dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rozprowadzić ciepło z obudowy DGP czy poprzestać na samych kratkach ?

    Założenie jest takie żeby grawitacyjnie doprowadzić ciepło z wkładu czyli z obudowy DGP do konkretnych kratek wylotowych z obudowy kominka na parterze oraz pionowo do góry do dwóch pomieszczeń które są bezpośrednio nad kominkiem. Obudowa DGP ma 4 wyloty więc 2 poszłyby na parter a dwa do góry. Nie bedzie tu żadnej turbiny ani nic takiego - ot zwykła grawi.

    Czy moze chce przedobrzyć bo wystarczyłoby zrobić zwykłe kratki wylotowe w obudowie komnika tak by grrzały na dole , a na góre do tych dwóch pokoi po porostu wykuć dziure w stropie przy ścianie zakończyć zwykła kratką i niech samo śmiga do góry bez instalowania żadnych kanałow wychodzących z obudowy DGP.

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego jak obudowa DGP.Z np.systemem Dystrybucji-podziału gorącego powietrza tak.Zapewne obudowę wkładu masz inną a zastanawiasz się nad systemem rozprowadzenia tego ciepłego-ogrzanego powietrza.Jako użytkownik a nie fachowiec powiem ,że jak dla mnie lepiej jest rozprowadzać uzyskane ciepełko docelowa tam gdzie chcemy.Same kratki jak to kratki.To ty jesteś dysponentem gdzie ma być ci ciepło a gdzie nie. Zapewne sie mylę i branże uzna to za rażący błąd ale ja tak bym skupiał swa uwagę gdybym miał system DGP.

  3. #3

    Domyślnie

    Marcef, pierwsza myśl wzorcowa, ale z drugą to jak w porzekadle: "lepsze jest wrogiem dobrego".

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcef Zobacz post
    Czy moze chce przedobrzyć bo wystarczyłoby zrobić zwykłe kratki wylotowe w obudowie komnika tak by grrzały na dole , a na góre do tych dwóch pokoi po porostu wykuć dziure w stropie przy ścianie zakończyć zwykła kratką i niech samo śmiga do góry
    W ten sposób całe ciepłe powietrze "wyśmiga" ci na tę górę, jeśli nie zastosujesz ocieplonych rur "transportowych" i choćby jakichś marketowych przepustnic regulacyjnych lub anemostatów dławiących na wylotach.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 24-11-2012 o 20:40

  5. #5

    Domyślnie

    To że wyśmiga mi to powietrze na górę to chyba dobrze , bo kominki u znajomych mają te przypadłość że na parterze robią piekło (pomimo otwartych przestrzeni salon-kuchnia- gościnny) a na góre żaden nie zrobił rozprowadzenia a otwartą klatką to tak średnio sie nagrzewa. Mam nadzieję uzyskać ciepło na parterze od samego wkładu czyli od szyby i co nieco od kratek w obudowie a resztę grawitacyjnie pogonić na piętro, oczywiście kratki na piętrze powinny miec żaluzje czy inną zastawkę żeby w razie W , była jakaś regulacja.
    W końcu kupiłem wkład basia z kratek który nie ma przewidzianej obudowy do DGP więc temat precyzyjnego kierowania ciepła pod wskazane adresy mam z głowy. Zostają zwykłe kratki - z żaluzjami czy tez zastawkami ewentualnie jedna przepustnica na parterze w celu wypuszczenia ciepła do góry lub zaprzestania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony