dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    00patryk00

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Renowacja starej szafy

    Witam
    Jak odnowić starą szafe? Szafa jest pogryziona przez korniki czym zaipregnować i zaślepić żeby nic nie było widać? Jakie preparaty polecacie?
    Prosze o wszelkie wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.
    Wymaga to mnóstwa cierpliwości i samozaparcia.
    W pierwszej kolejności musisz zlikwidować wszystkie korniki. W tym celu nabywasz w sklepie preparat do ich trucia i bawisz się wstrzykując do każdej dziurki ( za pomocą np. strzykawki) powyższą truciznę. Czekasz aż wyschnie i wtedy dopiero możesz kontynuować pracę. To znaczy bierzesz kit drewniany w odpowiednim kolorze i zatykasz dziurki. Potem trzeba to lekko przeszlifować aby nie pozostały wypukłości.
    Życzę powodzenia
    JOAZ

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... nie, no chyba cała rzecz polega na tym że jest to naprawdę stara szafa !!
    Niektórzy specjalnie "postarzają" żeby sprzedać za większe pieniądze.
    Myślę, że co do korników to dawno ich już nie ma i to chyba nie problem.
    Co do samej renowacji, jeśli nie ma zbyt dużych uszczerbków to można zastosować gotowe masy szpachlowe do drewna a potem przeszlifować,
    można w miejscu płycin ( drzwi i boków ) wstawić szkło ( fazowane b. ładnie wygląda ).
    Całość można pociągnąć np. lakierobejcą, osobiście zachowałbym w miarę zbliżoną kolorystykę do oryginału.
    Ma to swój urok, a i zawsze można się pochwalić że mebel ma 100 lat
    Pzdr
    J

    ..może jakby jakaś fota była to łatwiej coś podpowiedzieć !?
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    00patryk00

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z fotą ciężko bo dopiero jutro szafe przywioze do domu.
    Dzięki za wszystki odpowiedzi. Jutro dam foty.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...sam mam 80-letni zegar po klejeniu i szpachlowaniu ( trochę był łaskaw występować wew kilku częsciach ) ale dziury po kornikach zostały
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  6. #6

    Domyślnie

    Z robaczkami to zrób jak pisze joaz otworki możesz zalepić specjalnym woskiem, podejrzewam że szafa może mieć zniszczony fornir, często odłazi na brzegach, możesz go w takim miejscu zwiżyć, podgrzać opalarką, lub bezpośrednio parą z żelazka wtedy trochę zmięknie. Podważasz wtedy brzegi i nożykiem wprowadzasz klej , dociskasz i gotowe. Do czyszczenia , zmatowienia dobra jest wełna stalowa, do wykończenia lakierobejca będzie OK.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    00patryk00

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam już foty więc wygląda to tak. Acha znalazłem jescze 2 szafe więć foty są obu






    Gdy już zaczołem przecierac je wełną to gdy ukazało się same drzewo to są takie jakby tuneliki od korników i one idą tak wzdłuż drewna i całą szfe mam kietem zrobić??

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Szpachlą dawaj w miejscach uszkodzeń, nie za grubo, wyschnie - przeszlifować nie za mocno i tak aż uszkodzeń ne będzie widać.
    Pozdejmuj okucia - doczyść.
    Czy to białe i zielone szkło to coś ciekawego ?
    Jeśli w środku masz półki to może usunąć płyciny w drzwiach i wstawić szkło ?
    Lakierobejca wypełni drobne zagłębienia.
    Pzdr
    J

    PS
    .... fornir
    mnie to wygląda na lite drewno ...
    ale może się mylę
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  9. #9

    Domyślnie

    ładna sztuka, sposobów na renowację jest kilka, zależy od ciebie co chcesz osiągnąć, można ekstremalnie czyli gruntowne czyszczenie , demontaż, naprawa powierzchni, lakier. Wygląda na lite drewno, więc problem z fornirami odpada, możesz spokojnie zaszpachlowac jak radzi Jerzysiojezeli chcesz zdjąć cały lakier( politurę?) do żywego to zarezerwuj sobie dużo czasu, potem lakierobejca. Upewnij się czy robaczki nie zeżarły za dużo drewna z tyłu, szczególnie u dołu, możliwe, ze trzeba wymienić jakiś element na nowy. Co do wyglądu ostatecznego to też sprawa gustu, ja np. lubię przywrócić wygląd orginalny jak najwierniejszy oryginałowi, ale modyfikacje też mogą być fajne. Ostatni odpicowałem sobie stary , obity blachą, kufer podróżny, wyglądał tak:



    Po renowacji wyglada tak:

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ... eeeee, no piękna sztuka
    To dokąd w podróż ?
    J

    PS
    .... a tak prv to bawisz się w takie rzeczy ?
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki, popłynąłbym w romantyczna podróż( byle nie Tytanikiem ) z resztek oryginalnych nalepek dało sie odczytać nazwę portu w Rotterdamie, reszta była zbyt zniszczona, stąd pomysł na repliki nalepek z przed I wojny. Meblami to tylko po amatorsku się zajmuję , jakieś półki, stoliki, krzesła, ale prawdziwe wyzwanie dopiero przede mną, mam piękny secesyjny kredens, który czeka na renowację więc takie wprawki bardzo się przydają.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    navoie

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie do robinoc

    Super kufer, będę miała podobny i równiez wymaga renowacji. Proszę o inf, jak to zrobić- krok po kroku? kufer ma okucia, które tez trzeba odświeżyć. chciałabym zachować oryginalny wygląd kufra. z góry dziękuję za odp.

  13. #13

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    na robaczki polecam http://www.altax.com.pl/strony/2/i/38.php

    moja rada - stosuj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, najlepiej na powietrzu, bo jak się tego nawdychasz wypijesz 2 piwka i masz niezłą faze

  15. #15

    Domyślnie

    Podłączam się bo właśnie zaczynam odnawiać nadstawkę na kredens.
    Waldek czy ten środek owadobójczy jest dostępny w marketach budowlanych?
    W mojej nadstawce pewnie już "nikt" nie mieszka bo nie ma nowych "sypkich śladów", ale profilaktycznie chcę mebel odrobaczyć.
    Widziałam w sprzedaży pałeczki woskowe w różnych kolorach drewna.
    Czy ktoś z was je stosował?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Waldek78
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    210

    Domyślnie

    myślę że idzie, a jak nie zawsze możesz zamówić na allegro - bo i tam widze że są dostępne
    a co do pałeczek woskowych czy czegoś w tym stylu to też byłbym zainteresowany w końcu trzeba czymś wypełnić te dziurki no nie

  17. #17

    Domyślnie

    Odkopałam temat, jestem ciekawa jak wyszły po odnowieniu szafy?
    W niedalekiej przyszłości planuje odnowienie podobnej szafy i kuchennego kredensu z lat 50-60 tych i nie wiem jak sie do tego zabrać, ale myślę,że najpierw trzeba zaopatrzyć się w narzędzia , odpowiedni sprzęt i chemikalia
    Ewa

  18. #18

    Domyślnie

    To raczej bieliźniarka była Też jestem ciekawa jak wyszła
    Zapraszam do dziennika remontowego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%84skim-%29
    Kostka moich marzeń czyli dom w stylu hiszpańskim

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jakuber1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, chciałbym sam odnowić starą drewnianą szafę, usunąć korniki i zmienić jej kolor na biały, czy jest ktoś kto by mi pomógł? Posiadam zdjęcia szafy jesli ktoś wyrazi chęć pomocy.Pozdrawiam

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Czekam na fotki
    Tu była reklama....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony