dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 212
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 4881

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Stężenie na poziomie 1100 jest znacznie poniżej 1000. Genialną argumentację wodzireje tematu przyjmują. I kto tu jest blondynką?
    rusz tą swoją "mózgownicą" trochę ...
    idziesz spać masz ok. 750-800ppm , wstajesz rano jest te 1100ppm a po godzinie jest już poniżej 1000ppm bo nikt nie przebywa w tym pomieszczeniu...
    na całym dole domu jest w przedziale 650-850ppm przez całą dobę ...

    oczywiście obecnie jest znacznie więcej ze względu na trwający eksperyment ale Ty tego i tak nie zrozumiesz...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Podobno jak się dużo trenuje to i kaca nie ma.Ale to tylko podobno.Natomiast zielsko powoduje niepowetowane straty,wahania nastrojów, wizje,irracjonalne myślenie ,chciejstwo i mniemanologię.
    Nydar ma sypialnie z anemostatem wyciągowym a przy niej garderobę z anemostatem wyciągowym oraz łazienkę z anemostatem wyciągowym. Do tych trzech pomieszczeń dochodzi świeże powietrze przez drzwi od sypialni.Wydostaje się trzema wymienionymi anemostatami .Wysokość sypialni to od 2,7 m do 3,5m. Powierzchnia 20m2.
    Pisałem już wcześniej że wolałbym dwa a nie jeden nawiew.Wynika to z tego ,że od nawiewu do anemostatu wyciągowego w garderobie jest przeszło 20m odległości.
    Konsekwencją jest stężenie ppmów w okolicach 1000. Bywa że są dni z przekroczeniem o 100 a nawet 200.
    I co z tego wynika ?
    Przy WM i dwukrotnie większym wydatku powietrza ludzie mają po 1500 w sypialniach. I co z tego wynika?
    Co ty chcesz ( teraz to tylko sobie chyba) udowodnić? Ze lepiej 150m3/h dla 1500ppm ,niż 75m3/h dla 1000ppm.
    Jak się intensywnie trenuje to kaca nie ma .Natomiast z zielskiem bym uważał .Podobno nawet można zacząć bredzić.

  3. #3

    Domyślnie

    Kszhu, jedno mnie bardzo martwi: dlaczego ww musi miec wszedzie nawiew, a przy WM liczymi na to ze wywiew z pomieszczen brudnych zabierze tez brudy z pomieszczen czystych?

    Tak na logike jak wszedzie drzwi pozamykam to chocby 1 centralny nawiew mial ale zimniejszego i przy podlodze to lepiej to zadziala niz nawiew zimnego z sufitow sypialni i liczenie ze pod drzwiami to to najbardziej brudne wyleci.

    Ja u siebie drzwi mam pootwierane ale raz na jakis czas ze wzgledu na gosci w domu spimy przy zamknietych i wtedy nawet WM puszczona na 180 m3/h nie daje takiego efekty jak 50 m3 i otwarte drzwi...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    ...Ja u siebie drzwi mam pootwierane ale raz na jakis czas ze wzgledu na gosci w domu spimy przy zamknietych i wtedy nawet WM puszczona na 180 m3/h nie daje takiego efekty jak 50 m3 i otwarte drzwi...
    Nie zauważyłem u siebie problemów ze świeżością nawet przy zamkniętych drzwiach od sypialni. Fakt, że obok posiadam garderobę, a w niej pod sufitem "kratkę wentylacyjną" fi70, i przy zamkniętych drzwiach od sypialni, przepływ powietrza zwiększa się właśnie tą kratką. Może nieświadomie wykonałem WM z przepustami w garderobach pod sufitem, stąd rozlegle opisywane tu zjawisko nieusuwania pp-mów przez WM u mnie nie występuje?
    Dodam, że kratki garderób pokojów na piętrze wychodzą na hol, skąd prosta droga do anemostatu wywiewnego.
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 02-09-2013 o 07:39

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post


    Którzy ludzie? Udowodnij to! I zbadaj może poprawną wm zamiast wciskać każdemu kto się napatoczy podróbkę ww z jednym nawiewem.
    każdy ma swój rozum i go sobie używa wedle potrzeby...
    tak samo jest z wentylacją , jednemu wystarczy 50m3/h a drugiemu 150m3/h i nic nikomu do tego ...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ...
    Jasiek.. jakiego miernika CO2 używasz, za niedługo będę sobie w domu testował WM, zobaczę jak się to będzie spisywać jak się tam pomieszka
    na teraz widzę że WM coś daje, jak się wyłączy to robi się duchota, jak włączę na przynajmniej 80m3/h i tak sobie chodzi nonstop, to jest całkiem ok, no ale dom niezamieszkały.
    a co do wentylacji wyporowej, to ten wlot powietrza gdzie powinien być - sufit czy przy podłodze ?
    Jeśliby WM nie spełniało dobrze swojego zadania to jest szansa przerobić to na wyporową

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Do tego nie.
    Ale to, że "WM jest nieskuteczna" albo, że dmuchanie jednym nawiewem jest lepsze i nadaje się do każdego budynku, jest nieudowodnionym kłamstwem i publiczną manipulacją.
    daruj sobie ...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Na szczęście widzę, że jeleni coraz mniej.
    taaa....
    na WM...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    co zrobić w przypadku źle działającej wentylacji grawitacyjnej z powodu zbyt szczelnych okien...?
    odp. 1.
    podziurawić okna...
    odp.2.
    zrobić GWC z wentylatorem wspomagającym a jego wlot umieścić w korytarzu...

    pierwsze jest tańsze a drugie lepsze ...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że troll czasem jest wskazany, ale żeby go aż tak karmić?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Ale jazda. Zielska się kszhu nawąchał to i bredzi.
    Jak jestem z lubą w sypialni to mnie nie ma w salonie .Przecież to jest takie oczywiste.
    Jak świeże wlatuje przy podłodze,to jest świeże ,suche i chłodne.Po kilku metrach staje się świeże,cieplejsze ale nadal suche,bo wilgotne z racji różnicy w ciężarze ,pod sufitem.No i to świeże cieplejsze ale nadal cięższe dociera do drzwi w sypialni.Przecież to jest takie oczywiste.
    Jak jestem z lubą w sypialni to mnie nie ma w salonie i tam nie wydzielam pary i CO2 ,natomiast w sypialni i owszem .W konsekwencji warstwa tego lżejszego pod sufitem jest grubsza i z większym zapałem napiera na te trzy anemostaty wyciągowe.Przecież to jest takie oczywiste.
    Nawet to kto ile nawiewów sobie zamontuje to ani mnie ani pewnie jaśka nie interesuje.Bo to przecież oczywiste że wolny kraj a wentylacja wyporowa w fazie prób,błędów i wypaczeń. No i ostatnia oczywistość to skuteczność dwukrotnie większa od WM,nawet przy jednym nawiewie
    Dobranoc.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    no i tutaj kszhu spiera się o nieistotne kwestie ponieważ nie mówimy tutaj o budownictwe wielorodzinnym tylko jednorodzinnym . chyba że kszhu ma w każdym pokoju po trójce pacholąt wtedy lepiej niech dmucha z sufitu....chociaż nie..... lepiej niech już nie dmucha
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    kszhu, alez ty jestes zacietrzewiony.

    Czepiasz sie 1000/1100 ppm jaska, nawet nie starajac sie zrozumiec co chcial powiedziec. Ja nie mialem z tym problemów i ty pewnie tez bys nie mial jakbys zdjal klapki. Nydarowego jednego nawiewu tez w kolko macieju, gdy 100 stron temu on juz napisal ze gdyby robil jeszcze raz dalby 2. I stad moje 4, po 2 na poziom. Zeby cie uspokoic, na pietrze skierowane bezposrednio na 2 pary sasiadujacych sypialni. Rozwazalem nawet umieszczenie wspolnych nawiewow w scianie dzialowej pomiedzy nimi ale ze wzgledu na akustyke zrezygnowalem z tego pomyslu.

    Czy naprawde myslisz, ze gdyby nydar odczuwal dyskomfortprzy 75m3 to nie rozkrecil by wentyla na wiecej, a ten oczekiwany przez ciebie podzial byl dla ciebie bardziej wiarygodny? Ale on tego nie robi. Pewnie dlatego ze jest ok. Twoje modele nie sa w stanie odzwierciedlic wszytkiego. Owszem ulatwiaja projektowanie, planowanie i stad masz normy dla np. WM - ale one sa po to aby z duza doza prawdopodobienstwa WM wykonana wg norm sprawdzila sie w kazdym przecietnym budynku z przecietnym zasiedleniem. A nydar ma zrobione dla siebie, pod siebie, pod swoj dom, sprawdzone doswiadczalnie - przez niego i dla niego.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Jestem swiecie przekonany ze troche wieksze straty nie powstrzymalby go przed "rozkreceniem"

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    @kszhu - alez chodzi takze i o wiare. Bo ty nie wierzysz w empiryczne dane od jaska i nydara, relacje kilku innych osob ktore wizytowaly wspomiane miejsca. Bo ci w modelu nie wychodzi. To wez mi wymodeluj pogode.

    Bylem w domach z WM - wrazenia pozytywne. Ale WMG mnie przekonala swoja koncepcja obiegu energii, usuwaniem zanieczyszczen w miejscu ich powstania, wieksza zgoda z natura i dotychczasowymi przyzwyczajeniami. I zgodnie z zaleceniami nydara - bede mial ulepszona wersja - z 2 nawiewami (per poziom) I mam zamiar uzywac wentylacji rowniez do obnizania temp - do wartosci znosnych. Wcale nie ma mi to zastapic klimatyzacji - bo po wielu latach pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach organicznie jej NIENAWIDZE. Jak bym mieszkal a Arabii to co innego

    A twoje negatywne doswiadczenie z etapu budowy wez wymodeluj
    pozdrawienia z klimatyzowanego biura.

  16. #16

    Domyślnie

    Dodam jeszcze od siebie iz u Nydara czy Jaska o wiele latwiej osiagnac zamierzona/wlasciwa wilgotnosc powietrza ze wzgledu na brak wymiennika.

    Ja mam non stop ok 33%, jest normalnie, nikt nie ma zadnych objawow ale jakos wolalbym miec blizej tych 40-45%, a nijak nie moge nawet jak WM chodzi na full.

    Chyba ta moja silka wypija wszystko
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Dodam jeszcze od siebie iz u Nydara czy Jaska o wiele latwiej osiagnac zamierzona/wlasciwa wilgotnosc powietrza ze wzgledu na brak wymiennika.
    Zastosowanie wymiennika nie ma kompletnie wpływu na poziom wilgotności.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Od września ub.roku wilgotność w domu nie spadła pon.42%,max.to 56%,nawiewy w czystych,wywiewy b brudnych,u mnie silka nie wypija,być może mam za szczelny dom
    A jak dlugo mieszkasz i na ile masz ustawiony reku?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Od września ub.roku wilgotność w domu nie spadła pon.42%,max.to 56%,nawiewy w czystych,wywiewy b brudnych i w reku jest wymiennik,u mnie silka nie wypija,być może mam za szczelny dom
    W pierwszym roku zawsze tak jest.
    Zobaczymy tej zimy.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie wiadomo nadal jaka będzie różnica w temp. odczuwalnej latem gdy przepuści się te same m3 górnymi nawiewami. Zbadam na sobie w przyszłym roku ale nie sądzę, żeby przekraczały kilka %.
    Czy to znaczy ze masz amiar robic kolejne testy? Bo tylko wtedy mozesz oznaczac roznice.

    Ja nie widze takiej potrzeby w moim przypadku. Tym bardziej, ze u mnie bedzie slabo z "tymi rencami" wiec musialbym najac pro firme. Wiec od razu robie tak aby kowadlo latalo. W zgodzie z natura

Strona 137 z 212

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony