dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Suszenie prania w garazu?

    Otóż zastanawiam się gdzie powinienem najlepiej wieszać pranie w zimie, zeby nie narazić domu na dodatkowe porcje wilgoci. Mam dołączony do domu nieużywany garaż (wejście do domu poprzez szczelne drzwi). Z kolei duże drzwi garażowe nie są do końca szczelne więc jest jakaś wymiana powietrza.Czy to dobry pomysł wieszać tam pranie do suszenia? Nie mam zbytnio innego pomysłu...

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Strych

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crazy Zobacz post
    Strych
    Na strychu jest izolacja wełną mineralną i nie jest to pomieszczenie uzytkowe, ciezko tam sie poruszac...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli nie masz pralni przemysłowej to nic się nie stanie jeśli pranie powiesisz na zwykłej suszarce balkonowej w salonie albo mniej popularnym pokoju. Wentylacja (nawet grawitacyjna) + mikroszczelina w oknie spokojnie dadzą radę.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Jeśli nie masz pralni przemysłowej to nic się nie stanie jeśli pranie powiesisz na zwykłej suszarce balkonowej w salonie albo mniej popularnym pokoju. Wentylacja (nawet grawitacyjna) + mikroszczelina w oknie spokojnie dadzą radę.
    Ok, ale garaż mam pusty (stoją tam praktycznie tylko 3 rowery), bo jest za wąski i auto trzymam na zewnatrz w blaszaku..a nie chcialbym zbytnio wieszac prania po domu ze wzgledow wlasnie estatycznych tez..

    chodzi mi po prostu o to, czy temp. rzedu 10-15 stopni + nieszczelnosci w drzwiach garazowych wystarcza? pranie jest odwirowane przed suszeniem, wiec nic nie kapie itd., ale jednak to sporo wilgoci. generalnie mam sznurki w ogrodzie i na tarasie i jak tylko jest wiecej niz te 8 stopni to tam wieszam, ale wiadomo, ze zima ciezko o takie warunki, a i dym od sasiadow leci ;/

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Salomka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobczyce
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ciężko takiej 100 % odpowiedzi nie udzielić po prostu spróbuj powiesić pranie, sprawdź jak długo Ci schnie i czy nie nabrało niemiłego zapachu (jeśli długo powisi może się tak zdarzyć). Tak prawdę mówiąc jeśli wieczorem powiesisz pranie na suszarce przy kaloryferze rano powinno być suche - warto się zastanowić, czy to nie jest dobre rozwiązanie.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli temp nie spada poniżej 0 to spokojnie pranie wyschnie, ale o takie coś nie powinieneś pytać na forum tylko po prostu sprawdzić empirycznie i tyle.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Jeśli temp nie spada poniżej 0 to spokojnie pranie wyschnie, ale o takie coś nie powinieneś pytać na forum tylko po prostu sprawdzić empirycznie i tyle.
    macie racje - najlepiej po prostu przetestuje. ale generalnie nie tyle mi chodzilo o czas schniecia tego prania, lecz o to czy takie pranie nie zaszkodzi scianom tego garazu, zeby nie porobil sie jakis grzyb

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Skoro brama nie jest super szczelna i masz tam jakąś wentylację to nie ma się co martwić o grzyba. Odwirowane pranie nie generuje aż tyle wilgoci, teoretycznie samochód który byś tam wstawił po deszczu (śniegu) ma na sobie dużo więcej wilgoci.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.217

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka5z Zobacz post
    zeby nie narazić domu na dodatkowe porcje wilgoci. .
    W czym ma zagrozić ta wilogoć domowi ? Zimą jak nie wprowadzisz wilgoci poprzez "zwykle" czynności to bedziesz musiał nawilżać
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  11. #11

    Domyślnie

    a wiec dobe po powieszeniu pranie jest juz prawie suche...

    z ta wilgotnoscia troche mnie to zaskoczylo bo wskazowka pokazała 90% godzine po powieszeniu. Przed powieszeniem prania było jakies 60-65

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W czym ma zagrozić ta wilogoć domowi ? Zimą jak nie wprowadzisz wilgoci poprzez "zwykle" czynności to bedziesz musiał nawilżać
    no generalnie mnie starszą, ze grzyb plesn i niezdrowo

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zimą jak nie wprowadzisz wilgoci poprzez "zwykle" czynności to bedziesz musiał nawilżać
    To zależy od rodzaju wentylacji i sposobu ogrzewania. U mnie przy WG i kotle gazowym wilgotność zimą przy normalnej rutynie wietrzenia utrzymuje się na stałym poziomie 50-51%. W sypialni po nocy, a przed wietrzeniem dochodzi nawet do 60%. Zdecydowanie nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania, to raczej główny zimowy problem WM.

    Wnioskuję, że Luka5z ma WG i dość słabo wentylowany dom. 90% po powieszeniu prania i 65% normalnie? Przy jakiej temperaturze ustawionej wewnątrz? Według mnie to zbyt wilgotno. Czy wentylacja działa poprawnie? Czy rozszelniasz okna i wietrzysz pomieszczenia? Myślę, że warto popracować nad obniżenem wilgotności.

    Co do suszenia w garażu, ja również martwiłabym się o zapach prania i możliwe zakurzenie ubrań.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diedra Zobacz post
    To zależy od rodzaju wentylacji i sposobu ogrzewania. U mnie przy WG i kotle gazowym wilgotność zimą przy normalnej rutynie wietrzenia utrzymuje się na stałym poziomie 50-51%. W sypialni po nocy, a przed wietrzeniem dochodzi nawet do 60%. Zdecydowanie nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania, to raczej główny zimowy problem WM.

    Wnioskuję, że Luka5z ma WG i dość słabo wentylowany dom. 90% po powieszeniu prania i 65% normalnie? Przy jakiej temperaturze ustawionej wewnątrz? Według mnie to zbyt wilgotno. Czy wentylacja działa poprawnie? Czy rozszelniasz okna i wietrzysz pomieszczenia? Myślę, że warto popracować nad obniżenem wilgotności.

    Co do suszenia w garażu, ja również martwiłabym się o zapach prania i możliwe zakurzenie ubrań.
    w domu mam wilgotnosc 50%. w garazu 65%

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Pranie susz na rozkładanej suszarce w pokoju - schnie najszybciej. Bieganie z mokrym praniem do brudnego garażu i z suchym z powrotem jest bez sensu. Przy jednym praniu dziennie u mnie spokojnie wystarcza.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Pranie susz na rozkładanej suszarce w pokoju - schnie najszybciej. Bieganie z mokrym praniem do brudnego garażu i z suchym z powrotem jest bez sensu. Przy jednym praniu dziennie u mnie spokojnie wystarcza.
    garaż jest w bryle budynku tak wiec nigdzie nie biegam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony