dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 127
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 2534
  1. #2501

    Domyślnie

    pompa co załącza się przy 34c

  2. #2502

    Domyślnie

    Jaki tu spokój...
    E-M ma aż taką siłę działania i monopol na jedynie słuszną linię, że zupełnie skończyło się tworzenie i testowanie nieoficjalnych automatów na Cobrę??
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  3. #2503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejman7

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    37

    Domyślnie

    Skończy się na tym że użytkownicy sztokerów przejdą na sterowniki konkurencyjne,które nawet w wersji pierwszej są o wiele lepsze.

  4. #2504
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alhaz

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja już sprzedałem Cobre i ide na SPPv2 bo podejście E-M do klienta to żenada.

  5. #2505
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejman7

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał alhaz Zobacz post
    Ja już sprzedałem Cobre i ide na SPPv2 bo podejście E-M do klienta to żenada.
    Nawet SPPv1 które u mnie pracuje drugi sezon deklasuje mułowatą Cobre pod względem reakcji na spadek temperatury,pracy kotła i czystości.

  6. #2506

    Domyślnie

    Ja do samej Cobry zastrzeżeń nie mam bo możliwości ma duże.
    Można by zrobić do niej dobry program, dodać opcje zwiększające funkcjonalność i wygodę użytkowania ale podejście E-M jest takie, ze to oni mają rację a klient ma sie pogodzić z ich linią rozwoju a raczej jej brakiem.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  7. #2507

    Domyślnie

    Ja od ładnych kilku dni pracuję na Talosie i testuję palnik sv-200, fotki i opisy sa na forum producenta sterownika SPPv2
    Algorytm spokojnie daje radę, może wieczorkiem wrzucę tutaj jakieś zdjęcie jak to wygląda.

    Z cobrą to e-m jest producentem i decyduje. Teraz jest nowszy model Cobra-II
    Włodek pracuje nad takim roboczo nazwanym Ognikiem-II
    Nowe linie sterowników wszystkie mają mieć możliwość współpracy z panelem firmowym T1000

    Jak Włodek się upora z nową wersją tzw ognika mam obiecany (trzymam za słowo) soft na starszą wersję cobry.
    Jak go Włodek uszykuje i mi podeśle, mogę komuś podrzucić do sprawdzenia
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #2508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejman7

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaln1 Zobacz post
    Ja do samej Cobry zastrzeżeń nie mam bo możliwości ma duże.
    Można by zrobić do niej dobry program, dodać opcje zwiększające funkcjonalność i wygodę użytkowania ale podejście E-M jest takie, ze to oni mają rację a klient ma sie pogodzić z ich linią rozwoju a raczej jej brakiem.
    Ja nie dyskwalifikuje Cobry jako marnego sterownika bo mam na kotle Cobre i SPPv1 i w okresach przejściowych korzystam np. z testowych softów Włodka SC11y czy SC11u i mam pewne porównania.Natomiast wsparcie techniczne czy sugestie użytkowników u Boleckiego jest na najwyższym poziomie.Tam widać że producentowi zależy na kliencie i go szanuje.

  9. #2509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jak Włodek się upora z nową wersją tzw ognika mam obiecany (trzymam za słowo) soft na starszą wersję cobry.
    Jak go Włodek uszykuje i mi podeśle, mogę komuś podrzucić do sprawdzenia
    Do oficjalnego dołożyć dwie funkcje automatów:
    - pogodówkę
    - obniżkę temperatury przy włączonym termostacie pokojowym.

    W automacie nie podoba mi się to salwowanie dawkami opału i z tego powodu nie korzystam z tych softów.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  10. #2510

    Domyślnie

    Modyfikacja, której potrzebuję miała być robiona na oficjalnym sofcie, tym bez salwy dawek
    Czekam spokojnie

    Co do czujnika pogodowego czy pokojowego, to też uważam,że mogłoby być. Nie ja jednak decyduję, tylko Włodek oraz e-m.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #2511
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jujek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-507
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam Szanownych Forumowiczów.

    Od 4 lat używam kotła 19 kW ze sterownikiem Cobra.
    Nigdy na niego nie narzekałem, zawsze bez problemów dawało się dopasować ustawienia tak aby groszek dobrze się spalał.
    W tym roku po raz pierwszy zakupiłem groszek z kopalni Bobrek.
    Niestety walczę z nim od dłuższego czasu i nie udało mi się uzyskać sytuacji w której będzie on się poprawnie spalał.
    W efekcie spalania powstaje coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	popio2.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	380065
    Sterownik jest ustawiony jak na poniższym zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ustawienia2.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	380067
    Czas podawania: 4 sek
    Czas przerwy: 30 sek
    Dmuchawa min - max: 5 - 80 %

    Bardzo proszę o pomoc i sugestie jak zmienić parametry żeby groszek spalał się do końca?

    Z góry dziękuję.

  12. #2512
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Niejeden z nas

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pless
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja także zakupiłem z tej kopalni ekogroszek i u mnie dobrze wypala się na ustawieniach: 5 sek podawanie / 12 sek przerwy. Dmuchawa około 30%. Piec mam z jakimś prostym sterownikiem. Zwiększenie czasu przerwy nie pomaga ?

  13. #2513
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jujek Zobacz post
    Czas podawania: 4 sek
    Czas przerwy: 30 sek
    Dmuchawa min - max: 5 - 80 %

    Bardzo proszę o pomoc i sugestie jak zmienić parametry żeby groszek spalał się do końca?

    Z góry dziękuję.
    Widzę, że spieka koksowo podobnie jak Wesoła - spróbuj więc:

    Czas podawania: 2 sek
    Czas przerwy: 15 sek
    Dmuchawa min - max: 5 - 100 %

    Przerwę dopasuj tak, żeby paliło się na płasko , bez kopca żaru na palniku.

    Taki węgiel potrzebuje dłuższego czasu palenia niż mniej spiekające lub większej ilości powietrza w tym samym czasie [jednak nadmiar powietrza zmniejsza sprawność].

    Jeśli to nie pomoże wsypuj do zasobnika na przemian worek Bobrka i worek czeskiego bunatnego lub innego węgla o zerowej lub bardzo niskiej spiekalności RI.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #2514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jak Włodek się upora z nową wersją tzw ognika mam obiecany (trzymam za słowo) soft na starszą wersję cobry.
    Jak go Włodek uszykuje i mi podeśle, mogę komuś podrzucić do sprawdzenia
    Ja chętnie potestuję jak już bedziesz miał soft, tylko napiszcie co będzie zmieniane.

  15. #2515
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adam 65

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Wolin
    Kod pocztowy
    72-510
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałem się podłączyć do tematu sterowników i prosić o pomoc. Mam od jesieni kocioł Zębiec Merkury 17 kW ze sterownikiem Techa ST 480 z PID i instalacja z zaworem 4d.nie bardzo mogę go okiełznać.Pracuje na funkcji PID pompy równoległe, nastawy to 85% moc kotła przy 0 st.C, nadmuch -2, temperatura zadana kotła 60 st., zaworu 4 dr. 60 st,, ochrona powrotu załączona, temp. na regulatorze pokojowym 21st. w pomieszczeniach. Zauważyłem, że na wyświetlaczu pokazuje moc dmuchawy 100% a ona pracuje góra na 20%. Spalanie ekogroszku Platinium 28 kJ przy temperaturze -5 st C. około 35-40 kg na dobę. Nie wiem czy można coś zmienić w nastawach-ustawieniach, kocioł czyszczę wg zaleceń producenta 2x w tygodniu. Proszę o jakąś pomoc podpowiedż , ewentualnie kontakt. Pozdrawiam wszystkich

  16. #2516
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    FTP

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Dzielnica
    Podgórzno
    Posty
    166

    Domyślnie

    Jest dostępna specyfikacja komunikacji przez RS485? Jak zmieniać ustawienia, jak odczytać temperatury, itp. Czy to też tajemnica i samemu sobie człowiek nie zrobi modułu internetowego?

  17. #2517
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alhaz

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie jest, Wlodek sie wykreca praca i "roznymi" wersjami sterownika. Takze nic nie poradzisz bo tak samo chcialem modul sobie zrobic.

  18. #2518
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar damianlisu
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał alhaz Zobacz post
    Nie jest, Wlodek sie wykreca praca i "roznymi" wersjami sterownika. Takze nic nie poradzisz bo tak samo chcialem modul sobie zrobic.
    Kolego, sama specyfikacja nie jest nigdzie dostępna i za pewnie nie będzie ale sytuacja nie jest tak beznadziejna jak myślisz
    Jakiś dłuższy czas temu naskrobałem takie coś co działało i to całkiem przyzwoicie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-07-23_09h05_22.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	393645

    Zrzut z trybu offline, niestety zestaw został rozmontowany ponieważ są/były bugi na samym protokole co czyniło ten soft w pewnych kwestiach bezużyteczny.
    Dałem sobie po prostu spokój.

    O szczegóły komunikacji proszę nie prosić, ich podać nie mogę.
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.

  19. #2519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Jak Włodek się upora z nową wersją tzw ognika mam obiecany ...soft na starszą wersję cobry.
    Jak go Włodek uszykuje i mi podeśle, mogę komuś podrzucić do sprawdzenia
    Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami.
    Chyba większymi niż ten nowy soft na starą Cobrę.
    Od długiego czasu a dokładnie mówiąc od wprowadzenia przez E-M nowej strony www nie ma na niej softu do Cobry.
    Użytkownik kotła Sztoker 15kW ze sterownikiem Cobra.

  20. #2520

    Domyślnie

    Widać że wielki Szanowny Pan Włodek zaginął w akcji przy pisaniu i tworzeniu modułu internetowego a i o sterowniku bez nastaw nie wspominając.
    Pan wielki Szu jak obiecał ponad 4 lata temu te sprawy tak do tej pory pozostało to tylko na kartach tego forum a szkoda. Chciałbym bardzo zobaczyć te 3-4 letnie wypociny.

Strona 126 z 127

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony