dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nasz idealny Z204 :)

    Witam w moim Dzienniku z budowy
    Zakładam ten dziennik podobnie jak wielu z Was, by po pierwsze konsultować wątpliwości jakie będą pojawiać się podczas budowy domu, a po drugie, by po zakończonej budowie móc usiąść nad zapisami dziennika i powspominać czas budowy, który mam nadzieję nie będzie udręką
    Ostatnio edytowane przez carnation ; 10-01-2013 o 23:28

  2. #2

    Domyślnie

    Po podjęciu decyzji o budowie domu rozpoczęliśmy szukanie tego jedynego, wymarzonego projektu. Nasz wybór padł na projekt Z204 ze studia Z500. Od kiedy Mąż znalazł go w internecie już żaden inny nie zrobił na nas takiego wrażenia
    Marzyło nam się rozpoczęcie budowy jesienią 2012 (samą decyzję o budowie podjęliśmy w marcu 2012). Niestety nasz pierwszy architekt, który okazał się być kompletnie nierzetelnym i terminy urzędowe zweryfikowały nasze plany. Ale co się odwlecze... Dziś z PNB w garści czekamy już tylko na przyjście wiosny
    Ostatnio edytowane przez carnation ; 10-01-2013 o 23:28

  3. #3

    Domyślnie

    Witam się po długiej przerwie W sprawie budowy nareszcie COŚ zaczęło się dziać Już niebawem zaczynamy!!
    A tymczasem załączam widok domu, który będziemy budować
    By dom był tym idealnym i wymarzonym zmieniliśmy niewiele. Zlikwidowaliśmy wnęki z boku i tyłu domu oraz zmieniliśmy położenie spiżarni ( po zmianach została wydzielona z części kuchni).
    Postaram się na bieżąco informować o postępach prac






    źródło: www.z500.pl
    Ostatnio edytowane przez carnation ; 01-05-2013 o 09:46

  4. #4

    Domyślnie

    Wrzucam też zdjęcie naszej działeczki Działka jak na warunki miejskie całkiem przyjemnych rozmiarów - 818 m.kw. Z dwóch stron graniczy z zabudowaniami sąsiadów i to jest to co nas najbardziej martwi - czyli jak zagospodarować teren, by nie było to uciążliwe sąsiedztwo i by nie szpeciło nam ogólnego wrażenia. Ale na to mamy jeszcze czas, powiedziałabym nawet, że dużo czasu

  5. #5

    Domyślnie

    Nareszcie zaczęło się coś dziać Humus ściągnięty, a w najbliższy poniedziałek Panowie murarze rozpoczną swoją część pracy
    Nareszcie widać jakieś działania na placu boju, tzn. tfu - na placu budowy
    Na dowód załączam zdjęcie z prac dzielnego "pana koparkowego"

  6. #6

    Domyślnie

    Nie było mnie tu od bardzo dawna, a właściwie byłam, pojawiałam się na chwilę, ale nie dostarczałam żadnych wieści z placu budowy. Już nadrabiam zaległości
    Aktualnie czekamy. A na co? A na stawianie murów
    Trzy tygodnie temu korzystając z pięknej wówczas pogody zalaliśmy fundamenty
    Poniżej zamieszczam małą fotorelację.
    Najpierw wyznaczone fundamenty


    Następnie pojawił się znajomy nam pan koparkowy i zaczął kopać, kopać, kopać....


    Skoro wykopane to musieliśmy zalać




    Jako dumni inwestorzy dorzuciliśmy swoje dwa grosze


    A później? A później było tak...


    ...żeby później mogło być tak!


    I zbliżenie na piękną wiechę Trzeba przyznać Panowie się postarali Ale nie zostaliśmy im dłużni...


    I tak oto od 14 maja mamy STAN ZERO!!!!
    A teraz już czekamy tylko na pogodę i Panów murarzy
    Ostatnio edytowane przez carnation ; 01-06-2013 o 18:46

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jolantka

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Koluszki
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jak budowa domu Z204? Również planujemy budowę Z204 w okolicach Koluszek, więc często zaglądamy do Pani/Pana dziennika budowy. Kiedy pojawi się więcej zdjęć? Pozdrawiamy.

  8. #8

    Domyślnie

    Wróciłam
    Pobiłam chyba rekord w nieaktualizowaniu forumowego dziennika...
    Krótko nadrobię swoją nieobecność.

    Stan 0 cieszył nas bardzo, ale to co było później - to dopiero była dla nas uciecha!
    Dom rósł nam w oczach
    O proszę tu taki przykład:

    później strop:


    gdy już wysechł strop przyszedł czas na więźbę - oj napracowali się panowie dekarze...



    ale za to efekt był boski



    A stan aktualny?
    A stan aktualny (no dobra, stan jesienny bo aktualny to skuty lodem dom ) prezentuje się tak:



    i ostatnie:


    Ot, krótka fotorelacja
    Postaram się jednak nie dopuszczać do takich opóźnień w raportowaniu działań na placu budowy

    Aktualnie czekamy z niecierpliwością na wiosnę choć zima dopiero przyszła.
    Plan jest taki, by tegorocznej jesieni wprowadzić się do naszej Z-tki, trzymajcie kciuki
    Ostatnio edytowane przez carnation ; 22-01-2014 o 19:30

  9. #9

    Domyślnie

    Już nie mogę się doczekać nadejścia wiosny. Dom wygląda pięknie w śnieżnej szacie, ale ile, no ile można czekać aż się coś zacznie dziać na budowie????
    Na pocieszenie wrzucę kilka zdjęć naszego Z204 w zimowej odsłonie






    I ostatnie. Ten cud polskiej myśli motoryzacyjnej to nie nasz
    Ostatnio edytowane przez carnation ; 05-02-2014 o 20:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony