dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1001 z 1545
Pokaż wyniki od 20.001 do 20.020 z 30897
  1. #20001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Hej Słonko. Jak fajnie, ze i Ty w końcu do mnie zawitałaś
    Może to i pomysł z tym uchwytem, no ale wygladac to będzie tak sobie.
    Odnotowałam w głowie pomysła...może ?
    Pas zieleni za oknem, tym co to bym je chętnie zamurowała, to taki pasek pasek.
    Nie wiem ile dokładnie ma szerokości, ale żeby jakoś to zobrazować hmmmmmmmmmmmmmm.....
    No powiedzmy, że posadziłabys tam żywopłot i wtedy nawet bys nie przeszła wzdłuż ściany budynku.
    Spiżarka nie jest wcale az taka wielka. Na moje oko będzie miała cos koło 4 m.
    Biorąc pod uwagę, ze chciałabym tam zmieścić zamrazarkę skrzyniową to nie jest tak duzo.
    Inaczej sie tu nie da bo pomiędzy pomiesczeniami jest gruba ściana kominowo/nosna.

    Eniu, intrygujesz mnie coraz bardziej.
    Chyba przebiorę się za policjantke i pojade do Ciebie celem wylegitymowania

  2. #20002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Marimag zajrzalam do Ciebie, bo byc moze i ja bede mogla Ci pomoc i cos doradzic
    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Pas zieleni za oknem, tym co to bym je chętnie zamurowała, to taki pasek pasek.
    Nie wiem ile dokładnie ma szerokości, ale żeby jakoś to zobrazować hmmmmmmmmmmmmmm.....
    No powiedzmy, że posadziłabys tam żywopłot i wtedy nawet bys nie przeszła wzdłuż ściany budynku.
    hmmm ....... to bardzo wasko musi byc troche mnie to dziwi, bo przeciez od sciany z oknem to granicy powinny byc 4 m, a to juz calkiem szeroko
    jesli jest tak wasko, jak mowiesz, to sprawdz, czy nie ma jakiejs samowoli budowlanej

    pytalam jeszcze o dom i nie odpowiedzialas
    Czy ten dom to blizniak ???

    a tv na uchwycie sciennym wcale nie musi zle wyglada, teraz sa naprawde porzadne te uchwyty, a duzo u Ciebie by ulatwil ten system ...... No ale rozumiem, ze moze sie nie podobac ....... zatem dalej proponuje tv w tym narozniku, ale np schowane



    tutaj wsrod ksiazek bardzo pomyslowe
    https://www.airbnb.com/rooms/497264

    do tego drzwiczki i tv nie widac





    moze by jakis fajny obraz na prowadnicach



    lub w komodzie
    Ostatnio edytowane przez ~~slonko~~ ; 02-02-2014 o 16:02
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  3. #20003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    No widzisz...umkneło mi...
    Tak to bliźniak.
    Kurcze, teraz to mnie zagięłaś.
    Wiem doskonale o wymaganych 4 metrach a tu jakos nie pomyślałam o tym...
    Trzeba by to sprawdzić, pomierzyć i cholera...co wtedy ?
    Mam kilka pomysłów na zakrycie tv ze strony Pottery barn.
    Są tam własnie takie ruchome ekrany.

  4. #20004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mari to moze przejdz sie wokol dzialki, zobacz jak ten drugi dom ma usytuowane okna ..... czy ma rownie malą odleglosc od granicy
    moze uda sie pogadac z sasiadem i rozwieje te watpliwosci
    lub najprosciej zadzwon do sprzedajacego ....... jesli otrzymalas rzuty polowki blizniaka, to moze udostepni Ci plan usytuowania domu na dzialce, tam przeciez bedzie wszystko widoczne

    a to sa oplotowane dzialki?? To nowy dom ?? Stan deweloperski ??
    sorry, ze tak pytam, ale nie sledzilam calego watku ......
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  5. #20005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Z tego co wiem to bliźniaki nie sa jeszcze odebrane. Ma to swoje plusy bo moge sobie zamurowac okno i nanieśc to w dzienniku budowy, ale teraz mam watpliwości czy nie sa odebrane bo komisja nie wyraziła zgody na odbiór.
    Dałas mi do myslenia
    Następnym razem jak tam pojadę, to uzbroje sie w miarki i miareczki i pomierze wszystko dokładnie.
    Odpowiadam na pytania. I tak nie znalazłabyś na nie odpowiedzi w wątku bo to świeża sprawa, która ma raptem tydzień.

    Domy nowe, bliźniaki, ogrodzone, stan deweloperski ale na wypasie. Połówka która mnie interesuje, nie ma jeszcze sąsiada, więc nie ma kogo podpytać.

  6. #20006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Czy jest na sali zdun ?

    Eniu, mam pytanie z serii głupich.
    Nie udław sie proszę, ale jakos nigdy nie zgłebiałam tego tematu a, ze Ja strasznie wścibska i chcę dokładnie wiedzieć co i jak działa to pytam bez rumieńców.
    Chciałam Cie prosić o odpowiedź na nutrujące mnie pytanie : Jak sie buduje kominek ?
    Chciałabym miec kominek z otwartym paleniskiem i teraz...czy w istniejacej ścianie kominowej wykuwa sie otwór, który staje się paleniskiem ( rysunek z lewej) czy dobudowuje się konstrukcję przed ścianą i dopiero później, obudowuje sie ja KG lub innymi bajerami ( rysunek z prawej ).
    Mam nadzieję, ze rozumiesz moje pytanie i rysunki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KOMINEK rysunek.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	240242

  7. #20007
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Jeżu kochany............................ Mari moja................................
    w końcu zajrzałam i cudne wieści Będę trzymac kciuki, aby sie wszystko udało.
    1. Wyprowadzka
    2. sprzedaz mieszkania
    3. kupno chałupki
    4 zycie długie i szczęsliwe

    Usmiecham się ciągle jak głupi do sera. Po tych wszystkich perypetiach wybraniowych wierzę, że w końcu się uda.
    A pisałaś cos więcej o tym nowym domku?

  8. #20008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Czy jest na sali zdun ?

    Eniu, mam pytanie z serii głupich.
    Nie udław sie proszę, ale jakos nigdy nie zgłebiałam tego tematu a, ze Ja strasznie wścibska i chcę dokładnie wiedzieć co i jak działa to pytam bez rumieńców.
    Chciałam Cie prosić o odpowiedź na nutrujące mnie pytanie : Jak sie buduje kominek ?
    Chciałabym miec kominek z otwartym paleniskiem i teraz...czy w istniejacej ścianie kominowej wykuwa sie otwór, który staje się paleniskiem ( rysunek z lewej) czy dobudowuje się konstrukcję przed ścianą i dopiero później, obudowuje sie ja KG lub innymi bajerami ( rysunek z prawej ).
    Mam nadzieję, ze rozumiesz moje pytanie i rysunki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KOMINEK rysunek.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	240242
    Można tak i tak. Przykład z prawej to zazwyczaj ludzie, którzy podczas budowy domu przypomnieli sobie o kominku w trakcie malowania....Kominki w ścianie wymagają myślenia w fazie projektowania, albo rozpierduchy, jeśli warunki i miejsce na to pozwalają. Nie wiem, czy nie ważniejszy jest odpowiedni komin. Do kominka otwartego musi mieć spory kanał dymny...

  9. #20009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    No i wiesz....nie ma głupich pytań....

  10. #20010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Riri, witaj kochana.
    Cieszę sie, ze się cieszysz.
    Ja jestem sceptycznie nastawiona. Wiesz czemu, prawda ?
    Już zbyt wiele razy, miał być ten ostatni raz.

    O najnowszym znalezisku nic nie pisałam, nie pokazywałam, co by nie zapeszać, nie ściągać złych wibracji i też troszkę ze względu na przykre doświadczenia forumowe.
    Gdy sie uda, gdy wyjdzie, gdy juz będzie o czym rozmawiać, to na bank pochwalę się nowym lokum.
    Na razie zdrowiejemy co by nabrać sił na ekspresowa przeprowadzkę.
    Dziękuję Ci za szalony entuzjazm i kciukasy.
    Przydadzą się

    Eniu, czyli to, ze ściana kominowa jest, nie oznacza, ze będę mogła zrobic kominek jaki chcę ?
    Widziałeś rzut parteru ?
    Chodzi mi o ten konkretny kominek, ale teraz sobie uświadomiłam, ze komin wystaje ze ściany a nie jest w niej gdzieś ukryty.

  11. #20011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Można zrobić ścianę od komina do tego okna które planujesz zamurować. W ścianie (za ścianą) ukryjesz kominek, który na wierzchu będzie płaski jak w pałacu. Czyli jak bozia przykazała. Ze ściany będzie wystawać tylko to co powinno, czyli łozdóbka - jakiś portal lub inne dziwadło...

  12. #20012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Te opcję, równiez brałam pod uwage ale ten kominek to będzie piec hutniczy no i gdzie wtedy ten tv wcisnąć.
    Kominek juz mam obcykany, tylko sie zastanawiam czy sie da.
    Chcę zeby to był słupek odstajacy od ściany, a ponieważ, sam komin juz wystaje, chcę go zamaskować obudowa tak, żeby wyglądał jak specjalnie w tym celu zbudowany.
    Nie wiem czy sie połapiesz w mojej wizji...
    Obudowę chce zrobić ze starej cegły rozbiórkowej, ale tu znowu problem bo nigdzie nie mogę dostać starych kształtek , które sa niezbędne do nadania odpowiedniego kształtu obudowie.

    Widzisz.....pomysły są, ale wszystko albo trochę albo bardzo skomplikowane i wymaga duzo wcześniejszych przygotowań, rozeznania, podumania, dlatego biorę się za to, jeszcze zanim kupimy ten dom.
    Chcę mieć ten luz, ze jak tylko będzie można tam wejść z fachowcami, to bez zbędnych nerwów, będę potrafiła nakreślić wszystko co planuję zrobić.

  13. #20013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mari, co jest pod schodami? Masz piwnicę ????

    Naprawdę chcesz taki całkowicie otwarty kominek, tradycyjny jak się patrzy ?
    Potrzebny Ci będzie świetny zdun. Eniu wie co mówi. Koniecznie sprawdź jaką średnicę ma przewód kominowy.

    Przy najbliższej wizycie w tym domu koniecznie go obfotografuj. Będziesz mieć zdjęcia pomieszczeń, to porobię Ci przymiarki wszystkich pomysłów.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 03-02-2014 o 00:55
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #20014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Pestuś, no chciałabym taki mieć...bardzo.
    Jak będę i pozwola to cyknę pare fotek.
    Piwnicy nie ma.
    To cos pod schodami to wnęka na jakiś schowek, szafę, biblioteczkę, karcerek dla młodzieży.....

    Na razie, bazuję na tym co mam czyli na rzutach i rysunkach.
    Kombinuje sobie co i jak by poustawiać i czy da sie przemycić, moje pomysły...najchętniej wszystkie

  15. #20015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Eniu, mam zdjęcie tego co chciałabym zrobić " u siebie".
    Identyczna sytuacja....
    Ściana kominowa odstaje, obok niej, po prawej wnęka i teraz czy mozna identycznie jak tu, wbić się z paleniskiem w ścianę kominową ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ml1gVRm.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	240385

  16. #20016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zdjęcia pomogą zweryfikować pomysły, ale oczywiście nie pali się. Wyślę Ci na maila kilka wizualek, które robiłam dla Basi. Zobaczysz o co chodzi.

    Poskładałam plany poziomów jak kalki jeden na drugim. Sporo na nich jest niedokładności, więc fizyczna weryfikacja możliwości wykorzystania przestrzeni szczególnie w kuchni może się okazać niespodzianką.
    Pamiętasz, mówiłam Ci o kominie u mnie – jest w stosunku do planu przesunięty o 30 cm. Budowlańcy potrafią takie rzeczy przemycić.

    KOMINEK i SCHODY – w tym mogę Ci najbardziej pomagać. Sama rozgryzałam i wymyślałam jedno i drugie u siebie. Sporo wiem, a przynajmniej wiem jakie są możliwości i jakie haki można po drodze spotkać.

    Po pierwsze pamiętaj, że nawet otwarty kominek nie musi być na poziomie podłogi. Nawet do otwartego kominka można zainstalować drzwiczki z szybą, lub jak w USA siatkową kurtynę, albo postawić ekran. To zabezpiecza przed iskrami, bo kominek potrafi nieźle strzelać iskrami. Sa też inne powody, dla których warto myśleć o możliwości odcięcia żywego ognia od pomieszczenia. Przede wszystkim te powody warto rozważyć, gdy chce się uzyskać efekt długotrwałego grzania i ekonomicznego palenia.

    Zadałaś Eniu pytanie, czy palenisko kominka można wykonać pod przewodem kominowym. Można, ale u nas się właściwie tego nie robi, bo trzeba o tym pomyśleć na etapie projektowania lub przynajmniej stawiania komina. Też miałam ten pomysł i najpierw nie widząc takich rozwiązań u nas naczytałam się amerykańskich i angielskich stron.
    U Anglosasów do dziś popularny jest tzw. Rumford – płytkie dość wysokie palenisko. Nawet, nie mogąc znaleźć w necie zdunów zajmujących się takim typem paleniska, założyłam na fm wątek o Rumfordach (nikt tam nie zagląda, ale go nie zamknęłam).
    Generalnie „dolepia się” palenisko do komina. Skutek uboczny – potrzeba więcej przestrzeni na wybudowanie kominka. Jednak wygodniej jest dzięki temu rozwiązany problem popiołu, który opada przewodem kominowym. W Rumfordach przed wpadaniem popiołu z komina do paleniska zabezpiecza chytra półka. W tych dostawianych do komina konieczna jest tzw. wyczystka, czyli dziura z drzwiczkami na dole komina, najczęściej z tyłu lub z boku. U mnie wypadła w kuchni, bo komin oddziela salon od kuchni, a nie mam piwnicy. Jest to problem podczas czyszczenia komina.

    Sposoby budowy kominka pod przewodem kominowym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rumford+Conventional.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	240380

    Kominek dobudowany do komina
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek otwarty-schemat.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	240384

    W Anglii, Francji czy w USA jest masę firm, które oferują gotowe elementy do montażu kominków.
    To schemat z katalogu jednej z nich:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fireplace_with-fireback-labeled.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	240383
    http://superiorclay.com/index.php

    Wejdź na tę stronę i popatrz. Tam jest mnóstwo fotografii przykładów różnych kominków.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #20017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Dzięki Kasiu...
    Toż to cała filozofia i nowa gałąź nauki a Ja poprostu chciałam ładny kominek
    O zabezpieczeniu przed iskrami oczywiście pomyślałam...chciałam zrobić drzwiczki lub ekran.
    Wiem, że to strzela iskarami
    A kto u rodziców pali w kominku nawet w lato
    Ja starsza ogniowa
    Lubię sobie posiedzieć i pogapić się w ogień.

    Znając moje szczęście, okaże się, że tam nic się nie da zrobić, a wizja zabierania i tak nieustawnego salonu, jakos mnie podłamuje.
    Że też zawsze pod wiatr

    Popatrzyłam na te schematy i rajcowałoby mnie też te płytsze, byle w kominie....
    Idę sprawdzić maila.

  18. #20018
    GOSC12_3
    Guest
    GOSC12_3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Riri, witaj kochana.
    Cieszę sie, ze się cieszysz.
    Ja jestem sceptycznie nastawiona. Wiesz czemu, prawda ?
    Już zbyt wiele razy, miał być ten ostatni raz.

    O najnowszym znalezisku nic nie pisałam, nie pokazywałam, co by nie zapeszać, nie ściągać złych wibracji i też troszkę ze względu na przykre doświadczenia forumowe.
    Gdy sie uda, gdy wyjdzie, gdy juz będzie o czym rozmawiać, to na bank pochwalę się nowym lokum.
    Na razie zdrowiejemy co by nabrać sił na ekspresowa przeprowadzkę.
    Dziękuję Ci za szalony entuzjazm i kciukasy.
    Przydadzą się
    dobrze dobrze nic nie mów, w pełni rozumiem

    Nadal kciukasy

  19. #20019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Riri, priv leci.

  20. #20020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mari, Eniu nie powiedział, że się nie da, tylko, że będzie rujnacja ściany. No, i koniecznie trzeba sprawdzić średnicę przewodu kominowego.
    Nie martw się na zapas.
    Gdybam, bo o Twoim kominie nic nie wiemy, ale pewnie trzeba by tam po wycięciu przodu komina wstawić poziomą belkę podtrzymującą górę komina.

    Popatrz na to https://www.facebook.com/extraphone/...4519270&type=3

    Znalazłam na stronie Buckley Rumford Fireplaces (link w poprzednim poście). Ten Turek postawił kominek i dobudowal kawał komina. Pokazuje to krak po kroku na kilkudziesięciu zdjęciach.
    U Ciebie trzeba się wciąć w komin i zabezpieczyć go, żeby się Wam na głowy nie zwalił. Reszta to bajka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1001 z 1545

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony