dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 25
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 488
  1. #281

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś może coś powiedzieć o rurkach firmy Prandelli Pex Al Pex sieciowany? www.prandelli.pl.
    Poproszę o informację, które może pomogę mi podjąć decyzję co do zastosowania ww. rurek.
    Buduję dom

  2. #282
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sambuduje2

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Rury - Kisan czy Diamond?

    Witam, przymierzam się do położenia ogrzewania (co, podłogówka) i zastanawia mnie sprawa rur, na czym polega różnica miedzy rurami (16x2) Kisan kosztującymi 600zł/200m a Diamond 300zł/200m. Czy tylko marka wpływa na cenę? Bo rury wyglądają identycznie, ich budowa także jest identyczne, więc o co chodzi? Złączki zastosuje Kisana ale przy rurach to sam już nie wiem.

  3. #283

    Domyślnie

    taka że diamond to mega kupa i dziadostwo tłuczone w chinach a później mamy takie rodzynki jak pękanie rury czy zaworów i rwanie podłogi. To samo tyczy się innego dziadostwa z marketów np. metrixa. Renomowany dobry al-pex to cena min 2,50-3zł/metr....

  4. #284
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ciepły27

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    2

    Cool

    Cytat Napisał anetabo Zobacz post
    Tak solidnie mam wykonaną podłogówkę, że nie mam obaw, żeby gdzieś się ratować kaloryferami - oprócz oczywiście drabinek w łazienkach których głównym walorem ma być estetyka i funkcjonalność.
    O dziwo moje badziewne rurki będę zasilać wodą z kominka. Pewnie się rozwarstwią... Pewnie jak bym kupiła hepworth to bym mogła kopcić ile las dał
    Ale tutaj też fachowcy są zgodni jak co do markowości rur - podłogówka nie grzeje, grzeją tylko gorące kaloryfery dlatego się robi podłogówkę na powrocie....
    Czy solidnie to się okaże za parę lat. A nie teraz. Czytając posty dochodzę do wniosku że anetabo namoczyła d..ę i tak się broni i usprawiedliwia. Ja z doświadczenia wiem że produkty chińskie nie są w większości dobrej jakości. Każdy kupuje na co go stać i co uważa za słuszne więc nie widzę potrzeby "kłócenia" się że ktoś jest głupi bo przepłaca a ktoś jest mądry bo kupuje najtaniej i odwrotnie. wszystko wyjdzie po jakimś czasie w użytkowaniu. Tylko ciekawi mnie czy się ktoś przyzna z zachwalających. Ja dopiero zaczynam centralne mam zamiar robić samemu i stawiam na firmę wavin mam ją w cenie 2,35 za metr kupiłem już 400 m i mam zamiar jeszcze drugie tyle do kupić rozdzielacz kan. To jest mój wybór i nikomu nic nie narzucam i nie zarzucam. Chociaż miałem problem niedawno z polskim produktem to do made in china nikt mnie nie przekona. Pozdrawiam

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No to odnawiam temat ogrzewania podłogowego
    Kto jest faktycznie producentem rury PEX do ogrzewania podłogowego.
    Co innego piszą na stronach, co innego jest w katalogach - jeszcze inaczej przekonują sprzedawcy, a nie zapominając o samych instalatorach.
    - Rurka HERZ to około 3zł/mb
    - Rurka DIAMOUND to około 1,5 zł/mb
    - Rurka WAVIN - około 2,5zł/mb

    Deklaracje, atesty i charakterystykę maja baaardzo podobną.
    Różnią sie nadrukiem i cena czy faktycznie mają różną jakość odpowiadającą cenie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  6. #286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    popieraj polski przemysł i kup Wavin.

  7. #287

    Domyślnie

    Wavin, najlepszy stosunek jakości do ceny.
    Diamond, typowa "chińszczyzna" - potrafi się rozwarstwić.
    Te rury idą w posadzkę, dlatego nie proponowałbym na tym przyoszczędzić.

  8. #288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Dodatkowo nie chciałbym za swojego żywota przeżyć generalnego remontu w domu - czyli wymiany ogrzewania.
    Dlatego też interesuje mnie jakość!
    Nie interesuje mnie zapewnienie, że będziesz Pan zadowolony
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #289
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dużo podłogówek w życiu ułożyłem i montujemy ich coraz więcej do pomp ciepła...
    Zazwyczaj używam purmo i hoterfilda od czasu do czasu kana z systemu blue floor i szczerze mówiąc nie chciałbym komuś zakładać perfexima czy idmar...
    Przede wszystkim jaku tu dać 10 letnią gwarancję na wykonaną instalację na takich wynalazkach???

  10. #290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    A co myślicie o rurach ROTH x-pert chyba tak to się nazywa (bez alu)?

    Myślę właśnie nad takimi rurami.

  11. #291

    Domyślnie

    Witam

    chciałem kupować rury Wavina kub niebieską Kan. Jednak sklep, w którym kupowałem rozdzielacze i inne materiały do wody (mam na Pex'ach) polecił mi Diamonda podając dokładnie takie same argumenty jak pojawiały się już tutaj. Ponoć różnica jest taka, że wszystkie droższe rury mają dobry marketing i dają spokój instalatorom kosztem inwestorów. Na you tube znalazłem test ciśnieniowy tej rurki i wytrzymała 150% obciążenia normowego (które jest i tak dwa razy wyższe niż najwyższe jakie może mnie spotkać). Nie przesądzam, ale na pewno rekomendacja instalatora mnie nie przekona, po tym co do tej pory widziałem na swojej budowie w wykonaniu tzw fachowców. Podobno wszystkie holete gołębiewski są zrobione w 100% na rurach diamonda - taką informację dostałem właśnie od gościa z tego sklepu. To by jednak oznaczało, że przepłacać nie warto. Czuję też, że rura kan niebieska jest produktem w miarę oryginalnym i nowoczesnym, który trudniej podrobić, a więc budzi moje zaufanie. Wavin jest jakby bardziej noname'owy z wyglądu i nie da się sprawdzić co to de facto jest. Cena Kan blue do przyjęcia choć dokładnie dwa razy większa od diamonda. Na razie mam na rozdzielaczach wodę użytkową na diamondzie i jest bezproblemowo.
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 06-05-2012 o 20:34
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubaman Zobacz post
    ...Czuję też, że rura kan niebieska jest produktem w miarę oryginalnym i nowoczesnym, który trudniej podrobić, a więc budzi moje zaufanie. Wavin jest jakby bardziej noname'owy z wyglądu i nie da się sprawdzić co to de facto jest. Cena Kan blue do przyjęcia choć dokładnie dwa razy większa od diamonda....
    Czy to chodzi o taką rurę? http://allegro.pl/kan-rura-pe-rt-z-o...320305825.html
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #293

    Domyślnie

    tak, o tej myślałem, aczkolwiek cena pokazana w linku jest dosyć szokująca. Wychodzi po 1,5 pln, czuję swąd..

    Nie wiem czy to się czymś różni od tego: http://allegro.pl/rura-kan-blue-pe-r...277717751.html
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  14. #294

    Domyślnie

    kupiłem tę rurę z podanego linka (Twojego), zobaczymy jak pójdzie. Cena była wyjątkowo atrakcyjna.
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  15. #295
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Od 20 lat montuję .
    Słyszałem o jednym wypadku awarii rury .
    Okazało sie po około 15 latach ,że rura przeznaczona do wody zimnej(kiedyś tak rozdzielano) wykonanej z pe.Zaczęła się rozpadać w ogrzewaniu podłogowym.
    Trudno sobie wyobrazić aby rura przeznaczona do parametrów 90 C i ciśnienia 10 bar uległa awarii w parametrach 1 bar i max 35 C.
    Oczywiście można wymieniać różne firmy .Bardziej istotne jest to dla wody zimnej i ciepłej (wyzsze parametrzy pracy)
    Tu była reklama....

  16. #296
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubaman Zobacz post
    tak, o tej myślałem, aczkolwiek cena pokazana w linku jest dosyć szokująca. Wychodzi po 1,5 pln, czuję swąd..

    Nie wiem czy to się czymś różni od tego: http://allegro.pl/rura-kan-blue-pe-r...277717751.html
    Kan ma dobre materiały .A dodatkowo to 18 x 2 .mniejsze opory przepływu
    Tu była reklama....

  17. #297

    Domyślnie

    Uponor PEX/AL 16X2 Unipipe cena 4,44 brutto za mb, ponoć dobra firma. U mnie jest cały dom w podłogówce, więc mam nadzieję, że dobrze wybrałem.

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Kan ma dobre materiały .A dodatkowo to 18 x 2 .mniejsze opory przepływu
    właśnie dlatego się na nią zdecydowałem. Cena była tak niska, bo materiał został po inwestycji. W sumie kupiłem po 1,5 PLN - mnie pasuje
    pozdrawiam
    Kuba
    www.jakubszyma.pl

    Dziennik
    Komentarze

    Tu jest mój Total Cost kalkulator dla gazu i kabli

  19. #299

    Domyślnie

    czy rurki PEX c firmy TECE ale bez alu (srebrnoszare) nadają się do podłogówki? Firma wyceniła mi całą instalacje między innymi na systemie TECEflex, ale na rurkach PEXc. Myślałem, że do podłogówki muszą być PEX/ALU/PEX

  20. #300

    Domyślnie

    Słyszał ktos o rurkach Comap produkcja belgijska
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

Strona 15 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony