziej podobają mi się iglaki i coraz to zaopatruję się w kolejne. Dziś np. dokupiłam 4 kuliste... sama wiesz bakcyl ogrodowy jest bezlitosny )))))
    Serdecznie pozdrawiam, lecę dalej do sprzątania bo moja starsza gwiazda ma jutro Pierwszą Komunię )
    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  19. #8019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga1 Zobacz post
    Tolu, zmartwiłaś mnie trochę niechęcią do żółtych thui. Sama kupiłam kilka, np. Aurea Nana i póki co cieszą moje oczy. Tylko mi też szybko wszystko się nudzi więc i może na mnie przyjdzie pora.
    Gold Smaragd jest fajna

  20. #8020
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    Gold Smaragd jest fajna

    Mówisz?

Strona 401 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony