dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1

    Domyślnie Izolacja rockwool firerock i nieprzyjemny zapach

    Dzień dobry,

    mam nadzieję, że uda mi się tu znaleźć pomoc, otóż mam kominek zaizolowany izolacją rockwool firerock i wkład kominkowy arysto, po rozgrzaniu kominka do odpowiedniej temperatury, czuć smrodzik przypalanego plastiku albo coś w ten deseń, nie jest to zapach drewna jaki jest w palenisku, zapach ten wydobywa się z komory nad kominkiem. Palę w kominku już drugi sezon i palę drewnem suchym i tylko drewnem. W załączniku przysyłam zdjęcia jak wygląda zabudowa od środka, to co znalazłem w Internecie, to informacja, o tym, że izolacja nie powinna dotykać rury, będę wdzięczny jeśli ktoś spojrzy fachowym okiem na wykonanie. Gruz i inne śmiecie widoczne na zdjęciu zostały już wyczyszczone i mimo to, "zapach" nadal się pojawia. Niestety nie jestem w stanie określić czy to była izolacja za 100 zł czy za więcej, po prostu otrzymałem taką nazwę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050893.jpg
Wyświetleń:	1145
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	143517
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050894.jpg
Wyświetleń:	854
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	143518
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050905.jpg
Wyświetleń:	755
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	143519

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pokaż kratki (otwory) nawiewne i wylotowe kominka.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Pokaż kratki (otwory) nawiewne i wylotowe kominka.
    Dzięki za odpowiedź, nie wiem, czy o takie fotki chodziło...

    kratka wlotowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2402.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	143576

    wylotowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2403.jpg
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	143577

    nie wiem jaka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2404.jpg
Wyświetleń:	311
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	143578

    Bez względu na to czy kratka jest czy jej nie ma, to i tak ulatnia się ów "zapach"

    Przy okazji zauważyłem, że strasznie od komina ciągnie zimnym powietrzem czy to normalne? Rurę kominową mam zakończony daszkiem, czy na taką rurę od kominka można nałożyć "strażaka" lub "turbinę"?

    I jeszcze jedno przy okazji, skoro tu jestem , czy na rurę od pieca olejowego można założyć strażaka/turbinę, czy zakończenie daszkiem wystarczy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zimne powietrze ciągnie bo masz ciąg wsteczny. Uchyl okno, to przestanie. Żadne daszki nic nie dadzą. Turbina (wyciąg spalin) pomoże ale musiałaby wciąż być włączona. To bez sensu.

    Jeśli w kominku nie masz plastykowych elementów, nieprzyjemny zapach pochodzi od wełny. Masz dość ciasną obudowę, prawdopodobnie zbyt mało kratek (wklej zdjęcia całego kominka) i wełna śmierdzi, bo toksyny wydobywają się się z niej w sposób bardzo intensywny. W obudowach dobrze wentylowanych i przestrzennych, wydobywanie toksyn odbywa się w sposób niezauważalny "gołym okiem" i dużo wolniej. Nie aktywizują się też od razu wszystkie partie izolacji, bo nie następuje przegrzewanie wnętrza obudowy w sposób tak szybki i intensywny jak u Ciebie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeśli w kominku nie masz plastykowych elementów, nieprzyjemny zapach pochodzi od wełny. Masz dość ciasną obudowę, prawdopodobnie zbyt mało kratek (wklej zdjęcia całego kominka) i wełna śmierdzi, bo toksyny wydobywają się się z niej w sposób bardzo intensywny. W obudowach dobrze wentylowanych i przestrzennych, wydobywanie toksyn odbywa się w sposób niezauważalny "gołym okiem" i dużo wolniej. Nie aktywizują się też od razu wszystkie partie izolacji, bo nie następuje przegrzewanie wnętrza obudowy w sposób tak szybki i intensywny jak u Ciebie.
    Dziękuje za odpowiedź.

    Na górze znajduje się kratka wylotowa (i stąd wydobywa się "zapach")

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2405.jpg
Wyświetleń:	485
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	143602

    na dole kratka wlotowa i na górze mała nie wiem od czego
    kratka wlotowa jest pseudokratką, zaglądnąłem do środka, to mam tylko dostęp pod spód kominka, a do kominka mam oddzielny przewód doprowadzający powietrze, mimo bezpośredniego połączenia rury z powietrzem do kominka, czuję ręką jak tam wieje, może gdzieś jest nieszczelność.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2406.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	143603

    wymiary kominka szer: 90 cm, dł: 102cm

    Czy określenie "ciasna obudowa" oznacza za małą obudowę kominka, powinna być szersza etc?
    Co można byłoby teraz poprawić/zmienić, aby pozbyć się "zapachu" - bez konieczności przebudowy zabudowy kominka? Dedukuję, że pewnie trzeba byłoby dodać więcej kratek dookoła albo pozbyć się nadmiaru wełny? W sumie jest tu tylko jedna kratka wylotowa i nic więcej ;/

    Z tego co widzę, to do małej kratki prowadzi jakaś rura, ale z wnętrza zabudowy komika jej nie widać, jest umieszczona ponad izolacją.
    Ostatnio edytowane przez grissom ; 22-10-2012 o 16:28

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Określenie "ciasna obudowa", nie oznacza, że masz za małą obudowę kominka. Twoja obudowa powinna być bardziej wentylowana od "przestronnej. Nie wiem czy dorobienie kratek coś zmieni, bo Twoja wełna już "złapała" smroda i raczej się go nie pozbędziesz. Ale możesz spróbować. Powinieneś potroić ich wielkość. Tak na dole jak i u góry. Ta mała kratka to pewnie wentylacja grawitacyjna.

    Wełnę prawdopodobnie będziesz musiał całą wyrzucić, jak smród nie minie. Niestety będzie się to wiązać z budową kominka od nowa, bo nie tylko wełna nie nadaje sie do budowy kominkow, ale plyty GK w tej formie też.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Na zdjęciu widać wyraźnie błąd montażowy. Płyta FIREROCK jest bezpośrednio przystawiona do wkładu kominkowego. Rockwool w swoich wytycznych wykonawczych sugeruje, aby płyta od wkładu kominkowego była odsunięta na co najmniej 4 cm oraz a by w tym miejscu była zapewniona wentylacja. Taki układ wraz z zapewnieniem cyrkulacji powietrza poprzez kratki wentylacyjne na spodzie oraz w górnej części komory cieplnej zapewni efektywny odbiór ciepła. Dla takiej przegrody raczej nie powinna pojawiać się temperatura wyższa niż 250 st. C(okresowo 350 st. C).
    Zapach który czujesz może być spowodowany taśmą klejącą, którą połączono płyty lub materiał którym wypełniono przestrzeń między wkładem kominkowym, a folią aluminiową na płycie FIREROCK.
    Polecam zapoznać się z broszurą wykonawczą - http://pobierz.rockwool.pl/media/738...ck%20press.pdf
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Obudowa jest wykonana prawidłowo, jeśli chodzi o odstępy. Z dwóch stron zachowano właściwą odległość od wkładu i tam izolacja dochodzi do podstawy kominka. Z dwóch stron natomiast, zabudowa kończy się nad wkładem (z boczną szybą). Swoja droga Tomku , wklej jakieś przykłady nowoczesnych realizacji z 4 cm dylatacją wokół ramy drzwi wkładu. Taśma jako wymówka to kiepski pomysł.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Tomku, na litość boską - przestań wymagać rzeczy niemożliwych do zrobienia i pleść farmazony. Zobacz jakie są odległości pomiędzy wkładem i wełną na linkowanej przez Ciebie broszurze oraz na jednym rysunku na niej zamieszczonym. Podajesz temperatury rzędu 200 - 350 (okresowo) stopni mając świadomość że to co zawarte jest w wełnie (oprócz samej wełny ) nie może być narażone na temperaturę większą niż 200 stopni a aluminiowe taśmy łączące mają taką samą graniczną temperaturę stosowania.
    To że śmierdzi u Grissoma to wyłącznie "zasługa" zbyt małych kratek i przez to zbyt małego przepływu powietrza a samej zabudowie.
    Inna sprawa, że gdyby ten kominek był zrobiony z każdego innego materiału przeznaczonego naprawdę do budowy kominka (nazwijmy je materiałami "zduńskimi") to żadnego smrodu by nie było ... nawet przy popełnieniu tego czy innego błędu wykonawczego ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Na zdjęciu widać wyraźnie błąd montażowy. Płyta FIREROCK jest bezpośrednio przystawiona do wkładu kominkowego. Rockwool w swoich wytycznych wykonawczych sugeruje, aby płyta od wkładu kominkowego była odsunięta na co najmniej 4 cm oraz a by w tym miejscu była zapewniona wentylacja.
    Jak tak się zastanowić to nie wiadomo jak to wykonać...
    Cztery centymetry oddalona Płyta FIREROCK od wkładu,
    jak taką dziurę na samym celu zamaskować?

    Forest ma rację, budując z właściwych materiałów kominek z ciepłymi ścianami, mamy ułatwioną i pewną robotę.

  11. #11

    Domyślnie

    Szanowni "Zdunowie" !

    Weżcie się cholera do lepienia swoich wielotonowóców i przestańcie pieprzyć na tematy , na które macie śladowe pojęcie. To ,że kratki są za małe , to każdy głupi zauważy , ale że powietrze płynie najkrótszą drogą między kratką wlotową a wylotową , nie wentylując prawie wogóle 1/3 kubatury obudowy to już "znawcy " nie zauważyli Do tego , jak mniemam ( choć zdjęcia tego nie pokazują ) w obudowie kolegi grissoma popełniono typowy błąd ( popełniany przez większość tu produkujących się znawców ) umieszczając tzw. przegrodę dekompresyjną ( durna nazwa ) sporo powyżej górnej krawędzi kratki wylotowej . W tej części "stoi" przegrzane powietrze , czego Szanowni Koledzy mimo moich wielokrotnych próśb nie raczyli pomierzyć i przemyśleć ten częsty błąd wykonawczy. Ktoś chciał nawet robić byznes na handlu termometrami przy tej okazji

    pzdr.
    ps. zajmijcie się moi drodzy swoim ogródkiem

    ps. Drogi Tomku W. Na wełnie się znasz ale na obudowach nie za bardzo Dlatego uważaj, bo przez ową nieznajomość tematu dajesz tylko argumenty " zaczadzonym " trującymi wyziewami lanserom ceramiki i innych akumulacyjnych bzdur. W moich obudowach maksymalna temperatura NIGDY nie przekroczyła 170C , mimo katowania na wszelkie sposoby różnych wkładów. Ale cóż, tak mnie nauczono je robić.
    festina lente

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    I oto na białym koniu, zawitał na forum jedyny w okolicy znawca sztuki budowania kominków. Na takich kamieniarzach, gipsiarzach i hydraulikach opiera się proceder sprzedaży tak zwanej wełny kominkowej. Przy okazji wykonywania swego zawodu, dorabiają sobie kominkiem. Większość firm zajmujących się wyłącznie kominkami, porzuciła ten wątpliwy materiał. Ci zas wykonawcy nie maja czasu ani ochoty rozwijać swojego warsztatu. Tak jak ktoś głupio z wełna zaczął, tak będą go naśladować do końca życia. I bynajmniej nie Francuzi zaczęli, bo u nich izolacji kominkowej nie stanowiła wełna skalna, tylko maty ceramiczne.

    Tłumaczenie, że jak się postarasz to będzie dobrze jakoś mało przekonujące, bo przy takim założeniu mogę obudowę płyt OSB zrobić. Trzeba tylko zachować jeszcze większe odległości i dać jeszcze więcej kratek.

    Tej obudowy już nic nie uratuje, wiec porady są zbędne. Ale dzięki Baderowi, następnym razem przedstawiciel Rockwoola, napisze coś bardziej sensownego.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    w obudowie kolegi grissoma popełniono typowy błąd ( popełniany przez większość tu produkujących się znawców ) umieszczając tzw. przegrodę dekompresyjną ( durna nazwa ) sporo powyżej górnej krawędzi kratki wylotowej
    Bader ... ale to już chyba przerabialiśmy i o ile pamiętam jak najbardziej uznali to wszyscy za oczywistą oczywistość ... jak zwykle zapominasz że "szanowni zdunowie" jakieś parę lat wcześniej też "klepali wełniane kominki" i mają na koncie czasami po kilkaset tego typu realizacji z "Twojego ogródka" ... Z kosmosu "nas" nie przywiało ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    I oto na białym koniu, zawitał na forum jedyny w okolicy znawca sztuki budowania kominków. Na takich kamieniarzach, gipsiarzach i hydraulikach opiera się proceder sprzedaży tak zwanej wełny kominkowej. Przy okazji wykonywania swego zawodu, dorabiają sobie kominkiem. Większość firm zajmujących się wyłącznie kominkami, porzuciła ten wątpliwy materiał. Ci zas wykonawcy nie maja czasu ani ochoty rozwijać swojego warsztatu. Tak jak ktoś głupio z wełna zaczął, tak będą go naśladować do końca życia. I bynajmniej nie Francuzi zaczęli, bo u nich izolacji kominkowej nie stanowiła wełna skalna, tylko maty ceramiczne.

    Tłumaczenie, że jak się postarasz to będzie dobrze jakoś mało przekonujące, bo przy takim założeniu mogę obudowę płyt OSB zrobić. Trzeba tylko zachować jeszcze większe odległości i dać jeszcze więcej kratek.

    Tej obudowy już nic nie uratuje, wiec porady są zbędne. Ale dzięki Baderowi, następnym razem przedstawiciel Rockwoola, napisze coś bardziej sensownego.
    Przygadał kocioł garnkowi

    Jak dobrze pamiętam , kamieniem zająłeś się z takich samych powodów jak ja ....i w podobnej kolejności... A wkładami bawię się trochę dłużej niż Ty..... i bez obciążenia zduńskiego. A Twojej niechęci do wełny wcale się nie dziwię - znam zbyt wielu , którzy nie radząc sobie z nią przerzucili się na beton czy ceramikę , która jest mniej efektywna ale trudniej ją spieprzyć ( a i zysk większy )
    pzdr
    festina lente

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Bader ... ale to już chyba przerabialiśmy i o ile pamiętam jak najbardziej uznali to wszyscy za oczywistą oczywistość ... jak zwykle zapominasz że "szanowni zdunowie" jakieś parę lat wcześniej też "klepali wełniane kominki" i mają na koncie czasami po kilkaset tego typu realizacji z "Twojego ogródka" ... Z kosmosu "nas" nie przywiało ...
    Pozdrawiam.
    Z kosmosu nie jesteście - raczej z prehistorii Sprzedać stare pomysły w nowym opakowaniu- na to potrzeba sporo wysiłku- szacun
    pzdr.

    ps. Zawsze możesz napisać ,że otoczyłem Was i zaszczekałem na śmierć
    festina lente

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W sumie to głupio postępujesz Bader. Tak zupełnie za darmo robisz tyle dla producentów wełny, że zaczynam mieć wątpliwości czy ty ja od nich kupujesz.
    Dawno powinieneś za darmo dostawać!

    Powinieneś adwokatem przy okazji zostać. Marnujesz się w kominkach. Na sali sadowej wszystkich ogłupisz.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wełna kominkowa to materiał z którym sobie trzeba radzić. Pomijając kwestie dlaczego profesjonaliści z niej zrezygnowali, warto te słowa Badera mieć na uwadze, rozpoczynając amatorską budowę kominka. Jeden malutki błąd i KLAPA ! Zaiste wspaniałe tworzywo do budowy kominka.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    W sumie to głupio postępujesz Bader. Tak zupełnie za darmo robisz tyle dla producentów wełny, że zaczynam mieć wątpliwości czy ty ja od nich kupujesz.
    Dawno powinieneś za darmo dostawać!

    Powinieneś adwokatem przy okazji zostać. Marnujesz się w kominkach. Na sali sadowej wszystkich ogłupisz.
    A Ty dalej nie poniał Mam gdzieś wełnę, jeżeli znajdę dobry izolator, o gładkiej , kurzoniechwytliwej powierzchni zewnętrznej, w zbliżonej cenie do inkryminowanej. A że nie dałem się kupić za 60% rabat producentom płyt W-K , wiedząc jakie mają wady, czy widząc wady szamotu.............. Tylko nad płytami PER trochę dłużej się zastanawiałem, ale i one akumulują zbyt dużo ciepła by był sens je stosować.
    Wełnę wciąż kupuję ( niestety) ale raczej nie z firmy Tomka- chyba ,że sporadycznie i prywatny import, bo to co sprzedają w Polsce nie spełnia moich oczekiwań.

    Po co na sali sądowej? Lepiej Was otoczę i wezmę do niewoli

    pzdr.

    ps. Fajnie ,że Ty jesteś święty i Pamę oraz tony szamotu lansujesz pro publico bono Jesteś dla mnie niedościgłym wzorcem
    festina lente

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jest więcej materiałów i towarów o których wyrażam się pozytywnie na tym forum. Zarówno drogich (Spartherm), jak i tanich (Basia z Kratek pl). W tym roku bedzie spora relacja z palenia w Salsburgu. Podłączymy to do ciekawego komina systemowego, który czeka na zmontowanie. Z izolacjami też Ciągłe poszukiwania. Teraz testuję płyty z Nordpola. Jeszcze parę przydasiów mam na warsztacie, ale nie pora by o tym korespondować, tym bardziej z tak abstrakcyjnym adwersarzem.

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuje Wam wszystkim za cenne odpowiedzi. Spotkałem się z lokalnym specem od kominków i jego podejrzenia okazały się trafne, obejrzał kominek od A do Z i stwierdził:
    1. kratka wlotowa - za mała
    2. kominek jest obudowany konglomeratem i ten po rozgrzaniu do powyżej 200st wydala "zapach" swojej żywicy i to tak intensywnie śmierdzi i to jest strzał w 10. Napiszę dla przyszłych pokoleń: nie używać konglomeratów do obudowy kominków !!!

    na razie na czas palenia zdejmuję dolną kratkę, dzięki temu jest większa cyrkulacja powietrza i trochę mniej hajcuję i... nie śrmierdzi .

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony