dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 92
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1839
  1. #41

    Domyślnie

    Alicja, na budowę wpadam jak po ogień zwykle ok. 13.30-14.00 możemy sie wstępnie umówić w piątek

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Alicja, na budowę wpadam jak po ogień zwykle ok. 13.30-14.00 możemy sie wstępnie umówić w piątek
    No to jesteśmy umówione. Jakby Ci coś wypadło telefon znasz .

  3. #43

    Domyślnie

    Bami, ale cudnie się Ciebie czyta Dopiero odkryłam, ze założyłaś dziennik

    I do tego budujesz Południowy! Uwielbiam ten dom, tzn. z bryłą miałam lekki (niezidentyfikowany) problem, ale środek - marzenie!!! Wnętrze było moją inspiracją do naszego projektu.

    Na pewno będę zaglądać do Twojej komedii

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Oszzzz kurczaki!!! Kołmentarze znalazłam!!!


    Bami jesteś wielka!!! Wrzuć trochę fotek zamiast wisienki. Cudnie się Ciebie czyta.
    Ostatnio edytowane przez rasia ; 31-07-2012 o 19:41

  5. #45

    Domyślnie

    Witaj Aggula, moja obecna prawie-sąsiadko
    Widzisz ja miałam całkiem zidentyfikowany problem z bryłą: za duża, bezsensowne tarasy no i ta kolorystyka projektu oryginalnego...
    Mój Południowy jest zmodyfikowany, został optycznie rozciągnięty w poziomie - no Południowy ma wyciągnięte na maxa krokwie i dobudowany wieelki taras przy elewacji ogrodowej.
    Za to środek został niemal nietknięty, to bardzo przemyślany rozkład - widziało go 2 architektów i każdy zgodnie twierdził, że nie ma co zmieniać. Zapraszam nie tylko na komedię, ale na wizję lokalną też

    No Rasiula, dobrze, że się w końcu wpisałaś, bo ja te komentarze specjalnie dla Ciebie...

    Dzisiaj nic więcej nie napiszę, bo mnie kręgosłup na... BOLI

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Witam i zapisuje się do grona czytaczy Apeluję za Rasią o porcję zdjęć, co by nie męczyć za nadto naszych wyobraźni.
    Pozdrawiam i powodzenia

  7. #47

    Domyślnie

    Witaj MSU, zagladalam do Ciebie no i !!! Ty naprawdę budujesz dom... A ja myślałam o sobie, ze jestem WIELKA bo mam budowlane kaloszki, wiem co to murłata, koordynuję projekt i mam upaprany samochód od wiejskiej drogi.... Normalnie czapki z głów dziewczyno...
    Rasia, moje zdjęcia są nieciekawe - instalacje... Etap gdy kasa topnieje i nic nie widać... Jak będę mieć takie cuda jak Ty to powklejam... Na dodatek na posesji jest niemiłosierny syf, co mnie maksymalnie wkurza, bo Górale nie sprzątają na bieżąco

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Bami, z instalacją od reku jest tak: faktycznie położyć rury to pikuś dla dobrego instalatora, ale zrobić dobry projekt jest wyczynem. Musisz dobrze obliczyć zapotrzebowanie swojego domku na świeże powietrze i do tego dostosować ilość nawiewów, wywiewów i średnicę rur.
    Co do stelaży... najpierw wybierz pstryczki spłuczki, a do tego dostosujesz stelaż.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Rasia ma rację - obejrzyj sobie przyciski i jak wybierzesz ten, który Ci się podoba to będziesz miała ... stelaż
    Konkretne modele przycisków pasują tylko do danego rodzaju stelaża.
    Wysokości stelaży zależą od tego czy chcesz mieć przycisk z przodu czy chcesz spłukiwać od góry.
    Ot, i cała tajemnica

    edit: fajna ta historia z kamerkami

  10. #50

    Domyślnie

    Rasia, Balbina, a Wy możecie polecić swoich rekuperatorzystów ?

  11. #51

    Domyślnie

    Dziewczynki, odnośnie stelaży to rozkminiłam temat, wykrzyknęłam Eureka! I... przeczytałam Wasze posty... No ale teraz już wiem na pewno

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No i widzisz jaka mądra dziewczynka teraz jesteś
    Co do rekuperatorów to nie wiem jeszcze czy mogę polecać, bo rury mam, owszem, rozciągnięte, ale nie mam głównej maszynerii, więc jeszcze nie działają.
    Zatem nie wiem czy są odpowiednio zamontowane...

  13. #53

    Domyślnie

    Balbina, a czy Twoje rury idą tez w wylewce piętra? Czy tylko w kominach/zabudowie? Jak masz to rozwiązane? A tak w ogóle to chciałam powiedzieć wszystkim, którzy już mieszkają, ze okropnie zazdroszczę no po prostu zielona jestem!

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Balbina, a czy Twoje rury idą tez w wylewce piętra? Czy tylko w kominach/zabudowie? Jak masz to rozwiązane? A tak w ogóle to chciałam powiedzieć wszystkim, którzy już mieszkają, ze okropnie zazdroszczę no po prostu zielona jestem!
    Hmmm... ależ trudne pytania zadajesz.... muszę się zastanowić...
    W pierwszej chwili chciałam napisać, że nie, ale jakby inaczej szły...?
    Chyba tak idą, ale ręki nie dam sobie uciąć.
    Musiałabym odszukać zdjęcia sprzed wylewek.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Witaj MSU, zagladalam do Ciebie no i !!! Ty naprawdę budujesz dom..
    Eee tam, tak sie zlozylo Mozna to tez nazwac aktywnym wypoczynkiem


    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Co do stelaży... najpierw wybierz pstryczki spłuczki, a do tego dostosujesz stelaż.
    Balbina i Rasia mają rację, ja zrobiłam odwrotnie, a potem zgryz z przyciskami miałam

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbina200 Zobacz post
    Hmmm... ależ trudne pytania zadajesz.... muszę się zastanowić...
    W pierwszej chwili chciałam napisać, że nie, ale jakby inaczej szły...?
    Chyba tak idą, ale ręki nie dam sobie uciąć.
    Musiałabym odszukać zdjęcia sprzed wylewek.
    Już wiem: one muszą iść w wylewce - no, chyba,ze ktoś woli luzem

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Eee tam, tak sie zlozylo Mozna to tez nazwac aktywnym wypoczynkiem
    MSU, fajowo no i jaka satysfakcja... Mnie na Twoim miejscu duma by rozparła kompletnie

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Bami rury od reku to chyba raczej idą pod sufitem a nie w wylewkach. Potem są obudowywane płytami gk (wiszący sufit). Ja na razie nie mam zrobionej rekuperacji ale podzielę się kontaktem na priv może coś Ci to pomoże.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Bami rury od reku to chyba raczej idą pod sufitem a nie w wylewkach. Potem są obudowywane płytami gk (wiszący sufit). Ja na razie nie mam zrobionej rekuperacji ale podzielę się kontaktem na priv może coś Ci to pomoże.
    Dzięki Alicja za kontakt, ale tu chyba nie masz racji. Oczywiście można tak zrobić, ale ja nie planuję podwieszanych sufitów ani żadnej zabudowy KG, więc u mnie muszą iść w wylewkach...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    U mnie rury od reku idą kominem wentylacyjnym na strych i stamtąd są rozprowadzone do poszczególnych pomieszczeń. Na parterze idą pod sufitem, więc w kilku miejscach są zabudowane. Moje rury nie zmieściłyby się w wylewkach.

Strona 3 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony