dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki kolego za odpowiedź, ja chyba się skuszę na PRO, ewentualnie pół na pół ECO i PRO, małe ramki też wezmę bo mogą się przydać w kilku miejscach.

  2. #22

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, bo też rozważam zakup rusztowania.
    Czy coś takiego będzie OK?
    https://welder-met.pl/pl/p/Zestaw-Ru...przetem-BHP/96

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2020-12-25 Zestaw Rusztowania 4,8m rob z pełnym osprzętem BHP.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	451355

    Czy to jest to z serii tych zbyt lekkich czy raczej nie?

    Czy ten podest można umieścić na dowolnej wysokości i czy można to rusztowanie zmieścić wewnątrz poprzez założenie tylko niektórych ram?

    I jeszcze jedno. Czy przy takiej wysokości istnieje konieczność mocowania do muru?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak rusztowanie używane na zewnątrz to w instrukcji masz napisane, że musi być kotwione. Mamy w firmie takie i do prac wewnętrznych świetne Na zewnątrz nie używaliśmy bo nie ma potrzeby.

  4. #24

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie ocieplania domu, wszystko bym oddała za to aby rusztowanie było lżejsze. Więc jestem jak najbardziej za pierwszą opcją

  5. #25

    Domyślnie

    @Robinson74 to rusztowanie jest z serii pro więc jest z tych cięższych. Można je umieścić wewnątrz, choć do pomieszczeń dokupilbym dwie ramy połówkowe, mniej miejsca zajmie wtedy.
    Tez niedługo będę kupował rusztowanie i wolę kupić 20 samych ram niż kupować taki zestaw.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    ja kupiłem z olllllxxx niby od producenta rusztowanie typu lekkiego ale samo bez podestów.
    Na plus to że jest lekkie , można śmiało przenosić po 4 ramki, łatwo się montuje nawet samemu , wyżej niestety musi być ktoś do pomocy
    na minus ??? może to że są z cienkiej rury, strach po tym chodzić na wysokości 7m ale jak się zakotwi to trochę bezpieczniej.
    Na razie mam przystawione do pierwszym szczycie , w sumie 3 poziomy podestów
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Lekkie rusztowanie to łatwiejsze przesuwanie, przenoszenie ale też mniejsza stabilizacja.
    Mam parę ramek ciężkich, które stosuje jako podstawę oraz większość ramek lekkich, którymi budowałem wieże do 7 metrów.
    Wieża 7 metrów strasznie buja, nie polecam w żadnym wypadku szaleć z obciążeniem - rekomenduję mocowanie do ściany, ja wiązałem pasami do murłat i belki kalenicowej.
    Super sprawdzają się też ramki wąskie, wiele razy przydały się z racji wymiaru (no i waga).
    Korzystałem też z podestów stalowych, miały otwory antypoślizgowe i w warunkach deszczowych / zimowych to pomaga. Zbite szalunki też się nadawały ale ważyły znacznie więcej.

  8. #28

    Domyślnie

    https://welder-met.pl/pl/p/Zestaw-Ru...przetem-BHP/96

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    @Robinson74 to rusztowanie jest z serii pro więc jest z tych cięższych.
    To znaczy jaka jest waga jednej takiej ramy?

  9. #29

    Domyślnie

    Już wiem, że cały ten zestaw waży ok. 200 kg.
    https://welder-met.pl/pl/p/Zestaw-Ru...przetem-BHP/96
    W takim razie poszukam chyba czegoś lżejszego (i może niższego), ale też może być z Welder-Met.
    Znajdę u nich coś lżejszego, ale żeby to nie było takie niestabilne.

  10. #30

    Domyślnie

    3 podesty to 40-50 kilo. Ramka ważąca 12 kg nie jest ciężka. Chcesz 5m rusztowanie z bortnicami, stężeniami, stopami i drabiną.
    200 kg to nie jest dużo.
    Pragnę tylko dodać że do budowy i odbioru rusztowań 4,6m trzeba miec uprawnienia...

  11. #31

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, ze elewacyjne aluminium będzie polowe lżejsze, 2x droższe i mniej stabilne

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    Można je umieścić wewnątrz, choć do pomieszczeń dokupilbym dwie ramy połówkowe, mniej miejsca zajmie wtedy.
    Połówkowe czyli te o szerokości 1m.
    A czemu tylko 2? 2 ramki to tylko 1 poziom, w połączeniu z szerszymi utworzy się prostokąt 160/100 o wysokości ok. 70 cm. Nie za niskie to?

    Cytat Napisał Zwierzaczysko Zobacz post
    Tez niedługo będę kupował rusztowanie i wolę kupić 20 samych ram niż kupować taki zestaw.
    OK, 20 ram to 10 poziomów, czyli ok. 7m?
    A co z dodatkowym "osprzętem"? Kółka, stężenia, podesty, poręcze, drabinki? Chcesz dokupić niektóre z tych rzeczy osobno czy w ogóle używać bez tego?

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ja mam eko, dały rade podczas budowy. Fajną sprawą sa połówkowe ramki, można ustawić w małym pomieszczeniu typu WC, łazienka
    Czyli można ustawić je w kwadrat 100x100, mając więcej "połówek"?


    I jeszcze jedno.
    Ciekawią mnie 2 dostępne wymiary.
    Który jest bardziej powszechny lub pod jakimś względem lepszy?
    163/167 czy 158/162
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 22-03-2021 o 15:19

  13. #33

    Domyślnie

    Dwie długie ramy stawiasz na dole, dwie wąskie na górze. Możesz wtedy ustawić podest na 80cm i 130. Wystarczająco wysoko na pracę wewnątrz domu.
    Na 7m nie mam zamiaru tego ustawiać, niepotrzebna mi taka wysokość. A jeśli chciałbym to pospawam obejmy, przykręcę do muru i będzie wystarczająco stabilnie.
    Weź sobie tę szersze, będą stabilniejsze.
    Kółka fajna sprawa jak masz równy i twardy teren po którym można jeździć.

  14. #34
    Banned
    franekstalowski

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-952
    Posty
    3

    Domyślnie

    Lżejsza jak najbardziej!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony