dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 164
  1. #61

    Domyślnie

    A jest sens przepłacać za ten pierwszy?
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    A jest coś tańszego? Prócz pianki?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  3. #63

    Domyślnie

    Jak jest najtańszy i na podłogówkę to znaczy że się idealnie nadaje... Grubość należałoby dobrać do nierówności podłoża. Jest jest to nowa gładka posadzka może być cieniutki jak są nierówności powinien być może grubszy czyli 3 mm. A ogrzewanie da sobie radę tak czy siak.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Witam

    Mam problem z wyborem podkładu na wodne ogrzewanie podłogowe pod panele laminowane. W sklepie najpierw zaproponowali mi podkład Arbiton Multiprotec 1000, który kosztuje ok. 18zł/m2 jak zobaczyłam tą cenę, to lekko wyrwało mnie z butów. Zatem pani zaproponowała mi inny tańszy Arbiton Optima Max, który kosztuje 7zł. Ale od razu zaznaczyła, że pierwszy podkład jest dużo lepszy, podała link do strony producenta z kalkulatorem, który liczy ile więcej wydamy na ogrzewanie domu kupując tańszy podkład. Po wpisaniu danych wyszło mi, że kupując tańszy podkład moje rachunki roczne będą wyższe o 1300zł. I tu zgłupiałam. Czy te 3mm mają aż taki wpływ na przepuszczanie tego ciepła? Czy to zwykły chwyt marketingowy, na który nabiera się pewnie nie jeden.

    Bardzo proszę pomóżcie pozdrawiam Nani

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Witam

    Mam problem z wyborem podkładu na wodne ogrzewanie podłogowe pod panele laminowane. W sklepie najpierw zaproponowali mi podkład Arbiton Multiprotec 1000, który kosztuje ok. 18zł/m2 jak zobaczyłam tą cenę, to lekko wyrwało mnie z butów. Zatem pani zaproponowała mi inny tańszy Arbiton Optima Max, który kosztuje 7zł. Ale od razu zaznaczyła, że pierwszy podkład jest dużo lepszy, podała link do strony producenta z kalkulatorem, który liczy ile więcej wydamy na ogrzewanie domu kupując tańszy podkład. Po wpisaniu danych wyszło mi, że kupując tańszy podkład moje rachunki roczne będą wyższe o 1300zł. I tu zgłupiałam. Czy te 3mm mają aż taki wpływ na przepuszczanie tego ciepła? Czy to zwykły chwyt marketingowy, na który nabiera się pewnie nie jeden.

    Bardzo proszę pomóżcie pozdrawiam Nani
    Lepszej bredni dawno nie czytałem ;P
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Witam

    Mam problem z wyborem podkładu na wodne ogrzewanie podłogowe pod panele laminowane. W sklepie najpierw zaproponowali mi podkład Arbiton Multiprotec 1000, który kosztuje ok. 18zł/m2 jak zobaczyłam tą cenę, to lekko wyrwało mnie z butów. Zatem pani zaproponowała mi inny tańszy Arbiton Optima Max, który kosztuje 7zł. Ale od razu zaznaczyła, że pierwszy podkład jest dużo lepszy, podała link do strony producenta z kalkulatorem, który liczy ile więcej wydamy na ogrzewanie domu kupując tańszy podkład. Po wpisaniu danych wyszło mi, że kupując tańszy podkład moje rachunki roczne będą wyższe o 1300zł. I tu zgłupiałam. Czy te 3mm mają aż taki wpływ na przepuszczanie tego ciepła? Czy to zwykły chwyt marketingowy, na który nabiera się pewnie nie jeden.

    Bardzo proszę pomóżcie pozdrawiam Nani
    To zależy gdzie jest umiejscowiona podłoga i jako ocieplona, jaki jest opór cieplny paneli, jakie są potrzeby cieplne ogrzewanych pomieszczeń, jak równa jest wylewka, a ponadto jakie jest źródło ciepła i jaka powierzchnia podłogi. Jak widać jest wiele zależności. Czy aż tak duża różnica kosztowa? Trudno powiedzieć. Trzeba sprawdzić i policzyć.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    To zależy gdzie jest umiejscowiona podłoga i jako ocieplona, jaki jest opór cieplny paneli, jakie są potrzeby cieplne ogrzewanych pomieszczeń, jak równa jest wylewka, a ponadto jakie jest źródło ciepła i jaka powierzchnia podłogi. Jak widać jest wiele zależności. Czy aż tak duża różnica kosztowa? Trudno powiedzieć. Trzeba sprawdzić i policzyć.
    nie jest to możliwe. Zgodnie z normą wszystko co pod panelami i panele nie powinno przekraczać 0,15m2K/W. A w takiej sytuacji koszty 1300zł należy podzielić przez maksimum 6 miesięcy czyli wzrost o ponad 200zł miesięcznie za okres grzewczy. To zwykły marketing.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Przyznam, że dałam się zakołować na maxa. Też mi się nie chce wierzyć, że 3mm podkład w dodatku z dziurami 5x5 będzie pochłaniał aż takie ilości ciepła. No i gdzie niby miałby je oddać? Wiem, popadłam w paranoje, ale kurcze tak to już bywa. Za dużo mam na głowie, wyceny, ekipy...

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    To zależy gdzie jest umiejscowiona podłoga i jako ocieplona, jaki jest opór cieplny paneli, jakie są potrzeby cieplne ogrzewanych pomieszczeń, jak równa jest wylewka, a ponadto jakie jest źródło ciepła i jaka powierzchnia podłogi. Jak widać jest wiele zależności. Czy aż tak duża różnica kosztowa? Trudno powiedzieć. Trzeba sprawdzić i policzyć.
    Warunki są te same dla zastosowania obydwu podkładów.
    Jeśli jest taka różnica to może dołożę do grubości izolacji podłogi te 3 mm zamiast kilku cm styro?

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    cześć
    też ostatnio przerabiałem temat i zdecydowałem się na decofloor za 2,5zł/m2 i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Może jedno trzeba uważać przy układaniu bo ma tendencję do rwania się.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  11. #71

    Domyślnie

    1300 zł to niemal 1/3 kosztów ogrzewania gazem 250 m2 domu ;/
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Warunki są te same dla zastosowania obydwu podkładów.
    Jeśli jest taka różnica to może dołożę do grubości izolacji podłogi te 3 mm zamiast kilku cm styro?
    Zwiększony opór cieplny podkładu w analogicznych warunkach podwyższa temperaturę jastrychu grzewczego. Różnica temperatur jastrychu jest tym większa im większa jest różnica w "R" rozpatrywanych podkładów oraz wydatek cieplny z posadzki i może sięgnąć nawet 5oC. Wyższa temperatura jastrychu to większe straty w dół stosownie do "U".
    Wyższa temperatura jastrychu to niekorzystny COP w przypadku pompy ciepła, a to kolejny koszt.
    Jak kosztowny w eksploatacji będzie tańszy w zakupie podkład - trudno powiedzieć, trzeba uwzględnić wszystkie zależności, ale ta różnica zawsze będzie.
    To, że czegoś się nie widzi, nie czuje, czy nie słyszy, nie oznacza że to nie istnieje. Pozdrawiam.

  13. #73

    Domyślnie

    Zaraz będzie potrzebne NASA aby to zbadać ;P Ciekawe czy przedmiotowego podkładu ma być 300 m2 cały dom, czy salonik 20 m2? ;P
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Zaraz będzie potrzebne NASA aby to zbadać ;P Ciekawe czy przedmiotowego podkładu ma być 300 m2 cały dom, czy salonik 20 m2? ;P
    O powierzchni pisałem w # 67.

    Ok. do zmierzenia powierzchni można zaangażować NASA, skorzystać z GPS itd.

    Ja osobiście korzystam ze zwykłej miary oraz z prostego kalkulatora i uważam, że to w zupełności wystarczy.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    O powierzchni pisałem w # 67..
    Jakoś mi umknęło a nawet dalej tego nie widzę...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    jaka powierzchnia podłogi.
    Jak będziemy wiedzieli to możemy sobie policzyć - póki co piszemy o zależnościach, pozostaje kwestia ich zrozumienia.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Jak będziemy wiedzieli to możemy sobie policzyć - póki co piszemy o zależnościach, pozostaje kwestia ich zrozumienia.
    Pisałem o powierzchni z uwagi na fakt, że teoretyczna dysputa ma jak najbardziej sens, tylko szkoda nadto się zagłębiać w 20m2 podłogi, co innego jak ktoś ma mieć tak cały dom. Wtedy może to mieć znaczenie w każdym aspekcie.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Pisałem o powierzchni z uwagi na fakt, że teoretyczna dysputa ma jak najbardziej sens, tylko szkoda nadto się zagłębiać w 20m2 podłogi, co innego jak ktoś ma mieć tak cały dom. Wtedy może to mieć znaczenie w każdym aspekcie.
    Dokładnie tak. Pozdrawiam.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Liczyłem tę różnicę wychodzi temperatura zasilania wyższa od 0,5 do 1,7 C w zależności od przyjętych założeń/podkładów
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Liczyłem tę różnicę wychodzi temperatura zasilania wyższa od 0,5 do 1,7 C w zależności od przyjętych założeń/podkładów
    Dla gazu jeden stopień (pomieszczenia) to ok 6% wzrostu kosztów. Tak wynika z instrukcji ogrzewania
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony