dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 70
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1397
  1. #841
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja mam pianomat 3mm pod panelami. Uważam to za lepsze rozwiązanie od innych podkładów zastosowanych w starym mieszkaniu i u innych członków rodziny. Jak się przejdzie w szpilkach czy butach wyjściowych to słychać lekkie stukanie. Przy kapciach - zero. Ale u nas panele tylko w 3 pokojach a tam generalnie się nie chodzi w szpilkach czy butach wyjściowych. Pod pianomat dawałem folię. Pianomat (kolor czarny) kupowałem na Allegro. Acha w trakcie sezonu grzewczego nie zauważyłem jakiegokolwiek dyskomfortu cieplnego w pokojach z panelami.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    No aż tak dobrze nie jest Dałem pianomat 3mm i całkiem nieprzyjemnie stukają.

    Mam wrażenie, że to tez zależy od paneli. Mam dwa rodzaje, na tym samym podkładzie, a dżwięki inny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #843

    Domyślnie

    Mamy Egger i Balterio. Może rzeczywiście Balterio ciut cichsze na tym samym podkładzie. W kapciach czy boso oczywiście będzie całkiem cicho, ale jeszcze nie chodzę po domu w kapciach.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  4. #844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Z reguly panele daje się właśnie do takich pomieszczeń, gdzie nosi się już miekkie obuwie, albo smiga (jak ja) boso.

    W biurach, urzędach takie wykończenie podłogi może byc utrapieniem...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #845
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Ja mam pianomat 3mm pod panelami. Uważam to za lepsze rozwiązanie od innych podkładów zastosowanych w starym mieszkaniu i u innych członków rodziny. Jak się przejdzie w szpilkach czy butach wyjściowych to słychać lekkie stukanie. Przy kapciach - zero. Ale u nas panele tylko w 3 pokojach a tam generalnie się nie chodzi w szpilkach czy butach wyjściowych. Pod pianomat dawałem folię. Pianomat (kolor czarny) kupowałem na Allegro. Acha w trakcie sezonu grzewczego nie zauważyłem jakiegokolwiek dyskomfortu cieplnego w pokojach z panelami.
    Rozumiem, że pod tymi panelami, gdzie masz folię jest ogrzewanie podłogowe? Czemu ma służyć taka folia? Pytam dlatego, że poza wywalaniem niepotrzebnych pieniędzy na folię martwi mnie to, że folia jednak mi "zatrzyma" ciepło z podłogówki. Pod wylewką na parterze jak i na poddaszu mamy czarną folię, na tym styropian itp itd... To teraz też ma być folia? Jeśli paroizolacyjna, to zakładamy, że wylewka na rurkach będzie miała wilgoć, którą odda w panele, tak? Dobrze czy źle myślę?

  6. #846
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    elmagra

    dałem bardzo cienką folię , która została mi jeszcze z wcześniejszych prac. Wilgoć raczej nie bo musiała by się tam dostać a jak skoro to są pomieszczenia gdzie jej nie powinno być (pokoje) a szczególnie w tym miejscu. A punkt rosy raczej mi nie grozi w tym miejscu. Jedynym okresem w jakim mogłaby by się tam pojawić jakakolwiek wilgoć to tylko w okresie gdy wyłączone jest ogrzewanie podłogowe. Zresztą ostatnio musiałem kawałek podłogi zdemontować i poprawić parę paneli przy progu i z ciekawości sprawdziłem jak tam jest pod folią. Sucho jak pieprz.

    Myślę że spokojnie możesz sobie folię podarować. Ja dałem bo miałem akurat tyle i chciałem oddzielić pianomat od wylewki. To tak bardziej na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 22-08-2014 o 06:16
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zastanawiałem się, dlaczego w studzience rewizyjnej drenazu, do której podczas duzego deszczu spływało zawsze trochę czystej wody, nagle zanalazły się żwirowe kamyki i muł...
    Nie trzeba było długo kombinować, aby powiazać ten fakt z wykonaniem przyłacza kanalizacyjnego, pokrywającego się z rurą drenazu na odcinku 4m.
    4m to jedno popołudnie kopania i efekt : przerwana i beztrosko zasypana rura drenażowa.
    Reklamacja zgłoszona.

    Zahaczyć o rure nie jest trudno - nie mam pretensji. Ale naprawa zajęłaby 10minut i wymagałaby zuzycia złączki drenarskiej 100mm.
    10 zł.
    Ale woleli zasypac....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kotłownia gotowa.
    Za kocioł kondensacyjny 12kW (immergas) za sterownikiem pogodowym i sondą, zasobnikiem 100l, kominem "przez ścianę" i zestawami przylączeniowymi 5800 zł.
    Za miedż, śrubunki, filtry, zawory do wody i gazu, oraz pompę cyrkulacyjną cwu - 1200zł.
    Robcizna - wyceniona na 800zł, ale w wiekszej części zaszyta w cenie materiałów

    Teraz trzeba bedzie złoźyc papiery o montaż licznika. Wg umowy z gazownia powinienem rozpocząć korzystanie z gazy już w czerwcu, mam wiec dwa miesiace obsuwy - mam nadzieje, ze bie naliczą kary umownej

    Dwa dni przed wejściem instalatorów wypłytkowałem ta częśc podłogi pomieszczenia, w ktorej bedzie stał zasobnik, tak, aby potem nie kombinować, jak podłożyć pod niego płytki. To był mój debiut, ale wyszło naprawdę OK. Teraz pozostaje dokończyć podłogę i rozejrzeć się za jakimis tanimi płytkami na sciany.

  9. #849
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pati i Mariusz
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanko dotyczące dachu, czy możesz polecić firmę, która była wykonawcą ?

  10. #850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oni byli podwykonawcą dla firmy, która budowała mi SSO,więc nie posiadam zadnych namiarów. Byli z Limanowej - tyle wiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dokończyłem wreszcie i uruchomiłem rekuperację.
    Trzeba w końcu zaprosić kominiarza i otrzymać jego zgodę na napełnienie instalacji gazem.

    Pierwsże wrażenia są bardzo pozytywne - instalacja jest niesłyszalna, nawet na najwyższym biegu. Sam rekuperator jest cichy na 30%, wyraźnie słyszalny na 50% i głośny na 100%
    Zużycie prądu:
    30% - 17W
    50% - 38W
    100% - 108W

    Wydajności w m3 nie jestem w stanie zmierzyć, pewnie kominiarz będzie miał anemometr.
    Przez ostatnie dni wypłytkowałem jeszcze podłogę pomieszczenia technicznego, teraz przygotowywuje psychike na ściany

    Trwaja tez intensywne konsultacje z siostra w sprawie aranzacji salonu, kuchni i łazienki.
    Ten proces trochę hamuje postęp prac wewnątrz.
    Na przyszły tydzien przewidywana jest dostawa parapetów wewnętrznych (konglomerat Polare) i wkładu stalowego do komina.

    Elewacja czeka na ocieplenie - zaczynam w przyszłym tygodniu popołudniami, później tydzień urlopu i sciany powinny być przygotowane do dalszych prac, które wykona moja ekipa od SSO.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #852
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Jakie płyty dałeś na podwieszane sufity - też zamierzam sypnąć celulozą i nurtuje mnie pytanie czy musza być jakieś grubsze.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  13. #853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Rigips 12.5mm
    Niektórzy dają różowe, o przedłużonej odp na ogień, jako bardziej sztywne, ale zwykłe też dają rade
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #854

    Domyślnie

    Witam.
    No, no prace postępują fajnie

    Też mam wstępnie upatrzone z konglomeratu polare , ale to na samym końcu bo mi się jeszcze może odmienić .

    Na razie muszę ugryźć temat parapetów zewnętrznych , wszystko na mojej głowie bo nikt nie wie jak to powinno być , ja też nie .Bez parapetów nie otynkują , elewacja w rozsypce ( koszmar)

    Moja celuloza już wisi od tygodnia Obserwuję sufit
    Ostatnio edytowane przez modena ; 12-09-2014 o 21:25

  15. #855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Parapetów nigdy nie wstawiali ?!?
    Przecież to dla nich powinna być bułka z masłem.

    Swoją drogą, to choć Twój znajomy był u mnie na pomiarze, to oferty nie przysłał...
    Jak długo zajęło im położenie styropianu ? Ile osób przy tym pracowało ?

    Moja celuloza już wytworzyła skórke na powierzchni.
    Po tym, jak została połozona, zacząłem 2m łata sprawdzać sufit, jakieś drobne nierówności odkryłem, ale nie wiem, czy czasem nie było ich juz wcześniej w każdym razie - pęknięć żadnych.
    Jest sypana bezposrednio na plyty ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-09-2014 o 21:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #856

    Domyślnie

    Szkoda gadać ( skrobnę na priv)

    celuloza sypana bezpośrednio na płyty ( mam płyty głownie różowe i zielone ). Na razie nie pękło , obserwuję ze strachem

  17. #857

    Domyślnie

    Zdjęć już w dzienniku nie będzie?
    Nie przejmujcie się już sufitem. Decyzja, robota i zapomnieć - tak najlepiej
    Też mam konglomerat polare
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  18. #858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Póki co nie ma co fotografować... Rekuperator na ścianie ?
    No, może kocioł...
    Płytki przykrylem kartonami, żeby je uchronić przed ew uszkodzeniem i brudem. Jak zacznę ocieplac, to na pewno dokumentacja foto wróci
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #859
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    u mnie też temat parapetów zewnętrznych - po godzinach studiowania i oglądania domów w okolicy a nowych tu jak grzybów w lesie - wybraliśmy brąz królewski - tak szczerze mówiąc to dla mnie akurat ma najmniejsze znaczenia bo praktycznie każdy jaki by się wybrało będzie trochę pasował a trochę nie - oczywiście mam na myśli parapet z kamienia.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  20. #860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.644
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ja tam problemu nie mam - antracyt.
    Tyle tylko, że zastanawiam się nad materiałem (stal, czy alu) i fakturą (gładki, czy satyma, perłą - jak na pasie podrynnowym).
    Obróbkę blacharską mam z blachy Pruszyński Purmatt i wygląda bardzo OK.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 43 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony