dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 108 z 121
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 2415
  1. #2141
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Pierwsza rzecz kolego to taka że każdy uczy się przez całe życie....nikt alfą i omegą nie jest.
    To może się kolego określisz do jakiej kategorii fachowców się zaliczasz, alfa, czy omega.
    W mojej karierze tu spotkałem kilku fachowców na mojej drodze, ale oni jak już cokolwiek doradzali to byli już nauczeni i strzelali w dziesiątkę. Można było na nich polegać. Co do pisania pokrętnie, to wydaje mi się, że sobie robisz z nas jaja pisząc jakoś lakonicznie o badaniu szczelności domu zadymiając go. Stąd wciąż pojawiające się moje pytanie jak wyłapujesz istotne elementy i co to są te elementy przy dymieniu domu.?!
    Według mnie badanie szczelności polega na pompowaniu np. powietrza oraz jednocześnie pomiarze ciśnienia i sprawdzeniu gdzie ono uchodzi.
    A jak to Ty robisz?

  2. #2142
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie znowu panele "ruszyły"...

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Dalej:
    21.03 = +44 (-2....+6) - śr.15
    23.03 = +24 (-2....+ - śr. 12
    25.03 = +24 (-2....+10) - śr. 12
    28.03 = +37 (-2....+11) - śr. 12
    29.03 = +7 (+6.....+11) - śr. 7
    31.03 = +5 (+3...+11) - śr. 5

    Hej,
    Znowu dzisiaj "ruszyły" u mnie panele po kilku dniach ciszy...... A u was jak tam chłopaki-panelowcy, grzejecie jeszcze ? ? ?

    U mnie dalej:
    1.04 - 4.04 = +26 (0.... +20)
    5.04 - 8.04 = 0 (+8....+22)
    ..........9.04 = +8 (+5...+11)

  3. #2143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    U mnie powoli mieszkanie się wychładza - obecnie temperatura w środku to 18*C
    Paneli jednak nie włączałem - wymieniam termostaty na nowego typu. Podejrzewam, że już ich w tym sezonie nie włączę, chyba że testowo na nowych termostatach.

  4. #2144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Hej,
    Znowu dzisiaj "ruszyły" u mnie panele po kilku dniach ciszy...... A u was jak tam chłopaki-panelowcy, grzejecie jeszcze ? ? ?

    U mnie dalej:
    1.04 - 4.04 = +26 (0.... +20)
    5.04 - 8.04 = 0 (+8....+22)
    ..........9.04 = +8 (+5...+11)

    U mnie w nocy dalej załączają się panele:
    10-11.04 = +10
    12-13.04 = +2
    14-15.04 = +6
    16-17.04 = +11
    18-20.04 = +12 (3 doby)

    W nocy 4...6 , w dzień 12...16

  5. #2145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ja już mogę podsumować sezon obecny wraz z kosztami zeszłorocznymi.

    Całkowita suma za 2014/2015 sezonu grzewczego (dynamiczny piec / konwektory) 1666 PLN
    Całkowita suma za 2015/2016 sezonu grzewczego (panele IR) 1141 PLN (ok 30% niższy)

    2014/2015 90 kWh/m2
    2015/2016 72 kWh/m2

    Zatem średni koszt ogrzewania w zakończonym sezonie grzewczym wyniósł w moim przypadku 3,40 PLN za metr kw.
    Zakup paneli zwróci się po 12 latach

    W tym roku - przed nowym sezonem planuję wyremontować łazienkę (ocieplić wiecznie zimną ścianę sąsiadującą z pionem wentylacyjnym) oraz ocieplić ścianę suszarni, która sąsiaduje z moim salonem. Jak to wyjdzie pod względem zapotrzebowania na energię przekonam się o tej porze w przyszłym roku.

    Pozdrawiam wszystkich 'panelowców'
    Ostatnio edytowane przez modusoperandi ; 28-04-2016 o 09:15

  6. #2146
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie JESZCZE zimno...

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    U mnie w nocy dalej załączają się panele:
    10-11.04 = +10
    12-13.04 = +2
    14-15.04 = +6
    16-17.04 = +11
    18-20.04 = +12 (3 doby)

    W nocy 4...6 , w dzień 12...16

    Ja jeszcze grzeję (z pewnością większość osób także.....oprócz kolegi modusoperandi), który już podsumował sezon
    Ja jeszcze poczekam spokojnie do całkowitego wyłączenia ogrzewania (w poprzednim sezonie to był 26.04, w tym roku troszkę zimniej)

    Wygrzewam domek delikatnie, ale TYLKO w nocy (godz.22-6). W dzień, jak jest pow.10*, nie trzeba dogrzewać....

    Panele zużyły:
    20-24.04 = + 28 kWh (temp. 0 noc....+15 dzień) - śr. 7/dobę
    25-27.04 = + 21 kWh (temp. -3 noc....+11 dzień) - śr. 7/dobę
    + dogrzewanie łazienki farelka niecały 1 kWh/dobę (20-25 min)


  7. #2147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał modusoperandi Zobacz post
    Ja już mogę podsumować sezon obecny wraz z kosztami zeszłorocznymi.

    Całkowita suma za 2014/2015 sezonu grzewczego (dynamiczny piec / konwektory) 1666 PLN
    Całkowita suma za 2015/2016 sezonu grzewczego (panele IR) 1141 PLN (ok 30% niższy)

    2014/2015 90 kWh/m2
    2015/2016 72 kWh/m2

    Zatem średni koszt ogrzewania w zakończonym sezonie grzewczym wyniósł w moim przypadku 3,40 PLN za metr kw.
    Zakup paneli zwróci się po 12 latach

    W tym roku - przed nowym sezonem planuję wyremontować łazienkę (ocieplić wiecznie zimną ścianę sąsiadującą z pionem wentylacyjnym) oraz ocieplić ścianę suszarni, która sąsiaduje z moim salonem. Jak to wyjdzie pod względem zapotrzebowania na energię przekonam się o tej porze w przyszłym roku.

    Pozdrawiam wszystkich 'panelowców'
    Policz, czy ci się "opłaca" ocieplać łazienkę (z której strony? zrywasz płytki? jest jakieś dojście od zewnątrz? napisz na czym będzie polegało to ocieplenie, bo ja nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać). Skoro już masz oszczędności rzędu 30%, to ile uzyskasz po ociepleniu łazienki? Nawet tego nie wiesz......
    No chyba, że łazienka ma już swoje lata i czas na nową "okładzinę" - to wtedy to ma sens.

    Jak tam nowe termostaty? Co to za cuda - daj fotkę lub link, bom ciekaw.....

    Pozdrawiam,

  8. #2148

    Domyślnie

    Witam. Jako ze nikt nie odpowiedział na mój temat chciałbym przykleić go tutaj a zainteresowanych proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam http://forum.muratordom.pl/showthrea...98#post7078298

  9. #2149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz177 Zobacz post
    Witam. Jako ze nikt nie odpowiedział na mój temat chciałbym przykleić go tutaj a zainteresowanych proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam http://forum.muratordom.pl/showthrea...98#post7078298

    Witam,
    Ja bym do domu 190m2 + garaż nawet nie śmiał wkładać paneli na podcz !!!!
    Jako praktyk, wydaje mi się, że panele są OK w domkach do ok.100m2, powyżej koszty już będą spore, np. blekowca (130m2 i kwoty przeogromne).
    Skoro taki "sporawy" dom budujesz, zainwestuj w pompę ciepła jednak, np. zamiast tej beznadziejnej fotowoltaiki (nadal bez wsparcia państwa),
    To tyle... podsumowując (moja rada): nie pakuj się w panele!

  10. #2150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie Koniec sezonu grzewczego 2015/16

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Ja jeszcze grzeję (z pewnością większość osób także.....oprócz kolegi modusoperandi), który już podsumował sezon
    Ja jeszcze poczekam spokojnie do całkowitego wyłączenia ogrzewania (w poprzednim sezonie to był 26.04, w tym roku troszkę zimniej)

    Wygrzewam domek delikatnie, ale TYLKO w nocy (godz.22-6). W dzień, jak jest pow.10*, nie trzeba dogrzewać....

    Panele zużyły:
    20-24.04 = + 28 kWh (temp. 0 noc....+15 dzień) - śr. 7/dobę
    25-27.04 = + 21 kWh (temp. -3 noc....+11 dzień) - śr. 7/dobę
    + dogrzewanie łazienki farelka niecały 1 kWh/dobę (20-25 min)

    Witam,

    Dzisiaj (1.05.2016 godz.12:00) wyłączyłem ogrzewanie! Koniec grzania, w domu około 18,5*

    Podsumowanie:
    2014/15 = panele zużyły 2815 kWh (licznik: 2815) - sezon trwał troszkę ponad 5 miesięcy (mieszkamy od II poł. listopada'14)
    2015/16 = panele zużyły 2653 kWh (licznik: 5453) - pełen sezon 7 miesięcy (paźdz-kwiecień)

    Koszty podam jak obliczę - powyżej tylko suche fakty z podlicznika na panele. Do tego dojdzie jeszcze farelka (łazienka).

  11. #2151
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    modusoperandi

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-086
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Policz, czy ci się "opłaca" ocieplać łazienkę (z której strony? zrywasz płytki? jest jakieś dojście od zewnątrz? napisz na czym będzie polegało to ocieplenie, bo ja nie wyobrażam sobie jak to ma wyglądać). Skoro już masz oszczędności rzędu 30%, to ile uzyskasz po ociepleniu łazienki? Nawet tego nie wiesz......
    No chyba, że łazienka ma już swoje lata i czas na nową "okładzinę" - to wtedy to ma sens.

    Jak tam nowe termostaty? Co to za cuda - daj fotkę lub link, bom ciekaw.....

    Pozdrawiam,
    Łazienka jest w stanie ok, ale remont był ostatnio robiony po 2000 roku. Ocieplenie będzie by polegało na zerwaniu płytek ze ściany sąsiadującej z wentylacją i dobudowanie ścianki z ytonga czy jak to się nazywa - są takie do ociepleń wewnątrz, albo całkowity remont łazienki, łącznie z ociepleniem.
    Termostaty są firmy Auraton - model 2025. Stare miały z 15 lub nawet więcej lat - te nowe są zdecydowanie czulsze i lepiej wyglądają.

  12. #2152

    Domyślnie

    Witam tu kolega wyżej z78-pit pisał żeby nie pakować się w ogrzewanie panelami.
    mój dom będzie adaptowany ze stodoły powierzchnia ok 160m2 dobra izolacja. Jaki mógł by być przybliżony koszt ogrzewania.
    Wiem wiem to jak wróżenie z fusów ;/

    Pozdrawiam

  13. #2153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparrow2 Zobacz post
    Witam tu kolega wyżej z78-pit pisał żeby nie pakować się w ogrzewanie panelami.
    mój dom będzie adaptowany ze stodoły powierzchnia ok 160m2 dobra izolacja. Jaki mógł by być przybliżony koszt ogrzewania.
    Wiem wiem to jak wróżenie z fusów ;/

    Pozdrawiam
    więcej info co do domu prosimy. tzn. jakie izolacje, okna, wentylacja...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #2154

    Domyślnie

    Witam
    Oczywiście izolacja jest w fazie planowania ale wstępnie to ma być:
    30cm styro w podłogę. 15cm wełny ściany i 30cm wełny dach. Okna nie mam pojęcia pewnie ze średniej półki. Nie będzie to mercedes ale też nie najtańsze.
    Wstępnie planuje ok 4 okna dachowe. W salonie okno 3m długie. Ściany z cegły "poniemieckie" grube 30cm.

    Pozdrawiam

  15. #2155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparrow2 Zobacz post
    Witam
    Oczywiście izolacja jest w fazie planowania ale wstępnie to ma być:
    30cm styro w podłogę. 15cm wełny ściany i 30cm wełny dach. Okna nie mam pojęcia pewnie ze średniej półki. Nie będzie to mercedes ale też nie najtańsze.
    Wstępnie planuje ok 4 okna dachowe. W salonie okno 3m długie. Ściany z cegły "poniemieckie" grube 30cm.

    Pozdrawiam
    i
    Dołożyłbym 5cm-10cm wełny w dach. Oczywiście szczelny dom z rekuperacją. Czym grzać... przy tak dobrej izolacji możesz wybierać spokojnie niecentralne podłogówka elektryczna lub koncepcja którą również proponuję http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C3%B3wk%C4%99 dalej masz pompy powietrze-woda. W panele raczej ja bym się nie pchał.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #2156

    Domyślnie

    Witam
    Co do dachu to nawet i 40 mogę dać i o tym myślę.
    Śledzę tu kilka wontków o ogrzewaniu elektrycznym i pomału jakaś wizja się kieruje.
    Co do ogrzewania kanałowego odpada. Za dużo zabawy. Nie będzie mi się chciało z tym bawić xD

    Ale na propozycję jestem gotowy

    Pozdrawiam

  17. #2157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sparrow2 Zobacz post
    Witam
    Co do dachu to nawet i 40 mogę dać i o tym myślę.
    Śledzę tu kilka wontków o ogrzewaniu elektrycznym i pomału jakaś wizja się kieruje.
    Co do ogrzewania kanałowego odpada. Za dużo zabawy. Nie będzie mi się chciało z tym bawić xD

    Ale na propozycję jestem gotowy

    Pozdrawiam
    Na forum wiele opcji i pomysłów. Ja kanałówkę stosuję głównie dlatego, że załatwia mi tanie ogrzewanie przez znakomitą część sezonu a i jest chłodzenie latem no i koszty instalacji niewielkie w porównaniu z innymi urządzeniami. Ale jak czytasz zapewne to i na samych kablach czy matach a nawet grzejniczkach elektrycznych można płacić śmieszne pieniądze jak dom zbuduje się dobrze. Ogrzewanie na samych konwektorach to można w małym domu za 2,5 tys zł zrobić sobie... a to co się zaoszczędzi to własnie w izolację wrzucić. No ale jak podłogówka ma być wszędzie to wtedy trzeba kasy nieco dołożyć. Chociaż powiem szczerze że spotykam ostatnio wiele przypadków gdzie podłógówka idzie tylko do łazienek, kuchni i salonu... Jak jest dobra izolacja od gruntu to komfort nawet w siarczyste mrozy od podłogi jest OK.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #2158
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Zwłaszcza jak masz podłogę parteru wiszącą i stropy drewniane. Wtedy, po ociepleniu, jest po prostu ciepła. Mam 28 cm wełny a temperatura pod podłogą nie spada poniżej 8*. A tam gdzie są kafelki i cienka - max 2 cm warstwa wylewki - jest tylko trochę chłodna. Ujmijmy to tak - w bloku (11 piętro ) na kafelkach na betonowym stropie stać się nie dało na bosaka, teraz mogę siedzieć. Nie, nie mam podłogówki i jestem bardzo szczęśliwa, że nie wywaliłam niepotrzebnie pieniędzy bo i tak moja podłoga jest miła w kontakcie. Ewentualna "większa miłość" nie jest potrzebna i nie byłaby warta ciężkich tysięcy. Jak jest super zimno tzn -15, to czasami muszę tylko założyć skarpetki, jak potrzeba dłużej postać w jednym miejscu przy kuchni. Bo do chodzenia nie są potrzebne.Normalnie na bosaka.

  19. #2159

    Domyślnie

    Cytat Napisał enedue Zobacz post
    Zwłaszcza jak masz podłogę parteru wiszącą i stropy drewniane. Wtedy, po ociepleniu, jest po prostu ciepła. Mam 28 cm wełny a temperatura pod podłogą nie spada poniżej 8*. A tam gdzie są kafelki i cienka - max 2 cm warstwa wylewki - jest tylko trochę chłodna. Ujmijmy to tak - w bloku (11 piętro ) na kafelkach na betonowym stropie stać się nie dało na bosaka, teraz mogę siedzieć. Nie, nie mam podłogówki i jestem bardzo szczęśliwa, że nie wywaliłam niepotrzebnie pieniędzy bo i tak moja podłoga jest miła w kontakcie. Ewentualna "większa miłość" nie jest potrzebna i nie byłaby warta ciężkich tysięcy. Jak jest super zimno tzn -15, to czasami muszę tylko założyć skarpetki, jak potrzeba dłużej postać w jednym miejscu przy kuchni. Bo do chodzenia nie są potrzebne.Normalnie na bosaka.
    Znam takich przypadków więcej. Chociaż mała podłogóweczka w kuchni czy łazience włączana gdy potrzeba nie byłaby złym rozwiązaniem a i koszty nie będą ogromne
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #2160

    Domyślnie

    Cytat Napisał OnOff Zobacz post
    Sorki za off-topic, ale w jakim celu pisze się takie bzdety? Chodzi o liczbę wejść na linkowane strony? Czy w ten sposób webmajster przekonuje klienta, że zrobił dobrą robotę?
    Innego wytłumaczenia nie widzę.
    Spamowanie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 108 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony