dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 22
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 424
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam libet na podjeździe. Ale układane z 8 lat temu. oprócz koloru wydaje się być ok. Wiec trochę się zmartwiłem tym tematem. Będę miał do ułożenia w koło kopuły. Ale po wpisach muszę przemyśleć sprawę. I oczywiście będę śledził wątek.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Czy sa jeszcze na polskim rynku jakies kostki warte polecenia?
    Niestety obecnie produkowane kostki, wraz z ich "kosmiczną" technologią nie dorównują ani trwałością kolorów, ani trwałością powierzchni tym, które były produkowane 15-20 lat temu.
    Może to takie "unijne kostki", tak jak unijny cement, unijne żarówki z rtęcią, unijny dym z kominów fabryk, unijny prąd i unijne budynki z certyfikanami...
    Tak że odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie.

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jednym słowem: kicha.

  4. #224

    Domyślnie Kostka Nostalit kolory jesieni Libet

    Witam na Forum.
    Niestety, dalej w temacie jakości kostki Libet. Może moja historia zakończy się pomyślnie, choć milczenie Libetu, oraz fakt, że sprzedawca przestał odbierać telefony niepokoją.

    Jakość premium Libet wygląda na paletach tak:









    Brukarze położyli ok. 30m2 opasek, mówią, że po wibrowaniu duża część tego się pokruszy, a co dopiero będzie po zimie?



    Niewielkie ubytki na brzegu kostki kruszą się pod palcami, mam poważne wątpliwości co do jakości mieszanki z której zrobiono wierzchnią warstwę.
    Palety odpakowano tydzień temu, przedstawiciel Libetu oglądał w piątek, powiedział, że pierwszy raz widzi coś takiego (???) i obiecał odpowiedź w poniedziałek.
    Nie pozwolę tego położyć, a na razie 250 m2 rozkopanego i przygotowanego placu czeka... Brukarz mówi o przejściu na inną budowę.

    Jakieś porady?
    Ostatnio edytowane przez azga ; 11-09-2014 o 09:01

  5. #225
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamas99

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Angry mierna jakość kostki LIBET

    Cytat Napisał azga Zobacz post
    Witam na Forum.
    Niestety, dalej w temacie jakości kostki Libet. Może moja historia zakończy się pomyślnie, choć milczenie Libetu, oraz fakt, że sprzedawca przestał odbierać telefony niepokoją.

    Jakość premium Libet wygląda na paletach tak:









    Brukarze położyli ok. 30m2 opasek, mówią, że po wibrowaniu duża część tego się pokruszy, a co dopiero będzie po zimie?



    Niewielkie ubytki na brzegu kostki kruszą się pod palcami, mam poważne wątpliwości co do jakości mieszanki z której zrobiono wierzchnią warstwę.
    Palety odpakowano tydzień temu, przedstawiciel Libetu oglądał w piątek, powiedział, że pierwszy raz widzi coś takiego (???) i obiecał odpowiedź w poniedziałek.
    Nie pozwolę tego położyć, a na razie 250 m2 rozkopanego i przygotowanego placu czeka... Brukarz mówi o przejściu na inną budowę.

    Jakieś porady?
    My również zakupiliśmy kostki firmy "LIbet" zostaliśmy oszukani przez firmę ponieważ kostki po roku kruszą się. Tak jak na widocznych zdjęcia u państwa , odbarwiają się mają białe wykwity jakby były posypane wapnem. Posiadają masę rdzawych punktów.

    Reklamując tą kostkę otrzymaliśmy odpowiedz z firmy , że normy technologiczne przewidują KILOGRAM GRUZU NA ROK UŻYTKOWANIA.
    O TYM FAKCIE nikt przy zakupie nie poinformował nas. Zakupując kostkę była różnią w barwach , Sprzedający zapewnił ,że po roku kolor się wyrówna co nie nastąpiło . Czujemy się oszukani . PRZESTRZEGAMY PRZED KUPNEM W TEJ FIRMIE>

    Będziemy dochodzić swoich praw.

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no niestety wygląda to katastrofalnie. jak pisałem mam libet i z moją jest ok, ale ta ewidentnie ma problemy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Sasiad wlasnie polozyl kostke z Libetu. Sam mialem zamiar taka kupic, ale po postach na FM w innym watku na temat marnej jakosci produktu-zrezygnowalem. Teraz widze, ze to nie sa pojedyncze wpadki tej firmy, tylko ogolnokrajowy problem.
    Wspolczuje i trzymam za Was kciuki w dochodzeniu swoich praw.
    Mam tylko cicha nadzieje, ze z Semmerlock-iem nie bede mial podobnych problemow.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    To co Libet próbuje wciskać to mieszanie dwóch rzeczy: biało szare naloty są czy lubią być normą w takich brukach i wadą to to nie jest. Da się to likwidować ale chemia jest wściekle droga...
    To jak wyglądają kostki wina producenta - prawdopodobnie była za sucha wierzchnia warstwa a i do tego dolna taka se. Do tego kostka nie widziała wilgoci po wyprodukowaniu (naparzenie polewanie etc) i jest to wada produktu.

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    To jak wyglądają kostki wina producenta - prawdopodobnie była za sucha wierzchnia warstwa a i do tego dolna taka se. Do tego kostka nie widziała wilgoci po wyprodukowaniu (naparzenie polewanie etc) i jest to wada produktu.
    Czy jest to wada wszystkich kostek, czy tylko tych z jednej strony? (Na każdej palecie kostki z jednego brzegu są powykruszane, reszta wygląda lepiej) Pierwsze pomysły fachowców z Libetu są takie, żeby odrzucać wadliwe kostki, a kłaść resztę. Obawiam się, że po pewnym czasie wszystko się rozsypie, dlatego obstaję przy wymianie całej partii.

    kostki firmy "Libet" zostaliśmy oszukani przez firmę ponieważ kostki po roku kruszą się.
    Tego właśnie się obawiam.

    Reklamując tą kostkę otrzymaliśmy odpowiedz z firmy , że normy technologiczne przewidują KILOGRAM GRUZU NA ROK UŻYTKOWANIA.
    O TYM FAKCIE nikt przy zakupie nie poinformował nas.
    Ale o tym, że to są najlepsze kostki na rynku o jakości PREMIUM pewnie Was poinformowali? Tupet? Korzystanie na niedoinformowaniu klientów?
    Warto rozpropagować nasze kłopoty, aby skończyły się te przechwałki-wałki
    Ostatnio edytowane przez azga ; 12-09-2014 o 18:35

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    IMO słusznie.

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Mała uwaga: wierzchnia warstwa nie ma prawa składać się z gruzu, a zwykle powinna z masy z wypełniaczem do 2mm, max 3-3,5....

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamas99 Zobacz post
    My również zakupiliśmy kostki firmy "LIbet" zostaliśmy oszukani przez firmę ponieważ kostki po roku kruszą się. Tak jak na widocznych zdjęcia u państwa , odbarwiają się mają białe wykwity jakby były posypane wapnem. Posiadają masę rdzawych punktów.

    Reklamując tą kostkę otrzymaliśmy odpowiedz z firmy , że normy technologiczne przewidują KILOGRAM GRUZU NA ROK UŻYTKOWANIA.
    O TYM FAKCIE nikt przy zakupie nie poinformował nas. Zakupując kostkę była różnią w barwach , Sprzedający zapewnił ,że po roku kolor się wyrówna co nie nastąpiło . Czujemy się oszukani . PRZESTRZEGAMY PRZED KUPNEM W TEJ FIRMIE>

    Będziemy dochodzić swoich praw.
    Żeby dochodzić swoich praw, trzeba je znać. Skoro tak załatwialiście to znaczy że ich nie znacie. Poszukajcie prawnika, który Wam doradzi co zrobić. TO za duże pieniadze, żeby sobie tak "hop siup" traktować.
    Powodzenia. Krew zalewa człowieka.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Sasiad wlasnie polozyl kostke z Libetu. Sam mialem zamiar taka kupic, ale po postach na FM w innym watku na temat marnej jakosci produktu-zrezygnowalem. Teraz widze, ze to nie sa pojedyncze wpadki tej firmy, tylko ogolnokrajowy problem.
    Wspolczuje i trzymam za Was kciuki w dochodzeniu swoich praw.
    Mam tylko cicha nadzieje, ze z Semmerlock-iem nie bede mial podobnych problemow.
    Mój teść ma Semmelrocka - wyblakł, podejście producenta i sprzedawcy podobne jak tych od Libetu. Minęły 2 lata i nadal nie zrealizowali reklamacji, mimo obietnic. Podziwiam teścia za cierpliwość. To chyba standard w naszym pięknym kraju, że producenci trzymają marny poziom naszych polityków i elit rządzących...

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A czy tesc pamietal by po sezonie od polozenia zainpregnowc kostke odpowiednim srodkiem?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    A czy tesc pamietal by po sezonie od polozenia zainpregnowc kostke odpowiednim srodkiem?
    Chyba sobie jaja robisz. Po to się kostkę kupuje, żeby kolor na niej nie znikał po roku.
    Skoro 20 lat temu można było wyprodukować kostkę, na której kolor utrzymywał się co najmniej lat 15 to teraz przy obecnych rzekomo "innowacyjnych" technologiach i kosmicznych cenach też powinno się dać.

    Do tego na sporej części kostek wspomnianego producenta (Semmelrock) pojawiają się "pajęczynki".
    Producent przyznał, że pajęczynki to wada, wyblaknięty kolor nazwał wykwitem (4 rok po ułożeniu).
    Dyskutować tutaj specjalnie nie chcę o impregnacji, bo trzeba być skończonym naiwniakiem, żeby wywalać tysiące na lanie jakąś chemią i cieszyć się efektem przez rok.

    Chciałem tylko zasygnalizować, że Libet to nie jedyny producent kostki brukowej, który produkuje buble i nie jedyny, który swojego klienta ma głęboko w przysłowiowej dupie.

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I czego się tu denerwować. Wszyscy chcą tanio to maja tanio. Rynek sie dostosowuje. Jak z biedronkami.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czyli trzeba sie mocno zastanowic nad sensem zakupu jakiejkolwiec kostki cementowej.
    Pozostaje tylko kostka granitowa, ale cena jej jak i robocizna powala z nog.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to ze cena nie powala.

    Zwykła szaro-ruda 6/8 wydajność 7m2 z jednej tony którą z transportem do mnie kosztuje ok 300zł daje nam ok 42zł/m2
    Układanie tylko jest droższe.
    Ale jak czytam o sensacjach z kostką betonowa to cieszę się ze do podjęcia decyzji mam jeszcze sporo czasu
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Właśnie chodzi o to ze cena nie powala.

    Zwykła szaro-ruda 6/8 wydajność 7m2 z jednej tony którą z transportem do mnie kosztuje ok 300zł daje nam ok 42zł/m2
    Układanie tylko jest droższe.
    Ale jak czytam o sensacjach z kostką betonowa to cieszę się ze do podjęcia decyzji mam jeszcze sporo czasu
    A gdzie taka kostke mozna dostac, mozesz podac jakies namiary?
    Z gory dziekuje.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    I czego się tu denerwować. Wszyscy chcą tanio to maja tanio. Rynek sie dostosowuje. Jak z biedronkami.
    Czy obecnie centy szajsu betonowego wg Ciebie są niskie? to taniocha? wg mnie ceny betonu powalają na kolana a jakość delikatnie mówiąc mizerna,jeszcze jak ktoś pisze że impregnować trzeba !!! Dlatego zdecydowałem sie na granit mimo jego wielu wad mnie przeżyje i nie muszę sie martwić o jakieś blaknięcie koloru czy "kilogram gruzu na rok" bo to ostatnie to już kwalifikuje sie pod paragraf. Dlatego powtarzam tylko klinkier albo granit, mimo większych kosztów inwestycyjnych na początku potem spokój na długie lata. W koło mojej chaty wszyscy mają betonówke która po kilku latach wygląda jak z przed stanu wojennego i teraz zachodzą w głowę po co im to było potrzebne.

Strona 12 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony