dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103
  1. #1

    Domyślnie Schody wewnętrzne

    Witam
    Mam pytanie
    Jakie schody wewnątrz domku sprawdzą się najlepiej ?
    Na początku myślałam aby je po prostu wykafelkować a balustradę z robić ze stali nierdzewnej ... no właśnie tylko , że sama barierka kosztowałby mnie około 5000 tyś. (7 mb) + do tego kafelki, klej , robocizna
    Teraz myślę nad schodami drewnianymi .... i tutaj tez mam problem nakładane w całości , czyli stopień i podstopień czy tylko sam trep :?:
    Normalnie sama nie wiem .
    Gdyby był sam trep to czym wykończyć resztę schodów ( tę która jest pionowa ) bo jak tylko się pomaluje emulsją czy jakąś inną farbą to szybko sie to pobrudzi
    Budowa od 2003 r
    Na szczęście przeprowadzka bliżej niż dalej

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    A jak Ci się bardziej podoba z podstopniem czy bez .Będziesz na to patrzyła dłuuuuuuuugoooooo .Ja mam bez ,sam trep Wcale tak się nie brudzi tylko trochę .ściereczka i już posprawie
    Decyzja należy do inwestora .Kasa jest wynikowa jakie zrobisz.
    Pozdr. :
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie Re: Schody wewnętrzne

    Cytat Napisał Beciura
    ...że sama barierka kosztowałby mnie około 5000 tyś. (7 mb) + do tego kafelki, klej , robocizna
    drogo
    no ale jak zagrasz w totka i jutro trafisz (ale sam-a), to kupisz sobie 11,2mb barierki
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie Schody Wewnętrzne

    Ja też uważam że same stopnie bez podstopnia ale z listwą wykączeniową żeby nie obijać tynku.

  5. #5

    Domyślnie

    My mamy tylko same stopnie, podstopnice wykończone mozaiką. Do tego podświetlenie LED każdego stopnia. Barierki na razie nie ma, ale też myslimy nad nierdzewną polerowaną.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  6. #6

    Domyślnie

    No i decyzja zapadła
    Zdecydowaliśmy z mężem , że schody będą pełne (stopień+podstopniem) dębowe z drewniana barierką
    Koszt Schodów + barierki + dwa podesty = około 9000 według mnie cena okej
    Biorąc pod uwagę cenę samej barierki ze stali nierdzewnej (5000)
    Budowa od 2003 r
    Na szczęście przeprowadzka bliżej niż dalej

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie schody... inne niż drewniane...poszukiwanie inspiracji

    Witam.
    Na tapecie u mnie temat schodów- mam betonowe do obłożenia .... porozglądałam się w okolicy i w necie...ceny schodów drewnianych powalają na kolana ...terminy zresztą również .
    Pomyślałam, o schodach innych niż drewniane.... ale też nie rujnujących kieszeni... czyli marmury odpadają w przedbiegach .
    No właśnie ... to co pozostaje?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    mozna wykładzinke położyc, płytkami okleic - co kto lubi

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    płytki...mogłoby być fajnie...takie...hm...gresowe
    a może ktoś znajdzie jakies zdjątka? w necie trochę tego mało

    wykładziną... hm...można i tak ...problem z zabiegami

    długi...jasssne...pomalować nieporównane schody ... zajefajnie by się po tym łaziło

    a może ktoś ma takie...inne ...schody?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Pozostają (jako okładzina, bo zakładam że schody jako takie są lane, zresztą takie są chyba w Twoim dzienniku ):

    - płytki - terakota, gres, może jakieś klinkierowe - ja osobiście takich nie lubię, bo zimne
    - może tymczasowo można zrobić z "deski barlineckiej" - 1m2 tego kosztuje lekko ponad 100 PLN, z metra można obłożyć 3 schody. Problemem będzie tzw. nosek, czyli krawędź stopnia, tam taki panel może się szybko niszczyć. Z drugiej strony cena gotowego trepa na allegro ok 50-70 PLN za sztukę, więc nie wiem czy warto "szkłem tyłek podcierać"
    - wariant podobny do poprzedniego, kiedyś mój Teść takie zrobił - płyta OSB lub MDF a na to przyklejony parkiet. Tylko znowu nie wiem czy będzie znacząco taniej od gotowego trepa.
    - może deska tarasowa typu I-deck (www.dlh.pl)

    Poręcz można zrobić z kształtownika stalowego, zeszlifowanego do "gołego" metalu i polakierowanego lakierem bezbarwnym (taka "nierdzewka" dla ubogich, nikogo nie obrażając).

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    własnie oglądałam takie gotowe trepy drewniane na allegro... ceny są fajne, bo faktycznie za bukowy 70zł ....ale problem pojawia się z trepami zabiegowymi
    schody mam nierównane...tak jak były wylane tak też stoją.... z wszystkimi nierównościemi...i uwierzcie mi....próbowałam zrobić szablony , ale to nie jest taka prosta sprawa
    przez te nierówności szablony wyjdą "przekłamane" ... trzebaby najpierw te schody wyrównać (nawet nie wiem czym ) , a dopiero potem rysować szablony.... problem w tym, że nie mam kogoś kto mógłby mi to zrobić

    oczywiście, że zamówienie trepów to jest kwestia na moje schody 1400zł.... potem je omalować, przytwierdzic i git- kilka tysiączków w kieszeni .... tylko to cholerne rónanie stopni i podstopni .... i cały misterny plan w piz...du

    jeśli mnnie ktoś oświeci łopatologicznie (a najlepiej przyjedzie i pomoże) jak wyrównac podstopnie i stopnie coby zamontować trepy drewniane , a podstopnie otynkowane to obiecuję , że Wam d.... zawracać nie będe jakimis nowatorskimi pomysłami
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    zabiegI wyciął małż z blatu kuchennego
    SErio, mam blat bukowy (z Leroya) i zostały dwa kawałki, akurat nadały się na dwa schodki zabiegowe. jedyny szkopuł, że blat jest troszkę cieńszy, niż trepy. Ale nie przeszkadza w chodzeniu

  14. #14

    Domyślnie

    daggulka
    pozwoliłem sobie wysłać wiadomość na twój adres e-mail,
    sprawdź swoją pocztę,
    wysłałem kilka fotek z moimi schodami, może Cię zainteresuje taka technologia
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    daggulka
    pozwoliłem sobie wysłać wiadomość na twój adres e-mail, :lol: :lol:
    sprawdź swoją pocztę,
    wysłałem kilka fotek z moimi schodami, może Cię zainteresuje taka technologia :wink: :wink:
    zezo
    pochwal się wszystkim.

  16. #16

    Domyślnie

    grzechk napisał
    zezo
    pochwal się wszystkim.
    Bardzo chętnie bym się pochwalił ale z przykrością muszę się przyznać że nie potrafię zamieścić fotek, tak jakoś wyszło
    schody mam zabiegowe, lane betonowe, stopnice wykonał mi stolarz z drewna brzozowego, podstopnice i ściany na klatce schodowej mam pociągnięte żywicznym tynkiem ATLAS 512 /jeśli dobrze pamiętam symbol/,
    mojej rodzince się podobają i wydatek nie był tak wielki
    koszt stopnic z montażem tralkami i poręczą coś około 1800 zł + 3 pojemniki tynku po jakieś 165 zł za 10 kg baniak + lakier SADOLIN, razem wyszło około 2400.
    Pozdrawiam
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    zezo...jeszcze się ściągaja zdjątka.... barrrdzo chętnie pooglądam. A podstopnice i stopnie równałes sam przed założeniem trepów?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18

    Domyślnie

    Wybaczcie coś się pomyliłem w tych rachunkach, jak sobie dobrze przypominam to całość dała kwotę lekko ponad 2600 zł.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    mam ...bardzo ładne schody, super wygląda ten tynk...tez o takim wstępnie myślałam.... a pod tynk równałeś podstopnie? czy ten tynk przykrył nierówności?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #20

    Domyślnie

    daggulka
    miałem takiego gościa co mi robił K-G na poddaszu, no więc przy porannej kawie mu mówię co by zrobił troszkę zaprawy i podrównał podstopnice zrobił bez problemów.
    ale muszę sę też przyznać że na 3 stopnie mi siadły i powstały teraz takie 3 mm szpary, ale jak to zawsze u mnie bywa zostało mi troszkę tego tynku, więc muszę dopracować te kilka szczelinek,
    tylko jakoś mi się nie chce słoika z tynkiem szukać, ale jak się moja połowica zdenerwuje to będę musiał się przyłożyć z jakieś 15 minut, ale teraz mi się nie chce
    wiadomo WIOSNA
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony