dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 23
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 456
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie ....domček pod 77.....

    Witam!

    Już od pewnego czasu zaglądam na FM i chociaż nie mam za dużo do pakazania, bo jak sami się przekonacie mieszkam z mężem w tycinkiej chatce, to postanowiłam (po kilku namowach) podzielić się z nami troszkę naszym Miejscem na Ziemi.


    Zapraszam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pamiętam Twoją kuchnię i już sie cieszę, ze pokażesz wiecej wnętrz

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli pod 77 to finał musi być szczęśliwy

    Będę kibicować
    Ostatnio edytowane przez Drop_Inn ; 31-05-2012 o 19:30

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Najpierw się może przedstawię

    Jak prawie jedna czwarta (w moim odczuciu) Polek na imię mam - Ania. Od ponad trzech lat mieszkam na Słowacji w malutkiej wiosce, w malutkiej drewnianej chatce (sk: dreveniczka), gdzie mieszkam razem z moim Prywatnym Słowakiem (czyt. mąż) + nasze zwierzaki. Tu jednak nikt nie nazywa mnie Ania, ale Anička (Aniczka), ładnie, że nie?

    Właśnie zaczynamy rozbudowę naszej dreveniczki, także ten wątek będzie zarazem po części dziennikiem budowy.

    A to Kraina w której żyjemy Mieszkamy na granicy Parku Narodowego Wielka Fatra, a to zdjęcie jest zrobione z najwyższego szczytu Małej Fatry (Krivaň 1709m n.p.m). Akurat ten szczyt widzimy z naszych okien. Na tym zdjęciu widać naszą wioskę na prawej stronie, gdzie jest widać jeden taki świecący punkt.
    Za wioską rozciąga się Wielka Dolina no i jak widać całe pogórze Wielkiej Fatry. No jest tu jednym słowem pięknie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	88 (85) kopie.jpg
Wyświetleń:	8129
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	118412

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    A oto nasza "rezydencja"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040638 xxx.jpg
Wyświetleń:	8133
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	118431


    Tak jak wspominałam, to bardzo mała dreveniczka, dlatego w tym roku będziemy dobudowywać dalszą częśc, już niestety nie drewnianą, ale będziemy dążyć do tego aby nowa i stara część domu razem tworzyły spójną całość
    W tym roku oprócz dobudówki będziemy wymieniać okna i dach nad dreveniczką. Chcemy zachować jej charakter dlatego nowe okna też będą drewniane ze szprosami, ale już nie biało-czerwone, ponieważ na takie kolory nigdy nie malowano okien w naszym regionie, tak je potraktował poprzedni właściciel, a my chcemy wrócić do pierwotnej wersji, czyli albo całe białe, albo w naszym wypadku - odcien drewna.

    W kwietniu zburzyliśmy gospodarskie pomieszczenia, na miejscu których postawimy dalsza część domu.
    Wyglądało to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	88 (21)xxx.jpg
Wyświetleń:	8149
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	118434

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010120 xxxx.jpg
Wyświetleń:	8157
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	118436


    No a teraz jest tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010083xxx.jpg
Wyświetleń:	8176
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	118437
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010082xxx.jpg
Wyświetleń:	8185
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	118438


    No dopiero teraz dobrze widać jak mały jest nasz Dom.

    cdn.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar matkaleena
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    wielkopolskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Ale klimatycznie tam macie! Super! piękna okolica, tylko pozazdrościć

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Aniu , będę zaglądać z wielką przyjemnością i to nie tylko z takiego powodu ,ze Wasz domek mi się bardzo podoba ,ale też z sentymentu do Słowacji i terenów gdzie mieszkacie . Nie umiem już wyliczyć wszystkich miejscowości ,gdzie byliśmy ,ale nade wszystko polubiliśmy Dolinę Vratną ,okolice Terchowej.Krywań oczywiście też mamy zaliczony.Pozdrawiam serdecznie i będę śledzić postępy budowlane.
    Ostatnio edytowane przez Beauty ; 31-05-2012 o 16:14

  8. #8

    Domyślnie

    Aniu ,piękne widoki w tym roku w sierpniu zaliczmy Słowację i to chyba Wasze tereny ,potem Węgry .Zatęskniło mi się za Słowacją będzie 4 lata jak tam nie byliśmy a troszkę tam zwiedziliśmy z dzieciakami zaliczyli nawet Łomnicę ,jaskinię Bielską i wiele wiele innych ,ludzie u których mieszkaliśmy 4 razy u tych samych byli w szoku ,że z malutkimi dziećmi 2,5 roku i 11 mc wychodzimy rano wracamy wieczorem .Bardzo podobają mi się poustawiane przy drogach te drewniane domki jak twój .Czekam na więcej zdjęć .Ps.nawet z M chcieliśmy blisko granicy kupić taki domek .
    Lato,lato,lato ach to Ty .

  9. #9

    Domyślnie

    Aniu, pięknie macie. Piękne widoki, fajny przytulny domek. Mój klimat. Będę częstym gościem u Ciebie na wątku. Pokazuj jak najwięcej zdjęć, niech nacieszymy oczy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...m-czy-się-uda nowy dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164494-Nasz-Fokus-Mg-Projekt stary dziennik

    To nie sztuka wybudować nowy dom.
    Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Piękny dom, na pewno z historią i pełen miłości .

    Widoki do pozazdroszczenia, jedyne w swoim rodzaju.

  11. #11

    Domyślnie

    Cuuuudownie! dom z duszą Najbardziej ze wszystkich kocham właśnie stare domy..

    A okolice piękne! Kocham góry, a już dawno nie byłam i mi się tęsknota włączyła..

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kasia_sw
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    841

    Domyślnie

    Aniu cieszę sie bardzo, że założyłaś swój wątek
    Mieszkasz w prawdziwie bajkowej okolicy i jeszcze piękniejszym domku
    już nie mogę się doczekać, żeby zajrzeć do środka
    ale ciekawska jestem co

  13. #13

    Domyślnie

    PUK PUK

    to dopiero kilka zdjęć a już można tak dużo sobie wyobrazić.....ojjj Twój wątek będzie pachniał górskim powietrzem, szumiał wiatrem i pięknie wyglądał we wnętrzach Twojego domku
    przywitam się i ja Dobry Wieczór

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Witam Was wszystkie u mnie w domu Mam nadzieje że będziecie częstymi gośćmi.

    Mam już pewne wyobrażenie jak chcę prowadzić ten wątek, więc możecie się spodziewać że dowiecie się coś wiecej o Słowacji ale z takiej folklorystycznej strony. Jestem tu relatywnie krótko ale mieszkając w tak małej wiosce, zdążyłam nasiąknąć tradycjami które są nadal są tu żywe. Ale o tym później.

    Pokaże Wam dzisiaj nasz letni pokój
    To taras/ altanka którą zbudowalismy ponad 2 lata temu. Nasza działka jest dość stroma. Miedzy jej początkiem a końcem jest 7 m różnicy w wysokości, więc żeby mieć choć jedno miejsce gdzie jest równo, zrobiliśmy taras który jedną ścianą łączy się z naszą drewutnią a jej dach jest pociągnięty na tej samej wysokości co dach drewutni, więc wszystko to bardzo fajnie się skomponowało i wygląda to tak jakby to tam stało tyle samo lat co nasza dreveniczka, która za 2 lata skończy 90 lat
    Teraz nasz "letni pokój" wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m10.jpg
Wyświetleń:	7965
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	118735

    Tu widać tą sciane drewutni na której mamy zrobioną taką prowizoryczną kuchnie, gdzie można zrobić herbate lub kawe dla gości. Na półeczkach są różne drobiazgi, świeczki, zapałki i inne mniej lub bardziej potrzebne rzeczy



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m6.jpg
Wyświetleń:	7960
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	118741

    W naszym domu gdy coś zmieniami, staramy się niektóre rzeczy zostawić na później, aby przemyśleć jakie zmiany będą najlepsze. Nasz letni pokój powstał przed 3 laty ale rzeczy które tam są pojawiają się stopniowo. Np dopiero niedawno postanowiłam z tej drewniany zrobić pewnego rodzaju galegie zdjęć. Teraz wiszą tam 2 zdjęcia: na jednym jesteśmy my a na drugim pierwsi właściciele naszej dreveniczki. Co ciekawe, jesteśmy do nich dość podobni Zrobie później zdjęcie tego zdjęcia.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m5.jpg
Wyświetleń:	7940
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	118742

    Niedawno naciągnełam na tył tych półeczek zielony materiał i haftowaną tasiemkę. Bardzo fajny efekt dzięki temu uzyskałam bo półki lepiej wynikły ne takim tle.

    A tu dwa zbliżenia na półki. To serduszko wyciął dla mnie w korze mój Prywatny Słowak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m3.jpg
Wyświetleń:	7894
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	118739


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m4.jpg
Wyświetleń:	7854
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	118740

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Witam się u ciebie
    Klimaty cudowne a o widokach nie wspomnę...zapierają dech w piersiach....ślicznie
    Będę częstym gościem u ciebie Jeśli pozwolisz
    Beata
    LAZUR

    Beata

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    No kurcze, następnym razem jednak wyciągnę statyw jak będę pstrykać tam gdzie są takie mocne kontrasty. Wszystkie fotki są lekko poruszone, a dzis już jest beznadziejne światło żeby coś sensownego odfocić No nic, poprawię się.

    A tu widok na cały taras Jak widać na środku jest okrągły stół z zaokrąglonymi ławkami gdzie zmieści się spokojnie 10 osób. Dostaliśmy ten komplet od teściów. Ma już około 30 lat, to woskowane drewno za którym nie przepadam, ale tutaj pasuje idealnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m8.jpg
Wyświetleń:	7790
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	118744



    A tu widok z innej strony. Widać tu ścianę drewutni i moje kwiaty w koszach. Bardzo lubię tą odmianę kwiatów (u Kasi_sw widziałam takie same, więc witam w "klubie") Ogólnie najbardziej lubie białe kwiaty. Mamy dopiero początek czerwca wiec wszystkie kwiaty dopiero zaczynają się rozrastać. Już się cieszę jak się wszystko "zadżungli"


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m23.jpg
Wyświetleń:	7787
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	118745


    A tu jeszcze jeden koszykowy mieszkaniec

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m11.jpg
Wyświetleń:	7715
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	118746



    A tu dobrze widać drewnianego "ptaka" zrobionego przez mojego manžela Mój Słowak to zapalony stolarz, później pokaże jeszcze inne jego dzieła

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m18.jpg
Wyświetleń:	7644
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	118743


    To tyle na razie tyle.

    cdn

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Witaj Beatko, odwiedzaj jak najczęściej

    Oby mi tylko starczyło zapału do aktywnego prowadzenia wątku, więc musicie mnie mobilizować waszymi wpisami

    Renatamama3 - jakbyś potrzebowała jakichkolwiek informacji co warto jeszcze u nas zobaczyć to ja chętnie pomogę, bo to w sumie moja praca, pracuje w informacji turystycznej Mi też bardzo podoba się architektura na pólnocnej Słowacji, południe to już winogrody, winnice i morelowe sady i inna architektura

    Beauty - Terchova i okolice są oczywiście przepiękne. Ja mam akurat widok na Krivan z drugiej strony.

  18. #18

    Domyślnie

    Bardzo bardzo podoba mi się Twój pokój letni - jest taki jak reszta u Ciebie: z duszą, niepowtarzalny, widać w nim Was
    Super!

  19. #19

    Smile

    nooooo szykuje się wątek HIT
    pięknie, super klimaty
    pięknie wygląda ten regalik i bibelotki na nim,czy ja dobrze widzę wstążeczki na plecach tych mebelków??
    łądnie
    obiecuję być stałą bywalczynią tego wątku

  20. #20

    Domyślnie

    Aniu ,coś mi się zdaje ,że zrobimy trasę sentymentalną ,bo młodzi już nie pamiętają wyprawy i ostatnio przeglądaliśmy zdjęcia z wypraw na Słowację i mają czarną dziurę i wrócimy w Wysokie Tatry ,wyjedziemy na Łomnicę ,zwiedzimy jaskinię Bielską ,zaliczymy też jeziorko Strbskie pleso wyjedziemy tam do góry kolejką i podejdziemy nad wodospady ,pamiętam ,że też niedaleko było muzeum starych samochodów ,chcielibyśmy też pokazać młodym bo ten najmłodszy był w brzuchu mamy a starszy miał rok jak byliśmy na Spiskim Hradzie zawsze mieszkaliśmy u takiego państwa w Nowej Leśnej .Potem Węgry i powrót Przez Besanową a dokładnie tratalandię.
    Ostatnio edytowane przez Renatamama3 ; 02-06-2012 o 20:47
    Lato,lato,lato ach to Ty .

Strona 1 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony