dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 70
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1397
  1. #1061

    Domyślnie

    jak się piec sprawuje?
    jakie masz rozwiązania jeśli chodzi o sterowanie? czy jesteś z nich zadowolony?
    pytam bo mamy podobna powierzchnię, chociaż my nie na płycie jesteśmy...

  2. #1062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kocioł pracuje bez zarzutu.
    Sterowanie pogodowe z CARv2.

    sterownik sprawuje się tak, jak powinien, jedynie kominek czasem wprowadza zakłócania
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1063
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Jaki koszt wyszedł Ci WM?

  4. #1064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    jakieś 8400zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1065

    Domyślnie

    Witam, bardzo przydatny dziennik, też planuję budowę z silkatów, czy możesz mi podać namiary na priva na swoją firmę budowlaną?

  6. #1066
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam mogę miec drobne zapytanie do Ciebie.
    Czytałem ze radzisz na podstawie własnego doswiadczenia aby dobrac rekuperator o mniejszej wydajnosći niz jest zalecane.
    Czy rodzaj instalacji (rodzaj/materiał przewodów) przekrój rur ma tez na to wpływ ?
    instalację miałem wykonaną w 2009 roku troszke czasu minęło a umowę miałem na samą instalację bez urządzenia.
    Oczywiscie firma która to robiła proponowała urzadzenie lecz wówczas odpusciłem temat bo wiedziałem ze nie dam rady tego wykoać.

    czy na postawie danych kubatury powierzchni i zdjęc instalacji jestes w stanie doradzic rodzaj urządzenia ?

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dla trzech osób i psa wentuluję 100m3/h
    To 1/3 kubatury na godzinę.
    Jestem zadowolony z wkrętów (jakość powietrza i jego wilgotność).

    Kanały mam PE 75mm (64mm średnicy wew).
    Nie wiem, jakiej średnicy masz kanały. Jesli bedą zbyt duże dla danego przepływu, to powietrze bedzie płynąc nimi wolniej. Im wolniej płynie powietrze, tym dłużej przepływa przez kanał odbierając z niego temperaturę. Jeśli kanały masz puszczone tylko w części ogrzewanej domu, to nie ma problemu. Ja mam na przykład kanały na nieogrzewanym strychu, w warstwie izolacji, w której jest 14C. Latem jest tam jakieś 30-34C
    Tak wiec powietrze z reku jest tam zima wychładzane, latem podgrzewae, co nie jest korzystne. Im dłuzej bedzie w tym kanale przebywać tym gorzej.

    Jeżeli masz kanały poprowadzonej podłodze poddasza, to jest OK.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1068
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz.
    Moja kubatura z projektu to 596 m3 (troszke obnizyłem sufit na piętrze i dołozyłem wełny) więc zmniejszyło się.
    pow zabudowy to 196m2 ale odchodzi pom.gosp. grawitacja
    na razie 2 osoby i mały piesek

    rury to chyba spiro cięzko mi powiedziec jaki przekrój mają
    tu kilka zdjęc jesli znajdziesz czas proszę zerknij
    https://picasaweb.google.com/1147806...ZobaczyCoIJak#

    rury standardowo ocieplone ale z tego co czytałem to mało - docieplę żaden problem.
    poddasze ociepliłem wełną która mi została ale zimo wlatuje i tak wyłazami dachowymi.
    na tym poddaszu jest tez kratka grawitacyjna - podobno powinna być.

    Wyciąg w 2 łazienkach kuchni i garderobie (podobno w garderobie ma byc nawiew ale ...) w holu wywiew
    nawiewy w 3 pokojach na piętrze
    i na parterze w 1 duzym pokoju po 2 nawiewy i 2 wyciągi łącznie z kuchnia bo to 1 pomieszczenie kuchnia z salonem ma jakies 60 - 70 m2

    w umowie firma proponowała jakiegos starego mistrala lub rekuperator o nazwie RK nie pamietam bo nie potrafie odnalesc umowy (jestem ledwo co po przeprowadzce)
    uwazasz ze na przykład onyx dream 200 wystarczy ?
    lub air pack 300 zamiast air pack 400 ?

    acha mam tez rure (rureczkę fi30 lub 50) na strychu do odprowadzenia skroplin dołozyłem ją udało mi się jeszcze jak łazienka górna była robiona.

    nie posiadam kabla do sterownika
    firma mi go dała nawet go wkuli lecz płytko i fatalnie to wyglądało bo kabel był czarny i widać go było pod tynkiem. ale zapomniałem o nim niestety.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 17-02-2016 o 17:30

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Osób mało, ale dom spory... Ile masz łącznie pomieszczeń z wywiewem ? Ten w garderobie niepotrzebny i w hallu także (ten anemostat bym zamknął)

    Jak zaczniesz wentylować powyżej 100m3/h to zaczniesz mieć problemy ze zbyt małą wilgotnością. Z drugiej strony 100m3/h przy dużej ilości nawiewów to moze być zbyt mało i w łazience kozę brakować...
    Rekuperator 250-300m3/h będzie OK.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1070
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Osób mało, ale dom spory... Ile masz łącznie pomieszczeń z wywiewem ? Ten w garderobie niepotrzebny i w hallu także (ten anemostat bym zamknął)
    .
    Wczoraj raz jeszcze wszystko odswieżyłem sobie bo troszkę czasu minęło i opisałem rury na strychu.
    wywiew
    tak jak idą zdjęcia :
    łazienka dół,hol dół kiedys to był wywiew z kuchni ale powiększyłem klatkę schodową a zabrałem spizarnię czyli troszke kuchni ,hol góra,garderoba, łazienka góra --------- łącznie 5 wywiewów.
    https://picasaweb.google.com/1147806...3739312/Wywiew

    nawiew:
    kuchnia ale bez problemu mogę z tego zrobić wywiew kanały na stryszku blisko siebie wystarczy ten nawiew odłączyć i połączyc z wywiewem więc
    kuchnia dół , pokoj 1 gora, pokoj 2 gora, pokoj 3 góra , salon dół1 i salon dół 2
    czyli 6 nawiewów
    https://picasaweb.google.com/1147806...3739312/Nawiew

    parter----3 nawiewy salon i kuchnia łącznie 2 wywiewy (łazienka i hol kiedyś kuchnia)
    piętro----3 nawiewy pokoje 3 wywiewy (hol,łazienka,garderoba)
    konkluzja taka ze nie mam wyciągu w kuchni ale i tak uzywam okapu który ma
    "Wydajność pracy okapu jest uzależniona od ustawianego poziomu mocy i wynosi: 230 - 485 m3/h a trybie intensywnym;l 585 m3/h"

    To chyba wszystkie informacje jakie udało mi się odświeżyć.
    Jeszcze wczoraj wieczorem nagrałem filmik na stryszku
    https://youtu.be/iHl2vkr9lIg

    i w pomieszczeniach zaraz wrzucę
    https://youtu.be/_qLuTM0NqPE
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 18-02-2016 o 09:33

  11. #1071
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak zaczniesz wentylować powyżej 100m3/h to zaczniesz mieć problemy ze zbyt małą wilgotnością. Z drugiej strony 100m3/h przy dużej ilości nawiewów to moze być zbyt mało i w łazience kozę brakować...
    Rekuperator 250-300m3/h będzie OK.
    Jeszcze mały szczegół
    w tej chwili zatkałem wszystkie przewody szmatami.
    miałem wrazenie ze ciągle mam przeciąg
    zrobiłem test zapalniczki/świeczki i okazało sie ze niektóre przewody wentylacyjne WM idą mi w grawitację i to dość mocno.

    czyli od 31 stycznia praktycznie nie mam wentylacji
    wilgotnosc mimo 4 kąpieli dziennie i małego gotowania wieczornego acha no i prania ledwo 40 %
    musze kupic lepsze higrometry.
    acha kotłownię odcięłem od domu praktycznie w 100 % bo zastosowałem w drzwiach prog opadający czyli WG w kotłowni nie wchodzi w grę i nie wysysa powietrza.
    kominek raczej szczelny spartherm.

    adamMk kiedys powiedział ze mam nieszczelny dom bo wiglgotnosc miałem na poziomie30% jak paliłem w kominku i byc moze to prawda bo to totalny standard budowy
    ale spalanie gazu za poł miesiaca mam srdnio 4,5 m2 wewnątrz 22 oC na górze 21 oC fakt faktem nie ma zimy grzeje zasobnik 4 x dziennie jakies 120 litrów do 45 oC no i mycie 4 x dziennie 2 osoby.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 18-02-2016 o 09:56

  12. #1072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kanały bez podłączonego rekuperatora działają grawitacyjnie, to normalne. Jeśli masz je zaślepione i wilgotność 40% to z rekuperatorem moze być mniej.
    Dwie osoby na taka kubaturę, to pod kątem produkcji pary wodnej troche mało.

    Wyciąg zaburza działanie WM i o ile wiem nie powinien być z nią stosowany. Może powodować wsteczny ciąg w kominku.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1073
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki fotohobby musze zapalic kominek i włączyc ten wyciąg ale ile takich dni bedzie ??? mysle ze sporadycznie bo wyciąg działa max 20 minut przy gotowaniu czegoś ze tak to określe co daje mocny zapach....

    czy zmianą funkcji anemostatu w kuchni NAWIEWNY na docelowo WYWIEWNY byś się przejmował ? za scianą tej kuchni w holu nieopodal jest anemostat wywiweny i faktycznie powietrze moze ze tak to okresle migrowac do przedpokoju (smierdzące wilgotne powietrze ale w kocu ile go jest podczas normalnego gotowania)

    w zasadzie mogę tak to zrobic a jesli będzie zapach migrował to juz we własnym zakresie na stryszku przeciągnę rurę od kuchni do wywiewu.
    Raz jeszcze dzieki za rady

  14. #1074
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    musze kupic lepsze higrometry.
    .
    Zweryfikuj je testem solnym.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  15. #1075
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Zweryfikuj je testem solnym.
    O dziękuję poczytałem tak zrobię.

  16. #1076

    Domyślnie

    mam kilka pytań o wentylacje mechaniczna, a wiec
    1) czy jest slyszalna ?
    2) na jakiej podstawie wykonales projekt ? zajmujesz się tym zawodowo czy "tylko troche poczytaleś"

    Za odpowiedz z gory dziekuje

  17. #1077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    1. Nie jest słyszalna. Jedynie na 100% mocy słychać z anemostatów delikatny szum, ale rekuperator działa na 30, sporadycznie 50%.
    2. Nie zajmuję się tym zawodowo, ale jak ktoś skończył studia techniczne, ma dostęp przykładowych projektów i opinii o nich, to nic trudnego.
    Podłogówkę też policzyłem sam. Działa wg założeń.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1078

    Domyślnie

    Cytat Napisał szlapt Zobacz post
    mam kilka pytań o wentylacje mechaniczna, a wiec
    1) czy jest slyszalna ?

    Za odpowiedz z gory dziekuje
    Witaj

    Użytkuje WM od dłuższego czasu i mam doświadczenia z dwóch domów. W pierwszym kanały wentylacyjne zostały położone w nieogrzewanym poddaszu nad warstwą ocieplenia i choć były w solidnej otulinie to gromadziły (poprzez punkt rosy) wilgoć. Wilgoć pojawiała się w czasie dużych i długotrwałych mrozów, zbierała się w duże ilości i zalegała w rękawach foli AL. W celu eliminacji tego zjawiska centralka szła 24h na 2 lub 3 biegu ...... i to było słyszalne. W drugim domu kanały są puszczone pod stropem, przykryte KG, a centralka została umieszczona w kotłowni. Duża kubatura sprawia, że w kanałach najbliższych centralce pojawia się słyszalny szum. Jest to o tyle irytujące, że najbliższe kanały są umieszczone w kuchni i salonie. Wg mnie warto dobrze przemyśleć położenie samej centralki i skupić się nie tylko nad jej wydajnością ale i wygłuszeniem czy poziomem generowanego hałasu.

  19. #1079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i własnie tak zrobiłem, wybierając cichą centralką, umieszczając ją pomieszczeniu technicznym, oraz zasypując kanały 30 cm warstwą celulozy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1080

    Domyślnie

    Jaką masz wyliczoną prędkość w kanałach? w przedziale 2-5 m/s?
    Jakiej średnicy dawaleś kanaly wywiewu i nawiewu (zalezy to pewnie od ich ilości)?
    Czy w wiatrołapie robiłeś wywiew?
    Kanaly w srodku gladkie czy karbowane?

Strona 54 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony