dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 112
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2227
  1. #1061
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Fajnie wyszła cwaniara . Fotogeniczne futerko
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Wole być miło zaskoczony, niż niemiło zawiedziony . Aż starch pomyślec jak by to wszystko wygladało po przejściu jakiejs super ekipy, uff.. . Tu taka ekipa, inwestor nieźle się nawkurzał, żeby tych "szpeców" jakoś ogarnąć http://forum.muratordom.pl/showthrea...ad-Odrą/page6 . Bardzo szczelny dom, starannie wykonany w środku.
    Przejrzałem ten DB i trochę poczytałem głównie końcówkę. Fakt przeboje to on miał . Szkoda tylko że DB się urwał w pewnym momencie. Dom bardzo fajny tylko jak dla mnie za blisko żywiołu jakim jest rzeka a szczególnie tak duża rzeka jak Odra. Ale prace ociepleniowe w tym domu to mogliby prezentować na szkoleniach dla różnej maści pseudo fachowców
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Wole być miło zaskoczony, niż niemiło zawiedziony . Aż starch pomyślec jak by to wszystko wygladało po przejściu jakiejs super ekipy, uff.. . Tu taka ekipa, inwestor nieźle się nawkurzał, żeby tych "szpeców" jakoś ogarnąć http://forum.muratordom.pl/showthrea...ad-Odrą/page6 . Bardzo szczelny dom, starannie wykonany w środku.
    o ja piórkuję... co za masakra

    Artix, Twoja elewka na tle... tego czegoś to mistrzostwo świata jest

  4. #1064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Elfiko i Wojtku, domek faktycznie fajny, inwestor bardzo dokładny, wiedział czego chce, tylko ci "fachowcy" . Wnioski nasuwają się same, uszczelnienia i ocieplenia robimy sami, lub siedzimy codziennie na budowie i patrzymy magikom na ręce. Innego wyjścia nie ma. DB trochę nagle sie urwał, to fakt. Oby to nie była wina tej wylewajacej się Odry . Trochę strasznie to wygląda. Nie miałbym na tyle odwagi, żeby kupić działkę z rzeką za ogrodem, Aż się prosi o kłopoty. Co roku pokazują małe strumyczki, które po intensywnych opadach, zmieniają się w rzeki burzące mosty i domy. Brrr...
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  5. #1065
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    te truskawki jakby rosły na odpowiedniej wysokości to można je zrywać bezpośrednio paszczą bez użycia rąk, tak podczas spaceru
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  6. #1066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Truskawki muszą wisieć na wygodnej wysokości. Podlewając sobie warzywka w szklarni, można by tak od niechcenia, od czasu do czasu, zanurkować ryjkiem w pachnące truskawy i uzupełnić niedobory witamin . Mniiiaaammm! W sumie ergonomiczny sposób uprawy, oszczędność miejsca i czyste owoce (warzywa). Dla mnie rewelka
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 17-02-2015 o 20:25
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  7. #1067
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Czesc..
    co do ostatnich fotek termowizji to w rogach zawsze będzie chodniej bo to wynika z fizyki budowli..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #1068
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że tak musi być, chociaż w tym salonowym fixie perfidnie widać przeciek. Jak wrócę, to zbadam ten narożnik, coś tam jest nie tak. Pakiety szybowe w moich profilach mogą być wklejane, czego nie miał w ofercie producent moich okien. Nie byłoby problemów z jakimikolwiek nieszczelnościami, a i statyka okna byłaby rewelacyjna. Ciekawe ile bym dopłacił za ten bajer. Zawsze można zdemontować listwy przyokienne i wypełnić szczeliny silikonem albo czymś podobnym
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  9. #1069
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Fix w kuchni-super widać różnicę takiego okna a z ramką.
    Fix w salonie- czy to fabryczne uszkodzenie? Bo to jakieś rozszczelnienie chyba? rozumiem ze masz fixa w styropianie, czy jakoś inaczej

  10. #1070
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rysiekb

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-347
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, czytam Twojego bloga od poczatku , i widze ze budujemy podobny dom Emma II, też bede miałwiazary prefabrykowane, mam prosbe czy mógłbys podac mi koszty stanu sso+dach, zaczynam na wiosnę i nie do końca wiem jak to wyjdzie. Cenę wiązarów mam, ale matriał na fundamenty i sciany...
    pozdrawiam
    Rysiekb

  11. #1071
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    Fix w kuchni-super widać różnicę takiego okna a z ramką. Fix w salonie- czy to fabryczne uszkodzenie? Bo to jakieś rozszczelnienie chyba? rozumiem ze masz fixa w styropianie, czy jakoś inaczej
    Wszystkie okna są montowane w warstwie ocieplenia i tu nie ma żadnych problemów. Podczas urlopu sprawdzę co się dzieje z narożnikiem okna w salonie. Widać jakąś nieszczelność, trudno mi stwierdzić co jest tego przyczyną.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  12. #1072
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiekb Zobacz post
    Witam, czytam Twojego bloga od poczatku , i widze ze budujemy podobny dom Emma II, też bede miałwiazary prefabrykowane, mam prosbe czy mógłbys podac mi koszty stanu sso+dach, zaczynam na wiosnę i nie do końca wiem jak to wyjdzie. Cenę wiązarów mam, ale matriał na fundamenty i sciany...pozdrawiamRysiekb
    Witaj, stan SSO razem z ociepleniem zewnętrznym wyniosło ponad 90tys, (95?) dokładnie nie pamiętam, na starosć pamięć już nie ta . W tym bloczki fundamentowe i bk na ściany 14tys, ocieplenie fundamentów i podłogi chyba koło 4tys, 18m3 betonu na ławy, wieniec 11m3?, nie jestem pewien, kominy 3200zł, robocizna 21 tys za całość z montażem pokrycia (1500zł/m2 powierzchni całkowitej+20złm2 pokrycia dachu), wiązary 21400razem z montażem, blachodachówka 13800zł (ponad 250m2), rynny 1500zł, okna 17400+4tys ciepły montaż, brama garażowa z montażem coś koło 3500zł. SSZ zakończyliśmy kwotą ponad 115tys, moze nawet oło 120tys, w tym było już ocieplenie zewnętrzne, które zamontowałem wcześniej z powodu braku funduszy na okna, coś musiałem począć z wolnym czasem . Powiedzmy w 120tys osiagneliśmy SSZ w standardzie energooszczędnym, sporo styro wpakowaliśmy gdzie tylko się dało. Od tego momentu wydawanie pieniędzy poszło nam dosyć sprawnie, pomimo wszystkich prac robionych własnymi "rencami". Bez garażu, w takim standardzie jaki wykonaliśmy, moglibyśmy się zmieścić w 200tysiakach. Zakładałem , że zrobimy to wszystko za tą sumę razem z garażem ale życie zweryfikowało plany. Obecny stan wyniósł 250tys, po montażu reku, PC i tarasów, osiagniemy chyba sumę z cennika biura projektowego, Kosztorys zakłada 280tys z groszem. Cholerka, zaklinałem się, że 200tysi wystarczy, a tu du.a. Z wielu spraw mógłbym zrezygnować ale nie chciałem, żyje się tylko raz, budować drugi raz nie zamierzam, także wygoda w niektórych momentach brała górę nad kosztami. Aż starch pomyśleć ile kasy by poszło przy zatrudnianiu firm do wykończeniówki. Jeszcze trochę zostało do zrobienia ale już bez stresiku, na luziku, bo się mieszka i wszystko gra . Powodzenia. W razie pytań, nie krępuj się
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 01-03-2015 o 20:20
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  13. #1073
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam szefa, robiłeś przymiarki cenowe do pompy ciepła poza tą julowatą? Mnie proponował facet 9 kW, i generalnie tak doradzają na forum, muszę liczyć jeszcze CWU, a to połowa z CO. Jak Patrzyłem na oferty innych firm na stronach www. to wszędzie wychodzi podobnie czyli ok 23000 zł za pompę ze ziornikiem 300 l. Niestety koszty podraża właśnie ten zbiornik bo jak inaczej -wężownica musi być jak stodoła i z 3 tyś nie twoje. Plus że można jakiś domowy solar pod to podpiąć jak się ma ochotę na zabawę, co przy pompie jednak nie jest częste jak widzę.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  14. #1074

    Domyślnie

    Witam !
    Nasz ciepły montaż jest w świetle muru , nie w warstwie ocieplenia. Nie ufamy jakoś tego typu ociepleniu ramy (tzn taśmy rozprężne). Nasze suprexy oraz murarze nie byli na tyle idealni w wykonaniu aby potem uzyskać z każdej strony ramy identyczną przestrzeń przy murze. A wypadało by aby miała ona ok. 1-2 cm. Poza tym koszt takiego montażu ufff nie ... nawet nie chce myśleć jak nadszarpnął by nasz budżet.
    Także zamontowali nam w murze na taśmach iso chemie i piance SOUDAL. Zdjęcia były robione na różnych etapach montażu także na niektórych może jeszcze nie być taśmy.
    Od zewnątrz jest taśma przyklejona do muru oraz do ramy okna tak że widać tą taśmę jak patrzy się na wprost okna. Pan montujący powiedział że tak będzie lepiej niż do boku ramy bo wejdzie więcej pianki.
    Potem poszła pianka.
    Od wewnątrz jest taśma która jest przyklejona do muru i boku ramy - w miejscu styku ze ścianą.
    Kotwy zostały specjalnie skrócone tak aby od wewnątrz nie wystawały spod taśmy. I nie było mostka term.
    Tak jak mówisz styro damy na okienko. To prawda , słabiej to wygląda ale tak się praktykuje. Niech będzie ciepło.
    Pamietam jak nie byłeś do końca zadowolony ze swojego montażu. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że u nas zrobili to na prawdę elegancko. Ps. robili to monterzy przedstawiciela Oknoplastu a nie firma podwykonawcza. Facet mówił ze teoretycznie robi to 17 lat. Wszystko tłumaczył, doradzał, nie denerwował się jak zadawaliśmy pytania i wydawał się na porządnego człowieka.
    Jedynym małym minusem jest to że słabo trochę wymierzyli drzwi tarasowe i od spodu mało pianki weszło bo drzwi prawie na styk weszły w otwór.
    Najbardziej zszokowała nas waga drzi tarasowych. 3 szyby WAŻĄ SWOJE! ponad 300 kg. ledwo z samochodu zdjęli. :]

    Jakby na nasze życzenie niedługo przed sprawą naszych okien zajrzałam do Ciebie a tam termowizja. Sasasa. Opłacało się zainwestować w podstawy co?
    Jeśli chce Ci się wyszukać na piewszej stronie mojego szkicu naszej działki to zobaczysz sobie gdzie usytuowaliśmy wodę. Podobno większego znaczenia to nie ma ALE...
    - pomyśl sobie czy np. sąsiad zza płotu nie wymyśli sobie szamba tuż za ogrodzeniem niedaleko Twojej wody. Jest przepis że Ty musisz odsunąć się ze swoją wodą od swojego szamba bodajże na 15? metrów. Ale już nie ma przepisu co do tego że sąsiad ze swoim szambem musi odsunąć się od Twojej wody na 15 m. Nie ma tego uregulowanego. A jeśli sąsiad założy sobie szambo z "dziurawym dnem" to życzę smacznego. :/
    -Po drugie wodę zrobiliśmy sobie w miejscu gdzie będziemy kopać rów na GWC , także do domu tym samym rowem podprowadzimy wodę i powietrze do gwc. Ewentualne skropliny z GWC będą spływac do wiaderka w obudowie studni bo własnie do niej od gwc poprowadzimy małą rureczkę, trójnik. Pewnie mało istotne ale tak piszę dla Ciekawości hehe.
    - Nie wiem czy ma to znaczenie względem tego czy akurat w miejscu gdzie będzie studnia planujesz ogródek ale na pewno łatwiej będzie Ci podlać warzywka wkładając pompę do rury z wodą i zamontowaniem kawałka szlaufa zamiast 20 metrowego węża z którym będziesz latać po całej działce.
    Można zawsze i tak podprowadzić wodę w ziemi po całej działce ale na to potrzeba trochę czasu i chęci. Oj kopania by było. Moi rodzice poprowadzili sobie tak wodę po działce i jest na prawdę dużo wygodniej.
    - My odsunelismy tez wode od domu bo bedziemy miec w obudowie zbiornik z wodą i pompę a one dosyc glosno chodzą ale jesli Ty masz z wodociągów wodę to problem odpada.
    O rany ale sie rozgadalam.
    Ps. podgladam Cie cały czas i pytanko kiedy przygotowujesz pokój dla nowego członka? Mam nadzieje że pochwalisz się efektem.:]

  15. #1075
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Witam szefa, robiłeś przymiarki cenowe do pompy ciepła poza tą julowatą?
    Witojcie . Z systemem ogrzewania jestem cały czas w czarnej d...e. Nie miałem natchnienia do gorączkowych poszukiwań PC, bo chyba takie źródło ciepełka powinno sie znaleźć w kotłowni. julka tak jak napisałem już mi się odwidziała. Jeżeli mam mieć zaszroniony lub oblodzony cały wymiennik w temp. około 0'C . to dzięki za taki wynalazek. Niech sobie bedzie firmówka z dobrą sprężarką. Taka cenę (23 tysiaki) jestem jeszcze w stanie jakoś przełknąć, zbiornik oczywiście jest niezbedny, o solarach też myślałem. Nie będę ich montował na dachu tylko na stojakach obok domu. Nie będzie problemu z odśnieżaniem i ustawianiem kąta względem słońca. Już można dostać zestaw próżniówek za pare tysiaków. Monaż nie jest jakoś mocno skomplikowany czyli Why not?!. Do tego musi być jakieś mądre sterowanie, żeby to co miało grzać, nie wychładzało bufora. Eeee wszystko da się jakoś zmajstrować. Jak coś wymyślisz z PC to wrzucaj do DB, wszelkie sugestie i wnioski sa bardzo pomocne.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  16. #1076
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Gust! Allle piękne wypracowanie mi zafundowałaś! . Czytam i czytam i końca nie widać. Miła lektura oczywiście. Myślę, że taki sposób montażu jak u Was bez problemu się sprawdzi. Ktoś już robił termowizję okien zlicowanych z murem+taśmy i ramy przykryte styro. Nie było żadnych problemów z mostkami. Stojące powietrze też jest izolatorem, po dokładnym oklejeniu ram, nie ma szans na migrację ciepłego powietrza przez piankę na zewnątrz. Wszystkie ramy okien i futryny drzwi w nowych lub remontowanych budynkach w skandynawii są oklejane taśmami. Drewniane, PCV czy alu, są uszczelniane. Wiatroszczelność jest kluczem do energooszczędności. Na zewnątrz też mam taśmy przyklejone na zewnątrz ramy. nie widze powodów, żeby meczyć się z wklejaniem ich wewnatrz ramy, wiecej miejsca zostaje przy takim rozwiazaniu na piankę lub taśmy rozprężne. Będzie dobrze, co ma nie być . Cieżkie są te ciepłe okna jak jasna cholerka. Czterech wywijasów musiało rozbrajać okna na części, bo nie dało sie ich wstawiać w całości. 300kg balkonowe, masakra! Musza swoje ważyć, przynajmniej wiadomo za co się płaciło. Nawet sie nie zastanawiałem ile moje balkonowe waży, pewnie podobnie. 150kg jedno skrzydło, oby to to nigdy nie wylazło sobie samo z ramy i siedziało na swoim miejscu do końca żywota . Studnia.... masz rację, nie wiadomo co się kiedyś urodzi za płotem. Trafi nam się jakiś miłośnik naturalnego nawozu lub ta POśka i będzie bałagan. Co prawda mamy wodociąg, ale woda do podlewania nie powinna w sumie zawierać bakterii Colli, czy też innego świństwa. Pomyślę nad lokalizacją gdzieś w ogrodzie. Jessuuu jeszcze trzeba bedzie wkopać to nieszczęsne GWC, nie mam też odprowadzenia wody z rynien itd. kopanie i wiercenie muszę zrobić przed utwardzeniem terenu przed domem i położeniem kostki. Już pomału trzeba by o tych sprawach zacząć myśleć. Osiwieję niedługo od tego trzeba by to i tamto . Pokoik dla dziecka powoli sie robi. Będzie bez żadnych typowo dziewczęcych lub chłopiecych kolorów, pomalowaliśmy pokoik kolorkiem identycznym jak w garderobie, coś a'la świnka Pigi . Dzieciaszek do 6-go miesiaca, nie może być bombardowany intensywnymi kolorami ścian i dziesiatkami kolorowych pierdółek poprzyklejanych na ścianach. Jego mózg nie jest przystosowany do "trawienia" takiej palety barw. Po kilku miesiacach, można zacząć wprowadzać dzidziusiowe gadżety. Wuja Artix oprócz budowlanki, podczytuje sobie także instrukcje obsługi dziecioka. Na początku czerwca skończy się relaks i zacznie cieżka robota 24godz/h . Już się nie mogę doczekać, bedzie sie działooo
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  17. #1077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    już się bałem źe po tym pobycie w poprawnej do porzygania skandynawii napiszesz źe nie będzie typowo dziewczcych/chopięcych akcentow bo płeć sobie samo wybierze .. ale nie.. uff.. no będziecie mieli na pewno dodatkowo co robić ale to będzie bardzo wdzięczne zmęczenie.. żeby zdrowe było to reszta pójdzie z górki..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  18. #1078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Właśnie oby tylko zdrowe było, resztę się przeżyje . Cholera płci jeszcze gówniarz nie chce ujawnić. Niby na poczatku widzielismy chłopaka , a teraz tak sie kręci podczas USG, ze nie ma szansy na identyfikację . Norwegia jeszcze jako tako sie trzyma z tą poprawnoscia ale już Szwecja jest na maxa popier.....a. Mają pozamiatane z kolorowymi, a nadak twierdzą, że potrzeba im azylantów i emigrantów. W zeszłym tygodniu "ichnia" pani posłanka powiedziała, że bojownicy (mordercy) z ISIS są ofiarami przemocy i należy im pomóc. W Danii jest program resocjalizacji i pomocy dla bandytów wracajacych z Syrii. Nosz kurrrrr...tynka, poprawność polityczna tych bezmózgów politycznych, doprowadzi kiedyś do tragedii.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  19. #1079
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj artix1 !
    Po termowizji napisałeś że świetnie wyszedł próg pod drzwiami wejściowymi wykonany ze styroduru, nie znalazłem opisu w Twoim dzienniku jak go robiłeś,mógłbyś zamieścić jakieś fotki lub opisać? , i jeszcze jedno pytanie projekt wentylacji mechanicznej robiłeś w termocontrol?
    pozdrawiam kalizbi
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  20. #1080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Witaj Kalizbi. Na stronie 13, w poście 241 opisuję całą akcję z progiem pod drzwiami wejściowymi i od pomieszczenia gospodarczego. Technologia chyba wypaliła, bo faktycznie próg nie wykazuje żadnych oznak emisji ciepła na termogramach. Projekt wentylacji zakupiłem w pracowni, w której kupowałem projekt domu. Z oryginału niewiele zostało, bo reku ze strychu powędrowało do pomieszczenia gospodarczego za garażem ale sedno sprawy zostało, czyli reku, skrzynki rozdzielcze, rury, skrzynki rozprężne anemostatów i anemostaty. W tej kolejności zainstalowałem WM, podobnie było w projekcie. Centralka będzie miała cieplej w pomieszczeniu gospodarczym, tam też się wyszumi, a w domu będzie cisza
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

Strona 54 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony