dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 92
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1839
  1. #1081

    Domyślnie

    Chociaż ja chyba bym chciała mieć klubową łazienkę...hmmmm...tylko nie mam już gdzie wcisnąć chłodziarki na wino. Moze powieszę na stelażu, zamiast bidetu. Witrynkę na szkło jakoś wygospodaruję... Będzie fajowo

  2. #1082
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Bami, to już malujecie? Bo żadnych fotek nie wrzucasz
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  3. #1083

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    Bami, to już malujecie? Bo żadnych fotek nie wrzucasz
    Lucek, jak będę miała taką ładną podłogę, jak Twoja, to na pewno wrzucę nie robię fotek, bo nic praktycznie się nie zmienia. Plus wkurza mnie ten cały budowlany pył i syf

    Janek przyjechał i stwierdził, ze pierwsze warstwy pomaluje...

  4. #1084
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Lucek, jak będę miała taką ładną podłogę, jak Twoja, to na pewno wrzucę nie robię fotek, bo nic praktycznie się nie zmienia. Plus wkurza mnie ten cały budowlany pył i syf

    Janek przyjechał i stwierdził, ze pierwsze warstwy pomaluje...
    U nas też jeszcze sporo pyłu, ale mam nadzieję że to już końcówka, jak wycyklinujemy górę to potem będzie już OK chyba...mnie wkurzają też ciągle pękające karton gipsy, ale też się łudzę że po ostatnich poprawkach nic więcej nie pęknie

    A Wy kładziecie deskę gotową, prawda? Czy będziecie to jakoś jeszcze lakierować/olejować? Bo jeśli nie, to chyba można już pomalować docelowo, prawda?

    Powiem Ci, że nie daje mi spokoju Twój sufit w salonie, czekam na efekt, bo się go trochę jakoś boję....
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  5. #1085

    Domyślnie

    Dechy są warstwowe, gotowe, więc u nas malowanie wcześniej.
    Sama trochę się boję tego sufitu, efekt na pewno moze być nietypowy (o ile w ogóle się zdecydujemy) i jestem pewna, ze 95 % osób stwierdzi, ze jest beznadziejnie
    ale wolę tak niż ściany w kolorze obsikanych gaci - jak mawia Chris

  6. #1086

    Domyślnie

    Mamy tez techniczny problem ze schodami, bo trzeba wcześniej wymalowac wnękę schodową - zeby później nie stawiać rusztowań na drewnie. Ale pan LasekD musi wciąć stopnie w ścianę - więc póżniej to trzeba "obrobić"

  7. #1087

  8. #1088
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    ja się podepnę pod pytanie - Lucko, macie podwójny karton- gips, czy pojedynczy?

  9. #1089
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Lucka, w jakim czasie od położenia pękły Wam kartongipsy?
    Bami, z mojego punktu widzenia to one ciągle pękają

    Ale tak na serio to pierwszy raz pękło na antresoli jak gość jeszcze był, tylko kończył
    a potem pękło w kuchni na podwieszonym suficie po jakichś 1-2 miesiącach, teraz pękło u córki i na antresoli (po ok. 6 miesiącach), u córki pękło bo robiliśmy podłogę na strychu, ale bez przesady, po strychu też trzeba chodzić

    Sharlotka, nie mam pojęcia czy mamy pojedyncze czy podwójne, co to znaczy ?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  10. #1090
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    no czy macie położony karton-gips w jednej, czy dwóch warstwach?
    Pamiętasz, jak się umawialiście z wykonawcą?
    Nam kier-bud i wykonawca mówił, że przy jednej będzie pękać, bo dach i cały budynek pracuje, dlatego zdecydowaliśmy się na dwie.

  11. #1091
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    no czy macie położony karton-gips w jednej, czy dwóch warstwach?
    Pamiętasz, jak się umawialiście z wykonawcą?
    Nam kier-bud i wykonawca mówił, że przy jednej będzie pękać, bo dach i cały budynek pracuje, dlatego zdecydowaliśmy się na dwie.
    Mamy w jednej warstwie w takim razie. Nie do końca rozumiem czemu miałoby mniej pracować jak byłyby dwie warstwy, pewnie w ogóle najlepiej to byłoby po prostu wylać ten sufit ale wtedy zrobiłby się bunkier....Nie wiem czy da się to zrobić tak, żeby nic nie pękało...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  12. #1092
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Mamy tez techniczny problem ze schodami, bo trzeba wcześniej wymalowac wnękę schodową - zeby później nie stawiać rusztowań na drewnie. Ale pan LasekD musi wciąć stopnie w ścianę - więc póżniej to trzeba "obrobić"
    Bami, ja też muszę rozstawić rusztowania w salonie do malowania. Nie dało się tego zrobić inaczej, bo z malowaniem musimy czekać na cyklinowanie podłóg. Mamy tylko nadzieję że jak rozłożymy jakiś filc i kartony to będzie OK i rusztowanie niczego nie uszkodzi...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  13. #1093

    Domyślnie

    Kolor obsikanych gaci powalił mnie na kolana
    Bałabym się tylko, że czarny sufit jakoś optycznie obniży pomieszczenie.

    Sharlotka, też słyszałam o podwójnej warstwie płyt g-k, stelaże raz w jedną stronę, potem prostopadle, ale pytałam o opinię wszystkich moich zaufanych do tej pory architektów i budowlańców, i nikt mi nie potwierdził, że to rozwiązuje problem pękania. Co mnie nawet cieszy, bo u mnie od cholery kartongipsów, więc bym popłynęła finansowo.

    Lucka, my też zrezygnowaliśmy z lania drugiego stropu (z racji oszczędności), ale teraz zaczynam się bać, czy nam te oszczędnonści bokiem nie wyjdą przy pękających sufitach

  14. #1094
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar demon D.
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    497
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    to nie mogę dać zmieniających kolory ledów ?????
    piękne zdjęcie wstawiłaś mi tu De Moni...
    bami dziękuje , to łazienka co prawda w kancelarii, ale miała wyglądać domowo Lampa jest z barrisolu pod który można dać ledy, nawet kolorowe . Czarny sufit w salonie mocno go przyciemni, naprawdę bardzo "siada" światło. Ja bym go "uspokoiła- ujarzmiła " właśnie lampą/ lampami z barrisolu jeżeli już na to idziesz .

    lucka, Aggula na GK siatka z klejem i na to gładzie - nie pęka.

  15. #1095
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał demon D. Zobacz post
    lucka, Aggula na GK siatka z klejem i na to gładzie - nie pęka.
    Demon, ja właśnie tak mam, siatkę z klejem, na to szpachla gipsowa i przytarte na gotowo, a i tak pęka To chyba zależy też od umiejętności wykonawcy i od tego czy mu się nie spieszy, itp...Z kuchnią u nas nie zaczekał aż dobrze wyschnie tylko szybko przycierał i potem popękało w kilku miejscach...teraz poprawiał to już 2-3 razy i na razie odpukać jest OK..
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  16. #1096

    Domyślnie

    Cytat Napisał demon D. Zobacz post
    bami dziękuje , to łazienka co prawda w kancelarii, ale miała wyglądać domowo Lampa jest z barrisolu pod który można dać ledy, nawet kolorowe . Czarny sufit w salonie mocno go przyciemni, naprawdę bardzo "siada" światło. Ja bym go "uspokoiła- ujarzmiła " właśnie lampą/ lampami z barrisolu jeżeli już na to idziesz .
    Demon, naprawdę jesteś baaardzo utalentowana. Świetna łazienka, ekskluzywna, wygląda jak nie-łazienka

    Szczerze mówiąc, wątpię, byśmy się zdecydowali również na sufit w salonie. W łazience będzie na pewno. Dzięki za podpowiedź z Barrisol - widziałam już kilka razy ich realizacje (np. takie błyszczące sufity) ale nie wiedziałam, skąd "to coś" pochodzi.

    Niestety znowu mam małą załamkę - nie wiem, czy wszyscy mają tak samo, czy tylko ja? Dlaczego nic nie może iść gładko, tylko ciągnąć się jak luckowe gluty???

    Na szczęście moje kartongipsy (jeszcze) nie pękają - o ile to w ogóle może być pocieszenie...

  17. #1097
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Bami - z jakichś względów budowanie domu samemu jest tańsze, niż kupowanie gotowego (np. od dewelopera). Teraz już wiesz dlaczego
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  18. #1098

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_au Zobacz post
    Bami - z jakichś względów budowanie domu samemu jest tańsze, niż kupowanie gotowego (np. od dewelopera). Teraz już wiesz dlaczego
    Ok, ale to tylko częściowo tłumaczy zawirowania procesu

  19. #1099
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Proces jest skomplikowany, bo trzeba zrobić wiele różnych rzeczy przy pomocy wielu różnych dostawców materiałów i usług. Nawet jak Ty nie zawiedziesz, to przy każdej dostawie lub usłudze coś może sie wysypać pod względem termonów, ceny lub jakości. Ale pewnie doskonale to wiesz .

    Z innej beczki, ale nawiązując do mojego wcześniejszego postu - rzuciłem sobie właśnie wyszukiwanie domów na sprzedaż w okolicy Krakowa. Widzę, że ceny mocno spadły (na oko 30 %). Nadal jeszcze widać marżę dewelopera, ale przynajmniej spadła ona do w miarę rozsądnego poziomu. W każdym razie dziś pewnie bym się dużo dłużej zastanawiaił, czy budować.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  20. #1100

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_au Zobacz post

    Z innej beczki, ale nawiązując do mojego wcześniejszego postu - rzuciłem sobie właśnie wyszukiwanie domów na sprzedaż w okolicy Krakowa. Widzę, że ceny mocno spadły (na oko 30 %). Nadal jeszcze widać marżę dewelopera, ale przynajmniej spadła ona do w miarę rozsądnego poziomu. W każdym razie dziś pewnie bym się dużo dłużej zastanawiaił, czy budować.
    Doktorze, bez wątpienia racjonalne przesłanki skłaniają do kupna, nie budowania.
    Zastanawiam się, jakie będzie moje zdanie, gdy skończę (należałoby raczej powiedzieć - jeżeli skończę

    Gdy sięgam pamięcią wstecz - 4 lata temu, gotowe lub w stanie deweloperskim domy w okolicy stolicy nie spełniały podstawowych założeń.
    A teraz, jak przypuszczam, mam kolejny spadek formy budowlanej.
    Wpadaj częściej Doktorze

Strona 55 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony