dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 127
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2534
  1. #2101

    Domyślnie

    moge sie zalozyc ze wlsnie oto chodzi koledze

  2. #2102

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickow69 Zobacz post
    mowiac termostatem rozumiem, ze masz na mysli grzejniki?
    Mam na myśli termostat pokojowy podłączany do cobry np. Euroster 2000, Auraton2005 itp.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #2103
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebihel

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    84-150
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czy jak na sterowniku Puma PID (palnik Ekoenergia) dla danego okresu czasu (np od 23 do 9 rano) zejdę z zadaną temperaturą zarówno dla co i cwu poniżej 45 stopni Celcjiusza (czyli na stop) to piec będzie pracował w podtrzymaniu czy wygaśnie ????????

  4. #2104
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebihel Zobacz post
    Czy jak na sterowniku Puma PID (palnik Ekoenergia) dla danego okresu czasu (np od 23 do 9 rano) zejdę z zadaną temperaturą zarówno dla co i cwu poniżej 45 stopni Celcjiusza (czyli na stop) to piec będzie pracował w podtrzymaniu czy wygaśnie ????????
    Stop grzanie to jest przy temp. poniżej 40st. C. Ja w lato grzałem 43stC i tylko CWU i nie gaśnie więc zimą tym bardziej nie powinien gasnąć na gorszym węglu. Problem jedynie w tym, że będzie smoła na ścianach kotła, szczególnie wokół ślimaka. Taka niska temperatura nie wypali smoły ze ściany musisz ją sam zdrapać lub podnieść temperaturę.
    Jak masz lepszy węgiel bardziej kaloryczny 28-29MJ np. pieklorz to może wygasać i być b.dużo spieków przy 40 kilku stopniach Celsjusza bo piec szybko osiągnie tak niska temperaturę i będzie przechodził w długi okres uśpienia po którym się już mu nie uda rozpalić przy tak słabo niespalonym węglu.
    Ostatnio edytowane przez Mician ; 02-01-2015 o 17:52

  5. #2105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Jestem tu nowy,ale zasiąde tu na długo. Mój problem to duże spalanie i ciężko dochodzi do zadanej temp. Dom 130 metrów parterowy okna 3 szyby, ściany 24 cm +17cm styropian, poddasze 20cm wełna.W układzie 6 sekcji podłogówki + 4 grzejniki + bojler 140 litrów. Piec Gregor 19KW. Podajnik Slimak który wysuwa groszek na palenisko (nie retorta).Sterownik Cobra pid na sofcie A33f. Podłogówka i grzejniki są na układzie zamkniętym, a bojler na otwartym. Na podłogówkę i grzejniki są osobne pompki i zawory zwrotne.Nad piecem jest trzecia pompka i na bojler następna. Zamieszkałem już prawie w kotłowni od zeszłej zimy. Ustawienia miałem różne i nic. Aktualnie mam temp.zadana 40st podawanie 7 pauza 60 went. 80/10 moc kotła 4. Termostat pokojowy odłączony i jedzie na ADC. Zawór jest 3 drogowy. Spalanie przy plusowej temp 20kg/doba. , , , ,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0931.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	297268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0934.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	297269   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0936.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	297270   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0937.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	297271  

  6. #2106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trammel
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Jelcz
    Posty
    103

    Domyślnie

    Mam podobny dom, podobną instalację, kocioł z palnikiem rynnowym i Cobrą, bojler też 140l - i spalanie również w okresie świątecznym 17-23 kg. A parę dni było z temperaturami ujemnymi + silny wiatr. W domu - 23-24 st.
    W tych warunkach uważam spalanie za bardzo satysfakcjonujące.
    Podniósłbym temperaturę na kotle ( ja mam 50 st ) i wyłączyłbym ADC.
    SKAM-P/COBRA/APPS-R

  7. #2107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Podniosę temperaturę zadaną, włącze PID i termostat pokojowy. Zastanawiam się czy mam dobrze zrobioną instalację.

  8. #2108

    Domyślnie

    nie jestem specjalistą ale 40c zadanej to mi się wydaje że trochę jednak za mało powrót pewnie ma ok. 38c

  9. #2109
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karas22 Zobacz post
    Podniosę temperaturę zadaną, włącze PID i termostat pokojowy. Zastanawiam się czy mam dobrze zrobioną instalację.
    No troszkę Ci się mogą kłócić pompy o wodę. Trzeba by zajrzeć do tej skrzynki rozdzielacza od podłogówki - jak Ci się chce zrób zdjęcie jej wnętrza. No i masz tam przed wymiennikiem 3D w funkcji dogrzewania powrotu chyba ( myślę że taki był zamysł ), ale on może trochę przeszkadzać w tej instalacji. Spróbowałbym go otworzyć na max, tak żeby cała ciepła woda z kotła szła na wymiennik ( oprócz oczywiście tego co weźmie bojler ).
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #2110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Teraz zadaną temp mam 48 st a powrót do pieca 40 st. Z układu zamkniętego powrót mam 28 st.

  11. #2111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    3D założony aby obniżyć temp na grzejniki. , , ,

  12. #2112
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Twój 3D nie pracuje w funkcji mieszacza i nic nie obniża - on pracuje jako rozdzielacz bo jest za pompą ( mowa o tym przed wymiennikiem ciepła ). Część wody z kotła daje na wymiennik a część zwraca na powrót do kotła, ale jest to ciągle woda o temperaturze do jakiej nagrzał ją kocioł. Służy do dogrzania powrotu. W instalacji z wymiennikiem ciepła nie jest potrzebny, a zamontowany tak jak u Ciebie może wręcz trochę przeszkadzać ograniczając przepływ przez wymiennik. Dlatego otworzyłbym go na max - tak na próbę. Z rzeczy które jeszcze bym zrobił inaczej niż masz w tej instalacji - no to podłączenie bojlera. Masz wolny króciec zasilania przy kotle i ja bym bojler z tego króćca zasilił, żeby pompa CWU nie zabierała wody z zasilania wymiennika.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  13. #2113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Kolego kobra64 zrobiłem tak jak powiedziałeś 3D na ful i zadana temp. 48st. Piec nie może dobić do 40st. Zauważyłem że przy otwartym 3D powrót z niego jest ciepły tak jak do niego zasilanie z lewej strony.

  14. #2114
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Powrót to znaczy ta rura pionowo w dół która idzie do kotła? A jak jest z temperaturą zasilania wymiennika za zaworem 3D?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  15. #2115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Teraz zadana 48st a rzeczywista 36 st i taka jest za zaworem. Powrót to ten który idzie w dół tak jak napisałeś. Jak temperatura troszke podskoczy to za zaworem też.

  16. #2116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Najdziwniejsze jest to że; zasilanie do zaworu 3D ma powiedzmy 40st i przechodzi na wymiennik (lewa górna)prawą stronę wymiennika góra i dół zostawiamy bo to układ zamknięty. Powrót wymiennika (dół lewy) ma temp około 25st a ten powrót który podłączony jest do zaworu 3d ma około 35st. Dodam że 3D otwarty na full. Pomocy.
    Nie wiem czy jasno to napisałem.

  17. #2117
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Sprawdź jaką ma temperaturę powrót niżej na linii zawór 3D - kocioł. Bliżej kotła, nie przy samym zaworze.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #2118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    Temperatura na kotle 39st a na powrocie przy piecu 31,5st .Dodam jeszcze że zadana temp. na CWU to 40st a powrót z niego jest zimny bo temperature ma osiągniętą i pompka nie pracuje. To wychodzi na to że ciepły powrót który trafia teraz do kotła to z zaworu 3D.

  19. #2119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trammel
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Jelcz
    Posty
    103

    Domyślnie

    39 st na kotle pokazuje i sterownik i termometr mechaniczny?
    SKAM-P/COBRA/APPS-R

  20. #2120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karas22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Rataje
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    34

    Domyślnie

    tak i sterownik i termometr mechaniczny. Teraz zamknąłem grzanie cwu i otwarty na full 3D. Kocioł spada do 36 st a jak przymknę 3D na połowę to się poprawia

Strona 106 z 127

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony