dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 168

Temat: Nasz z200

  1. #121

    Domyślnie

    Witam zaczynamy kolejny etap budowy jestesmy po gładziach gipsowych bo tynki nie nadawaly sie do malowania bez gladzi zakupione zostaly plytki do lazienek oraz kociol na pellet mini bio kostrzewy , wykopalismy studnie glebinowa oraz gmina zorganizaowala dotacje do POS wiec z niej skorzystamy koszt to 3 tys zl

  2. #122

  3. #123

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140129-00534.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	238666



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice-20140129-00530.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	101,4 KB
ID:	238667

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140129-00538.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	238668

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140129-00531.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	120,7 KB
ID:	238669

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140129-00532.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	117,5 KB
ID:	238670

    Dzisiaj wielki dzien odpalenie kotla mini bio smiga z podlogowka 80 m oraz 4 grzejnikami stalowymi radsona oraz drabinka 160 x 50 czarny mat kupionym od lokalnego producenta za nie uwierzycie 260 zl moge dac namiary 5 lat gwarancji w komplecie odpowietrznik podloczenie od dolu , 100 kg pelletu ma wystaczyc do jutro hehe myslalem ze z kilka dni na tym pochodzi ale sie myslilem trzeba bedzie dokupic zeby grzac przy tych mrozach mam nadzieje ze jak przelamie sie temperatura chlopaki wroca do ukladania plytek a tak wogole polecam strone taniaplytka.pl zakupilismy tam plytki w 2 gatunku podlogowe w bardzo atrakcyjnej cenie a przed nami jeszcze zabudowa kominka wklaz zibi z kratki .pl
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 30-01-2014 o 17:23

  4. #124

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice-20140130-00552.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	239207

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20140129-00544.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	239208

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice-20140130-00558.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	239209

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice-20140130-00550.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	239210

    piec uruchomimy i częściowo kotłownia skończona zbiornik tymczasowo postawiony na podlodze docelowo ma zniknac z kotlowni popma w studni po taniosci polska omnigena 150 m wynoszenia jednofazowa miedziany wirnik zobaczymy jak dlugo bedzie dzialac pellet 1 tona zakupiona od lokalnego dostawcy z trocin bukowych cena 695 zl tona narazie tlko do wygrzania domu grzejniki radsona super z glowicami termostacznymi podlogowka na minimum garaz 10 zeberek aluminiowych do przelamania temperatury kociol kupilem z wyprzedazy kotlow ze strony producenta starsza konstrukcja z dlugim palnikiem i bez osprzetu pt luxory zamowilem juz wklad ceramiczny palnika a wklad wymiennika zrobie z cegiel szamotek docelowo pompa ciepla cwu i regulator pokojowy do sterowania praca kotla steropian fasada swiispora grafitowego 15 cm wlasnie dojechal na wiosne ocieplamy w planach mielismy rolety zewnetrzne ale ceny sa z kosmosu 10 tys ze sterowaniem elektryczny to duzo wolelibysmy przeznaczyc je na wykonczenie narazie lazienki i ulozenie plytek na podlodze na najblizszy czas czasami sie zastanawiam czy ktos to wogole czyta jestem meszczyzna wiec nie bede rozpisywal sie o dekoracjach kolorach itp rowniez ze strony technicznej nie jestem osoba ktora analizuje i czyta od deski do deski o sprzecie ktory chce zakupic narazie kociol jest ciuchutki i dziala a to juz duzo heheh a na budowe kontrolnie przyjezdza sie tylko roaz dziennie!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice-20140130-00548.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	239211

  5. #125

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140131-00565.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	239217 pellet narazie nic o nim nie moge powiedziec oprocz tego ze jest w bardzo rozsadnej cenie ! moge dac namiary

  6. #126

    Domyślnie

    I 4 doba grzania minela w domu cieplutko ale spalanie ogromnie 70 kg na dobe ale budynek nieocieplony i mam nadzieje ze spalanie spadnie po ociepleniu temperatury na plusie wiec kociolek wylaczony czekamy na minusowe temperatury kociol prosty z mozliwoscia ustawienia optymalnych nastawow ale trzeba pokommbionowac pellet raczej dobrej jakosci malo popiolu narazie jeden spiek na palniku ale to raczej po eksperymentach z ustawieniami w tym tygodniu ma przyjsc wklad ceramiczny palnika co ma spowodowac brak spiekow

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140203-00572.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	240350


    Dzisiaj przy - 3 spalanie bardzo ladne o,8 kg na h wiec dzisiaj juz jest super
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 03-02-2014 o 09:56

  7. #127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    padre333

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    3

    Dobry wynik

    Cytat Napisał snoopyz Zobacz post
    I 4 doba grzania minela w domu cieplutko ale spalanie ogromnie 70 kg na dobe ale budynek nieocieplony i mam nadzieje ze spalanie spadnie po ociepleniu temperatury na plusie wiec kociolek wylaczony czekamy na minusowe temperatury kociol prosty z mozliwoscia ustawienia optymalnych nastawow ale trzeba pokommbionowac pellet raczej dobrej jakosci malo popiolu narazie jeden spiek na palniku ale to raczej po eksperymentach z ustawieniami w tym tygodniu ma przyjsc wklad ceramiczny palnika co ma spowodowac brak spiekow

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice gmina-20140203-00572.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	240350


    Dzisiaj przy - 3 spalanie bardzo ladne o,8 kg na h wiec dzisiaj juz jest super
    Z zainteresowaniem obserwuję Wasz dziennik budowy.
    Przymierzam się do kupienia projektu Z200.
    Zamierzam tak samo połączyć podłogówkę z piecem na pellet, dlatego z dużym zainteresowaniem czytam każdy nowy wpis.

    Powodzenia i pozdrawiam - Paweł

  8. #128

    Domyślnie

    Dzieki za zainteresowanie kocio wymaga dostrojenia i tak jak juz pisalem brak ocieplenia styropian zakupiony czeka do wiosny jutro bede mial servisanta kostrzewy zobaczymy co zmienia nastawy ale narazie wrazenie super bezobslugowy piecyk dosypywac pellet i tyle co do projektu kto moze niech powieksza kotlownie bo naprawde jest symboliczna a jeszcze musi byc miejsce na pompe ciepla ale to moze w lecie !


    a taka mamy temperature zadana podlogi sie wygrzewaja

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ciężkowice-20140201-00569.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	240432
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 03-02-2014 o 16:59

  9. #129

    Domyślnie

    http://dekordia.pl/produkt/producent...60x-8-g-i.html takei mamy plytki do obydwu lazienek zakupione u lokalnego dystrybutora na posadzke mamy zakupiony 2 gatunek w sklepie internetowym tania plytk acena rynkowa 91 zl za m 2 2 gatunek udalo sie kupic za 32 zl

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	240436
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 03-02-2014 o 17:06

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam!

    Liczyłeś zapotrzebowanie na energie? robiłeś ocz?

  11. #131

    Domyślnie

    Chyba chodzi o OZC ? zapotrzebowanie na ciepło jedyne co robilem to skorzystałem z obliczeni kalkulatorem znajdującym sie na stronie z500 i tam mozna sprawdzic ile bedzie alil twoj dom chyba jest zapotrzebowanie wyrazone w kw jezeli o to chodzi

    EP -61,17 KWH m2 na rok

    EK 212,66 KWH m2 na rok
    Ostatnio edytowane przez snoopyz ; 03-02-2014 o 18:05

  12. #132
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martakamionki

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kamionki
    Kod pocztowy
    61-024
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przyzwoite płytki w garażu i kotłowni. Spodobają się mojemu mężowigdzie mozna takie dostać? Pozdrawiam

  13. #133

    Domyślnie

    NIe uwiezycie kupilem je po 7 zl za m2 na stronie kiermaszpłytek.pl ceramika konskie orhidea graphite czy jakos tak za takie pieniądze ta 2 gatunek byl w super cenie pogloga star gress graphite strasznie sie brudzi ale uroki ciemnego polecam naprawde !

  14. #134

    Domyślnie

    Musze jednak sie przyznac ze co tanie to do d........pellet okazal sie porazka spieki i duzo popiolu do tego nisko kaloryczny dobrze ze tylko tone kupilismy juz wiem cze lava albo barlinek drozszy ale bardziej efektywny co do instalacji sa jakies problemy z podlogowka wraca zimna woda z powrotu czekam na instalatora zeby to poustawiac wszystko wiec pozostaje codzienne wybieranie popiolu ale w porownaniu z weglem z ktorym mam stycznosc cale zycie popiol po pellecie to bajka !

  15. #135

    Domyślnie

    Nerwosol by sie przydałwalka z ogrzewaniem dalej mnostwo popiołu i spiekow podlogowka zapowietrzona woda zimna na powrocie a piec nie moze osciagnac temperatury do tego instalator na urlopie nie ma naszczescie mrozow wiec wlaczamy tylko co 2 dzien zeby chlopaki od plytek mieli cieplo ale dalej mam nadzije ze uda sie to poustawiac zasypac dobrym pellete bede testowal w niedlugim czasie i bedzie cieplo i bez awarii ! Narazie nie moge ocenic kociolka dopoki nie bedzie dzialal tak jak nalezy

  16. #136
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    padre333

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopyz Zobacz post
    Nerwosol by sie przydałwalka z ogrzewaniem dalej mnostwo popiołu i spiekow podlogowka zapowietrzona woda zimna na powrocie a piec nie moze osciagnac temperatury do tego instalator na urlopie nie ma naszczescie mrozow wiec wlaczamy tylko co 2 dzien zeby chlopaki od plytek mieli cieplo ale dalej mam nadzije ze uda sie to poustawiac zasypac dobrym pellete bede testowal w niedlugim czasie i bedzie cieplo i bez awarii ! Narazie nie moge ocenic kociolka dopoki nie bedzie dzialal tak jak nalezy
    No i jak walka z ogrzewaniem? Temperatury wiosenne, może niedługo piec nie będzie potrzebny
    Dobry pellet trochę kosztuje. Czy w twoim piecu można dołożyć lub wymienić ruszt i palić drewnem? Wiem, że niektóre piece na pellet mają ruszt awaryjny do spalania drewna. Jestem ciekaw jakie są koszty grzania drewnem w takim piecu.

  17. #137

    Domyślnie

    piec odlaczony dalem sobie spokój z eksperymentami przed ociepleniem kupilem pellet barlinka i brak spiekow i niewiele popiolu dolozylem regulator pokojowy i po osiagieciu temp 19 stopni wylacza pompe i piec ma sie wygasic wlasnie montuja mi powietrzna pompe ciepla hewelaxa 200 litrow i kominek w salonie model zibi z kratki pl co do pieca jest tylko na pelet z rusztem jest compact bio ale za duzy do mojej kotlowni tereaz mam piec pompe i zbiornik hydroforowy 200 litrow i mam miejsce na kilka workow pelletu tyle jakl ocieple i zaloze reku wtedyu bede mogl napisac jak sie instalacja sprawuje narazie niczego nie moge zachwalac

  18. #138

    Domyślnie

    baardzo fajna chata, gratuluje wyboru i witam w klubie zetek
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  19. #139
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    padre333

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopyz Zobacz post
    piec odlaczony dalem sobie spokój z eksperymentami przed ociepleniem kupilem pellet barlinka i brak spiekow i niewiele popiolu dolozylem regulator pokojowy i po osiagieciu temp 19 stopni wylacza pompe i piec ma sie wygasic wlasnie montuja mi powietrzna pompe ciepla hewelaxa 200 litrow i kominek w salonie model zibi z kratki pl co do pieca jest tylko na pelet z rusztem jest compact bio ale za duzy do mojej kotlowni tereaz mam piec pompe i zbiornik hydroforowy 200 litrow i mam miejsce na kilka workow pelletu tyle jakl ocieple i zaloze reku wtedyu bede mogl napisac jak sie instalacja sprawuje narazie niczego nie moge zachwalac
    Podobno kominek można podłączyć do rekuperatora. Bardzo przydatne w jesienne chłodne wieczory. Nie opłaca się jeszcze odpalać podłogówki bo w dzień za ciepło, a wieczorem i tak instalacja nie zdąży ogrzać domu. Sam kominek ogrzeje tylko salon, podłączony natomiast do reku podgrzeje powietrze w systemie wentylacji i rozprowadzi po wszystkich pomieszczeniach.

  20. #140

    Domyślnie

    [Ostatnie wykonczenia i kotłownia bedzie gotowa mini bio o ktorym juz pisalem obok powietrzna pompa ciepla hewalax zbiornik 200 litrow czerpnia i wyrzutni wyprowadzone po prostu na strych w lecie wysoka temperatura pod czarna dachowka ! zbiornik hydroforowy 200 litrow pracujacy z pompa glebinowa omnigena sk 200 czy jakos tak tania ale narazie dziala , kominek z kratki pl zibi fajny solidnie wykonany nowoczesny narazie czeka na plytki

    ATTACH=CONFIG]246106[/ATTACH]

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek1.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	246107

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini bip pompa.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	246108
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	246109
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	246106  

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony