dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Przeprowadzenie przewodów przez ścianę zewnętrzną pod poziomem gruntu

    Witam serdecznie,
    Pragnę przeprowadzić z wewnątrz domu na zewnątrz 2 przewody: 5x0,75mm2 (sterowanie nawadniania) i 3x1,5mm2 (światło w ogródku). Oba są przewodami ziemnymi.
    Ściana to Ytong ~36cm.
    Chciałbym tak przeprowadzić przewody by na zewnątrz wyszły pod powierzchnią ziemi.
    Skorygujcie mnie jeśli się mylę.
    1. Na zewnątrz chcę podkopać pod zewnętrzną elewację na ~20cm
    2. Przewiercić się z zewnątrz do wewnątrz (średnice muszę jeszcze zmierzyć i kupić odpowiednio długie wiertło)

    Pytanie jak to zaizolować otwór z przewodami?

    Zastanawiałem się nad pianką niskoprężną z obu stron, od wewnątrz gips od zewnątrz akryl. Słyszałem, by zamiast akrylu od zewnątrz dać klej do szyb czy coś takiego, co polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Z opisu wynika, że będziesz musiał przejść przez izolację poziomą, słowem ją przerwać. YTONG tego nie lubi.
    Nie kupuj wiertła, w YTONG dziure zrobisz nawet prętem zbrojeniowym albo długim paznokciem.

  3. #3

    Domyślnie

    Muszę, nie muszę, na upartego mogę to zrobić nad poziomem gruntu tylko, że wtedy będą widoczne kable wchodzące do środka czego chciałem uniknąć.
    Jeśli zrobię wyżej będę miał dziurę w tynku, którą bym musiał również zabezpieczyć a efekt wizualny będzie gorszy.

    Znajomy polecił mi Sikaflex, co o tym sądzicie?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Dobry jest, ale na suche się go nakłada!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Adamie,
    Poczekam na suchsze dni i tak uczynię, skoro nie ma innych propozycji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony