dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 121
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 2415
  1. #1081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Temat na osobny dział to zrobił się już kilka stron wcześniej...
    Tak tylko delikatnie przypominam - nam się fajnie na bieżąco gada, a potem ktoś szuka informacji na temat i ...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  2. #1082
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał posnanss Zobacz post
    Witam,

    Jako użytkownik tych paneli potwierdzam słowa Pyxis. Z 750 watt nie wyciągnie się 1500 Wat . Takie rzeczy wskazywał właśnie mój pierwszy dostawca paneli oto link: http://www.drkurek.pl/produkty/moc-i...fort-1500.html


    Dodam, że od początku sezonu grzewczego - do dziś zużyłem 10 740 kWh. Proszę sobie pomnożyć razy 1 kWh - w Poznaniu 0,574 zł.

    pozdrawiam,

    Michał

    Widzisz kolego tak jak mówiłem wcześniej twoje panele są zupełnie inne niż te które ja posiadam i zapewne kwiaciarz. (pisałem 2 strony wcześniej) Wyglądają zupełnie inaczej a jak działają tego nie wiem widocznie gorzej. Mój podlicznik pokazuje 1505 kwh do teraz. był założony z momentem rozpoczęcia grzania. rachunki 50--70 zł w styczniu 150 temp 22-23 st Ale oczywiście kolega z Cartmanem w awatarze napisze że to kłamstwa bo pompa ciepła jest najlepsza.

    Pozdrawiam

  3. #1083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demigod Zobacz post
    Widzisz kolego tak jak mówiłem wcześniej twoje panele są zupełnie inne niż te które ja posiadam i zapewne kwiaciarz. (pisałem 2 strony wcześniej) Wyglądają zupełnie inaczej a jak działają tego nie wiem widocznie gorzej. Mój podlicznik pokazuje 1505 kwh do teraz. był założony z momentem rozpoczęcia grzania. rachunki 50--70 zł w styczniu 150 temp 22-23 st Ale oczywiście kolega z Cartmanem w awatarze napisze że to kłamstwa bo pompa ciepła jest najlepsza.

    Pozdrawiam
    Kazdy panel, konwektor, kabel grzejny pracuje ze sprawnoscią bliską 100%, gdybys grzał kablami, folią grzewczą lub zwyczjanymi farelkami otrzymałbys zblizone zuzycie przy zachowaniu tej samej temp pomieszczen. Powtarzam to ciagle i będę powtarzał, praw fizyki sie nie zmieni i wszyscy zainteresowani ogrzewaniem panelami lub innymi rodzajami urzadzen grzewczych na czysty prąd musza to zrozumiec, aby nie było przykrych niespodzianek przy liczniku

  4. #1084
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kazdy panel, konwektor, kabel grzejny pracuje ze sprawnoscią bliską 100%, gdybys grzał kablami, folią grzewczą lub zwyczjanymi farelkami otrzymałbys zblizone zuzycie przy zachowaniu tej samej temp pomieszczen. Powtarzam to ciagle i będę powtarzał, praw fizyki sie nie zmieni i wszyscy zainteresowani ogrzewaniem panelami lub innymi rodzajami urzadzen grzewczych na czysty prąd musza to zrozumiec, aby nie było przykrych niespodzianek przy liczniku
    I tu się muszę z Panem Andrzejem zgodzic. Mam ogrzewanie podłogi podczerwienią (od 1991) , montuję też takie systemy innym.
    Gdzie grzejniki na podczerwień będą efektywniejsze od np
    panel, konwektor, kabel grzejny
    Wysokie hale, kościoły itp
    Łazienki ze skuteczną wentylacją
    Tarasy, ogrody ( na zewnątrz)
    Krótkotrwałe ogrzewanie ( jak coś chcemy zrobic) niegrzanego garażu.

  5. #1085

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kazdy panel, konwektor, kabel grzejny pracuje ze sprawnoscią bliską 100%, gdybys grzał kablami, folią grzewczą lub zwyczjanymi farelkami otrzymałbys zblizone zuzycie przy zachowaniu tej samej temp pomieszczen. Powtarzam to ciagle i będę powtarzał, praw fizyki sie nie zmieni i wszyscy zainteresowani ogrzewaniem panelami lub innymi rodzajami urzadzen grzewczych na czysty prąd musza to zrozumiec, aby nie było przykrych niespodzianek przy liczniku

    Asolt no coś Ty.
    Przecież inny wspólnik T.B. (ten od socjologi, co to się podczerwienią oraz izolacją od środka zaczął zajmować) a wcześniej także sam T.B wyraźnie twierdzili, że te na podczerwień to jednak sa najtańsze, najlepsze, przecież mamy tam do czynienia z fizyka kwantową!!
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 21-04-2014 o 13:32
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #1086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    I tu się muszę z Panem Andrzejem zgodzic. Mam ogrzewanie podłogi podczerwienią (od 1991) , montuję też takie systemy innym.
    .
    No co Pan, przeciez dopiero pisałeś,że grzejesz pompą ciepła!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6453672
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6453701
    Zdecyduj sie Pan czym grzejesz! (z czego ta większa prowizja)
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #1087
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Asolt no coś Ty.
    Przecież inny wspólnik T.B a wcześniej także sam T.B wyraźnie twierdzili, że te na podczerwień to jednak sa najtańsze, najlepsze, przecież mamy tam do czynienia z fizyka kwantową!!
    Mija się Pan z prawdą, nie bez udziału świadomości .

  8. #1088
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    No co Pan, przeciez dopiero pisałeś,że grzejesz pompą ciepła!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6453672
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6453701
    Zdecyduj sie Pan czym grzejesz! (z czego ta większa prowizja)
    Pompę ciepła mam 5-ty sezon a ogrzewanie od 1989 /90 paliwo stałe - 90/91 grzejniki konwekcyjne 1991 - 2009 folie ESWA ( które są do dziś, tyle że się nie załączają), bo jest od 2009 roku pompa ciepła ( na balkonie - pobierająca nominalnie 350W)

  9. #1089

    Domyślnie

    Po co tyle drogich źródeł ciepła, skoro nie da się budować <30kWh/m2?
    Pan jako ekspert w tej dziedzinie wielokrotnie pisał,że swoje własne lokum ma właściwie i bez mostków cieplnych zaizolowane od środka?

    aaa i czytelnikom trzeba rozjaśnić, że to grzanie podłogi, to sa folie zamontowane w suficie, bo niektórzy mogą mieć problem co to znaczy ogrzewane podłogi.....
    autentycznie spora część inwestorów może na to nie wpaść,że ogrzewanie podłóg wymaga montażu w suficie.

    Po co te urządzenia grzewcze? Co chcemy latem chłodzić, jak przy takiej izolacji wewnątrz nie powinno być gorąco?
    Jest co raz śmieszniej.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #1090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Asolt no coś Ty.
    Przecież inny wspólnik T.B. (ten od socjologi, co to się podczerwienią oraz izolacją od środka zaczął zajmować) a wcześniej także sam T.B wyraźnie twierdzili, że te na podczerwień to jednak sa najtańsze, najlepsze, przecież mamy tam do czynienia z fizyka kwantową!!
    To twierdził Enerbau z forumbudowlanego, promieniowanie podczerwone z efektami kwantowymi z folii grzewczych jest jakoby inne niz promieniowanie z posadzki, a przez to bardziej "energooszczędne".
    A tak naprawdę to folie nie sprzedają sie tak jakby chceli ich dystrybutorzy.

  11. #1091
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Po co tyle drogich źródeł ciepła, skoro nie da się budować <30kWh/m2?
    Pan jako ekspert w tej dziedzinie wielokrotnie pisał,że swoje własne lokum ma właściwie i bez mostków cieplnych zaizolowane od środka?

    aaa i czytelnikom trzeba rozjaśnić, że to grzanie podłogi, to sa folie zamontowane w suficie, bo niektórzy mogą mieć problem co to znaczy ogrzewane podłogi.....
    autentycznie spora część inwestorów może na to nie wpaść,że ogrzewanie podłóg wymaga montażu w suficie.

    Po co te urządzenia grzewcze? Co chcemy latem chłodzić, jak przy takiej izolacji wewnątrz nie powinno być gorąco?
    Jest co raz śmieszniej.
    Po co? Kupiłem z ogrzewaniem na paliwa stałe - maaasakra - założyłem odzysk ciepła i grzejniki konwekcyjne. Znacznie lepiej . Robiąc remont - założyłem folie, bo nie pasowały mi grzejniki (zajmowały miejsce ) . 5 lat temu założyłem klimę, bo się pojawiły na rynku inwertery po normalnej cenie. Już przy pierwszej zimie okazało się, ze inwerter za 3500zł umieszczony na balkonie pokrywa w 100% ogrzewanie nawet przy - 23 st.C ( niższych temperatur nie było) Dziś takie pompy są jeszcze lepsze!
    Wie Pan co... telefonu na tarczę z 1989 roku też już nie mam. Wie Pan co to postęp technologiczny?

  12. #1092
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    A tak naprawdę to folie nie sprzedają sie tak jakby chceli ich dystrybutorzy.
    Choc ogrzewanie podczerwienią z nfolii na suficie podłogi ma wiele zalet i jest przyjemne - ale nigdy nie twierdziłem, że to ma wpływ na zużycie!

  13. #1093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Choc ogrzewanie podczerwienią z nfolii na suficie podłogi ma wiele zalet i jest przyjemne - ale nigdy nie twierdziłem, że to ma wpływ na zużycie!
    Otóz własnie to, trzeba oddzielic mity od rzeczywistości i nie tylko w przypadku folii grzewczych
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 21-04-2014 o 16:02

  14. #1094

    Domyślnie

    Idziemy zatem dalej, jakiej wielkości jest to mieszkanie?

    Całe ostatnie 5lat twierdził Pan,że najtaniej to prądem,
    pompy i solary były beee.

    Twierdził Pan,że zamiast pompy to dużo lepiej i taniej klimatyzator z funkcja grzania, nie chce mi się kopać, ale bodajże chwalił Pan takie typu split.....


    Jak to zatem jest, ma Pan pompę czy klimatyzator z funkcją grzania?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #1095
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kazdy panel, konwektor, kabel grzejny pracuje ze sprawnoscią bliską 100%, gdybys grzał kablami, folią grzewczą lub zwyczjanymi farelkami otrzymałbys zblizone zuzycie przy zachowaniu tej samej temp pomieszczen. Powtarzam to ciagle i będę powtarzał, praw fizyki sie nie zmieni i wszyscy zainteresowani ogrzewaniem panelami lub innymi rodzajami urzadzen grzewczych na czysty prąd musza to zrozumiec, aby nie było przykrych niespodzianek przy liczniku
    Ja bym doprecyzował, że w przypadku błędów (Np. podgrzewanie powietrza wywiewanego...), to sprawność może spaść dobrze poniżej 100%. I się płacz zaczyna....
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  16. #1096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Panowie jak pisał blekowca, wam się fajnie gada teraz, ale czytający temat mają potem do przebrnięcia kilkadziesiąt stron z kłótniami. Jarecki napisz PW do TB jak chcesz pogadać.
    Dzięki

  17. #1097
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    witam
    czym więcej czytam tym mniej wiem.
    jesteśmy na etapie rozrysowania projektu dom, będzie to prawie to samo co z7 z kontem dachu 35stopni i może ciut podniesiona ściana kolankowa.
    biorąc za wzór Iwonę i Mariusza(bukowa chatka) liczymy że nasz koszt za panele nie będzie wyższy, tym bardziej że chcemy mieć kominek z rozprowadzeniem ciepła(u moich rodziców to jest i 80m2 domu spokojnie ogrzeje i wiem co to znaczy taka technologia grzania)
    mam wątpliwości tylko dla tego że wszyscy na mnie krzyczą za pomysł dogrzewania prądem(w sumie jak mówie "fachowcom" o panelach to nie wiedzą co to jest)
    w środę idziemy rozrysować projekt, i w sumie widzę miejsce w tym projekcie na kotłownię-na zewnątrz doklejona do domu ale czy to nie mija się z celem? koszt wybudowania kotłowni(pewnie około 10m2) do tego dociągnąć dach, rozprowadzenie c.o do tego kociał na jakieś cudeńko i czy to nas nie przerośnie?
    myślę sobie tak, to co zaoszczędzimy na kotłowni itd wole wsadzić w ocieplenie domku a że jesteśmy z marzycieli aby postawić dom do 200tys zł to obawiam się że kotłownia "zje" przy budowie sporą część naszego budrzetu.
    aha gaz nie wchodzi w grę bo go nie ma we wsi a butla wiadomo...droga w kupnie, eksploatacji itd
    z tych samych powodów co gaz nie zdecydujemy się na pompę ciepła, może się kiedyś opłaci ale nas TERAZ na nią nie stać

    proszę o pomoc
    pozdrawiam

  18. #1098
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Panele wchodzą w grę, możecie też rozważyć poprowadzenie kabli w podłodze (jak piekar) lub też w podłodze rurki z wodą. Rozważcie dobrze sposób ogrzewania ciepłej wody, jeśli dom ma być przede wszystkim na prąd. W grę wchodzi albo grzanie zapasu wody w nocnej taryfie, albo wspomaganie się solarem lub niewielką pompą ciepła powietrze-woda. W przypadku solara może być kuszące połączenie go z buforem (np. zaizolowany zbiornik około 600 l wody grzany słońcem i prądem w nocnej taryfie) a z niego przepływowo - ciepła woda użytkowa i podgrzewanie wodnej podłogówki.
    Panele z kolei 'wybaczają' więcej jeśli chodzi o nieszczelności bo powietrze podgrzewają w ostatniej kolejności i mogą mieć nieco mniejsze straty przez podłogę do gruntu niż przy ogrzewaniu podłogowym. Kosztują jednak nieco więcej niż kable.
    Wpisz też sobie w googlach 'program prosument' - na część tych rzeczy można już wnioskować o dofinansowanie, nawet niekoniecznie za pośrednictwem banku.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #1099
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    k4m1l

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Ozorków
    Kod pocztowy
    95-035
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam. Czytając te wszytskie wypowiedzi można zgłupieć. Ale do sedna. Blok poPEGerowski I piętrowy, mieszkanie na I piętrze w środkowej klatce, okna PCV w przyszłym roku blok będzie ocieplany, 3 pokoje + kuchnia, kuchnia 8 m2, I pokój 17 m2, II i III pokój po 15 m2 każdy, łazienka 6m2, wysokość pomieszczeń 2,5m. Do chwili obecnej ogrzewane węglem centralne - piec w mieszkaniu. W mieszkaniu mieszka sama kobieta, a z uwagi na stan zdrowia bardzo uciążliwe jest przynoszenie codziennie węgla z garażu i rozpalanie pieca codziennie. Z uwagi na powyższe trzeba zamienić ogrzewanie węglem na inne. Na sezon grzewczy spalane jest 2,5 tony węgla + drzewo 1m3. Kowta jaka może wynieść ogrzewanie zamienne będzie akcpetowalne w granicach 3,5 tyś. zł. Poważnie zastanawiam się nad panelami na podczerwień. A może podpowiecie jakiś inny system ogrzewanie. Powiem tylko, że gaz odpada i pompa ciepła też, piece akumulacyjne za drogie. A węgla mam już dość bo wszędzie czarno od tego dziadostwa.

  20. #1100

    Domyślnie

    Cytat Napisał k4m1l Zobacz post
    Witam. Czytając te wszytskie wypowiedzi można zgłupieć. Ale do sedna. Blok poPEGerowski I piętrowy, mieszkanie na I piętrze w środkowej klatce, okna PCV w przyszłym roku blok będzie ocieplany, 3 pokoje + kuchnia, kuchnia 8 m2, I pokój 17 m2, II i III pokój po 15 m2 każdy, łazienka 6m2, wysokość pomieszczeń 2,5m. Do chwili obecnej ogrzewane węglem centralne - piec w mieszkaniu. W mieszkaniu mieszka sama kobieta, a z uwagi na stan zdrowia bardzo uciążliwe jest przynoszenie codziennie węgla z garażu i rozpalanie pieca codziennie. Z uwagi na powyższe trzeba zamienić ogrzewanie węglem na inne. Na sezon grzewczy spalane jest 2,5 tony węgla + drzewo 1m3. Kowta jaka może wynieść ogrzewanie zamienne będzie akcpetowalne w granicach 3,5 tyś. zł. Poważnie zastanawiam się nad panelami na podczerwień. A może podpowiecie jakiś inny system ogrzewanie. Powiem tylko, że gaz odpada i pompa ciepła też, piece akumulacyjne za drogie. A węgla mam już dość bo wszędzie czarno od tego dziadostwa.
    Klima z opcja grzania i ew. jakas drabinka elektryczna do lazienki. 3,5 brutto powinno starczyc.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 55 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony