dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie BASTA - mam dość

    Od razu - sory za temat - ale ten dział odwiedza najwięcej forumowiczów
    Trochę się wkurzyłem na otrzymane pismo z ALBY Wrocław, chodzi o podwyżkę stawki za wywóz śmieci za 2013r. Do tej pory z pokorą przyjmowałem ich warunki, ale teraz koniec - zrywam umowę. Wyrzucam mało śmieci - co tydzień odbierają 1/3 lub czasem mniej z kubła 120l - w cenniku mają ceny za kubły 60l, ale w ofercie zaczynają się od 120l. Po tym piśmie w porozumieniu z sąsiadem (również wyrzuca niepełny pojemnik) w 2013 roku śmieci wyrzucamy z jednej umowy, płacimy po połowie. Tak na szybko odszukałem kilka stawek w/w firmy, niestety aktualnego cennika nie podają nawet na swojej stronie - o danych historycznym trzeba zapomnieć - jak widać na załączonym arkuszu od 2007r cena wzrosła 122,71%. Ostatnio straszą ludzi zmianą ustawy - ma być dużo drożej - NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ - już ta stawka zmusiła mnie do działania. W piśmie wyraźnie zaznaczyli, że zrezygnować z ich usług można do 14 dni od otrzymania pisma - czy w innych miastach jest podobnie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Śmiecie.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	154023  
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem czy ci to pomoże ale ja płacę pod Poznaniem 32 zł miesięcznie za kubeł 120l opróżniany 2 razy w miesiącu + odbiór surowców wtórnych raz w miesiącu. Rozejrzyj się u konkurencji - ja już raz zmieniałem firmę, różnica wynosiła chyba około 100%.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Masz alternatywę na swoim terenie? Jeżeli tak i jest tańsza aniżeli ALBA, to po prostu zmień. Co w tym trudnego?

    I tak od połowy 2013 nie będziesz miał wyboru

  4. #4

    Domyślnie

    We wrocku zasłaniają się "decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego" - pojemnik ma być opróżniany raz w tygodniu za w/w stawkę, są inne firmy, ale na pół roku nie będę już szukał konkurencji po 10-ciu latach współpracy - już załatwione, ALBA ma problem wywozu śmieci z mojej posesji z głowy, my z sąsiadem mamy o połowę taniej. Jak dotąd nie ustalone zasady wywozu śmieci przez Gminę - pewnie będzie gorąco - szkoda, że po sezonie grzewczym.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  5. #5

    Domyślnie

    No nie wiem... ostanio chciałem zerwać umowe,( stary dom) to powiedzieli że się nie da, bo sa osoby zameldowane i wywóz smieci MUSI być !!

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Tak... nie będzie wyboru ... u nas narzucają stawkę 20zł od osoby....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    Tak... nie będzie wyboru ... u nas narzucają stawkę 20zł od osoby....
    To też nie jest rozwiązanie, bo dwie osoby dobrze "uposażone" wyrzucą 500l śmieci tygodniowo, a 5 osobowa rodzina 60l - czy to sprawiedliwe? Czy wielodzietne rodziny mają się ustawiać w kolejce po zasiłek na "śmieciowe"? Nie jestem przeciwnikiem płacenia za wywóz śmieci, ale chcę zapłacić dokładnie za tyle ile wyrzucam.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 12-12-2012 o 14:58
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    W tej "śmieciowej" ustawie denerwuje mnie, oprócz spodziewanych opłat fakt, że firmy odbierające odpady będą na nich dodatkowo zarabiać, bo taka
    jest ta nowa idea. Nakazują (lub inaczej- zachęcają mniejszymi opłatami) segregację odpadów. Czy właściwie są te odpady? Między innymi w sporej
    części opakowaniami, za które już raz zapłaciliśmy- w momencie zakupu towaru (np. słynne butelki PET). Teraz każą nam płacić jeszcze raz- za łaskawe
    odebranie od nas. Co robią z nimi dalej? Otóż sprzedają- za niezłą kasę. Te butelki są warte za tonę od 1000 zł/tonę wzwyż.

    Słucham cyklu o odpadach w lokalnym radiu. Zgadnijcie, do jakiej kategorii zaliczono puszki po piwie ? (metalowe) Do tworzyw sztucznych... jako że
    to produkt sztucznie wytworzony. Jeszcze trochę i zostaną zlikwidowane punkty skupu złomu metali, bo makulatury i plastików to chyba nie ma?

    Od lat w naszym wiejskim domu stosujemy naturalną segregację. Odpadki "bio" lądują w kompostowniku na ogrodzie, kartony i papiery do pieca
    Szkło i plastiki do ogólno- wioskowego pojemnika, wszelki metale są składowane i potem sprzedawane na złom. Popiół i szlaka do utwardzania terenu.
    Śmieci "bez pomysłu", bardzo sporadyczne- do pojemnika, który na koniec miesiąca zapełnia się w może w 1/3. Od nowego roku będziemy płacić
    za 4 osoby 60 zł + VAT. Jak znam życie, wkrótce podwyżka. Płać i płacz.
    Ostatnio edytowane przez hes ; 12-12-2012 o 15:16
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony